Komt Antwerp’s nieuwe topspits uit de JPL?

1240
Komt Antwerp’s nieuwe topspits uit de JPL?

Met een smalle kern en een krap budget moet Marc Overmars creatief zijn. In de Jupiler Pro League lopen genoeg spitsen rond die binnen Antwerp’s mogelijkheden passen. In het middelhoge segment vallen Matija Frigan (Westerlo) en Adriano Bertaccini (Sint-Truiden) op door hun efficiëntie. Voor een echte koopjesdeal lijkt Mohamed Berte (Dender) de perfecte match: hij combineert een lage marktwaarde met indrukwekkende cijfers.

LEES OOK: Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

Antwerp FC op zoek naar een nieuwe spits

Antwerp FC kampt met een krappe kern, die kwalitatief niet breed genoeg is. Coach Jonas De Roeck heeft te weinig opties op de bank en de club ziet het als prioriteit om de ploeg in januari te versterken, binnen de financiële mogelijkheden uiteraard.

Volgens Het Laatste Nieuws staat een back-up voor Vincent Janssen bovenaan het verlanglijstje van de club. De enige diepe spits in de selectie is momenteel Janssen zelf, en dat is een risico dat de Great Old niet langer wil nemen.

De Roeck gaf eerder aan dat een extra spits een logische stap is, maar dat alles moet kloppen: de juiste speler, het juiste moment en de juiste prijs. Marc Overmars, technisch directeur bij Antwerp, moet hierbij rekening houden met de nieuwe financiële realiteit van de club.

Dat betekent dat hij op zoek moet naar een betaalbare spits die niet alleen direct iets kan toevoegen, maar ook op termijn een potentiële meerwaarde heeft. Gelukkig lopen er in de Jupiler Pro League een aantal betaalbare en vlotscorende spitsen rond die perfect in dit plaatje zouden passen.

Misschien zit de oplossing dichterbij dan Overmars denkt.

Middelhoge JPL-segment: Zeqiri, Frigan, Ivanovic, Dean en Bertaccini

Met een beperkte financiële slagkracht moet Antwerp FC creatief zijn op de transfermarkt. Hoewel topspitsen zoals Kévin Denkey (Cercle Brugge, vanaf januari naar FC Cincinnati, marktwaarde 14 miljoen), Kasper Dolberg (Anderlecht, 13 miljoen) en Tolu Arokodare (KRC Genk, 9 miljoen) tot de besten van de Jupiler Pro League behoren, zijn zij onhaalbaar voor de Great Old.

Maar geen paniek: de Belgische competitie biedt genoeg betaalbare alternatieven die niet alleen efficiënt, maar ook doelgericht zijn.

In het middelhoge segment springen namen zoals Matija Frigan (21 jaar, Westerlo, marktwaarde 5 miljoen), Andi Zeqiri (25 jaar, Standard, 4 miljoen), en Franjo Ivanovic (21 jaar, Union SG, 4 miljoen) in het oog.

Max Dean (20, AA Gent, marktwaarde 3,5 miljoen euro) en Adriano Bertaccini (24, Sint-Truiden, 3 miljoen) doen daar niet voor onder. Deze spitsen scoren gemiddeld tussen de 0,4 en 0,7 doelpunt per 90 minuten en zetten 15% tot 21% van hun kansen om in effectieve doelpunten.

Met name Bertaccini valt op. Hij heeft de laagste marktwaarde in deze categorie (3 miljoen), maar torent qua efficiëntie boven de rest uit. Met 0,7 doelpunt per 90 minuten en een indrukwekkende omzetratio van 21% is hij een buitenkansje dat Antwerp zich mogelijk kan veroorloven.

Laagste segment: Ferri, David, Scheidler, Al Sahafi en Berte

Voor Antwerp FC, dat de wintermercato voorzichtig moet aanpakken, biedt ook het ‘laagste’ segment op de transfermarkt interessante opties. Hier vinden we spitsen van kleinere clubs met opvallende cijfers.

Deze spelers scoren gemiddeld tussen de 0,4 en 0,5 doelpunt per 90 minuten en halen indrukwekkende omzetratio’s van 14% tot 30%.

De namen die in dit segment naar voren komen zijn: Nacho Ferri (20, KV Kortrijk, marktwaarde 2,2 miljoen), Promise David (23, Union SG, marktwaarde 1,5 miljoen), Aurélien Scheidler (26, Dender, marktwaarde 1,2 miljoen), Marwan Al Sahafi (20, Beerschot, marktwaarde 1,2 miljoen) en Mohamed Berte (22, Dender, marktwaarde 1 miljoen).

Vooral Berte trekt de aandacht. Met een marktwaarde van slechts 1 miljoen euro heeft hij de hoogste omzetratio van dit segment: 30%. Bovendien scoort hij gemiddeld 0,42 doelpunt per 90 minuten. Dat maakt hem een bijzonder efficiënte en betaalbare optie voor Antwerp.

Wie moet Antwerp halen?

Meest recent

Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

25
25
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

27
27
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

38
38
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

385
385
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

65
65
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

74
74
Anderlecht voert druk op: hachje Bruno nog niet gered

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

55
55
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

23
23
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

277
277
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

330
330
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

199
199
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

290
290
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

256
256
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

70
70
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

314
314
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

107
107
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

125
125
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

42
42
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

299
299
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

194
194
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

124
124
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

58
58
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

195
195
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1175
1175
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

96
96

Meer sportnieuws