'Club Brugge 'één puzzelstuk' verwijderd van totale dominantie'

door
'Club Brugge 'één puzzelstuk' verwijderd van totale dominantie'

Club Brugge scheert de laatste weken weer hoge toppen. In eigen land werd niet meer verloren sinds eind september, in de Champions League staat het tussen de grootste clubs van Europa. Toch ziet analist Franky Van der Elst nog één ontbrekend puzzelstuk.

De negentienvoudige landskampioen heeft een prominente plek in de voetbalgeschiedenis. Maar na de landstitel van 2005 raakte Blauw-Zwart op een zijspoor. Op de beker van 2007 na grepen de Bruggelingen telkens naast de prijzen, de Europese campagnes waren niet langer hoogvliegers. Toen Bart Verhaeghe de club overnam werd de kentering echter ingezet.

Samen met zijn rechterhand Vincent Mannaert, slaagde Verhaeghe erin om Club Brugge om te vormen tot een modern en vooral winstgevend bedrijf. En na de komst van Michel Preud'homme, werden daar ook de nodige sportieve resultaten aan gekoppeld. In 2015 werd opnieuw de beker gewonnen, de jaren nadien zouden liefst zes landstitels volgen.

LEES OOK: Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

Wachten op nieuw stadion

Ondertussen deed Club gouden zaken op de transfermarkt en wist het de clubkas te spijzen met royale inkomsten uit het Europese voetbal. Dat is dit seizoen opnieuw het geval. In de UCL zijn de Bruggelingen zelfs op weg naar een recordomzet. Hierdoor kunnen ze hun voorsprong, voornamelijk op financieel vlak, op de directe concurrenten nog verder uitbouwen.

Toch mankeert er nog één ding volgens Van der Elst. "Een nieuw stadion is het ontbrekende puzzelstuk om Club Brugge nog echt grote stappen vooruit te kunnen laten zetten. Er werd de afgelopen jaren weleens geopperd dat Club op termijn te groot zou kunnen worden voor België. Zo’n uitspraak is gevaarlijk, want het kan snel verkeren, maar mocht dat nieuwe stadion er komen, dan zou Club wel zomaar eens voor een heel lange periode dominant kunnen zijn", klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Nog steeds geen oplossing

De vraag is evenwel wanneer die nieuwe voetbaltempel er zal staan. Al sinds 2006 (!) worden daarvoor concrete plannen gesmeed. Maar telkens verscheen er wel enige vorm van protest, waardoor de plannen aangepast moesten worden en zelfs van locatie veranderd moest worden. Ook nu zijn er weer enkele buurtbewoners die de vergunningen aanvechten. Van een eerste steenlegging is voorlopig dus nog geen sprake. Tot grote frustratie van Verhaeghe.

Club Brugge is dé toonaangevende club in België ...

Meest recent

'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

215
215
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

172
172
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

175
175
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

284
284
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

386
386
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

244
244
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

572
572
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

199
199
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

33
33
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

546
546
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

297
297
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1326
1326
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

438
438
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

417
417
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

397
397
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

294
294
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

520
520
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

209
209
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

366
366
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

243
243
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

402
402
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

3113
3113
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

799
799
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

485
485
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

367
367

Meer sportnieuws