Rampscenario dreigt: ‘FC Barcelona trekt naar rechtbank’

111 stemmen
Rampscenario dreigt: ‘FC Barcelona trekt naar rechtbank’

FC Barcelona staat voor een rampscenario. De club hoopt Dani Olmo en Pau Victor speelgerechtigd te krijgen voor de tweede seizoenshelft. Op 23 januari zal de Catalaanse topclub naar de rechtbank trekken.

FC Barcelona kon vorig seizoen over Olmo en Victor beschikken omdat zij als vervangers van de geblesseerde Andreas Christensen werden geregistreerd, dat ligt nu anders. Op 1 januari zal alles vervallen. Zoals het er nu naar uitziet kunnen mogelijk beide spelers in 2025 niet uitkomen voor FC Barcelona.

LEES OOK: 'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Trucjes bovenhalen

Maar FC Barcelona is niet van plan om zomaar op te geven. Het dreigt zelfs Olmo gratis te verliezen als de situatie niet wordt opgeklaard. In 2023 trok het al eens naar de rechtbank bij een gelijkaardige situatie. Het nieuwe contract van Gavi werd toen geweigerd, maar na een bezoekje aan de rechter werd dat omgedraaid.

Barça hoopt nu ook weer dat het muntje in hun voordeel zal vallen. Voorzitter Joan Laporta is alvast op zoek naar creatieve oplossingen om het duo in te schrijven voor volgend jaar. Mogelijk worden ze geregistreerd als vervangers van Marc-André ter Stegen, maar volgens La Liga werd daarom Wojciech Szczęsny gehaald. Dat trucje zal aldus niet werken.

Laatste strohalm

De laatste strohalm lijkt de rechtbank te worden. Barça hoopt gebruik te maken van een regel dat een club zoveel mag uitgeven als de inkomsten. Er zou dan zestig miljoen euro moeten worden binnengehaald en met de nieuwe sponsordeal met Nike ziet het er alvast positief uit. Of steekt La Liga alsnog een stokje voor de plannen van Barça?

🚀

Vind jij dat FC Barcelona hier de regels breekt?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

68
68
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Beerschot mocht dit seizoen lange tijd dromen van een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar die ...

8
8
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

94
94
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

30
30
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

43
43
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

46
46
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

49
49
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

80
80
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

182
182
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

122
122
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

156
156
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

183
183
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

594
594
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

293
293
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

146
146
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

159
159
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

127
127
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

161
161
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

147
147
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

58
58
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

419
419
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

233
233
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

259
259
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

403
403
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

547
547
'STVV grijpt naast absolute toptransfer'

STVV gaat deze zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De club gaat dus ook heel wat ...

119
119

Meer sportnieuws