Overname Standard: Locht komt met update

724 stemmen
Overname Standard: Locht komt met update

Door het recente faillissement van KMSK Deinze is de financiële situatie van veel Belgische profclubs weer onder een vergrootglas komen te liggen. Eén van de grootste risicopatiënten lijkt op dit moment Standard. De Rouches hangen al maanden tussen hoop en vrees.

Eigenaar 777 Partners ging vorige zomer op de fles en dat was eigenlijk toch een opluchting, aangezien zij de club verder in de vernieling aan het rijden waren. Met A-CAP nam één van hun belangrijkste schuldeisers aan het roer, maar zij willen vooral van Standard af.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

Standard blijft wachten op overname

De Amerikanen geven Standard dan ook niet meer centen dan strikt noodzakelijk is om het overleven van de club te garanderen. Daardoor zijn de financiële marges in Luik nog altijd zeer klein en is het wachten op een overname om weer hoop te mogen koesteren.

Alleen laat die overname zeer lang op zich wachten. In de zomer werd het proces wel ingezet, maar sindsdien bleef het angstvallig stil wat betreft kandidaten om de club in handen te nemen. Op Sclessin blijven ze wel hopen op een oplossing.

Overname in maart eindelijk rond?

CEO Pierre Locht komt bij Het Nieuwsblad met een stand van zaken. "De Amerikaanse bank Moelis & Co wil eind januari een princiepsakkoord bereiken met een overnemer om daar dan exclusieve gesprekken mee te voeren. Als alles volgens plan verloopt, zou Standard eind maart in handen moeten zijn van een nieuwe eigenaar", legt hij uit.

Standard zou dus nog dit seizoen een nieuwe eigenaar moeten hebben en die krijgt ook een gezondere club in handen krijgen. "In juni was ik ook bezorgd om de toekomst van de club, maar vandaag is Standard een stuk stabieler", stelt Locht immers. Hij voegt eraan toe dat Standard rekent op een verlies van 5 à 10 miljoen euro afhankelijk van de eindrangschikking, zonder rekening te houden met uitgaande transfers in januari.

Denk je dat Standard zijn plaats aan de Belgische top nog terug zal innemen?

Meest recent

Colin Coosemans reageert fel op incident: "Niet fier op"

Anderlecht kende geen al te rustige aanloop naar de bekerfinale van donderdag. Er was de voorbije ...

14
14
Club Brugge bezorgt Union met opvallende zet koude rillingen

De spanning stijgt met de dag bij Club Brugge. Terwijl de titelstrijd zijn absolute kookpunt ...

38
38
‘Kogel door de kerk: Lukaku en Napoli vinden akkoord’

Vrijdag zal Rudi Garcia bekendmaken welke 26 Rode Duivels mee mogen naar het WK. Daar zal normaal ...

91
91
'Keiharde conclusie Bayern: Kompany krijgt eerste aanwinst'

Voor Bayern München zit het seizoen er bijna op. Komend weekend staat nog een laatste wedstrijd ...

44
44
Anderlecht leeft toe naar bekerfinale: opvallende special guest

Voor iedereen bij Anderlecht staat donderdag om 15u met rood in de agenda aangestipt. Dan neemt ...

80
80
MLS-lonen verrassen: Cuypers verdient meer dan Suárez

Vrijdag maakt Rudi Garcia de WK-selectie van de Rode Duivels bekend en de kans lijkt reëel dat ...

59
59
'Geen Noa Lang: Galatasaray all-in bij Club Brugge'

Bij Club Brugge gaan ze weer een woelige transferzomer tegemoet. Daarin moeten ze wellicht opnieuw ...

316
316
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest toptalenten, transferbom PSG'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

134
134
De Cat klopt op tafel bij Anderlecht: “Te lang geleden”

RSC Anderlecht maakt dit seizoen weer kans op een prijs. De supporters snakken al acht jaar naar een ...

163
163
‘Grote verrassing: strijd om Union-revelatie barst los’

Union SG flikt het elk jaar opnieuw. De club brengt op basis van data onbekende spelers voor een ...

48
48
‘Monstertransfer Fernandez-Pardo: twee grootmachten’

Het gaat plots zeer snel voor Matias Fernandez-Pardo. De voormalige winger van KAA Gent maakt als ...

136
136
Guardiola gooit olie op het vuur: VAR krijgt volle laag

Sinds de intrede van de VAR is er al veel kritiek gekomen. Ook in Engeland is de discussie rond de ...

56
56
‘Pocognoli plots zwaar onder vuur: Monaco dreigt’

Sebastien Pocognoli maakte de overstap van Union SG naar AS Monaco en kwam er meteen zwaar onder ...

72
72
Nieuw stadion Union SG? Bormans meldt groot nieuws

Union SG wil een nieuw stadion op poten zetten. De Brusselse club speelt in Europa al in andere ...

168
168
‘Debast gaat Lukaku achterna na blessure: WK-vrees’

Zeno Debast incasseerde een mokerslag van jewelste. De verdediger annex middenvelder viel ...

87
87
Oosting compleet afgemaakt bij Antwerp: “Doe toch normaal!”

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging The Great Old ...

185
185
Union komt met statement over Burgess: ferme uithaal

Union SG staat voor belangrijke weken. De bekerfinale tegen RSC Anderlecht staat op het programma en ...

392
392
Joos waagt zich aan straffe Gouden Schoen-voorspelling

Het einde van het seizoen nadert en dus worden straks ook verschillende individuele prijzen ...

331
331
Albert dropt WK-selectie: opvallende afwezigen, 3 surprises

Aanstaande vrijdag is het zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het ...

257
257
'PSG straks onklopbaar? Transferbom van 150 miljoen'

Paris Saint-Germain is goed op weg om zichzelf op te volgen als Frans kampioen en eindlaureaat in de ...

113
113
Voetbalfan in de wolken: opnieuw grote doorbraak in DAZN-soap

De Belgische voetballiefhebber kreeg de voorbije weken goed nieuws. Zo raakte bekend dat ...

353
353
Imke Courtois jaagt volgers schrik aan met opvallende beelden

Er zijn ernstige zorgen ontstaan rond Imke Courtois. De voormalige Red Flame deed heel wat mensen ...

91
91
'Club Brugge choqueert Anderlecht met pijnlijke transfer'

Club Brugge kijkt naar Nederland voor een transfer en dat zorgt voor gefronste wenkbrauwen in ...

329
329
"Om voor titel te strijden ..." - Genk krijgt enorme transfertaak

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

613
613
Coosemans doorbreekt stilte: dé reden voor bizar theaterstuk

Colin Coosemans heeft de voorbije dagen heel wat kritiek over zich heen gekregen. De aanvoerder van ...

654
654

Meer sportnieuws