Cercle-spelers willen na stunt nog iets kwijt over Muslic

door
Cercle-spelers willen na stunt nog iets kwijt over Muslic

Cercle Brugge beleefde donderdagavond een hoogtepunt in zijn geschiedenis, want het slaagde er voor de eerste keer in om een Europese poulefase te overleven. Het had genoeg aan een gelijkspel tegen Istanbul Basaksehir.

Daarmee wist Cercle zelfs een plaatsje te veroveren bij de eerste acht in de eindafrekening van de league phase van de Conference League, waardoor ze meteen naar de achtste finales mogen. Dat is toch een prestatie die maar weinigen verwacht hadden.

LEES OOK: Antwerp vat vol frustratie: "Toch kan dit kantelmoment zijn"

Cercle-spelers denken aan Muslic na kwalificatie

Bij Cercle wilden de spelers echter ook Miron Muslic niet vergeten. De ex-trainer werd enkele weken geleden ontslagen, maar had wel nog een groot aandeel in de kwalificatie. Hij stond tenslotte in de eerste vier wedstrijden aan het roer.

"Het afscheid van Miron was behoorlijk emotioneel", blikt aanvoerder Thibo Somers terug bij Het Laatste Nieuws. "Dat er na zijn ontslag een groepsgesprek kwam, was op mijn initiatief, jawel. Omdat ik vind: wij waren als spelers voor op zijn minst tachtig procent verantwoordelijk voor wat misliep en moesten dan ook die verantwoordelijkheid onder ogen durven zien."

Verschil met Feldhofer merkbaar

Voorlopig bleek het ontslag van Muslic wel de juiste keuze voor Cercle. Zijn opvolger Ferdinand Feldhofer bleef al drie wedstrijden ongeslagen, met eerder ook een zege op Olimpija Ljubljana en een gelijkspel tegen AA Gent.

"Het effect is sindsdien zichtbaar, vind ik", oordeelt Somers. "Ook omdat de nieuwe coach al wat andere accenten legt. Ook al is hij er nog niet lang genoeg om hem al echt goed te kennen. Maar we grijpen toch al veel minder naar een verloren lange bal als we in moeilijkheden komen."

Was de trainerswissel de juiste keuze voor Cercle?

Meest recent

KV Kortrijk glundert in topper, RSCA Futures houden stand

KV Kortrijk heeft de topper in de Challenger Pro League tegen Beerschot naar zijn hand gezet. De ...

12
12
Van Crombrugge snoeihard na zege: "Beneden alle peil"

KRC Genk won gevleid met 0-1 op het veld van KVC Westerlo. Daan Heymans en Thorsten Fink benadrukten ...

10
10
Mazzu laat Den Dreef daveren, nachtmerrie voor Ivan Leko

Felice Mazzu had zich geen mooiere start kunnen wensen bij OH Leuven. In zijn eerste ...

7
7
Raadsel bij Anderlecht: waarom blinkt grote naam niet uit?

Bij RSC Anderlecht missen ze ervaren smaakmakers die kar trekken. De Brusselaars hopen al elf ...

78
78
Charai weet niet wat hij ziet: "Onbegrijpelijk!"

KVC Westerlo verloor met 0-1 van KRC Genk. De prestatie van de Kemphanen was zeker niet slecht. ...

24
24
Fink looft uitblinker: "Hij steekt weer in een goede vorm"

KRC Genk is weer beter bezig; Ze wisten al zeven matchen op rij niet meer te verliezen. Ze wonnen ...

48
48
Uitblinker dankzij Hasi: "Veel vertrouwen in mij"

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen KV Mechelen. Paars-Wit won met 3-1, maar pakweg een ...

49
49
Heymans: "Daarom is dit een héél belangrijke zege"

KRC Genk recht de rug. Ze wonnen met 0-1 op het veld van KVC Westerlo, al was het zeker geen ...

65
65
‘Oplossing in chaos bij Anderlecht: Hasi vindt sleutel’

RSC Anderlecht lag de afgelopen weken zwaar onder vuur. Ook coach Besnik Hasi kreeg de wind van ...

171
171
Bayern meldt recordwinst: “Kompany brengt iets speciaals”

Bayern München was afgelopen zomermercato erg stil op de transfermarkt. De Duitse grootmacht ...

114
114
Thriller in Kuipje: Genk ontsnapt na Westerlo’s doelhoutpech

Racing Genk trok deze namiddag nipt aan het langste eind tegen een strijdvaardig Westerlo in Het ...

38
38
OHL vecht tegen vorm, Leko voert wissels door bij KAA Gent

Oud-Heverlee Leuven neemt het op tegen KAA Gent namens de 13e speeldag van de Jupiler Pro League. ...

66
66
Uppercut Anderlecht: KV Mechelen duidt grote oorzaak aan

RSC Anderlecht heeft KV Mechelen een regelrechte uppercut verkocht. Beide clubs staan op een zucht ...

163
163
Gert Verhulst vs Marc Coucke: Onverwachte clash zindert na

Gert Verhulst en Marc Coucke hoeven geen introductie meer. De ene bouwde met Studio 100 een ...

55
55
Hasi reageert erg verrassend op uitbarsting Bertaccini

RSC Anderlecht won met 3-1 van KV Mechelen in de Jupiler Pro League. Voor een Besnik Hasi onder druk ...

118
118
Van Dijk haalt ferm uit bij Liverpool: “Ronduit belachelijk”

Liverpool werd afgelopen seizoen landskampioen onder Arne Slot, maar dit seizoen loopt het voor geen ...

36
36
Ontslag Wils bij Antwerp? ‘De Roeck beslist mee over lot’

Stef Wils staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. The Great Old staat in de Jupiler Pro League ...

307
307
“Kippenvel” – stadion ontploft laatste keer voor Mertens

Dries Mertens nam vorig seizoen afscheid van Galatasaray, maar de 38-jarige voormalige Rode Duivel ...

170
170
Kana trekt aan alarmbel: Anderlecht-spelers grijpen in

RSC Anderlecht kon in de competitie nog eens overtuigend winnen. KV Mechelen werd met 3-1 opzijgezet ...

300
300
Westerlo wil deceptie doorspoelen, Fink hakt knopen door

Westerlo ging in de Croky Cup als enige eersteklasser onderuit. De Kemphanen verloren van ...

23
23
Celine Van Ouytsel breekt stilzwijgen: "Een bastaard!"

Celine Van Ouytsel is zonder twijfel één van de knapste vrouwen van het land én ...

188
188
Benito Raman snoeihard voor ploegmakker

KV Mechelen ging onderuit tegen RSC Anderlecht in de Jupiler Pro League. In het Lotto Park werd het ...

202
202
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht stunt, Club Brugge pakt weer cash’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

342
342
‘Naar Belgische top? Will Still op zucht van ontslag’

Will Still was in het verleden actief in België bij Standard, STVV, Lierse en Beerschot. Nu ...

192
192
Vanderbiest vloekt op KV Mechelen na Anderlecht

KV Mechelen ging met 3-1 onderuit in het Lotto Park tegen RSC Anderlecht. Malinwa kon Paars-Wit een ...

206
206

Meer sportnieuws