Overname Standard: Locht komt met update

door
Overname Standard: Locht komt met update

Door het recente faillissement van KMSK Deinze is de financiële situatie van veel Belgische profclubs weer onder een vergrootglas komen te liggen. Eén van de grootste risicopatiënten lijkt op dit moment Standard. De Rouches hangen al maanden tussen hoop en vrees.

Eigenaar 777 Partners ging vorige zomer op de fles en dat was eigenlijk toch een opluchting, aangezien zij de club verder in de vernieling aan het rijden waren. Met A-CAP nam één van hun belangrijkste schuldeisers aan het roer, maar zij willen vooral van Standard af.

LEES OOK: Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Standard blijft wachten op overname

De Amerikanen geven Standard dan ook niet meer centen dan strikt noodzakelijk is om het overleven van de club te garanderen. Daardoor zijn de financiële marges in Luik nog altijd zeer klein en is het wachten op een overname om weer hoop te mogen koesteren.

Alleen laat die overname zeer lang op zich wachten. In de zomer werd het proces wel ingezet, maar sindsdien bleef het angstvallig stil wat betreft kandidaten om de club in handen te nemen. Op Sclessin blijven ze wel hopen op een oplossing.

Overname in maart eindelijk rond?

CEO Pierre Locht komt bij Het Nieuwsblad met een stand van zaken. "De Amerikaanse bank Moelis & Co wil eind januari een princiepsakkoord bereiken met een overnemer om daar dan exclusieve gesprekken mee te voeren. Als alles volgens plan verloopt, zou Standard eind maart in handen moeten zijn van een nieuwe eigenaar", legt hij uit.

Standard zou dus nog dit seizoen een nieuwe eigenaar moeten hebben en die krijgt ook een gezondere club in handen krijgen. "In juni was ik ook bezorgd om de toekomst van de club, maar vandaag is Standard een stuk stabieler", stelt Locht immers. Hij voegt eraan toe dat Standard rekent op een verlies van 5 à 10 miljoen euro afhankelijk van de eindrangschikking, zonder rekening te houden met uitgaande transfers in januari.

🚀

Denk je dat Standard zijn plaats aan de Belgische top nog terug zal innemen?

Meest recent

Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

12
12
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

18
18
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

37
37
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

62
62
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

32
32
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

329
329
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

34
34
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

45
45
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

55
55
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

316
316
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

50
50
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

26
26
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

130
130
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

86
86
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

234
234
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

149
149
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

289
289
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

315
315
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

236
236
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

115
115
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

171
171
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

105
105
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

146
146
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

128
128
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

183
183

Meer sportnieuws