Gigantische mokerslag Barcelona: rechtszaak op komst

231 stemmen
Gigantische mokerslag Barcelona: rechtszaak op komst

De soap rond de registratie van Dani Olmo, en in mindere mate Pau Victor, blijft maar verder uitdeinen bij FC Barcelona. De Spaanse bond liet zaterdag immers weten dat het duo niet inschreven wordt voor de tweede seizoenshelft. Allicht volgt nu een juridische procedure.

Zoals geweten kampt de Spaanse vicekampioen al jaren met een enorme schuldenberg. Onder impuls van preses Joan Laporta werden echter allerlei boekhoudkundige trucs bovengehaald om de Financial Fair Play-regels te omzeilen, de zogenaamde 'financiële hefbomen'. Daarbij werden allerlei toekomstige inkomsten, zoals televisie- en beeldrechten, verkocht.

Met die opbrengsten kon Barcelona opnieuw spelers kopen zonder beperkingen, wat in 2023 ook de landstitel opleverde. Maar deze maatregelen hadden enkel effect op de korte termijn. Op langere termijn blijven de bewuste ingrepen als een molensteen rond de nek van de club hangen. Dat blijkt dit seizoen andermaal.

LEES OOK: 'Transferbom Vinicius: Real Madrid onderneemt actie'

Nieuwe hefboom geactiveerd

Tijdens de zomermercato telde Barça de nodige miljoenen neer om EK-uitblinker Dani Olmo over te nemen van RB Leipzig. Maar de Catalanen konden hem wegens de financiële regelgeving slechts voor een half seizoen inschrijven voor La Liga. Eind dit kalenderjaar zou de situatie opnieuw geëvalueerd worden. En die evaluatie is negatief uitgedraaid.

Bijgevolg werd een nieuwe 'financiële hefboom' geactiveerd. Meer bepaald het verkopen van de VIP-zitjes in het vernieuwde Camp Nou aan een onderneming in Dubai. Zaterdag maakte La Liga bekend dat die deal ook geaccepteerd is en dat de club in principe dus opnieuw spelers kan aantrekken binnen het huidige salarisbudget.

Nog steeds niet ingeschreven

Maar er werd meteen ook aan toegevoegd dat Olmo, en spits Pau Victor, nog steeds níét werden ingeschreven. De deadline daarvoor werd immers niet gehaald. In principe zou het duo dus de volledige tweede seizoenshelft aan de kant staan in de nationale competities zoals La Liga en de Copa del Rey. In dat geval zouden beide spelers voor een (transfervrij) vertrek kunnen opteren. Zo'n scenario wil Barça uiteraard voorkomen, in Spanje verwacht men dan ook dat er juridische stappen ondernomen zullen worden.

Barça wordt strenger gecontroleerd dan andere clubs ...

Meest recent

'Charleroi nadert op één na duurste transfer ooit'

Charleroi hoopt komend seizoen weer aan te kunnen sluiten bij de subtop na een minder jaar. De ...

3
3
'Fernandez-Pardo ontketent forse transfersoap'

Matias Fernandez-Pardo was deze zomer de verrassing in de WK-selectie van de Rode Duivels. De ...

36
36
'Antwerp nadert nieuwe coach: 2 kandidaten over'

Bij Antwerp lijken ze eindelijk aan hun huiswerk voor deze zomer begonnen te zijn. De club was ...

184
184
'Hoefkens klopt voor transfer aan bij Anderlecht'

Gaat er nog een speler vertrekken bij RSC Anderlecht? Die kans is zeker aanwezig. NAC Breda zou wel ...

151
151
'Reden afhaken Anderlecht bekend: énorme vraagprijs'

De zoektocht naar aanvallende versterking bij RSC Anderlecht verloopt heel moeizaam. Vitor Bruno ...

393
393
Massimo Bruno stopt, versterking voor Lokeren

De mercato komt stilaan op gang. Zo viel er nog wat officieel nieuws te bespeuren. Massimo Bruno ...

26
26
‘Courtois laat Duivels vallen: pijnlijke waarheid komt uit’

Thibaut Courtois wil alleen Rode Duivel blijven als hij de volledige Nations League mag overslaan. ...

706
706
Patro Eisden verrast met transfer oude bekende

Patro Eisden was al zeer actief op de transfermarkt en er komt nog volk bij. Zopas maakte de ...

61
61
Openda verlost van Juventus en heeft nieuwe club beet

Een vreugdekreet. Dat zal er ongetwijfeld zijn geweest bij Loïs Openda toen hij zijn contract ...

40
40
Anderlecht maakt fans bijzonder gelukkig met primeur

De fans van RSC Anderlecht worden stilaan ongeduldig, want tot op heden was het nog maar een rustige ...

214
214
'Antwerp op toerental: publiekslieveling keert terug'

De fans van Antwerp hebben lang op hun honger moeten zitten, maar in de laatste rechte lijn richting ...

572
572
'Club Brugge stunt: gegeerde WK-revelatie geeft jawoord'

Club Brugge hoopt Ivan Leko nog van minstens drie versterkingen te voorzien. Op de verlanglijst van ...

802
802
'Kassa rinkelt in Genk: bliksemvertrek ruwe diamant'

De geruchtenmolen draait stilaan op volle toeren bij KRC Genk, dat niet alleen op het punt staat om ...

511
511
'Leko dumpt trio: miscast Club Brugge weigert transfer'

Terwijl het wemelt van de geruchten rond sterkhouders zoals Nicolo Tresoldi en Joaquin Seys, en ...

975
975
'Overmars slaat toe: Antwerp verrast met oude bekende'

Nu de overname door het consortium rond Wouter Vandenhaute eindelijk helemaal rond is, wil Antwerp ...

479
479
'Code rood bij Club Brugge: Tresoldi op weg naar PL'

Als het van Bart Verhaeghe afhangt gaat hij helemaal nergens naartoe, maar na amper ...

586
586
Witte rook in Anderlecht: Sibierski dumpt dure flop

Antoine Sibierski moet RSC Anderlecht weer naar successen zien te loodsen, al torst de nieuwe ...

358
358
'Genk kan cashen: exit El Ouahdi in stroomversnelling'

KRC Genk staat op het punt om te cashen op Konstantinos Karetsas, wiens recordtransfer naar Borussia ...

950
950
Telenet onthult voetbalplannen: opvallende rol Ruben Van Gucht

Het WK 2026 behoort inmiddels weer definitief tot het verleden en dus is het weer reikhalzend ...

643
643
Einde Italiaanse chaos: oudgedienden moeten puin ruimen

Het Italiaanse voetbal verkeert in een diepe crisis, maar een oplossing lijkt in zich. Zo zou dan ...

70
70
Brutale overval Fuseini: nieuwe details na heftige beelden

Vicekampioen Union SG is opgeschrikt door een verachtelijk incident. Op straat in Brussel werd ...

185
185
'Doorbraak gevonden: Skov Olsen verbaast met nieuwe club'

Verschillende oud-smaakmakers uit de Jupiler Pro League komen deze zomer in aanmerking voor een ...

503
503
Anderlecht dropt straf nieuws voor return met Hammarby

RSC Anderlecht wil zich aanstaande donderdag zien te plaatsen voor de derde voorronde van de Europa ...

619
619
Scherpen naar Premier League: Union vangt miljoenensom

Union SG is andermaal één van zijn smaakmakers kwijt. Kjell Scherpen trekt na een ...

115
115
'Onrust bij Club Brugge: Preud'homme al onder vuur'

Na de landstitel vertrok Dévy Rigaux naar Feyenoord, waardoor Club Brugge amper twee jaar na ...

1092
1092

Meer sportnieuws