Onverwachte held bij Cercle: "Hier hadden we van gedroomd"

door
Onverwachte held bij Cercle:

Cercle Brugge beleeft dit seizoen een Europees sprookje. Voor dit seizoen was het nog nooit door de eerste ronde van een Europese beker geraakt, maar nu mag het zelfs een achtste finale op zijn palmares bijschrijven.

De Vereniging wist zich donderdagavond te verzekeren van een plaatsje bij de eerste acht in de eindstand van de league phase van de Conference League, met dank aan een 1-1-gelijkspel tegen Istanbul Basaksehir. Daarbij stonden enkele onverwachte helden op.

LEES OOK: Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Delanghe held van Cercle met ultieme redding

Na het vertrek van Kevin Denkey wierp Paris Brunner zich op tot doelpuntenmaker van dienst. Daarnaast vertolkte echter ook doelman Maxime Delanghe een heldenrol. Hij voorkwam in de slotseconden dat Basaksehir alsnog met de zege ging lopen.

De Turken moesten immers winnen om nog door te stoten naar de play-offs en stuurden daarom bij een ultieme vrije trap doelman Sengezer mee naar voor. Die kon zowaar ook goed koppen, maar Delanghe pakte nog uit met een geweldige redding.

Cercle mag naar achtste finale

"Ik wist dat ik scherp moest zijn op die fase", kan Delanghe lachen bij Het Laatste Nieuws. "Ik wou natuurlijk al zeker niet dat hun keeper scoorde. Ik moest die bal echt even gaan halen. Daarna was het ook nog zaak van even te blijven ‘hangen’, want ook de rebound was nog gevaarlijk."

Daardoor mag Cercle zich dus opmaken voor de achtste finales in maart. "Hier hadden we op voorhand alleen maar over gedroomd. Dit geeft ook echt een boost, naar de competitie toe ook. Echt fantastisch. Nu is het natuurlijk reikhalzend uitkijken naar wie onze tegenstander wordt."

Kan Cercle nog verder raken in de Conference League?

Meest recent

'Napoli wil nog een derde Belg binnenhalen'

Napoli kleurt de laatste seizoenen weer behoorlijk Belgisch. Romelu Lukaku streek er in de zomer van ...

12
12
'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

45
45
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

189
189
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

106
106
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

133
133
Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

292
292
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

333
333
STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Vanaf komend weekend is het 'money time' in de Jupiler Pro League, want dan worden de play-offs ...

26
26
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

79
79
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

214
214
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

41
41
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

83
83
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

72
72
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

216
216
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

267
267
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

1061
1061
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt vurige wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

55
55
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

640
640
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

383
383
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

158
158
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

155
155
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

934
934
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

700
700
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

293
293
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

176
176

Meer sportnieuws