Antwerp en Genk in evenwicht, Kerk en Tolu blinken uit

door
Antwerp en Genk in evenwicht, Kerk en Tolu blinken uit

Niet enkel in Engeland is het Boxing Day, maar ook op de Belgische velden staat er kerstvoetbal op het programma. Royal Antwerp FC ontving KRC Genk op de Bosuil in een regelrechte topper in de Jupiler Pro League.

KRC Genk was voor speeldag 20 de leider van de competitie en Antwerp prijkte op de vierde plek. Na een leuke pot voetbal deelden The Great Old en de Limburgers de punten, het werd 2-2.

LEES OOK: Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Op en neer

De eerste helft was aantrekkelijk met voetbal dat op en neer ging. Al na negen minuten was het raak voor Antwerp, man in vorm Gyrano Kerk schoot raak na een knappe actie van Denis Odoi. De middenvelder ontfrutselde de bal van Tolu Arokodare en leverde een prachtige assist af.

Drie minuten later stonden de bordjes alweer gelijk. Tolu maakte zijn fout goed en schoot de bal voor bij Senne Lammens: 1-1. KRC Genk had het meeste balbezit, maar Antwerp was vlijmscherp op de counters. Dat liet het na een halfuur spelen weer zien met een knappe aanval. Weer was Kerk het eindstation. 2-1 was tevens de ruststand.

In evenwicht

In de tweede helft was KRC Genk meteen gevaarlijk, maar Lammens had een mooie parade in huis. Na tien minuten spelen was het alsnog raak en wie anders dan Tolu Arokodare bracht KRC Genk op gelijke hoogte. Adedeji-Sternberg ging fluks voorbij Corbanie en bracht de bal voor waarna Tolu doelman Lammens verschalkte: 2-2.

Ondanks nog enkele goede kansen voor KRC Genk bleef het ook bij 2-2. Antwerp en KRC Genk deelden aldus de punten in de topper van speeldag 20. KRC Genk blijft de leider met 42 punten uit twintig wedstrijden terwijl Antwerp nog steeds vierde staat met 32 punten uit twintig matchen.

Wie verdiende de wedstrijd te winnen?

Meest recent

'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

10
10
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

20
20
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

69
69
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

139
139
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

113
113
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

34
34
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

26
26
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

170
170
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

62
62
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

256
256
AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Rik De Mil kreeg de afgelopen jaren heel veel lof. Soms terecht, soms wat overdreven. Zijn transfer ...

141
141
Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Met nog drie speeldagen voor de boeg is de strijd om de top zes nog altijd niet gestreden. Ook ...

37
37
Bob Peeters doet plannen SK Beveren uit de doeken

De strijd om promotie naar en degradatie uit de Jupiler Pro League is nog volop aan de gang. ...

143
143
AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

AA Gent dreigt alweer naast de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's gaven vorig weekend hun ...

225
225
Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

67
67
Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Anderlecht boekte vorig weekend een klinkende zege tegen OH Leuven en zette zo een grote stap ...

205
205
'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

69
69
Jean-Marie Pfaff’s ingrijpende keuze zet Beveren op z’n kop

Het zijn intense en moeilijke jaren geweest voor Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste ...

92
92
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Heel wat smaakmakers lijken na dit ...

254
254
'Real Madrid dropt in zomer stevige trainersbom'

Real Madrid beleeft een woelig seizoen. Het zette in januari Xabi Alonso alweer op straat. De ...

85
85
Dit is dé reden waarom Charleroi-Cub extra lang duurde

Club Brugge deed zondag een uitstekende zaak door na het puntenverlies van Union en STVV te gaan ...

799
799
TRANSFERUURTJE: 'Witte trainersrook bij Anderlecht, Barça dokt 30 miljoen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

445
445
Buitenaardse Messi helpt Inter Miami aan straffe comeback

Lionel Messi is inmiddels al 38 jaar, maar net zoals Cristiano Ronaldo blijft de Argentijn gaan op ...

56
56
Simon Mignolet deelt boodschap die blijft nazinderen

Wat zich gisteren in Charleroi afspeelde, was het soort voetbalavond dat nog lang blijft nazinderen. ...

445
445
Ramp voor Union: “Groot probleem, géén oplossing”

Union SG staat nog altijd aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar Club Brugge sloop afgelopen ...

159
159

Meer sportnieuws