Gigantische mokerslag Barcelona: rechtszaak op komst

door
Gigantische mokerslag Barcelona: rechtszaak op komst

De soap rond de registratie van Dani Olmo, en in mindere mate Pau Victor, blijft maar verder uitdeinen bij FC Barcelona. De Spaanse bond liet zaterdag immers weten dat het duo niet inschreven wordt voor de tweede seizoenshelft. Allicht volgt nu een juridische procedure.

Zoals geweten kampt de Spaanse vicekampioen al jaren met een enorme schuldenberg. Onder impuls van preses Joan Laporta werden echter allerlei boekhoudkundige trucs bovengehaald om de Financial Fair Play-regels te omzeilen, de zogenaamde 'financiële hefbomen'. Daarbij werden allerlei toekomstige inkomsten, zoals televisie- en beeldrechten, verkocht.

Met die opbrengsten kon Barcelona opnieuw spelers kopen zonder beperkingen, wat in 2023 ook de landstitel opleverde. Maar deze maatregelen hadden enkel effect op de korte termijn. Op langere termijn blijven de bewuste ingrepen als een molensteen rond de nek van de club hangen. Dat blijkt dit seizoen andermaal.

LEES OOK: 'Barça helemaal overtuigd: eerste zomertransfer al bepaald'

Nieuwe hefboom geactiveerd

Tijdens de zomermercato telde Barça de nodige miljoenen neer om EK-uitblinker Dani Olmo over te nemen van RB Leipzig. Maar de Catalanen konden hem wegens de financiële regelgeving slechts voor een half seizoen inschrijven voor La Liga. Eind dit kalenderjaar zou de situatie opnieuw geëvalueerd worden. En die evaluatie is negatief uitgedraaid.

Bijgevolg werd een nieuwe 'financiële hefboom' geactiveerd. Meer bepaald het verkopen van de VIP-zitjes in het vernieuwde Camp Nou aan een onderneming in Dubai. Zaterdag maakte La Liga bekend dat die deal ook geaccepteerd is en dat de club in principe dus opnieuw spelers kan aantrekken binnen het huidige salarisbudget.

Nog steeds niet ingeschreven

Maar er werd meteen ook aan toegevoegd dat Olmo, en spits Pau Victor, nog steeds níét werden ingeschreven. De deadline daarvoor werd immers niet gehaald. In principe zou het duo dus de volledige tweede seizoenshelft aan de kant staan in de nationale competities zoals La Liga en de Copa del Rey. In dat geval zouden beide spelers voor een (transfervrij) vertrek kunnen opteren. Zo'n scenario wil Barça uiteraard voorkomen, in Spanje verwacht men dan ook dat er juridische stappen ondernomen zullen worden.

Barça wordt strenger gecontroleerd dan andere clubs ...

Meest recent

"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

47
47
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

10
10
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

79
79
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

77
77
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

54
54
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

195
195
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

87
87
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

459
459
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

384
384
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

426
426
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

112
112
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

577
577
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

199
199
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

257
257
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

316
316
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

131
131
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

85
85
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

228
228
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

195
195
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

82
82
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

102
102
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

49
49
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

312
312
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

301
301
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

267
267

Meer sportnieuws