'Club Brugge 'één puzzelstuk' verwijderd van totale dominantie'

door
'Club Brugge 'één puzzelstuk' verwijderd van totale dominantie'

Club Brugge scheert de laatste weken weer hoge toppen. In eigen land werd niet meer verloren sinds eind september, in de Champions League staat het tussen de grootste clubs van Europa. Toch ziet analist Franky Van der Elst nog één ontbrekend puzzelstuk.

De negentienvoudige landskampioen heeft een prominente plek in de voetbalgeschiedenis. Maar na de landstitel van 2005 raakte Blauw-Zwart op een zijspoor. Op de beker van 2007 na grepen de Bruggelingen telkens naast de prijzen, de Europese campagnes waren niet langer hoogvliegers. Toen Bart Verhaeghe de club overnam werd de kentering echter ingezet.

Samen met zijn rechterhand Vincent Mannaert, slaagde Verhaeghe erin om Club Brugge om te vormen tot een modern en vooral winstgevend bedrijf. En na de komst van Michel Preud'homme, werden daar ook de nodige sportieve resultaten aan gekoppeld. In 2015 werd opnieuw de beker gewonnen, de jaren nadien zouden liefst zes landstitels volgen.

LEES OOK: Hein prikt naar Verhaeghe: "Zo moet een club bestuurd worden"

Wachten op nieuw stadion

Ondertussen deed Club gouden zaken op de transfermarkt en wist het de clubkas te spijzen met royale inkomsten uit het Europese voetbal. Dat is dit seizoen opnieuw het geval. In de UCL zijn de Bruggelingen zelfs op weg naar een recordomzet. Hierdoor kunnen ze hun voorsprong, voornamelijk op financieel vlak, op de directe concurrenten nog verder uitbouwen.

Toch mankeert er nog één ding volgens Van der Elst. "Een nieuw stadion is het ontbrekende puzzelstuk om Club Brugge nog echt grote stappen vooruit te kunnen laten zetten. Er werd de afgelopen jaren weleens geopperd dat Club op termijn te groot zou kunnen worden voor België. Zo’n uitspraak is gevaarlijk, want het kan snel verkeren, maar mocht dat nieuwe stadion er komen, dan zou Club wel zomaar eens voor een heel lange periode dominant kunnen zijn", klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Nog steeds geen oplossing

De vraag is evenwel wanneer die nieuwe voetbaltempel er zal staan. Al sinds 2006 (!) worden daarvoor concrete plannen gesmeed. Maar telkens verscheen er wel enige vorm van protest, waardoor de plannen aangepast moesten worden en zelfs van locatie veranderd moest worden. Ook nu zijn er weer enkele buurtbewoners die de vergunningen aanvechten. Van een eerste steenlegging is voorlopig dus nog geen sprake. Tot grote frustratie van Verhaeghe.

Club Brugge is dé toonaangevende club in België ...

Meest recent

'Antwerp all-in: Gheysens geeft Overmars groen licht'

Antwerp vreest om Gyrano Kerk, Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch gratis te verliezen, maar zij ...

173
173
'Kink in de kabel: recorddeal Club Brugge valt in duigen'

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, waar een aantal goudhaantjes ...

237
237
'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

113
113
'STVV haalt opgelucht adem: smaakmaker niet weg'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

103
103
'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

282
282
Zulte Waregem krijgt twee enorme dompers te verwerken

Zulte Waregem kent een goed seizoen in de Jupiler Pro League. Essevee verloor zijn laatste match van ...

67
67
'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Griffin Yow is bezig aan zijn laatste weken/maanden in België. De Amerikaanse aanvallende ...

145
145
Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

492
492
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

152
152
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

301
301
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

518
518
Transfer Benteke: deze negen opties werden niets

Christian Benteke tekende bij Al-Wahda. Daar zal hij de laatste jaren van zijn loopbaan doorbrengen ...

191
191
Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

106
106
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

175
175
'Alarmerende geluiden omtrent Victor Boniface'

Victor Boniface was een sensatie in de Jupiler Pro League. De aanvaller deed het zeer goed en ...

160
160
'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

AA Gent is op zoek naar versterking, maar ze moeten ook spelers van de hand gaan doen. Er duikt een ...

426
426
'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

KVC Westerlo schakelt een versnelling hoger op de transfermarkt. Ze halen weldra een speler weg bij ...

74
74
'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

RSC Anderlecht gaat een drukke wintermercato tegemoet, zowel op uitgaand als inkomend vlak. ...

198
198
'Overmars draait overuren: Antwerp op zucht van topdeals'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

773
773
'Club Brugge loopt blauwtje: knaltransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

683
683
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

372
372
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

620
620
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

197
197
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

435
435
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

657
657

Meer sportnieuws