Coosemans of Mignolet? Hij wordt zwaar afgetroefd

1345 stemmen
Coosemans of Mignolet? Hij wordt zwaar afgetroefd

Simon Mignolet is opnieuw een belangrijke kracht voor Club Brugge, met uitstekende prestaties en leiderschap op én naast het veld. Toch krijgt hij stevige concurrentie in de statistieken. Colin Coosemans (Anderlecht) is - samen met Davy Roef (AA Gent) - volgens Hein Vanhaezebrouck dé beste doelman van de Jupiler Pro League.

Met 8 prevented goals, 84% geslaagde reddingen en slechts 0,72 tegendoelpunt per wedstrijd, laat Coosemans Mignolet (0,96 tegendoelpunt/match) en Roef ver achter zich. Daarnaast blinkt Coosemans ook uit in de opbouw: 55% van zijn passes zijn vooruit, waarmee hij Mignolet (48%) aftroeft.

Gert Verheyen noemde hem zelfs beter voetballend dan sommige verdedigers. Zijn veelzijdigheid en voetballend spel doen denken aan Beckenbauer, aldus Timmy Simons. Hoewel Mignolet opnieuw “die octopus” van weleer lijkt, is Coosemans momenteel de onbetwiste nummer één volgens de cijfers.

LEES OOK: ‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Mignolet weer die octopus van twee seizoenen geleden

Simon Mignolet is in uitstekende doen de voorbije weken. “Outstanding”, noemt Het Laatste Nieuws hem. De talisman vanClub Brugge verrichtte meerdere spectaculaire reddingen en behoedde zijn ploeg verschillende keren van puntenverlies. 7

Dit seizoen maakte Mignolet bovendien ook niet één grote fout. “Wat Simon betreft is ‘goed spelen’ normaal geworden. Hij moet al mirakelsaves doen vooraleer de mensen zeggen: ‘Hij is goed.’”, zei Frank Boeckx.

De 36-jarige haalt dit seizoen weer een hoog niveau. “Mignolet is tegenwoordig steeds meer weer die octopus van twee seizoenen geleden”, schreef Niels Poissonier, chef voetbal van Het Laatste Nieuws.

Niet alleen op het veld blinkt hij uit, maar ook in de kleedkamer speelt Mignolet een cruciale rol. In een team waar natuurlijke leiders en een sterke mentaliteit schaars zijn, noemde ex-coach Ronny Deila hem vorig seizoen "the clear leader."

Achter de schermen is hij een drijvende kracht, die alles doet om de ploeg scherp te houden en spelers te motiveren of wakker te schudden wanneer nodig.

Mignolet zwaar afgetroefd: Coosemans is de beste JPL-doelman

Hein Vanhaezebrouck stelde in Het Nieuwsblad echter dat niet Simon Mignolet, maar wel Colin Coosemans (Anderlecht) en Davy Roef (AA Gent) de beste doelmannen van het seizoen zijn.

Coosemans (8 prevented goals) is statistisch gezien veruit de grootste puntenpakker in de Jupiler Pro League, voor Roef (7 prevented goals) en Senne Lammens (Antwerp FC, 5 prevented goals). Mignolet bevindt zich op … plaats vijftien.

Coosemans (0,72 tegendoelpunt per match) is ook de minst gepasseerde doelman op de Belgische velden. Mignolet (0,96 tegendoelpunt per match) is vijfde.

Coosemans (84%) telt procentueel ook de meeste geslaagde reddingen in de Belgische competitie, met Mignolet (69%) op de twaalfde plaats.

’Beckenbauer’ Coosemans voetbalt beter dan verdedigers

David Hubert noemde Colin Coosemans de eerste aanvaller van zijn ploeg, omdat de doelman de eerste man in de opbouw is.

Timmy Simons, coach van KVC Westerlo, heeft Coosemans, die vaak als libero speelt achter de verdediging, in die optiek vergeleken met Franz Beckenbauer vanwege zijn uitvoetballend vermogen. “Hij is de nieuwe Beckenbauer. Dankzij hem heeft Anderlecht er een extra speler bij in de opbouw”, zei Simons.

Gert Verheyen zei zelfs dat Coosemans beter voetbalt dan sommige verdedigers in de Belgische competitie. Simon Mignolet is voetballend ook zeer sterk, maar hij passt beduidend minder vooruit dan Coosemans.

Mignolet verstuurt 48% van zijn passes in een voorwaartse richting, terwijl het gemiddelde van Coosemans op 55% ligt. “Voetballend is hij héél goed. Links of rechts: dat maakt hem niet uit. Een groot wapen”, stelde Francky Vandendriessche in Het Laatste Nieuws.

“Hein (Vanhaezebrouck, red.) zei vaak dat je bijna geen verschil zag tussen hem en de andere spelers.”

Is Coosemans de beste JPL-doelman?

Meest recent

Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

3
3
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

27
27
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

218
218
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

89
89
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

139
139
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

301
301
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1174
1174
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

118
118
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

160
160
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

89
89
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

75
75
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

45
45
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

175
175
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

221
221
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

25
25
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

166
166
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

27
27
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

304
304
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

247
247
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

395
395
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

215
215
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

122
122
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

161
161
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

893
893
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

537
537

Meer sportnieuws