Cercle-spelers willen na stunt nog iets kwijt over Muslic

648 stemmen
Cercle-spelers willen na stunt nog iets kwijt over Muslic

Cercle Brugge beleefde donderdagavond een hoogtepunt in zijn geschiedenis, want het slaagde er voor de eerste keer in om een Europese poulefase te overleven. Het had genoeg aan een gelijkspel tegen Istanbul Basaksehir.

Daarmee wist Cercle zelfs een plaatsje te veroveren bij de eerste acht in de eindafrekening van de league phase van de Conference League, waardoor ze meteen naar de achtste finales mogen. Dat is toch een prestatie die maar weinigen verwacht hadden.

LEES OOK: 'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle-spelers denken aan Muslic na kwalificatie

Bij Cercle wilden de spelers echter ook Miron Muslic niet vergeten. De ex-trainer werd enkele weken geleden ontslagen, maar had wel nog een groot aandeel in de kwalificatie. Hij stond tenslotte in de eerste vier wedstrijden aan het roer.

"Het afscheid van Miron was behoorlijk emotioneel", blikt aanvoerder Thibo Somers terug bij Het Laatste Nieuws. "Dat er na zijn ontslag een groepsgesprek kwam, was op mijn initiatief, jawel. Omdat ik vind: wij waren als spelers voor op zijn minst tachtig procent verantwoordelijk voor wat misliep en moesten dan ook die verantwoordelijkheid onder ogen durven zien."

Verschil met Feldhofer merkbaar

Voorlopig bleek het ontslag van Muslic wel de juiste keuze voor Cercle. Zijn opvolger Ferdinand Feldhofer bleef al drie wedstrijden ongeslagen, met eerder ook een zege op Olimpija Ljubljana en een gelijkspel tegen AA Gent.

"Het effect is sindsdien zichtbaar, vind ik", oordeelt Somers. "Ook omdat de nieuwe coach al wat andere accenten legt. Ook al is hij er nog niet lang genoeg om hem al echt goed te kennen. Maar we grijpen toch al veel minder naar een verloren lange bal als we in moeilijkheden komen."

Was de trainerswissel de juiste keuze voor Cercle?

Meest recent

Degryse lovend over Duivels: "Daar zijn we wereldtop"

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

7
7
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

43
43
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

198
198
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

78
78
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

54
54
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

237
237
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

157
157
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

61
61
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

458
458
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

185
185
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

143
143
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

431
431
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

209
209
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

289
289
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

418
418
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

753
753
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

316
316
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3684
3684
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

71
71
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

91
91
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

153
153
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

63
63
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

224
224
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

77
77
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

29
29

Meer sportnieuws