Cercle-spelers willen na stunt nog iets kwijt over Muslic

648 stemmen
Cercle-spelers willen na stunt nog iets kwijt over Muslic

Cercle Brugge beleefde donderdagavond een hoogtepunt in zijn geschiedenis, want het slaagde er voor de eerste keer in om een Europese poulefase te overleven. Het had genoeg aan een gelijkspel tegen Istanbul Basaksehir.

Daarmee wist Cercle zelfs een plaatsje te veroveren bij de eerste acht in de eindafrekening van de league phase van de Conference League, waardoor ze meteen naar de achtste finales mogen. Dat is toch een prestatie die maar weinigen verwacht hadden.

LEES OOK: Cercle legt straf plan op tafel: véél transfers op til

Cercle-spelers denken aan Muslic na kwalificatie

Bij Cercle wilden de spelers echter ook Miron Muslic niet vergeten. De ex-trainer werd enkele weken geleden ontslagen, maar had wel nog een groot aandeel in de kwalificatie. Hij stond tenslotte in de eerste vier wedstrijden aan het roer.

"Het afscheid van Miron was behoorlijk emotioneel", blikt aanvoerder Thibo Somers terug bij Het Laatste Nieuws. "Dat er na zijn ontslag een groepsgesprek kwam, was op mijn initiatief, jawel. Omdat ik vind: wij waren als spelers voor op zijn minst tachtig procent verantwoordelijk voor wat misliep en moesten dan ook die verantwoordelijkheid onder ogen durven zien."

Verschil met Feldhofer merkbaar

Voorlopig bleek het ontslag van Muslic wel de juiste keuze voor Cercle. Zijn opvolger Ferdinand Feldhofer bleef al drie wedstrijden ongeslagen, met eerder ook een zege op Olimpija Ljubljana en een gelijkspel tegen AA Gent.

"Het effect is sindsdien zichtbaar, vind ik", oordeelt Somers. "Ook omdat de nieuwe coach al wat andere accenten legt. Ook al is hij er nog niet lang genoeg om hem al echt goed te kennen. Maar we grijpen toch al veel minder naar een verloren lange bal als we in moeilijkheden komen."

Was de trainerswissel de juiste keuze voor Cercle?

Meest recent

Sikan klopt meteen op tafel bij Anderlecht: “Niet genoeg!”

Danylo Sikan kwam vorige speeldag plots boven water bij RSC Anderlecht De Oekraïner kon ...

34
34
Snelders zorgt voor golf van woede: "Schaamte is hem vreemd"

Eddy Snelders zit ondertussen al enkele maanden in de gevangenis. De gewezen analist en sidekick van ...

29
29
WK-drama Congo dreigt door ebolavirus: “Dan uitsluiting”

Het rampscenario is afgeroepen in Congo door het ebolavirus. Met het oog op het WK in de Verenigde ...

25
25
Tzolis legt transfereisen op tafel: wending op komst?

Christos Tzolis is de grote man bij Club Brugge dit seizoen. De Griekse buitenspeler raasde door de ...

171
171
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

38
38
'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Herman Van Holsbeeck is één van de grote spilfiguren in Propere Handen. De voormalige ...

168
168
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

76
76
Gentse erehaag voor Club Brugge? De Mil spreekt zich uit

Club Brugge kroonde zich donderdagavond voor de 20ste keer tot landskampioen. Aanstaande zondag zal ...

335
335
Dochter Guardiola deelt ongezien KDB-beelden: video viraal

Pep Guardiola kondigde vrijdag zijn afscheid bij Manchester City aan. Naar aanleiding daarvan deelde ...

99
99
Van Bommel-bom bij Anderlecht: ‘Bel maar'

Bij Anderlecht valt opnieuw de naam van Mark van Bommel. Dat gebeurde vroeger ook al, maar deze keer ...

648
648
Vandenbroeck breekt stilte: zijn waarheid achter Vossen-soap

Zulte Waregem wist zich in het eerste seizoen na de promotie al bij al zonder grote problemen te ...

200
200
'Kampioenenploeg breekt: Club verliest eerste sterkhouder'

Club Brugge mag zondag zijn kersvers landstitel nog eens vieren voor zijn eigen thuissupporters. ...

314
314
'Harde hand Sibierski: negental de deur gewezen bij RSCA'

RSC Anderlecht sluit zondagavond zijn seizoen af met een derby op het veld van Union SG. Achter de ...

530
530
Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

146
146
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

94
94
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

571
571
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

245
245
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

581
581
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

418
418
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

183
183
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

759
759
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

233
233
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

637
637
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

172
172
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

905
905

Meer sportnieuws