Cercle-spelers willen na stunt nog iets kwijt over Muslic

door
Cercle-spelers willen na stunt nog iets kwijt over Muslic

Cercle Brugge beleefde donderdagavond een hoogtepunt in zijn geschiedenis, want het slaagde er voor de eerste keer in om een Europese poulefase te overleven. Het had genoeg aan een gelijkspel tegen Istanbul Basaksehir.

Daarmee wist Cercle zelfs een plaatsje te veroveren bij de eerste acht in de eindafrekening van de league phase van de Conference League, waardoor ze meteen naar de achtste finales mogen. Dat is toch een prestatie die maar weinigen verwacht hadden.

LEES OOK: Woede Bosuil terecht? Somers velt verdict over penaltyfase

Cercle-spelers denken aan Muslic na kwalificatie

Bij Cercle wilden de spelers echter ook Miron Muslic niet vergeten. De ex-trainer werd enkele weken geleden ontslagen, maar had wel nog een groot aandeel in de kwalificatie. Hij stond tenslotte in de eerste vier wedstrijden aan het roer.

"Het afscheid van Miron was behoorlijk emotioneel", blikt aanvoerder Thibo Somers terug bij Het Laatste Nieuws. "Dat er na zijn ontslag een groepsgesprek kwam, was op mijn initiatief, jawel. Omdat ik vind: wij waren als spelers voor op zijn minst tachtig procent verantwoordelijk voor wat misliep en moesten dan ook die verantwoordelijkheid onder ogen durven zien."

Verschil met Feldhofer merkbaar

Voorlopig bleek het ontslag van Muslic wel de juiste keuze voor Cercle. Zijn opvolger Ferdinand Feldhofer bleef al drie wedstrijden ongeslagen, met eerder ook een zege op Olimpija Ljubljana en een gelijkspel tegen AA Gent.

"Het effect is sindsdien zichtbaar, vind ik", oordeelt Somers. "Ook omdat de nieuwe coach al wat andere accenten legt. Ook al is hij er nog niet lang genoeg om hem al echt goed te kennen. Maar we grijpen toch al veel minder naar een verloren lange bal als we in moeilijkheden komen."

Was de trainerswissel de juiste keuze voor Cercle?

Meest recent

Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

35
35
Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

In de Challenger Pro League kent de reguliere competitie in de komende twee weken zijn ontknoping. ...

22
22
Mysterie rond rode kaart: exate woorden Camara onthuld

Scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot gaf tijdens de interlandbreak aan dat hij het niveau van de ...

35
35
Pocognoli zet zegereeks verder, Inter haalt zwaar uit

Er stonden ook op zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

45
45
'Real verandert gedacht en schrapt twee kleppers'

Real Madrid beleefde een pijnlijk weekend met een verrassende nederlaag in Mallorca. Het maakte nog ...

42
42
Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

14
14
Charleroi genaaid door ref: "Hij kwam zich excuseren"

Ook in de play-offs blijft de miserie van Charleroi verder duren. De Carolo's konden al sinds 31 ...

34
34
'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Bij Club Brugge viel er deze week een bommetje met de aankondiging van Simon Mignolet dat hij het na ...

309
309
Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

135
135
Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

36
36
'PSG gaat all-in voor Rode Duivel'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain na talloze vruchteloze pogingen eindelijk de Champions League ...

89
89
‘Transferbreuk verrast iedereen: Club Brugge wil toeslaan’

Wat begon als moeilijke contractonderhandelingen, dreigt stilaan uit te monden in een transferbreuk. ...

413
413
Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge begint maandag tegen RSC Anderlecht aan zijn weken van de waarheid. In de Champions' ...

180
180
Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Ook op de buitenlandse velden werd dit weekend de laatste rechte lijn van het seizoen ingezet. In ...

31
31
Waanzinnige misser Essevee: Colpaert geeft reactie

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

72
72
Onthuld: zó spreken Bayern-spelers off the record over Kompany

Vincent Kompany levert uitstekend werk af als hoofdcoach bij Bayern München. De spectaculaire ...

373
373
Toekomstsignaal? Opvallende afwezigen in selectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

361
361
CPL: frustrerende namiddag Patro, Stijnen voortijdig naar binnen

In de Challenger Pro League draait de ontknoping van de reguliere competitie op volle toeren. ...

102
102
Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

De Jupiler Pro League geldt al jaren als een ideale springplank richting de Europese topcompetities. ...

296
296
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

363
363
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

501
501
Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

RSC Anderlecht opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een bezoek aan ...

381
381
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona wil zich in de komende weken verzekeren van de Spaanse titel én de Champions ...

129
129
Feyenoord faalt: PSV vanuit zetel kampioen van Nederland

PSV heeft zich voor de derde keer op rij tot Nederlands gekroond. Dat zat er natuurlijk al een hele ...

50
50
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

735
735

Meer sportnieuws