'Club Brugge hakt knoop door over bliksemvertrek Romero'

1817 stemmen
'Club Brugge hakt knoop door over bliksemvertrek Romero'

Club Brugge pakte tijdens de voorbije zomermercato uit met enkele gerichte aanwinsten. Een aantal daarvan toonde zich inmiddels al een duidelijke versterking. Maar niet alle zomeraankopen renderen optimaal en eentje werd zelfs al gelinkt aan een vertrek.

Blauw-Zwart nam eind vorig seizoen definitief afscheid van Vincent Mannaert, die zich als CEO ook jarenlang had ontfermd over het sportieve beleid. Dat takenpakket werd echter opgesplitst. Maarten Dedobbeleer ging zich als 'Sports Director' bijvoorbeeld bezig houden met de meer praktische kant van de sportieve werking.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

Geslaagde transfers

Het transferbeleid kwam dan weer vooral in handen van 'Director of Football', Dévy Rigaux. En die maakte in de voorbije maanden zijn vuurdoop met de grote uitgaande transfers van Igor Thiago en Antonio Nusa. Daarnaast spendeerde hij de nodige miljoenen aan versterking voor de selectie van coach Nicky Hayen.

Het merendeel van die inkomende transfers is voorlopig ook geslaagd. Christos Tzolis is een ware voltreffer en zal op termijn voor een riante meerwaarde terug verkocht worden. Hetzelfde geldt voor Ardon Jashari. Gustaf Nilsson op zijn beurt, is indien fit de eerste spits bij de regerende landskampioen.

Man van 6 miljoen op bank

Maar niet alle zomeraanwinsten konden zich tot dusver doorzetten. Hugo Siquet kwam bijvoorbeeld pas in de laatste match weer bovendrijven. Zaid Romero moet dan weer vrede nemen met een beperkte invallersrol. De Argentijn zou zelfs alweer kunnen vertrekken bij de Bruggelingen.

Enkele maanden geleden legde Club een slordige 6 miljoen euro neer om de inmiddels 25-jarige verdediger over te nemen van Estudiantes de La Plata. Een aanzienlijk bedrag, maar tot dusver was zijn transfer geen succes. Romero kwam tot dusver niet verder dan een tiental matchen, waarvan het merendeel als invaller.

Belangrijke wisseloptie

Dat gebrek aan speelgelegenheid is niet onlogisch gezien de zware concurrentie. In Zuid-Amerika werd hij dan ook al gelinkt aan een vertrek. Meer bepaald richting het Braziliaanse Gremio. Maar volgens SudPresse is de kans zeer klein dat zo'n transfer effectief tot stand komt. Het Waalse medium wijst erop dat Club eind januari nog vol aan de bak moet in de Champions League en zijn Europese lijsten pas ná de League Phase mag aanpassen. Het zou dus niet verstandig zijn om één van de wisselmogelijkheden daarvoor al te laten gaan. Bovendien toonde Romero in de laatste matchen glimpen van beterschap. Hij lijkt dus nog een poosje in Brugge te blijven.

Met zijn huidige kern moet Club kunnen blijven wedijveren op drie fronten ...

Meest recent

'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Standard Luik wil zo snel mogelijk weer bij de Belgische top horen. De Rouches hebben het volste ...

13
13
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

78
78
Club kijkt jaloers toe: waanzinnig nieuw stadion Man Utd

Club Brugge probeert al jarenlang een nieuw stadion op poten te zetten, maar dat dossier sleept nog ...

34
34
Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Net zoals het WK 2022 in Qatar loopt het niet van een leien dakje in de Verenigde Staten, Mexico en ...

194
194
‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

180
180
Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

142
142
‘Zomerse toptransfer lonkt plots voor Wout Faes’

Wout Faes werd niet geselecteerd voor het WK 2026 en lijkt in de bovenste schuif te liggen bij ...

41
41
'Charleroi staat op het punt knaltransfer af te ronden'

Sporting Charleroi wist vorig seizoen Europees voetbal over de streep te trekken, maar dat was dit ...

23
23
Ruben Van Gucht stapt in project dat niemand zag aankomen

Ruben Van Gucht heeft zijn volgers op sociale media compleet verrast met een aankondiging die ...

29
29
Tielemans slaat hard terug op WK-kritiek Rode Duivels

De Rode Duivels krijgen de wind van voren na Egypte en Iran. Met een twee op zes zoekt België ...

146
146
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

501
501
Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

184
184
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

75
75
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

142
142
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

38
38
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

700
700
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

123
123
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

133
133
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

98
98
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

510
510
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

418
418
'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

441
441
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor"

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

264
264
"Als België serieus genomen wil worden ..." - topanalist messcherp

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

379
379
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

763
763

Meer sportnieuws