Onverwachte held bij Cercle: "Hier hadden we van gedroomd"

102
Onverwachte held bij Cercle:

Cercle Brugge beleeft dit seizoen een Europees sprookje. Voor dit seizoen was het nog nooit door de eerste ronde van een Europese beker geraakt, maar nu mag het zelfs een achtste finale op zijn palmares bijschrijven.

De Vereniging wist zich donderdagavond te verzekeren van een plaatsje bij de eerste acht in de eindstand van de league phase van de Conference League, met dank aan een 1-1-gelijkspel tegen Istanbul Basaksehir. Daarbij stonden enkele onverwachte helden op.

LEES OOK: 'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Delanghe held van Cercle met ultieme redding

Na het vertrek van Kevin Denkey wierp Paris Brunner zich op tot doelpuntenmaker van dienst. Daarnaast vertolkte echter ook doelman Maxime Delanghe een heldenrol. Hij voorkwam in de slotseconden dat Basaksehir alsnog met de zege ging lopen.

De Turken moesten immers winnen om nog door te stoten naar de play-offs en stuurden daarom bij een ultieme vrije trap doelman Sengezer mee naar voor. Die kon zowaar ook goed koppen, maar Delanghe pakte nog uit met een geweldige redding.

Cercle mag naar achtste finale

"Ik wist dat ik scherp moest zijn op die fase", kan Delanghe lachen bij Het Laatste Nieuws. "Ik wou natuurlijk al zeker niet dat hun keeper scoorde. Ik moest die bal echt even gaan halen. Daarna was het ook nog zaak van even te blijven ‘hangen’, want ook de rebound was nog gevaarlijk."

Daardoor mag Cercle zich dus opmaken voor de achtste finales in maart. "Hier hadden we op voorhand alleen maar over gedroomd. Dit geeft ook echt een boost, naar de competitie toe ook. Echt fantastisch. Nu is het natuurlijk reikhalzend uitkijken naar wie onze tegenstander wordt."

Kan Cercle nog verder raken in de Conference League?

Meest recent

Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

13
13
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

11
11
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

63
63
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

26
26
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

42
42
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

139
139
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

96
96
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

61
61
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

177
177
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

165
165
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

31
31
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

225
225
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

127
127
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

213
213
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

221
221
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

287
287
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

238
238
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

312
312
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

474
474
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

223
223
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

204
204
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

184
184
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

164
164
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

80
80
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

50
50

Meer sportnieuws