Onverwachte held bij Cercle: "Hier hadden we van gedroomd"

102 stemmen
Onverwachte held bij Cercle:

Cercle Brugge beleeft dit seizoen een Europees sprookje. Voor dit seizoen was het nog nooit door de eerste ronde van een Europese beker geraakt, maar nu mag het zelfs een achtste finale op zijn palmares bijschrijven.

De Vereniging wist zich donderdagavond te verzekeren van een plaatsje bij de eerste acht in de eindstand van de league phase van de Conference League, met dank aan een 1-1-gelijkspel tegen Istanbul Basaksehir. Daarbij stonden enkele onverwachte helden op.

LEES OOK: Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

Delanghe held van Cercle met ultieme redding

Na het vertrek van Kevin Denkey wierp Paris Brunner zich op tot doelpuntenmaker van dienst. Daarnaast vertolkte echter ook doelman Maxime Delanghe een heldenrol. Hij voorkwam in de slotseconden dat Basaksehir alsnog met de zege ging lopen.

De Turken moesten immers winnen om nog door te stoten naar de play-offs en stuurden daarom bij een ultieme vrije trap doelman Sengezer mee naar voor. Die kon zowaar ook goed koppen, maar Delanghe pakte nog uit met een geweldige redding.

Cercle mag naar achtste finale

"Ik wist dat ik scherp moest zijn op die fase", kan Delanghe lachen bij Het Laatste Nieuws. "Ik wou natuurlijk al zeker niet dat hun keeper scoorde. Ik moest die bal echt even gaan halen. Daarna was het ook nog zaak van even te blijven ‘hangen’, want ook de rebound was nog gevaarlijk."

Daardoor mag Cercle zich dus opmaken voor de achtste finales in maart. "Hier hadden we op voorhand alleen maar over gedroomd. Dit geeft ook echt een boost, naar de competitie toe ook. Echt fantastisch. Nu is het natuurlijk reikhalzend uitkijken naar wie onze tegenstander wordt."

Kan Cercle nog verder raken in de Conference League?

Meest recent

'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

0
0
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

6
6
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

147
147
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

84
84
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union moet Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt zijn, want het ...

124
124
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

97
97
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

322
322
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

291
291
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

124
124
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

119
119
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

101
101
WK-speech gaat viraal: Van der Bruggen haalt zwaar uit

Het WK heeft al voor enkele opvallende momenten gezorgd. Bij Tunesië werd bondscoach Lamouchi ...

15
15
Rigaux verblijdt Feyenoord met Belgische knaltransfer

Devy Rigaux trok de deur van Club Brugge achter zich dicht om een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

118
118
‘Anderlecht gaat plots voor absolute stunttransfer’

RSC Anderlecht wil weer hoog mikken en dat is ook te zien aan de transfergeruchten op de ...

489
489
Hans Vanaken zorgt voor totaal ongeloof bij VRT-gezicht

Op een WK waar de spotlights vooral naar de grote sterren gaan, kreeg Hans Vanaken onverwacht een ...

301
301
Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan. De Rouches willen weer ...

199
199
Borguet jubelt: Anderlecht pakt uit met nieuw toptalent

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Paars-Wit zet elk jaar vol in op de ...

189
189
Speciale gast voor De Bruyne en Lukaku tegen Iran

De tweede wedstrijd van het WK voor de Rode Duivels sluipt dichterbij. België speelde 1-1 ...

57
57
‘Hakimi voor de rechter: verkrachtingszaak ontploft’

Achraf Hakimi is één van de sterspelers van het Marokkaanse nationale elftal en een ...

104
104
‘Anderlecht komt op stoom: vier aanwinsten onderweg’

RSC Anderlecht is onder Antoine Sibierski aan een nieuw hoofdstuk begonnen. Paars-Wit hoopt deze ...

1062
1062
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

538
538
'Club Brugge baalt en loopt nieuwe Nusa mis'

Club Brugge maakt er de laatste jaren een handelsmerk van om piepjonge buitenlandse toptalenten voor ...

231
231
Nainggolan spreekt straffe ambitie voor komend seizoen uit

Alsmaar meer Belgische clubs beginnen aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat is vooral het ...

82
82
KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"

KV Mechelen was één van de aangename verrassingen van het afgelopen seizoen in de ...

338
338
Broos haalt stevig uit naar organisatie en Tsjechië

De groepsfase overleven zal moeilijk worden, maar sowieso moeten Hugo Broos en Zuid-Afrika het WK al ...

103
103

Meer sportnieuws