KRC Genk mag dromen van prijs: "Goeie ingrediënten"

door
KRC Genk mag dromen van prijs:

KRC Genk gaat 2024 wellicht oververdiend afsluiten als nummer een in de Jupiler Pro League. De Limburgers zijn aan een zeer sterk seizoen bezig en in de topmatchen bewezen ze al hun kunnen. Journalist Bert Sterckx had terecht lof voor de Limburgers.

KRC Genk haalde tegen de huidige top zes al 15 op 21, dan moet je een nederlaag op het veld van Club Brugge niet dramatiseren. KRC Genk telt momenteel drie punten meer dan Club Brugge en acht meer dan Anderlecht. De top zes kan niet meer mislopen met 15 punten meer dan nummer zeven KV Mechelen.

LEES OOK: Nieuwe coach Genk? Simons reageert live voor camera's

Beresterk in toppers

Het eerste doel van het seizoen is dus al gehaald. Fink bekoort enorm met zijn ploeg. Vaak zeer mooi voetbal en tijdens het dipje pakten ze nog best veel punten. Dit Genk is een titelkandidaat, als de sterkhouders fit blijven. We zijn niet akkoord met het feit dat Genk een héél brede kern heeft. Met 3-4 afwezigen zou het kwaliteitsverlies zeer merkbaar worden, zoals bij Anderlecht vorig jaar in de play-offs.

"De Limburgers hebben nooit twee keer na elkaar verloren. Ze kunnen thuis een geweldig rapport voorleggen, dat zijn goeie ingrediënten om tot het einde bovenin het klassement mee te doen", aldus Sterckx aan Sporza.

Makkelijk programma voor Genk

KRC Genk heeft de komende vijftien speeldagen best een 'makkelijk programma'. Het speelt daarin nog maar tegen drie ploegen uit de top zes. Donderdag spelen ze op het veld van Royal Antwerp FC en het onvangt in eigen huis AA Gent en Union SG. De troepen van Fink kunnen dus nog stevig punten sprokkelen de komende maanden.

KRC Genk gaat in januari bovendien geen spelers laten gaan. De club wil dit jaar weer een prijs pakken. Het zit ook nog in de Beker van België, waar wel een pittige uitmatch tegen STVV wacht.

Gaat Genk dit jaar een prijs pakken?

Meest recent

Mazzu haalt snoeihard uit naar zijn eigen spelers

OH Leuven deed vorige week nog een uitstekende zaak door te gaan winnen in Charleroi, maar staat nu ...

34
34
Cinel strooit met lof nadat Cercle eindelijk nog eens wint

De voorbije maanden verzeilde Cercle Brugge in een diepe crisis. Het bleef maar liefst vier maanden ...

26
26
Hey duidt belangrijk verschil aan bij Anderlecht

Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om de topper op het veld van Antwerp naar zijn hand te ...

111
111
Marokko opent Africa Cup met zege na geweldige goal

Zondagavond is de Africa Cup van start gegaan. In de openingswedstrijd wist gastland en topfavoriet ...

46
46
Antwerp baalt als stekker: "We laten het liggen"

Antwerp maakte de voorbije weken een straffe opmars met zeges tegen Club Brugge, Genk en AA Gent. ...

128
128
Hasi slaat en zalft: "Op dat vlak een vooruitgang"

De topper van zondagavond tussen Antwerp en Anderlecht heeft spektakel opgeleverd. De Great Old leek ...

147
147
Gerkens loodst Cercle naar eerste zege in 4 maanden(!)

Na vier maanden is Cercle Brugge er eindelijk nog eens in geslaagd om een wedstrijd te winnen. De ...

81
81
Degreef legt sfeervolle Bosuil alsnog het zwijgen op

Om 18u30 stond de topper tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht op het programma. In een ...

306
306
Vanaken verklapt impact van Leko bij Club Brugge

Club Brugge won verdiend met 2-1 van AA Gent, maar echt overtuigen deden de Bruggelingen ook niet. ...

466
466
Vanderbiest looft: "Eén van de best voetballende ploegen"

Bij STVV blijft het droomseizoen duren. De Kanaries wonnen met 1-0 van KV Mechelen en de top zes ...

93
93
Kompany wint vlot met Bayern, Man Utd onderuit

In de Bundesliga en Premier League stonden er twee matchen op het programma. Bayern München ...

27
27
Anderlecht overklast op de Bosuil: één man krijgt volle laag

Royal Antwerp FC neemt het momenteel op tegen RSC Anderlecht. De Great Old heeft RSCA de eerste ...

488
488
'Overmars aan zet: Antwerp dreigt topdeal mis te lopen'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

121
121
De Mil hard na 0 op 6: pijnpunt AA Gent blootgelegd

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

172
172
Leko doet boekje open: saillante details Gent-exit onthuld

Club Brugge won zondagmiddag op eigen veld met 2-1 van AA Gent. Een opsteker voor coach Ivan ...

277
277
Rode kaart helpt Barça, Belgen vieren in Coupe de France

FC Barcelona heeft een voor hun bijzonder mooi kalenderjaar op gepaste wijze afgesloten. Zo wonnen ...

36
36
Play-Off I in zicht: STVV klopt KVM in 'Duel der Revelaties'

Een week na de slipper op Anderlecht, heeft STVV in eigen huis aangeknoopt met een belangrijke zege. ...

75
75
Antwerp-Anderlecht: Oosting resoluut, Hasi verrast op middenveld

RSC Anderlecht wil zondagavond eindelijk nog eens een overtuigende prestatie buitenshuis neerzetten. ...

148
148
Nieuwe coach Genk? Simons reageert live voor camera's

KRC Genk wil vlak voor de jaarwissel zijn nieuwe hoofdcoach presenteren. De voorbije dagen leek het ...

2537
2537
Leko haalt zijn gram: "Maar één ploeg wou voetballen"

Amper twee weken na zijn veelbesproken vertrek, heeft Ivan Leko AA Gent opnieuw een loer gedraaid. ...

202
202
Pijnlijk! Club-spelers duwen mes nog dieper in Gentse wonde

Club Brugge heeft de veelbesproken editie van de 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

587
587
"Onaanvaardbaar" - Gent kent oorzaak zure nederlaag

Het is AA Gent dan toch niet gelukt om zijn ultieme revanche te nemen op Club Brugge. De Buffalo's ...

280
280
Perisic bevrijdt PSV, Atlético verslaat Witsel en co

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV zijn laatste match van 2025 al winnend afgesloten. ...

13
13
Met dank aan spitsen: Club ziet af, maar klopt Gent verdiend

Club Brugge heeft zondagmiddag de veelbesproken 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

222
222
Genk twijfelt plots: totale wending in trainersdossier?

KRC Genk wil eerstdaags zijn nieuwe trainer presenteren. De voorbije dagen had het er alle schijn ...

720
720

Meer sportnieuws