'Overmars flikt het weer: 'onmogelijke transferdeal'

2601
'Overmars flikt het weer: 'onmogelijke transferdeal'

Jean Butez, ooit met een prijskaartje van 10 miljoen euro, lijkt eindelijk Antwerp te verlaten. Na drie mislukte transferperiodes onderhandelt het Italiaanse Como over een bod van 4 miljoen euro. Marc Overmars, terug in actie, staat klaar om de deal rond te maken. Een flinke stap terug in waarde, maar een broodnodige oplossing voor Antwerp.

LEES OOK: Wullaert vol emotie op Ballon d'Or: dit is haar klassement

Butez werd 50% goedkoper in de voorbije drie mercato’s

Antwerp FC probeerde de afgelopen drie transferperiodes om Jean Butez in de etalage te zetten, met de hoop op een mooie transfer. In de zomer van 2023 hoopte de Great Old op een transfersom van 10 miljoen euro.

In januari 2024 ging de prijs omlaag omdat Senne Lammens steeds meer op de voorgrond trad. In de zomermercato van 2024 zakte de vraagprijs zelfs naar 5 miljoen euro.

In die voorbije drie transferperiodes was er interesse genoeg van clubs zoals Fiorentina, Augsburg, Nottingham Forest, Parma, Villarreal, Sevilla, Nice, Burnley, PSV, Ajax en Anderlecht.

Butez had intussen zijn makelaar Patrick De Vlamynck verrassend ingeruild voor Tom De Mul, die met een internationaal topkantoor in zee is gegaan, maar Butez raakte nog steeds niet weg.

Butez is een dure bankzitter: verspilling van talent

Antwerp FC zit met een groot probleem na drie transferperiodes zonder oplossing voor Jean Butez. De buitenlandse interesse in de Franse doelman is flink afgenomen, terwijl de jonge Senne Lammens inmiddels is doorgeschoven naar de rol van eerste keeper en niet snel uit het doel zal verdwijnen.

“Met Lammens is een doelman opgestaan die Butez evenaart en op termijn kan overtreffen”, zei Patrick Goots in Gazet van Antwerpen. Hierdoor wordt Butez, met zijn stevige contract, een dure bankzitter.

Hein Vanhaezebrouck noemt het een verspilling van talent. De analist benadrukt dat Lammens nog niet op het niveau van Butez zit, die volgens hem nog steeds de beste doelman van België is.

Het wordt nijpend in januari: Overmars zal Butez moeten verkopen

In de aankomende wintermercato werkt Antwerp FC nog steeds aan een vertrek voor Jean Butez, die eigenlijk al na het behalen van de dubbel in de zomer van 2023 had moeten vertrekken.

“We zullen in de volgende mercato’s dus absoluut meewerken aan een oplossing, maar we gaan ook geen uitverkoop houden. We zijn geen Sinterklaas”, zei CEO Sven Jaecques in Gazet van Antwerpen.

Het is vrijwel zeker dat Marc Overmars, directeur voetbalzaken, na zijn schorsing in november bij dit dossier betrokken zou zijn. Overmars staat bekend om zijn vermogen om bankable spelers gunstig te verkopen, en hij zal ongetwijfeld proberen een goede deal voor Butez te realiseren.

Volgens Het Nieuwsblad hoopt Butez zelf ook op een oplossing in januari.

Van 10 naar 5 naar 4 miljoen euro

Marc Overmars had niet veel tijd nodig om een potentiële koper te verleiden voor Jean Butez. Volgens Fabrizio Romano heeft het Italiaanse Como de onderhandelingen met Antwerp FC ondertussen opgestart.

Butez ligt nog tot de zomer van 2026 onder contract op de Bosuil, waardoor Como wel nog een transfersom zal moeten betalen. Beide clubs hebben er goede hoop op dat Butez zijn langverwachte buitenlandse transfer zal maken.

“De gesprekken gaan de goede richting uit. We wisten dat dit de komende mercato kon gebeuren. Indien alle partijen een akkoord vinden, is dit een goede zaak”, zei coach Jonas De Roeck.

Como zou nog een viertal miljoen op tafel leggen, wat overeenstemt met zijn geschatte marktwaarde. Dat is een pak minder dan de oorspronkelijke vraagprijs, die in de zomer van 2023 op 10 miljoen euro lag. In januari 2024 werd er nog 5 miljoen euro gevraagd.

4 miljoen euro is een mooie som voor Butez

Meest recent

Yamal zwaar onder vuur na Ballon d'Or: "Misbruikt zijn roem"

Harry Kane heeft de Ballon d’Or gewonnen na een titanenstrijd tegen Lamine Yamal en Ousmane ...

23
23
Vitor Bruno krijgt ervan langs voor aanpak bij Anderlecht

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak slaag van KAA Gent en ziet een kloof ontstaan met de ...

42
42
Bayern met handen in het haar door Kompany-situatie

Vincent Kompany werd plots onwel bij Bayern München en moest per direct naar het ziekenhuis. ...

27
27
Bassette schiet plots poorten naar knaltransfer open

Norman Bassette zit in bloedvorm bij Westerlo. De aanvaller wordt gehuurd met aankoopoptie van ...

98
98
Uitstel van executie? Verrassend oordeel over Compper

Marvin Compper stond zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC, maar de hoofdtrainer heeft weer wat ...

64
64
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht strijden, Tresoldi snel weg?’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

175
175
Samenwerking met Mbappé per direct stopgezet: "Zo beledigend"

Kylian Mbappé is één van de grootste supersterren van het hedendaagse voetbal. ...

202
202
Joos snapt niets van Anderlecht: “Dat is het gekke”

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak van KAA Gent. Filip Joos snapte er niets van want de ...

137
137
Beerschot wrijft zich in de handen met goudhaantje

Beerschot stoomt door in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten willen zo snel mogelijk ...

49
49
‘Cercle Brugge hakt knoop door over ontslag Lars Friis’

De druk begint te stijgen in de Jupiler Pro League. De eerste kloofjes worden geslagen en ...

291
291
Kane onthult na Gouden Bal-winst update over Kompany

Harry Kane heeft Ballon d’Or gewonnen. De Engelsman kende een topseizoen bij Bayern ...

135
135
‘Hommeles bij Antwerp: Frey en Compper op ramkoers’

Royal Antwerp FC wist afgelopen speeldag eindelijk nog eens te winnen. Zwarte beest Sporting ...

331
331
Crisis bij Standard na 0 op 12? "Dit werkt niet"

Standard zit met een stevige kater. De Rouches pakten geen enkel punt uit hun laatste vier ...

75
75
'Keiharde strijd tussen Club en Anderlecht om smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft een zeer ruime kern en het is duidelijk dat Antoine Sibierski die in januari ...

254
254
Franse pers trekt conclusie over Godts: "Dit is de avond dat..."

PSG won in Parijs met 2-0 van Olympique Lyon. Mika Godts was de grote roerganger en was goed voor ...

278
278
Tresoldi naar Arsenal in januari? Club Brugge reageert

Club Brugge is alweer bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart presteert goed in België en op ...

305
305
Anderlecht blijft verliezen: Teklak legt pijnpunt bloot

Anderlecht blijft volgens analist Alexandre Teklak met een opvallend probleem kampen: de Brusselaars ...

134
134
Gouden Bal-winnaar Kane heeft bijzondere boodschap voor Kompany

Harry Kane werd uitgeroepen tot de winnaar van de Gouden Bal. De Engelse aanvaller gaf bij de ...

315
315
Computer voorspelt Belgische kampioen: Anderlecht verrast

De competitie is nog maar negen speeldagen ver in de Jupiler Pro League. Er zijn nog 75 punten te ...

520
520
‘Ballon d’Or: Spanje en Engeland maken Courtois af’

Thibaut Courtois (34) werd maandagavond in Londen derde bij de verkiezing voor beste doelman van de ...

560
560
'Standard neemt beslissing over ontslag Euvrard'

Een 0 op 12. Bij veel voetbalclubs is dat voldoende om de telefoon van de trainer roodgloeiend te ...

191
191
Anderlecht naïef? Data wijzen op ander probleem

RSC Anderlecht ging met 4-0 onderuit tegen AA Gent. Paars-Wit heet plots naïef te zijn. Maar ...

133
133
Leko zoekt perfecte formule: duo overtuigt nog niet

Bij Club Brugge draait het goed, maar Blauw-Zwart toch vooral op de jongens die er al waren. De ...

381
381
Rotatie bij Bruno? Opvallende statistiek bij Anderlecht

Vitor Bruno krijgt de kritiek dat hij veel te veel roteert. Maar heeft de Portugees stilaan wel ...

109
109
Ballon d'Or 2026: verrassende opvolger Dembélé bekend

In het London Palladium Theatre werd maandag de Ballon d'Or uitgereikt. Voor de 70ste editie ...

1244
1244

Meer sportnieuws