Antwerp en Genk in evenwicht, Kerk en Tolu blinken uit

door
Antwerp en Genk in evenwicht, Kerk en Tolu blinken uit

Niet enkel in Engeland is het Boxing Day, maar ook op de Belgische velden staat er kerstvoetbal op het programma. Royal Antwerp FC ontving KRC Genk op de Bosuil in een regelrechte topper in de Jupiler Pro League.

KRC Genk was voor speeldag 20 de leider van de competitie en Antwerp prijkte op de vierde plek. Na een leuke pot voetbal deelden The Great Old en de Limburgers de punten, het werd 2-2.

LEES OOK: Sels of Lammens? "Hij moet in doel starten bij Duivels"

Op en neer

De eerste helft was aantrekkelijk met voetbal dat op en neer ging. Al na negen minuten was het raak voor Antwerp, man in vorm Gyrano Kerk schoot raak na een knappe actie van Denis Odoi. De middenvelder ontfrutselde de bal van Tolu Arokodare en leverde een prachtige assist af.

Drie minuten later stonden de bordjes alweer gelijk. Tolu maakte zijn fout goed en schoot de bal voor bij Senne Lammens: 1-1. KRC Genk had het meeste balbezit, maar Antwerp was vlijmscherp op de counters. Dat liet het na een halfuur spelen weer zien met een knappe aanval. Weer was Kerk het eindstation. 2-1 was tevens de ruststand.

In evenwicht

In de tweede helft was KRC Genk meteen gevaarlijk, maar Lammens had een mooie parade in huis. Na tien minuten spelen was het alsnog raak en wie anders dan Tolu Arokodare bracht KRC Genk op gelijke hoogte. Adedeji-Sternberg ging fluks voorbij Corbanie en bracht de bal voor waarna Tolu doelman Lammens verschalkte: 2-2.

Ondanks nog enkele goede kansen voor KRC Genk bleef het ook bij 2-2. Antwerp en KRC Genk deelden aldus de punten in de topper van speeldag 20. KRC Genk blijft de leider met 42 punten uit twintig wedstrijden terwijl Antwerp nog steeds vierde staat met 32 punten uit twintig matchen.

Wie verdiende de wedstrijd te winnen?

Meest recent

'Alles op de titel: City pakt uit tijdens wintermercato'

In de Engelse Premier League staat Arsenal FC na elf speeldagen alleen aan de leiding te pronken. ...

0
0
'Supertransfer in JPL: Liverpool klopt aan bij Club Brugge'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen verschillende spelers te lanceren richting Europese ...

37
37
Hayen krijgt oplawaai: droomjob wordt gênante afwijzing

Nicky Hayen leek even te flirten met zijn droomjob bij Celtic, met praatjes over monsterloon en ...

81
81
Kazachstan-België: Garcia pakt uit met onuitgegeven basiself

De Rode Duivels kunnen zich zaterdagnamiddag verzekeren van hun ticket voor de WK-eindronde van ...

75
75
Van der Elst trekt streng oordeel na WK-afgang U17

Het WK U17 is uiteindelijk een afknapper geworden voor de Jonge Duivels. Ze waren met hoge ...

151
151
Vanderhaeghe deelt sneertje uit aan Hayen, Hubert en co

De interlandbreak is vaak een moment voor trainerswissels en ook deze maand was het weer raak bij ...

127
127
Anderlecht-legende Jurion verrast met 3 favoriete spelers

Bij Anderlecht hopen ze zich weer te kunnen gaan mengen in de titelstrijd na de overwinningen tegen ...

108
108
Kroatië plaatst zich voor WK, Oranje en Duitsland wachten nog

De kwalificatiecampagne voor het WK is in zijn laatste fase aanbeland. Vrijdagavond wist ...

74
74
'Chelsea en Barça kampen om gewezen JPL-ster'

De Jupiler Pro League bewees de voorbije jaren voor heel wat spelers een ideale springplank naar een ...

43
43
Rode Duivel blijft op de sukkel: WK al een utopie?

Helemaal zeker zijn ze nog niet, maar we mogen er van uitgaan dat de Rode Duivels volgende zomer op ...

51
51
Vanderhaeghe blijft hopen op topclub: "Hij is mijn vriend"

Yves Vanderhaeghe is terug op de Belgische velden. De ervaren trainer maakte deze week een ...

109
109
'Club Brugge en Genk blazen transferstrijd nieuw leven in'

De wintermercato nadert met rasse schreden en de meeste clubs beginnen stilaan hun verlanglijstjes ...

209
209
'Tottenham mengt zich in titanenstrijd om Rode Duivel'

Enkele jaren geleden was Tottenham nog een haven voor Rode Duivels. Met Toby Alderweireld, Jan ...

58
58
'Club haalt opgelucht adem na transferupdate, Union vreest'

Bij Club Brugge moeten ze in de komende mercato's het vertrek van heel wat sterkhouders vrezen. De ...

94
94
Argentinië pakt vlotte zege, droom voor Union-speler

In de komende dagen worden de laatste tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. In ...

57
57
'Strijd om De Cat los: Bayern doet monsterbod'

De passage van Nathan De Cat op het WK U17 was er één van korte duur, want de Jonge ...

775
775
Bijzonder povere Jonge Duivels incasseren mokerslag

De U17 speelden een pover WK, de beloften zijn voorlopig ook wisselvallig bezig in hun ...

102
102
Tielemans: "Dit leeft héél erg bij de Rode Duivels"

De Rode Duivels nemen het zaterdag om 15u op tegen Kazachstan. Daar zullen ze zich wellicht plaatsen ...

66
66
Mbappé viert geweldige mijlpaal: Haaland weldra nog straffer

Kylian Mbappé was weer trefzeker voor Frankrijk. De aanvaller heeft een historische mijlpaal ...

38
38
Club Brugge oefent tegen Hoefkens: opvallende afwezige

Club Brugge zendt haar zonen uit, want tijdens de break zag Nicky Hayen opnieuw heel wat volk ...

246
246
'Club Brugge houdt adem in: Hayen richting uitgang?'

De voorbije weken werd Club Brugge opgeschrikt door geruchten vanuit Glasgow, waar Nicky Hayen in de ...

279
279
Garcia kiest radicaal: bankzitter staat blind in de basis

Hij speelt niet wekelijks bij Brighton, maar bij de Rode Duivels is Maxim De Cuyper onaantastbaar. ...

226
226
Garcia speelt blufpoker: steunpilaar Rode Duivels out?

Zaterdag beginnen de Rode Duivels in Astana aan hun laatste tweeluik richting het WK. Vermits ...

85
85
'Leegloop bij Club Brugge: volgende grootmacht klopt aan'

De geruchtenmolen draait al op volle toeren bij Club Brugge, dat volgende zomer wellicht dan ook ...

265
265
Marc Coucke pakt iedereen in snelheid met grote fusie

De afgelopen weken kwam eindelijk weer wat zuurstof in het Lotto Park te hangen. Het vertrek van ...

1017
1017

Meer sportnieuws