'Club Brugge 'één puzzelstuk' verwijderd van totale dominantie'

976 stemmen
'Club Brugge 'één puzzelstuk' verwijderd van totale dominantie'

Club Brugge scheert de laatste weken weer hoge toppen. In eigen land werd niet meer verloren sinds eind september, in de Champions League staat het tussen de grootste clubs van Europa. Toch ziet analist Franky Van der Elst nog één ontbrekend puzzelstuk.

De negentienvoudige landskampioen heeft een prominente plek in de voetbalgeschiedenis. Maar na de landstitel van 2005 raakte Blauw-Zwart op een zijspoor. Op de beker van 2007 na grepen de Bruggelingen telkens naast de prijzen, de Europese campagnes waren niet langer hoogvliegers. Toen Bart Verhaeghe de club overnam werd de kentering echter ingezet.

Samen met zijn rechterhand Vincent Mannaert, slaagde Verhaeghe erin om Club Brugge om te vormen tot een modern en vooral winstgevend bedrijf. En na de komst van Michel Preud'homme, werden daar ook de nodige sportieve resultaten aan gekoppeld. In 2015 werd opnieuw de beker gewonnen, de jaren nadien zouden liefst zes landstitels volgen.

LEES OOK: Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Wachten op nieuw stadion

Ondertussen deed Club gouden zaken op de transfermarkt en wist het de clubkas te spijzen met royale inkomsten uit het Europese voetbal. Dat is dit seizoen opnieuw het geval. In de UCL zijn de Bruggelingen zelfs op weg naar een recordomzet. Hierdoor kunnen ze hun voorsprong, voornamelijk op financieel vlak, op de directe concurrenten nog verder uitbouwen.

Toch mankeert er nog één ding volgens Van der Elst. "Een nieuw stadion is het ontbrekende puzzelstuk om Club Brugge nog echt grote stappen vooruit te kunnen laten zetten. Er werd de afgelopen jaren weleens geopperd dat Club op termijn te groot zou kunnen worden voor België. Zo’n uitspraak is gevaarlijk, want het kan snel verkeren, maar mocht dat nieuwe stadion er komen, dan zou Club wel zomaar eens voor een heel lange periode dominant kunnen zijn", klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Nog steeds geen oplossing

De vraag is evenwel wanneer die nieuwe voetbaltempel er zal staan. Al sinds 2006 (!) worden daarvoor concrete plannen gesmeed. Maar telkens verscheen er wel enige vorm van protest, waardoor de plannen aangepast moesten worden en zelfs van locatie veranderd moest worden. Ook nu zijn er weer enkele buurtbewoners die de vergunningen aanvechten. Van een eerste steenlegging is voorlopig dus nog geen sprake. Tot grote frustratie van Verhaeghe.

Club Brugge is dé toonaangevende club in België ...

Meest recent

Verrassende nieuwe coach Anderlecht: Vertonghen reageert

Daags na de start van de voorbereiding, heeft RSC Anderlecht dan toch een nieuwe trainer gevonden. ...

0
0
'Tzolis krijgt voorwaarde te horen voor droomtransfer'

Christos Tzolis vertoeft momenteel in Griekenland, maar hij met een aantal collega-internationals ...

48
48
Transferbommetje! 'Jelle Vossen vindt Belgische club'

Na een bijzonder lastig seizoen, nam Jelle Vossen enkele weken geleden op mooie wijze afscheid van ...

171
171
Blunder van Anderlecht? 'Nieuwe trainer brengt pure miserie'

Anderlecht zocht een trainer die meteen rust en structuur moet brengen. Alleen heeft Sporting nu met ...

449
449
WK-route Duivels voorspeld: wordt dít de volgende tegenstander?

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

107
107
Garcia met rug tegen muur: dubbele schok in basiself Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend nood aan een ruime en overtuigende zege tegen Nieuw-Zeeland. ...

271
271
"België nog niks laten zien" - nieuwe bondscoach op komst?

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

304
304
Muñoz held bij Colombia, Kroatië voorkomt horror-scenario

Op het WK 2026 heeft Colombia zich geplaatst voor de volgende ronde. De Zuid-Amerikanen pakte 6 op 6 ...

34
34
Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

33
33
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

41
41
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

95
95
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

123
123
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

98
98
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

134
134
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

521
521
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

334
334
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

85
85
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

50
50
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

405
405
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

141
141
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

832
832
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

136
136
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

51
51
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

117
117
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

97
97

Meer sportnieuws