Gigantische mokerslag Barcelona: rechtszaak op komst

231 stemmen
Gigantische mokerslag Barcelona: rechtszaak op komst

De soap rond de registratie van Dani Olmo, en in mindere mate Pau Victor, blijft maar verder uitdeinen bij FC Barcelona. De Spaanse bond liet zaterdag immers weten dat het duo niet inschreven wordt voor de tweede seizoenshelft. Allicht volgt nu een juridische procedure.

Zoals geweten kampt de Spaanse vicekampioen al jaren met een enorme schuldenberg. Onder impuls van preses Joan Laporta werden echter allerlei boekhoudkundige trucs bovengehaald om de Financial Fair Play-regels te omzeilen, de zogenaamde 'financiële hefbomen'. Daarbij werden allerlei toekomstige inkomsten, zoals televisie- en beeldrechten, verkocht.

Met die opbrengsten kon Barcelona opnieuw spelers kopen zonder beperkingen, wat in 2023 ook de landstitel opleverde. Maar deze maatregelen hadden enkel effect op de korte termijn. Op langere termijn blijven de bewuste ingrepen als een molensteen rond de nek van de club hangen. Dat blijkt dit seizoen andermaal.

LEES OOK: 'Real staat perplex: waanzinnige transfertwist Rodri'

Nieuwe hefboom geactiveerd

Tijdens de zomermercato telde Barça de nodige miljoenen neer om EK-uitblinker Dani Olmo over te nemen van RB Leipzig. Maar de Catalanen konden hem wegens de financiële regelgeving slechts voor een half seizoen inschrijven voor La Liga. Eind dit kalenderjaar zou de situatie opnieuw geëvalueerd worden. En die evaluatie is negatief uitgedraaid.

Bijgevolg werd een nieuwe 'financiële hefboom' geactiveerd. Meer bepaald het verkopen van de VIP-zitjes in het vernieuwde Camp Nou aan een onderneming in Dubai. Zaterdag maakte La Liga bekend dat die deal ook geaccepteerd is en dat de club in principe dus opnieuw spelers kan aantrekken binnen het huidige salarisbudget.

Nog steeds niet ingeschreven

Maar er werd meteen ook aan toegevoegd dat Olmo, en spits Pau Victor, nog steeds níét werden ingeschreven. De deadline daarvoor werd immers niet gehaald. In principe zou het duo dus de volledige tweede seizoenshelft aan de kant staan in de nationale competities zoals La Liga en de Copa del Rey. In dat geval zouden beide spelers voor een (transfervrij) vertrek kunnen opteren. Zo'n scenario wil Barça uiteraard voorkomen, in Spanje verwacht men dan ook dat er juridische stappen ondernomen zullen worden.

🚀

Barça wordt strenger gecontroleerd dan andere clubs ...

Meest recent

Potts debuteert bij Club: ploegmaats doen boekje open

Club Brugge heeft de competitie geopend met een vlotte 3-0-overwinning tegen KV Kortrijk. Daarbij ...

47
47
Vermeeren forceert plots sensationele transferwending

Arthur Vermeeren leek bij RB Leipzig opnieuw op weg naar de uitgang. Enkele maanden later ligt alles ...

103
103
'Genk lanceert nieuw offensief: dríé extra aanwinsten'

KRC Genk opent zondagnamiddag zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Zulte Waregem. Ondertussen ...

109
109
Club Brugge heeft nieuw 'monster': kranten gaan uit hun dak

Club Brugge is foutloos aan de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League begonnen. Vrijdagavond ...

305
305
Koffi of Chambaere? Hubert geeft zijn keuze prijs

Union SG zag Kjell Scherpen naar Ipswich Town in Engeland vertrekken en haalde Hervé Koffi ...

54
54
Vanaken looft aanwinst: "Ongelooflijk!"

Club Brugge won met 3-0 van KV Kortrijk. Een goede opener van het seizoen. De landskampioen had ...

544
544
Lee meteen lieveling bij Club: "Heb ik nog nooit meegemaakt"

Club Brugge heeft het seizoen geopend met een vlotte 3-0-zege tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart is nog ...

703
703
Efficiënt Club haalt na rust trekker over tegen kranig KVK

Club Brugge moest even op gang komen, maar maakte na rust toch komaf met een kranig KV Kortrijk. De ...

112
112
'Clement vangt bot: Standard eist 8 miljoen euro'

Als het van Philippe Clement afhangt, dan gaat hij deze zomer nog shoppen bij Standard. Dat meldt ...

281
281
Tzolis: "Daarom verliet ik Club voor Arsenal"

Bij Club Brugge zagen ze Christos Tzolis naar Arsenal vertrekken. Dat leverde 40 miljoen euro op. De ...

475
475
Club Brugge op voorsprong: Brugse fans schrikken even

Club Brugge en KV Kortrijk openden vanavond de Jupiler Pro League. De eerste 45 minuten liggen ...

211
211
"Ik verlaat Anderlecht komende zomer niét"

Bij RSC Anderlecht was het de afgelopen jaren een komen en gaan van spelers. Vaak waren spelers al ...

443
443
Standard hoopt op nieuwe sensatie: "Enorme club"

Standard plukte Salieu Drammeh voor ruim twee miljoen euro weg bij het Noorse Lillestrøm SK. ...

169
169
Stevige bom onder spraakmakend huwelijk Cristiano Ronaldo?

Cristiano Ronaldo blijft ook na zijn 40ste de debatten beheersen. De Portugees staat voor een ...

96
96
Madou maakt volgende ingaande transfer Club Brugge bekend

Club Brugge staat op het punt om een nieuwe opvallende zomertransfer af te ronden. De Spaanse ...

531
531
Jupiler Pro League met 5 jonge parels: van RSCA tot Club Brugge

Alle jaren horen we hetzelfde cliché: de competitie is kwalitatief armer geworden. De Jupiler ...

308
308
'Na Club Brugge-akkoord: ongeziene wending rond Adedeji'

Na zijn akkoord met Club Brugge leek Noah Adedeji-Sternberg op weg naar de uitgang bij KRC Genk. ...

1541
1541
Ruben Van Gucht zorgt voor enorme relationele schokgolf

Ruben Van Gucht blijft een naam die reacties uitlokt. De sportjournalist haalt al jaren de ...

93
93
Club Brugge - KV Kortrijk: Leko voert twee wissels door

Club Brugge en KV Kortrijk openen vanavond de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart wil na de nederlaag in ...

124
124
Standard stalt verdediger bij andere Belgische club

Bij Standard kenden ze al een zeer drukke zomermercato. Sportief directeur Marc Wilmots wist al de ...

62
62
Biancone geeft smaakmaker RSCA raad: "Nog jaar blijven"

Bij RSC Anderlecht verloren ze met Thorgan Hazard en Nathan De Cat twee sterkhouders, Keisuke Goto ...

503
503
Sommer geeft toe: “Die club was ook een optie”

Club Brugge pakte stevig uit door Yann Sommer transfervrij aan te trekken. Hij was vorig jaar nog ...

454
454
'Anderlecht hakt volgende week knoop door over transfer'

RSC Anderlecht gaat zich nog roeren op de transfermarkt. Sportief directeur Antoine Sibierski gaat ...

346
346
Club Brugge moet opletten: "Kijk naar Union en Anderlecht"

KV Kortrijk opent zijn seizoen vanavond met een duel in en tegen Club Brugge. Dat lijkt een ...

378
378
Jan Vertonghen deelt aangrijpend persoonlijk nieuws

Jan Vertonghen heeft op de grootste podia gestaan, prijzen gepakt en duizenden supporters doen ...

70
70

Meer sportnieuws