Rampscenario dreigt: ‘FC Barcelona trekt naar rechtbank’

door
Rampscenario dreigt: ‘FC Barcelona trekt naar rechtbank’

FC Barcelona staat voor een rampscenario. De club hoopt Dani Olmo en Pau Victor speelgerechtigd te krijgen voor de tweede seizoenshelft. Op 23 januari zal de Catalaanse topclub naar de rechtbank trekken.

FC Barcelona kon vorig seizoen over Olmo en Victor beschikken omdat zij als vervangers van de geblesseerde Andreas Christensen werden geregistreerd, dat ligt nu anders. Op 1 januari zal alles vervallen. Zoals het er nu naar uitziet kunnen mogelijk beide spelers in 2025 niet uitkomen voor FC Barcelona.

LEES OOK: ‘Spanje in rep en roer: ook racisme bij Real Madrid’

Trucjes bovenhalen

Maar FC Barcelona is niet van plan om zomaar op te geven. Het dreigt zelfs Olmo gratis te verliezen als de situatie niet wordt opgeklaard. In 2023 trok het al eens naar de rechtbank bij een gelijkaardige situatie. Het nieuwe contract van Gavi werd toen geweigerd, maar na een bezoekje aan de rechter werd dat omgedraaid.

Barça hoopt nu ook weer dat het muntje in hun voordeel zal vallen. Voorzitter Joan Laporta is alvast op zoek naar creatieve oplossingen om het duo in te schrijven voor volgend jaar. Mogelijk worden ze geregistreerd als vervangers van Marc-André ter Stegen, maar volgens La Liga werd daarom Wojciech Szczęsny gehaald. Dat trucje zal aldus niet werken.

Laatste strohalm

De laatste strohalm lijkt de rechtbank te worden. Barça hoopt gebruik te maken van een regel dat een club zoveel mag uitgeven als de inkomsten. Er zou dan zestig miljoen euro moeten worden binnengehaald en met de nieuwe sponsordeal met Nike ziet het er alvast positief uit. Of steekt La Liga alsnog een stokje voor de plannen van Barça?

Vind jij dat FC Barcelona hier de regels breekt?

Meest recent

Ondergang van Union? Deschacht doet straffe voorspelling

Union heeft afgelopen weekend zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het klopte STVV met ...

11
11
'Nieuwe TD: Anderlecht maakt verwachtingen duidelijk'

Begin februari zette Anderlecht zowel trainer Besnik Hasi als sportief directeur Olivier Renard op ...

58
58
Jonge Duivel kondigt vertrek bij PSV aan

Bij PSV werd er de voorbije dagen stevig gefeest nadat het voor de derde keer op rij de Nederlandse ...

31
31
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'

Hij debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van KRC Genk en leek een gedoodverfde Rode ...

24
24
Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

87
87
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

134
134
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

211
211
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

141
141
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

82
82
Anderlecht ruikt transferkans: "Er is wel interesse, ja"

Bij RSC Anderlecht moeten ze in de zomer aan de bak. Achteraan en vooraan is er versterking nodig. ...

147
147
'Koopje van het jaar: deze som kostte revelatie Lokonga'

Door de enorme weelde op het middenveld valt zijn naam tegenwoordig niet meer bij de Rode Duivels, ...

84
84
Joos lyrisch voor Bruggeling: "Altijd superfan geweest"

Club Brugge maakte vorig weekend op de eerste speeldag meteen een statement door Anderlecht te ...

169
169
Record in zicht: Union om deze reden titelfavoriet

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft nog maar eens duidelijk gemaakt dat de ...

88
88
Albert brengt slecht nieuws en moet WK laten schieten

Binnen een tweetal maanden gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van pas. De Rode ...

0
0
'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Afgelopen weekend was Charles De Ketelaere nog eens belangrijk voor Atalanta. De Rode Duivel loodste ...

119
119
Werken aan de Romback: Lukaku duikt verrassend op

Napoli pakte maandag de drie punten in de kraker tegen AC Milan, maar daarbij kon het niet rekenen ...

111
111
'Anderlecht moet toch weer blessuredomper slikken'

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen, want op het veld van Club Brugge leden ze al ...

161
161
'Club mag op één voorwaarde nog dromen van Rode Duivel'

Bij Club Brugge zijn de voorbereidingen voor de zomermercato ongetwijfeld al volop aan de gang. ...

306
306
TRANSFERUURTJE: 'PSG shopt bij Club, ramp voor Vermeeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

261
261
‘Na Vanaken gaat Club all-in voor transferverrassing’

Club Brugge strijdt nog volop mee voor de titel dit seizoen, maar Blauw-Zwart is achter de schermen ...

671
671
‘Anderlecht heeft plan klaar: vervanger Coosemans’

Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat RSC Anderlecht op het punt staat om het contract van Colin ...

284
284
‘Spanje in rep en roer: ook racisme bij Real Madrid’

Afgelopen speeldag was er veel ophef in de Spaanse hoogste klasse nadat er bij FC Barcelona ...

124
124
Kompany waarschuwt na straffe prestatie tegen Real Madrid

Bayern München won oververdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Dat was nog een gevleide ...

103
103
'Standard mikt dankzij WK op miljoenentransfer'

Marc Wilmots verklaarde al dat de kern van Standard er volgend seizoen grotendeels hetzelde zal ...

96
96
'Taravel krijgt gigantische opsteker voor AA Gent'

RSC Anderlecht weet wat het zondag moet doen tegen AA Gent: winnen. Anders is het wéér ...

262
262

Meer sportnieuws