Onverwachte held bij Cercle: "Hier hadden we van gedroomd"

102 stemmen
Onverwachte held bij Cercle:

Cercle Brugge beleeft dit seizoen een Europees sprookje. Voor dit seizoen was het nog nooit door de eerste ronde van een Europese beker geraakt, maar nu mag het zelfs een achtste finale op zijn palmares bijschrijven.

De Vereniging wist zich donderdagavond te verzekeren van een plaatsje bij de eerste acht in de eindstand van de league phase van de Conference League, met dank aan een 1-1-gelijkspel tegen Istanbul Basaksehir. Daarbij stonden enkele onverwachte helden op.

LEES OOK: Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Delanghe held van Cercle met ultieme redding

Na het vertrek van Kevin Denkey wierp Paris Brunner zich op tot doelpuntenmaker van dienst. Daarnaast vertolkte echter ook doelman Maxime Delanghe een heldenrol. Hij voorkwam in de slotseconden dat Basaksehir alsnog met de zege ging lopen.

De Turken moesten immers winnen om nog door te stoten naar de play-offs en stuurden daarom bij een ultieme vrije trap doelman Sengezer mee naar voor. Die kon zowaar ook goed koppen, maar Delanghe pakte nog uit met een geweldige redding.

Cercle mag naar achtste finale

"Ik wist dat ik scherp moest zijn op die fase", kan Delanghe lachen bij Het Laatste Nieuws. "Ik wou natuurlijk al zeker niet dat hun keeper scoorde. Ik moest die bal echt even gaan halen. Daarna was het ook nog zaak van even te blijven ‘hangen’, want ook de rebound was nog gevaarlijk."

Daardoor mag Cercle zich dus opmaken voor de achtste finales in maart. "Hier hadden we op voorhand alleen maar over gedroomd. Dit geeft ook echt een boost, naar de competitie toe ook. Echt fantastisch. Nu is het natuurlijk reikhalzend uitkijken naar wie onze tegenstander wordt."

Kan Cercle nog verder raken in de Conference League?

Meest recent

Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

21
21
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

106
106
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

538
538
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

71
71
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

134
134
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

38
38
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

55
55
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

29
29
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

139
139
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

157
157
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

22
22
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

143
143
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

25
25
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

285
285
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

246
246
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

374
374
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

182
182
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

107
107
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

160
160
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

830
830
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

501
501
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

364
364
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

265
265
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

48
48

Meer sportnieuws