'Club Brugge hakt knoop door over bliksemvertrek Romero'

door
'Club Brugge hakt knoop door over bliksemvertrek Romero'

Club Brugge pakte tijdens de voorbije zomermercato uit met enkele gerichte aanwinsten. Een aantal daarvan toonde zich inmiddels al een duidelijke versterking. Maar niet alle zomeraankopen renderen optimaal en eentje werd zelfs al gelinkt aan een vertrek.

Blauw-Zwart nam eind vorig seizoen definitief afscheid van Vincent Mannaert, die zich als CEO ook jarenlang had ontfermd over het sportieve beleid. Dat takenpakket werd echter opgesplitst. Maarten Dedobbeleer ging zich als 'Sports Director' bijvoorbeeld bezig houden met de meer praktische kant van de sportieve werking.

LEES OOK: Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

Geslaagde transfers

Het transferbeleid kwam dan weer vooral in handen van 'Director of Football', Dévy Rigaux. En die maakte in de voorbije maanden zijn vuurdoop met de grote uitgaande transfers van Igor Thiago en Antonio Nusa. Daarnaast spendeerde hij de nodige miljoenen aan versterking voor de selectie van coach Nicky Hayen.

Het merendeel van die inkomende transfers is voorlopig ook geslaagd. Christos Tzolis is een ware voltreffer en zal op termijn voor een riante meerwaarde terug verkocht worden. Hetzelfde geldt voor Ardon Jashari. Gustaf Nilsson op zijn beurt, is indien fit de eerste spits bij de regerende landskampioen.

Man van 6 miljoen op bank

Maar niet alle zomeraanwinsten konden zich tot dusver doorzetten. Hugo Siquet kwam bijvoorbeeld pas in de laatste match weer bovendrijven. Zaid Romero moet dan weer vrede nemen met een beperkte invallersrol. De Argentijn zou zelfs alweer kunnen vertrekken bij de Bruggelingen.

Enkele maanden geleden legde Club een slordige 6 miljoen euro neer om de inmiddels 25-jarige verdediger over te nemen van Estudiantes de La Plata. Een aanzienlijk bedrag, maar tot dusver was zijn transfer geen succes. Romero kwam tot dusver niet verder dan een tiental matchen, waarvan het merendeel als invaller.

Belangrijke wisseloptie

Dat gebrek aan speelgelegenheid is niet onlogisch gezien de zware concurrentie. In Zuid-Amerika werd hij dan ook al gelinkt aan een vertrek. Meer bepaald richting het Braziliaanse Gremio. Maar volgens SudPresse is de kans zeer klein dat zo'n transfer effectief tot stand komt. Het Waalse medium wijst erop dat Club eind januari nog vol aan de bak moet in de Champions League en zijn Europese lijsten pas ná de League Phase mag aanpassen. Het zou dus niet verstandig zijn om één van de wisselmogelijkheden daarvoor al te laten gaan. Bovendien toonde Romero in de laatste matchen glimpen van beterschap. Hij lijkt dus nog een poosje in Brugge te blijven.

Met zijn huidige kern moet Club kunnen blijven wedijveren op drie fronten ...

Meest recent

Machine Kompany zorgt voor ontzag: "Nog nooit gezien"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een echte machine gemaakt. Dat bleek ...

16
16
'Nieuwe Stankovic-geruchten: Club Brugge reageert'

Club Brugge is er dit seizoen weer in geslaagd om enkele uitstekende spelers op te duikelen. De ...

51
51
Bayern en Atletico halen hard uit, opluchting voor Barça

De eerste heenwedstrijden in de achtste finales van de Champions League hebben dinsdagavond ...

39
39
Alweer zeer opmerkelijke comeback bij Anderlecht

Bij Anderlecht waait er een frisse wind na de alweer vele veranderingen van de voorbije maanden. ...

108
108
'Juventus hakt knoop over toekomst Openda helemaal door'

Voor Loïs Openda zijn er dezer dagen nog maar zeer weinig speelminuten weggelegd bij Juventus. ...

39
39
Penaltyfestijn Beerschot, baalavond voor Patro en Bokadi

In de Challenger Pro League staat een midweekspeeldag op het programma. Die werd dinsdag afgetrapt ...

77
77
Tottenham ondergaat ongeziene vernedering bij Atletico

De heenwedstrijden van de achtste finales van de Champions League zijn meteen goed voor spektakel. ...

91
91
'Tielemans verbaast iedereen met transfer na WK'

Wanneer de Rode Duivels komende zomer op het WK staan, zal Youri Tielemans in principe de ...

184
184
Galatasaray brengt Liverpool zeer stevig in de problemen

In de Champions League ontving Galatasaray om 18u45 Liverpool in eigen huis. De Turken hoopten na de ...

68
68
Godts verrast: 'Ajax zorgt voor straffe transferwending'

Mika Godts is persoonlijk aan een zeer goed seizoen bezig bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is ...

42
42
Van Gucht in paniek: misplaatste stunt ontploft in zijn gezicht

Ruben Van Gucht pakte uit met straffe woorden, maar net daar wringt nu het schoentje. Wat bedoeld ...

51
51
'Sels grof wild: pikante Premier League-deal op til'

Matz Sels doet het goed bij Nottingham Forest, maar daar is er bijzonder veel onrust. Het gaat dit ...

62
62
Verhuurde JPL-spelers: één speler met grote zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

48
48
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

27
27
'Anderlecht schiet in actie: eerste zomertarget bekend'

Dankzij de aanstelling van Jérémy Taravel als T1 koopt RSC Anderlecht tijd om alsnog ...

491
491
Fink schenkt klare wijn: transfercoup bij KRC Genk?

Met nog twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie staat KRC Genk buiten de top zes ...

135
135
Schreuder verrast: niet naar Anderlecht, wél naar het WK

Behoudens een verrassing maakt Jérémy Taravel het seizoen gewoon vol als hoofdcoach ...

119
119
'Rampscenario voor Anderlecht: korting op De Cat?'

Nathan De Cat weigert voorlopig om zijn toekomst langer aan RSC Anderlecht te verbinden, en dus ...

387
387
Horror bij Belgische cultclub: Bom ontploft door sabotage

Kent u hem nog: François De Keersmaecker? De olijke ex-voorzitter van de Belgische ...

61
61
'Totale leegloop bij Club Brugge: zomer van 150 miljoen'

Club Brugge hoopt zich de komende maanden koste wat het kost opnieuw tot landskampioen te kronen. ...

527
527
'Anderlecht loopt blauwtje: De Cat weigert contract'

Voor zover het nog nodig was gaf Nathan De Cat afgelopen zondag tegen Club Brugge nog maar eens zijn ...

595
595
Vannieuwkerke slikt snoeiharde kritiek: "Karl Coucke"

Het is crisis aan de zee en dat heeft ook Karl Vannieuwkerke geweten. Eén van de sterke ...

121
121
Nieuwe T1 voor Essevee van volgend seizoen al bekend?

Zulte Waregem koos ervoor om Sven Vandenbroeck de laan uit te sturen na desastreuze resultaten en de ...

328
328
'Club Brugge grijpt genadeloos in bij Shandre Campbell'

Club Brugge doet nog volop mee voor de titel, maar er wacht nog eerst een interlandperiode. ...

299
299
Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

De titelstrijd in de Jupiler Pro League gaat dit seizoen tussen Union SG, STVV en Club Brugge. ...

321
321

Meer sportnieuws