'Overmars flikt het weer: 'onmogelijke transferdeal'

2601
'Overmars flikt het weer: 'onmogelijke transferdeal'

Jean Butez, ooit met een prijskaartje van 10 miljoen euro, lijkt eindelijk Antwerp te verlaten. Na drie mislukte transferperiodes onderhandelt het Italiaanse Como over een bod van 4 miljoen euro. Marc Overmars, terug in actie, staat klaar om de deal rond te maken. Een flinke stap terug in waarde, maar een broodnodige oplossing voor Antwerp.

LEES OOK: 'Antwerp vindt eerste vervanger voor Overmars'

Butez werd 50% goedkoper in de voorbije drie mercato’s

Antwerp FC probeerde de afgelopen drie transferperiodes om Jean Butez in de etalage te zetten, met de hoop op een mooie transfer. In de zomer van 2023 hoopte de Great Old op een transfersom van 10 miljoen euro.

In januari 2024 ging de prijs omlaag omdat Senne Lammens steeds meer op de voorgrond trad. In de zomermercato van 2024 zakte de vraagprijs zelfs naar 5 miljoen euro.

In die voorbije drie transferperiodes was er interesse genoeg van clubs zoals Fiorentina, Augsburg, Nottingham Forest, Parma, Villarreal, Sevilla, Nice, Burnley, PSV, Ajax en Anderlecht.

Butez had intussen zijn makelaar Patrick De Vlamynck verrassend ingeruild voor Tom De Mul, die met een internationaal topkantoor in zee is gegaan, maar Butez raakte nog steeds niet weg.

Butez is een dure bankzitter: verspilling van talent

Antwerp FC zit met een groot probleem na drie transferperiodes zonder oplossing voor Jean Butez. De buitenlandse interesse in de Franse doelman is flink afgenomen, terwijl de jonge Senne Lammens inmiddels is doorgeschoven naar de rol van eerste keeper en niet snel uit het doel zal verdwijnen.

“Met Lammens is een doelman opgestaan die Butez evenaart en op termijn kan overtreffen”, zei Patrick Goots in Gazet van Antwerpen. Hierdoor wordt Butez, met zijn stevige contract, een dure bankzitter.

Hein Vanhaezebrouck noemt het een verspilling van talent. De analist benadrukt dat Lammens nog niet op het niveau van Butez zit, die volgens hem nog steeds de beste doelman van België is.

Het wordt nijpend in januari: Overmars zal Butez moeten verkopen

In de aankomende wintermercato werkt Antwerp FC nog steeds aan een vertrek voor Jean Butez, die eigenlijk al na het behalen van de dubbel in de zomer van 2023 had moeten vertrekken.

“We zullen in de volgende mercato’s dus absoluut meewerken aan een oplossing, maar we gaan ook geen uitverkoop houden. We zijn geen Sinterklaas”, zei CEO Sven Jaecques in Gazet van Antwerpen.

Het is vrijwel zeker dat Marc Overmars, directeur voetbalzaken, na zijn schorsing in november bij dit dossier betrokken zou zijn. Overmars staat bekend om zijn vermogen om bankable spelers gunstig te verkopen, en hij zal ongetwijfeld proberen een goede deal voor Butez te realiseren.

Volgens Het Nieuwsblad hoopt Butez zelf ook op een oplossing in januari.

Van 10 naar 5 naar 4 miljoen euro

Marc Overmars had niet veel tijd nodig om een potentiële koper te verleiden voor Jean Butez. Volgens Fabrizio Romano heeft het Italiaanse Como de onderhandelingen met Antwerp FC ondertussen opgestart.

Butez ligt nog tot de zomer van 2026 onder contract op de Bosuil, waardoor Como wel nog een transfersom zal moeten betalen. Beide clubs hebben er goede hoop op dat Butez zijn langverwachte buitenlandse transfer zal maken.

“De gesprekken gaan de goede richting uit. We wisten dat dit de komende mercato kon gebeuren. Indien alle partijen een akkoord vinden, is dit een goede zaak”, zei coach Jonas De Roeck.

Como zou nog een viertal miljoen op tafel leggen, wat overeenstemt met zijn geschatte marktwaarde. Dat is een pak minder dan de oorspronkelijke vraagprijs, die in de zomer van 2023 op 10 miljoen euro lag. In januari 2024 werd er nog 5 miljoen euro gevraagd.

4 miljoen euro is een mooie som voor Butez

Meest recent

'Conte op zucht van terugkeer naar Premier League'

Manchester United lijkt steeds nadrukkelijker rekening te houden met een trainerswissel. Volgens ...

0
0
'Anderlecht-ster maakt buitenland gek: miljoenen lonken'

In Kroatië noemen ze hem een van de beste jonge spitsen van Europa. In België kreeg ...

25
25
Straf AA Gent: "Heb hier andere tijden meegemaakt"

AA Gent won met 1-0 van een Aarhus dat veel sterkhouders liet rusten. De Buffalo's blijven zo wel ...

24
24
Bruno looft vier spelers na verlies: "Zij toonden zich"

RSC Anderlecht speelde zestig minuten best goed, nadien was het dertig minuten minder. Er werd met ...

111
111
STVV wint mét wereldgoal: "Dit is zo mooi"

STVV heeft zijn campagne in de Conference League zeer goed gestart met een 2-0-zege. Robert-Jan ...

15
15
Anderlecht met veel pech: "Dit verdienden we niet"

RSC Anderlecht verloor met 1-0 bij Dinamo Zagreb na een ongelukkige penalty. De Brusselaars kenden ...

50
50
IJskoude douche voor Anderlecht: één sterkhouder gebuisd

Na twee speeldagen is RSC Anderlecht nog steeds puntenloos in de Europa League. Donderdag speelde ...

126
126
UEL/UECL: Trossard klopt De Cat, nog meer Duivels vieren

Donderdagavond wordt de tweede speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. En ...

15
15
Europees drama Anderlecht: 0 op 6 na penalty in 96ste minuut

RSC Anderlecht heeft zichzelf serieus in de voet geschoten in de League Phase van de Europa League. ...

182
182
Start van sprookje? STVV trakteert Stayen op Europese zege

STVV heeft zijn start in de Conference League niet gemist. De Limburgers boekten donderdagavond een ...

64
64
'Flick laaiend enthousiast: Barça wil nieuwe Club Brugge-deal'

Club Brugge deed afgelopen zomer zaken met FC Barcelona. De Spaanse kampioen betaalde zo'n 10 ...

454
454
Filip Joos zwijmelt: volgende monstertransfer voor Union

Union SG heeft donderdagavond andermaal indruk gemaakt op het Europese toneel. Tegen Real Sociedad ...

119
119
Anderlecht laat kansen liggen: één titularis valt uit de toon

RSC Anderlecht gaat donderdagavond op zoek naar zijn eerste punten in de League Phase van de Europa ...

94
94
Na WK-drama: Tessa Wullaert loopt helemaal leeg op Instagram

Tessa Wullaert laat zich niet zomaar doen. Terwijl de Red Flames na een nieuwe mislukte WK campagne ...

87
87
UEL/UECL: Sadiki voorkomt megastunt, Kroatische blamage Ajax

Donderdagavond wordt de tweede speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. En ...

57
57
Wat een opluchting: AA Gent vloert in slotfase stugge Denen

Andermaal heeft AA Gent veerkracht getoond in Europa. De troepen van Rik De Mil leken lange tijd de ...

59
59
IJzersterk Union beloont zichzelf pas in dolle slotfase

Een fel gehandicapt Union heeft vanavond andermaal een glansprestatie afgeleverd in Europa. De ...

55
55
Januzaj terug naar Anderlecht? Sporza-analisten reageren

De transfermarkt is al een poosje gesloten, maar verschillende spelers zijn momenteel op ...

186
186
Bruno verbaast iedereen met basiself; vier wissels bij STVV

STVV opent donderdagavond zijn campagne in de Conference League met een thuismatch tegen het ...

52
52
'Code rood United: topcoach meldt zich op Old Trafford'

Manchester United blijft ook dit seizoen de teleurstellingen opstapelen. Deze week liepen de ...

153
153
'Marktwaarde explodeert: Club ruikt Engelse monstersom'

Club Brugge heeft in de Champions League flink indruk gemaakt met zijn stuntzege op Internazionale. ...

391
391
Nainggolan gelooft ogen niet: "Lijkt beste verdediger van België"

De Jupiler Pro League is inmiddels al acht speeldagen onderweg. En tot verbazing van zowat alle ...

335
335
Hubert puzzelt met basiself Union; grote comeback bij Gent

Donderdagavond komen liefst vier Belgische clubs in actie op het Europese toneel. AA Gent en Union ...

24
24
Zondebok gevonden: De Bruyne krijgt ervan langs bij Napoli

Drie dagen geleden was hij nog de koning van Napels. Na de 3-1-nederlaag in Villarreal ligt Kevin De ...

213
213
Vanhaezebrouck voorspelt: Leko dumpt Brugse cultheld

Club Brugge schreef dinsdag geschiedenis door met 3-4 te winnen op bezoek bij Inter. De grote ...

584
584

Meer sportnieuws