Overname Standard: Locht komt met update

door
Overname Standard: Locht komt met update

Door het recente faillissement van KMSK Deinze is de financiële situatie van veel Belgische profclubs weer onder een vergrootglas komen te liggen. Eén van de grootste risicopatiënten lijkt op dit moment Standard. De Rouches hangen al maanden tussen hoop en vrees.

Eigenaar 777 Partners ging vorige zomer op de fles en dat was eigenlijk toch een opluchting, aangezien zij de club verder in de vernieling aan het rijden waren. Met A-CAP nam één van hun belangrijkste schuldeisers aan het roer, maar zij willen vooral van Standard af.

LEES OOK: Nieuwe bom onder JPL: Club Brugge neemt standpunt in

Standard blijft wachten op overname

De Amerikanen geven Standard dan ook niet meer centen dan strikt noodzakelijk is om het overleven van de club te garanderen. Daardoor zijn de financiële marges in Luik nog altijd zeer klein en is het wachten op een overname om weer hoop te mogen koesteren.

Alleen laat die overname zeer lang op zich wachten. In de zomer werd het proces wel ingezet, maar sindsdien bleef het angstvallig stil wat betreft kandidaten om de club in handen te nemen. Op Sclessin blijven ze wel hopen op een oplossing.

Overname in maart eindelijk rond?

CEO Pierre Locht komt bij Het Nieuwsblad met een stand van zaken. "De Amerikaanse bank Moelis & Co wil eind januari een princiepsakkoord bereiken met een overnemer om daar dan exclusieve gesprekken mee te voeren. Als alles volgens plan verloopt, zou Standard eind maart in handen moeten zijn van een nieuwe eigenaar", legt hij uit.

Standard zou dus nog dit seizoen een nieuwe eigenaar moeten hebben en die krijgt ook een gezondere club in handen krijgen. "In juni was ik ook bezorgd om de toekomst van de club, maar vandaag is Standard een stuk stabieler", stelt Locht immers. Hij voegt eraan toe dat Standard rekent op een verlies van 5 à 10 miljoen euro afhankelijk van de eindrangschikking, zonder rekening te houden met uitgaande transfers in januari.

Denk je dat Standard zijn plaats aan de Belgische top nog terug zal innemen?

Meest recent

Droomaffiche voor België: "Hen treffen in kwartfinales"

België kende een zeer goede WK-loting met Iran, Egypte en Nieuw-Zeeland. De volgende ronde ...

6
6
Boeckx twijfelt aan JPL-topclub: "Nog geen titelkandidaat"

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League is dit jaar teleurstellend. RSC Anderlecht begon ...

45
45
Trossard scoort en valt uit: Arsenal incasseert mokerslag

In de Premier League stond om 13u30 het heel interessante duel tussen Aston Villa en Arsenal op het ...

36
36
Schade voor Club Brugge? "Kunnen iedereen aan"

STVV neemt het vanavond op tegen Club Brugge. Heel Sint-Truiden hoopt op een stunt tegen de ...

54
54
Stilaan laatste kans? Cinel velt oordeel over Cercle-crisis

Cercle Brugge ligt uit de Beker van België en bakt er niets van in de Jupiler Pro League. Tegen ...

50
50
Ruud Vormer onthult een zwaar geheim: "Niemand durft nog"

Hij werd Mister Club Brugge, Gouden Schoen-winnaar en jarenlang de motor op elk middenveld dat hij ...

42
42
Plots kritiek op Hayen: "Te veel van het goede"

Club Brugge moet vanavond aan de bak tegen STVV. Na de glansloze bekerwinst tegen OH Leuven hoopt ...

125
125
Vrancken: "Zij zouden elk seizoen JPL-kampioen moeten zijn"

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. Wouter Vrancken maakte van dit STVV een van de leukste ...

119
119
Invaller klopt op tafel: Hasi krijgt duidelijke boodschap

RSC Anderlecht gaat zondagnamiddag op bezoek bij KVC Westerlo en dat slechts enkele dagen nadat het ...

159
159
Club Brugge kampioen? Van der Elst doet titelvoorspelling

Club Brugge wil dit seizoen zo lang mogelijk meestrijden op drie fronten. Maar het belangrijkste ...

250
250
'Kompany grote fan: Bayern-bom van 85 miljoen'

Bayern München blijft in de running voor de treble dit seizoen en plaatste zich deze week voor ...

75
75
Keerzijde WK-loting: "Dan is België de risee van het wereldvoetbal"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

201
201
Totale ommekeer bij Gent? "Dán is er veel mogelijk"

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

198
198
TRANSFERUURTJE: 'Duel Genk vs. Gent, transferklapper Angulo'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

152
152
Grote impact DAZN bekend: Belgische clubs moeten verkopen

DAZN heeft besloten om het TV-contract met de Pro League op te zeggen. Daarbovenop zal het ...

464
464
Jonge Duivel snoeihard voor Anderlecht: “Dat stoorde mij”

RSC Anderlecht staat bekend om hun sterke jeugdopleiding en elk seizoen breken er nieuwe talenten ...

240
240
Sepp Blatter maakt FIFA én Trump met de grond gelijk

De loting in Washington voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada houdt de ...

157
157
Oosting glundert met nieuw goudhaantje bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander moet The Great ...

351
351
Degryse roept ferme WK-waarschuwing naar Garcia

De loting voor het WK 2026 werd gisteren in Washington afgerond. De Rode Duivels zitten in een ...

91
91
Parys op dreef: Pro League slaat keihard terug op DAZN

De perikelen rond DAZN en de Pro League blijft groot nieuws in de Belgische voetbalwereld. Het ...

276
276
Rode Duivels met konijnenpoot: "Drie oefenmatchen op WK"

Rudi Garcia heeft het getroffen met de loting op het WK 2026. De weg naar de kwartfinales ligt ...

99
99
'Club Brugge duizelt: hallucinante Benteke-eis slaat alles'

In Brugge durven ze het bijna niet hardop zeggen, maar de cijfers die rondgaan over Christian ...

839
839
Garcia geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

De WK-loting ligt achter de rug. Er zijn een aantal leuke groepen komende zomer, maar niet voor de ...

114
114
Leko viert 'Grote Terugkeer': "Dacht aan hem als titularis"

AA Gent doet het onder Ivan Leko niet beter dan vorig seizoen, toen de Buffalo's ongeveer dezelfde ...

120
120
JPL-mirakel in de maak: "Wij zijn springlevend"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

97
97

Meer sportnieuws