Nieuwe flankenflitser Club Brugge door meesterzet

door
Nieuwe flankenflitser Club Brugge door meesterzet

Jessi Da Silva (16) is een van de meest veelbelovende talent uit de jeugdopleiding van Club Brugge. De snelle en veelzijdige aanvaller, ontdekt via partnerclub Diegem Sport, maakte al op zijn 14e minuten met de A-kern en debuteerde op 15-jarige leeftijd voor Club NXT in de Challenger Pro League.

Met zijn explosiviteit, technisch vermogen en sterke positiespel wordt hij vergeleken met Chemsdine Talbi, een eerdere successtory uit het NXT-project. Da Silva is Belgisch jeugdinternational en ondertekende deze zomer zijn eerste profcontract. Club Brugge hoopt dat hij zich ontwikkelt tot een sleutelspeler voor de toekomst.

LEES OOK: ‘OHL bereidt zich al voor op gigantische knaltransfer’

Da Silva moet de nieuwe Talbi worden

Met het oog op jeugdscouting en lokale verankering werkt Club Brugge sinds 2012 samen met meerdere partnerclubs. Die clubs scouten op gewestelijk en provinciaal niveau, op zoek naar interessante spelers.

Als ze meteen het niveau hebben, sluiten ze aan in de jeugdopleiding van Club NXT, anders sluiten ze aan bij een van de partnerclubs. Daarnaast heeft Club Brugge sinds zes jaar ook een NXT Cities-werking in Antwerpen en Brussel.

In elke leeftijdscategorie zitten er jongens die uit dat project doorstromen naar Club NXT, en zelfs naar de eerste ploeg. Onder meer Chemsdine Talbi (19) is zo’n speler en Jessi Da Silva (16) moet in zijn voetsporen treden.

Da Silva zette zijn eerste voetbalstapjes in het Brusselse, maar werd door Club Brugge ontdekt dankzij een samenwerking met Diegem Sport.

Al op 14-jarige leeftijd met de A-kern van Club Brugge

Jessi Da Silva is een polyvalente aanvaller die vooral op de flank wordt uitgespeeld, maar ook als nummer tien meer dan zijn streng trekt. Zijn snelheid en explosiviteit zijn zijn grote kwaliteiten.

Hij kan goed tussen de linies spelen en heeft een verzorgde laatste pass. Ook in balverlies is hij sterk in zijn positiespel en Da Silva kan als het moet ook in blok verdedigen.

“Jessi heeft het potentieel om een heel complete speler te worden”, zei Club NXT-CEO Guilian Preud'homme vorig jaar aan Het Laatste Nieuws. Het supertalent mocht al minuten maken in oefenwedstrijden met de A-kern toen hij amper 14 (!) jaar was.

Vorige zomer trok Da Silva ook al mee op zomerstage naar Nederland. Dat alles zag Da Silva beloond met een eerste profcontract bij Club Brugge vorige zomer.

De jongste speler ooit in het Belgisch profvoetbal

In augustus vorig jaar maakte Jessi Da Silva zijn debuut voor Club NXT op bezoek bij Jong Genk (0-3) in de Challenger Pro League.

De youngster viel kort voor tijd in voor Lenn De Smet en werd daarmee de jongste speler ooit in het Belgisch profvoetbal op een leeftijd van 15 jaar en 4 maanden. Intussen is dat Onia Seke van RSCA Futures.

Het Nieuwsblad nam Da Silva op in de lijst van de 50 grootste Belgische talenten van het moment, waarin hij plaats 32 bezette. De jonge aanvaller is momenteel Belgisch international U17 (7 caps, 1 goal).

Zal Da Silva doorbreken bij Club Brugge?

Meest recent

'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

87
87
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

301
301
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

293
293
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

335
335
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club in stroomversnelling'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

632
632
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

76
76
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

183
183
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

110
110
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

14
14
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

206
206
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

508
508
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

377
377
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

38
38
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

755
755
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1109
1109
'Chelsea zoekt trainer: topkandidaat al gekend'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

65
65
Waanzin op Africa Cup: volledige nationale ploeg opgeschort

Op de Africa Cup vallen er altijd wel straffe verhalen te rapen. Voor het toernooi was er ...

189
189
Hein los over Duivels: "Als je met hem naar het WK moet..."

Voor de Rode Duivels wordt 2026 een zeer belangrijk jaar, want volgende zomer moeten ze op het WK ...

285
285
'STVV ziet smaakmaker naar LaLiga vertrekken'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

462
462
Straf: jeugdwerking Club krijgt navolging in buitenland

Bij Club Brugge hebben ze de voorbije jaren al stevig gecasht. Dat gebeurt ook alsmaar meer op eigen ...

242
242
'Vlot scorende IJslandse international naar JPL'

De Belgische eersteklassers zetten hun zoektocht naar versterking voor deze winter volop in. Een ...

258
258
'Nieuwjaarsdag brengt trainersbom bij Chelsea'

Een winterbreak nemen ze in de Premier League niet. Op Nieuwjaarsdag staan er meteen enkele ...

67
67
'Antwerp scheurt zijn broek: 10 miljoen in prullenmand'

Bij Antwerp staan ze voor belangrijke maanden. Er zou weleens een heuse leegloop kunnen aankomen op ...

757
757
'Transferplannen Union tijdens wintermercato bekend'

De wintermercato is officieel van start gegaan en ongetwijfeld zullen we snel de eerste deals ...

97
97
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer bij Club, Neymar beslist'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

465
465

Meer sportnieuws