'Club Brugge hakt knoop door over bliksemvertrek Romero'

1817 stemmen
'Club Brugge hakt knoop door over bliksemvertrek Romero'

Club Brugge pakte tijdens de voorbije zomermercato uit met enkele gerichte aanwinsten. Een aantal daarvan toonde zich inmiddels al een duidelijke versterking. Maar niet alle zomeraankopen renderen optimaal en eentje werd zelfs al gelinkt aan een vertrek.

Blauw-Zwart nam eind vorig seizoen definitief afscheid van Vincent Mannaert, die zich als CEO ook jarenlang had ontfermd over het sportieve beleid. Dat takenpakket werd echter opgesplitst. Maarten Dedobbeleer ging zich als 'Sports Director' bijvoorbeeld bezig houden met de meer praktische kant van de sportieve werking.

LEES OOK: Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Geslaagde transfers

Het transferbeleid kwam dan weer vooral in handen van 'Director of Football', Dévy Rigaux. En die maakte in de voorbije maanden zijn vuurdoop met de grote uitgaande transfers van Igor Thiago en Antonio Nusa. Daarnaast spendeerde hij de nodige miljoenen aan versterking voor de selectie van coach Nicky Hayen.

Het merendeel van die inkomende transfers is voorlopig ook geslaagd. Christos Tzolis is een ware voltreffer en zal op termijn voor een riante meerwaarde terug verkocht worden. Hetzelfde geldt voor Ardon Jashari. Gustaf Nilsson op zijn beurt, is indien fit de eerste spits bij de regerende landskampioen.

Man van 6 miljoen op bank

Maar niet alle zomeraanwinsten konden zich tot dusver doorzetten. Hugo Siquet kwam bijvoorbeeld pas in de laatste match weer bovendrijven. Zaid Romero moet dan weer vrede nemen met een beperkte invallersrol. De Argentijn zou zelfs alweer kunnen vertrekken bij de Bruggelingen.

Enkele maanden geleden legde Club een slordige 6 miljoen euro neer om de inmiddels 25-jarige verdediger over te nemen van Estudiantes de La Plata. Een aanzienlijk bedrag, maar tot dusver was zijn transfer geen succes. Romero kwam tot dusver niet verder dan een tiental matchen, waarvan het merendeel als invaller.

Belangrijke wisseloptie

Dat gebrek aan speelgelegenheid is niet onlogisch gezien de zware concurrentie. In Zuid-Amerika werd hij dan ook al gelinkt aan een vertrek. Meer bepaald richting het Braziliaanse Gremio. Maar volgens SudPresse is de kans zeer klein dat zo'n transfer effectief tot stand komt. Het Waalse medium wijst erop dat Club eind januari nog vol aan de bak moet in de Champions League en zijn Europese lijsten pas ná de League Phase mag aanpassen. Het zou dus niet verstandig zijn om één van de wisselmogelijkheden daarvoor al te laten gaan. Bovendien toonde Romero in de laatste matchen glimpen van beterschap. Hij lijkt dus nog een poosje in Brugge te blijven.

Met zijn huidige kern moet Club kunnen blijven wedijveren op drie fronten ...

Meest recent

Recordtransfer Tzolis op koers: insider heeft cruciaal nieuws

Met een geweldige campagne in de Play-Offs loodste Christos Tzolis Club Brugge naar zijn 20ste ...

39
39
Collectieve ergernis op WK: "Hopelijk trekt FIFA het niet door"

Het wereldkampioenschap draait stilaan op toerental. Zaterdagavond en zondagnacht/ochtend staan ...

48
48
"Puur voetbal" - Alderweireld verklaart liefde voor één Duivel

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

42
42
Miljoenen views: Celine Dept laat tranen lopen bij ontmoeting Ronaldo

De Belgische Celine Dept maakt al jaren met content met de grootste namen in het mondiale voetbal. ...

32
32
'Eerste zomeraanwinst Kompany: Bayern telt 55 miljoen neer'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

52
52
'Mercato Club Brugge ontploft: deal van 45 miljoen euro'

Zowat alle kenners en waarnemers zijn het er erover eens dat de zomermercato dit seizoen pas echt op ...

426
426
TRANSFERUURTJE: 'Spektakel Club Brugge, transferbom Burgess'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

483
483
FIFA slaat keihard terug na WK-commotie lege zitjes

Het WK is nog maar net begonnen of de eerste controverse is al ontploft. Voor de start van het ...

116
116
Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Romelu Lukaku wordt al een tijdje in verband gebracht met een terugkeer naar RSC Anderlecht. De ...

342
342
‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

De zomermercato komt eraan en de Europese topclubs zijn de transfermarkt volop aan het afschuimen. ...

168
168
‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Francis Amuzu maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Gremio. De buitenspeler vond het ...

264
264
Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

208
208
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

1119
1119
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

84
84
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

452
452
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

297
297
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

687
687
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

795
795
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

87
87
Garcia kan De Ketelaere helemaal laten crashen op het WK

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

175
175
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

831
831
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

98
98
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

75
75
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

72
72
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

45
45

Meer sportnieuws