'Club Brugge hakt knoop door over bliksemvertrek Romero'

door
'Club Brugge hakt knoop door over bliksemvertrek Romero'

Club Brugge pakte tijdens de voorbije zomermercato uit met enkele gerichte aanwinsten. Een aantal daarvan toonde zich inmiddels al een duidelijke versterking. Maar niet alle zomeraankopen renderen optimaal en eentje werd zelfs al gelinkt aan een vertrek.

Blauw-Zwart nam eind vorig seizoen definitief afscheid van Vincent Mannaert, die zich als CEO ook jarenlang had ontfermd over het sportieve beleid. Dat takenpakket werd echter opgesplitst. Maarten Dedobbeleer ging zich als 'Sports Director' bijvoorbeeld bezig houden met de meer praktische kant van de sportieve werking.

LEES OOK: 'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Geslaagde transfers

Het transferbeleid kwam dan weer vooral in handen van 'Director of Football', Dévy Rigaux. En die maakte in de voorbije maanden zijn vuurdoop met de grote uitgaande transfers van Igor Thiago en Antonio Nusa. Daarnaast spendeerde hij de nodige miljoenen aan versterking voor de selectie van coach Nicky Hayen.

Het merendeel van die inkomende transfers is voorlopig ook geslaagd. Christos Tzolis is een ware voltreffer en zal op termijn voor een riante meerwaarde terug verkocht worden. Hetzelfde geldt voor Ardon Jashari. Gustaf Nilsson op zijn beurt, is indien fit de eerste spits bij de regerende landskampioen.

Man van 6 miljoen op bank

Maar niet alle zomeraanwinsten konden zich tot dusver doorzetten. Hugo Siquet kwam bijvoorbeeld pas in de laatste match weer bovendrijven. Zaid Romero moet dan weer vrede nemen met een beperkte invallersrol. De Argentijn zou zelfs alweer kunnen vertrekken bij de Bruggelingen.

Enkele maanden geleden legde Club een slordige 6 miljoen euro neer om de inmiddels 25-jarige verdediger over te nemen van Estudiantes de La Plata. Een aanzienlijk bedrag, maar tot dusver was zijn transfer geen succes. Romero kwam tot dusver niet verder dan een tiental matchen, waarvan het merendeel als invaller.

Belangrijke wisseloptie

Dat gebrek aan speelgelegenheid is niet onlogisch gezien de zware concurrentie. In Zuid-Amerika werd hij dan ook al gelinkt aan een vertrek. Meer bepaald richting het Braziliaanse Gremio. Maar volgens SudPresse is de kans zeer klein dat zo'n transfer effectief tot stand komt. Het Waalse medium wijst erop dat Club eind januari nog vol aan de bak moet in de Champions League en zijn Europese lijsten pas ná de League Phase mag aanpassen. Het zou dus niet verstandig zijn om één van de wisselmogelijkheden daarvoor al te laten gaan. Bovendien toonde Romero in de laatste matchen glimpen van beterschap. Hij lijkt dus nog een poosje in Brugge te blijven.

Met zijn huidige kern moet Club kunnen blijven wedijveren op drie fronten ...

Meest recent

Euvrard doet boekje open over Wilmots én ambitie Standard

Standard hoopt in 2026 de weg naar boven in te zetten. Ze staan momenteel zesde in de Jupiler Pro ...

51
51
Grote verrassing omtrent Rits: transfer aanstaande?

Bij RSC Anderlecht willen ze deze mercato graag af van een aantal spelers. Mats Rits is er daar ...

164
164
Hayen voert druk op: drie spelers moéten beter presteren

Bij KRC Genk moeten ze aan de bak. Nicky Hayen gaat een stevig parcours moeten neerzetten de komende ...

44
44
Real Madrid wint, Bernabeu spuwt spelersgroep uit

Real Madrid heeft heel zware weken achter de rug. Zo was er nog de pijnlijke bekeruitschakeling ...

76
76
Old Trafford ontploft! Man Utd peuzelt Man City op

Manchester United en Manchester City hebben zopas de Manchester Derby afgewerkt. Het werd nog eens ...

65
65
Fan KRC Genk misdraagt zich: club neemt stevige maatregelen

In de Challenger Pro League stond gisteren het duel tussen Jong Genk en Lommel SK op het programma. ...

72
72
'Club beeft: Aston Villa meldt zich in Brugge'

Club Brugge verkocht Kaye Furo voor 10 miljoen euro aan Brentford. Blauw-Zwaret heeft dit seizoen ...

248
248
Hayen waarschuwt concurrentie en heeft groots plan

KRC Genk neemt het om 16u op tegen Zulte Waregem. Aan de Gaverbeek gaan de Limburgers op zoek naar ...

110
110
'Stijnen kietelt: botsing met Nainggolan dreigt'

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan naar Maasmechelen. Een enorme transfer voor de Limburgse ...

95
95
'Bliksemexit Noa Lang: Serie A-transfer doet Napels daveren'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

66
66
Anderlecht strikt eindelijk spits: Romano onthult transfersom

Coach Besnik Hasi vraagt er inmiddels al wekenlang om, maar voorlopig blijft het wachten op een ...

446
446
"Dan klopt er iets niet" - zuivere kaping op Gouden Schoen?

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

221
221
'Europese topclub dropt bom: sensationele comeback Kanté'

De winterse transferperiode is in de meeste grote voetballanden ondertussen halfweg. Maar er zitten ...

25
25
Lukaku doet boekje open: zo denkt hij écht over Vanaken

Op korte termijn wil Romelu Lukaku zo snel mogelijk zijn rentree maken bij SSC Napoli. Voor de ...

573
573
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, grote verrassing Duranville'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

361
361
Alonso was Real-sterren kotsbeu: training ontspoort

Het ontslag van Xabi Alonso bij Real Madrid zindert nog ferm na. De Spaanse oefenmeester werd ...

380
380
Mulder zet voetbalwereld op stelten: Vrouw steelt zijn hart

Het Gala van de Gouden Schoen leverde dit jaar meer gespreksstof op dan glamour alleen. Wat een ...

87
87
KV Mechelen droomt groots en roept straffe ambities uit

KV Mechelen doet het dit seizoen meer dan behoorlijk. Achter de Kazerne dromen ze al luidop van een ...

324
324
Club Brugge krijgt mentale tik: “Daar ligt dé oplossing"

Club Brugge kreeg in eigen huis een mokerslag van jewelste. Blauw-Zwart stond op een dubbele ...

432
432
Samuel Bastien terug naar Belgie? ‘Stunttransfer in de maak’

Samuel Bastien maakte in het verleden furore bij Standard Luik en vervolgens ging hij naar Burnley ...

108
108
Club Brugge rondt winterdeal af: akkoord in Spanje

Club Brugge heeft een uitgaande winterdeal afgerond. Op de officiële kanalen liet Blauw-Zwart ...

263
263
Pocognoli in het oog van de storm: ontslag in de maak?

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor AS Monaco, maar de Belgische ...

103
103
Beslist! Lukaku hakt knoop door over Duivels én Anderlecht

Dat Romelu Lukaku ooit terugkeert naar RSC Anderlecht, dat staat vast. Maar wanneer? Daar is geen ...

479
479
Smaakmaker voor Union SG: Hubert nu al onder de indruk

Union SG begon goed aan 2026 met een zeer makkelijke kwalificatie voor de halve finales van de Beker ...

73
73
Hayen tovert met deze verrassing wit konijn uit de hoed

KRC Genk speelt zaterdag op het veld van Zulte Waregem. Dat is een belangrijke match voor de ...

580
580

Meer sportnieuws