'Club Brugge hakt knoop door over bliksemvertrek Romero'

1817
'Club Brugge hakt knoop door over bliksemvertrek Romero'

Club Brugge pakte tijdens de voorbije zomermercato uit met enkele gerichte aanwinsten. Een aantal daarvan toonde zich inmiddels al een duidelijke versterking. Maar niet alle zomeraankopen renderen optimaal en eentje werd zelfs al gelinkt aan een vertrek.

Blauw-Zwart nam eind vorig seizoen definitief afscheid van Vincent Mannaert, die zich als CEO ook jarenlang had ontfermd over het sportieve beleid. Dat takenpakket werd echter opgesplitst. Maarten Dedobbeleer ging zich als 'Sports Director' bijvoorbeeld bezig houden met de meer praktische kant van de sportieve werking.

LEES OOK: Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Geslaagde transfers

Het transferbeleid kwam dan weer vooral in handen van 'Director of Football', Dévy Rigaux. En die maakte in de voorbije maanden zijn vuurdoop met de grote uitgaande transfers van Igor Thiago en Antonio Nusa. Daarnaast spendeerde hij de nodige miljoenen aan versterking voor de selectie van coach Nicky Hayen.

Het merendeel van die inkomende transfers is voorlopig ook geslaagd. Christos Tzolis is een ware voltreffer en zal op termijn voor een riante meerwaarde terug verkocht worden. Hetzelfde geldt voor Ardon Jashari. Gustaf Nilsson op zijn beurt, is indien fit de eerste spits bij de regerende landskampioen.

Man van 6 miljoen op bank

Maar niet alle zomeraanwinsten konden zich tot dusver doorzetten. Hugo Siquet kwam bijvoorbeeld pas in de laatste match weer bovendrijven. Zaid Romero moet dan weer vrede nemen met een beperkte invallersrol. De Argentijn zou zelfs alweer kunnen vertrekken bij de Bruggelingen.

Enkele maanden geleden legde Club een slordige 6 miljoen euro neer om de inmiddels 25-jarige verdediger over te nemen van Estudiantes de La Plata. Een aanzienlijk bedrag, maar tot dusver was zijn transfer geen succes. Romero kwam tot dusver niet verder dan een tiental matchen, waarvan het merendeel als invaller.

Belangrijke wisseloptie

Dat gebrek aan speelgelegenheid is niet onlogisch gezien de zware concurrentie. In Zuid-Amerika werd hij dan ook al gelinkt aan een vertrek. Meer bepaald richting het Braziliaanse Gremio. Maar volgens SudPresse is de kans zeer klein dat zo'n transfer effectief tot stand komt. Het Waalse medium wijst erop dat Club eind januari nog vol aan de bak moet in de Champions League en zijn Europese lijsten pas ná de League Phase mag aanpassen. Het zou dus niet verstandig zijn om één van de wisselmogelijkheden daarvoor al te laten gaan. Bovendien toonde Romero in de laatste matchen glimpen van beterschap. Hij lijkt dus nog een poosje in Brugge te blijven.

Met zijn huidige kern moet Club kunnen blijven wedijveren op drie fronten ...

Meest recent

Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

2
2
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

3
3
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

36
36
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

101
101
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

51
51
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

50
50
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

513
513
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

66
66
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

113
113
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

68
68
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

31
31
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

337
337
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

362
362
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

201
201
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

344
344
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

311
311
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

77
77
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

340
340
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

116
116
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

129
129
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

44
44
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

320
320
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

205
205
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

125
125
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

61
61

Meer sportnieuws