Gigantische mokerslag Barcelona: rechtszaak op komst

door
Gigantische mokerslag Barcelona: rechtszaak op komst

De soap rond de registratie van Dani Olmo, en in mindere mate Pau Victor, blijft maar verder uitdeinen bij FC Barcelona. De Spaanse bond liet zaterdag immers weten dat het duo niet inschreven wordt voor de tweede seizoenshelft. Allicht volgt nu een juridische procedure.

Zoals geweten kampt de Spaanse vicekampioen al jaren met een enorme schuldenberg. Onder impuls van preses Joan Laporta werden echter allerlei boekhoudkundige trucs bovengehaald om de Financial Fair Play-regels te omzeilen, de zogenaamde 'financiële hefbomen'. Daarbij werden allerlei toekomstige inkomsten, zoals televisie- en beeldrechten, verkocht.

Met die opbrengsten kon Barcelona opnieuw spelers kopen zonder beperkingen, wat in 2023 ook de landstitel opleverde. Maar deze maatregelen hadden enkel effect op de korte termijn. Op langere termijn blijven de bewuste ingrepen als een molensteen rond de nek van de club hangen. Dat blijkt dit seizoen andermaal.

LEES OOK: 'Nachtmerrie Barcelona: PSG slaat toe aan spotprijs'

Nieuwe hefboom geactiveerd

Tijdens de zomermercato telde Barça de nodige miljoenen neer om EK-uitblinker Dani Olmo over te nemen van RB Leipzig. Maar de Catalanen konden hem wegens de financiële regelgeving slechts voor een half seizoen inschrijven voor La Liga. Eind dit kalenderjaar zou de situatie opnieuw geëvalueerd worden. En die evaluatie is negatief uitgedraaid.

Bijgevolg werd een nieuwe 'financiële hefboom' geactiveerd. Meer bepaald het verkopen van de VIP-zitjes in het vernieuwde Camp Nou aan een onderneming in Dubai. Zaterdag maakte La Liga bekend dat die deal ook geaccepteerd is en dat de club in principe dus opnieuw spelers kan aantrekken binnen het huidige salarisbudget.

Nog steeds niet ingeschreven

Maar er werd meteen ook aan toegevoegd dat Olmo, en spits Pau Victor, nog steeds níét werden ingeschreven. De deadline daarvoor werd immers niet gehaald. In principe zou het duo dus de volledige tweede seizoenshelft aan de kant staan in de nationale competities zoals La Liga en de Copa del Rey. In dat geval zouden beide spelers voor een (transfervrij) vertrek kunnen opteren. Zo'n scenario wil Barça uiteraard voorkomen, in Spanje verwacht men dan ook dat er juridische stappen ondernomen zullen worden.

Barça wordt strenger gecontroleerd dan andere clubs ...

Meest recent

Nainggolan beslissend, Lommel wint op valreep

Radja Nainggolan maakte deze winter een veelbesproken transfer van Lokeren naar Patro Eisden. ...

5
5
Leko en Verhaeghe niet op zelfde lijn: "Ik kon niet kwaad zijn"

Club Brugge heeft zaterdagavond gedaan wat het moest doen door Zulte Waregem te kloppen. Ze moesten ...

134
134
'KV Mechelen schiet in actie voor opvolger Lauberbach'

KV Mechelen hoopt zondag tegen Westerlo op een zege om zo zijn plaats in de top zes veilig te ...

71
71
'Union blijft gaan en wil nog een spits binnenhalen'

Het blijft Union maar voor de wind gaan. Nadat het vorig seizoen al de landstitel veroverde prijkt ...

13
13
'Club slaat meteen weer toe: tweede aanwinst op komst'

Club Brugge heeft zaterdag een eerste keer weten toe te slaan op de transfermarkt. Het rondde immers ...

255
255
Liverpool krijgt nieuwe mokerslag na goal in slotminuut

Liverpool blijft op de sukkel in de Premier League. De uittredende kampioen kon zaterdagavond al ...

28
28
Club moet bibberen tot einde maar knoopt weer aan met zege

Club Brugge heeft zich nu ook in eigen land weer hersteld van de pijnlijke nederlagen tegen ...

105
105
‘Lukaku verrast: Napoli krijgt transferbom om de oren’

Romelu Lukaku traint eindelijk weer volledig mee bij Napoli. Maar nog voor hij écht terug ...

194
194
Saintfiet haalt met straf verhaal keihard uit naar JPL-clubs

Tom Saintfiet is een Belgische coach die een zeer groot aanzien heeft in Afrika. Vreemd genoeg ...

86
86
Kompany ziet oorzaak voor nederlaag Bayern München

Bayern München verloor met 1-2 van FC Augsburg. Het was een verdiende eerste nederlaag in de ...

74
74
Sensatie bij Club Brugge: fans viseren één man

Club Brugge begon om 18u15 aan zijn thuisduel tegen Zulte Waregem. De eerste 45 minuten liggen ...

453
453
Bormans geeft geheim Union prijs: "Zelfs Mourinho niet"

Philippe Bormans levert goed werk bij Union SG. De Brusselaars zijn uitgegroeid tot een topclub in ...

51
51
Sterke Bounida gidst Ajax naar zeer belangrijke zege

Ajax begint nog maar eens opnieuw met Jordi Cruijff. Na de dramatische passages van Sven Mislintat ...

32
32
Hasi ziet kwaliteitsinjectie: "Extra concurrentie"

Bij RSC Anderlecht werden er al een aantal in- en uitgaande transfers afgerond. Trainer Besnik Hasi ...

150
150
Beerschot schiet zichzelf in voet, Lokeren met straffe reeks

In de Challenger Pro League hebben Lokeren en Beerschot de punten onder mekaar verdeeld. In de ...

141
141
Man City veert recht, Tottenham blijft op de dool

We zijn dit seizoen niet onder de indruk van het algemene niveau in de Premier League. Veel topclubs ...

8
8
STVV grijpt koppositie: droomseizoen krijgt vervolg

Het sprookjesachtige seizoen van STVV blijft maar verder vorm krijgen. De Kanaries wisten nu ook een ...

127
127
Sensatie in Bundesliga: Bayern verliest in eigen huis

Van een titelstrijd is geen sprake meer in Duitsland. Het is alleen nog maar de vraag wanneer Bayern ...

83
83
Club Brugge aan zet: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u15 tegen Zulte Waregem. Een partij die ze moeten winnen na de nederlaag ...

137
137
'Topclub legt bod neer, Lierse SK haalt opgelucht adem'

Bij Lierse SK hebben ze met Bryan Adinany een zeer interessante spits in hun rangen. Aan interesse ...

123
123
Gouden zet van Hasi: "Hij is zeer belangrijk voor Anderlecht"

Besnik Hasi maakt tot op heden weinig indruk als coach van RSC Anderlecht. Maar de trainer heeft wel ...

277
277
Club Brugge slaat toe: eerste wintertransfer is een feit

Dat Club Brugge versterking nodig heeft, dat is duidelijk. Het bestuur weet dit ook en heeft vandaag ...

341
341
Lukaku naar Anderlecht: icoon stelt zich grote vragen

Bij RSC Anderlecht haalden ze ondertussen al bijna zeven jaar geleden Vincent Kompany terug naar het ...

334
334
Antwerp met sterke zet, STVV absoluut niet verrast

STVV verkocht Rein Van Helden voor 1,5 miljoen euro aan Royal Antwerp FC. Het is geen verrassing dat ...

223
223
'Renard speelt hoog spel: zéér bizarre transferwending'

Yasin Özcan is een miscast van Olivier Renard, niet zijn eerste sinds hij in Brussel de ...

344
344

Meer sportnieuws