'Club Brugge 'één puzzelstuk' verwijderd van totale dominantie'

976 stemmen
'Club Brugge 'één puzzelstuk' verwijderd van totale dominantie'

Club Brugge scheert de laatste weken weer hoge toppen. In eigen land werd niet meer verloren sinds eind september, in de Champions League staat het tussen de grootste clubs van Europa. Toch ziet analist Franky Van der Elst nog één ontbrekend puzzelstuk.

De negentienvoudige landskampioen heeft een prominente plek in de voetbalgeschiedenis. Maar na de landstitel van 2005 raakte Blauw-Zwart op een zijspoor. Op de beker van 2007 na grepen de Bruggelingen telkens naast de prijzen, de Europese campagnes waren niet langer hoogvliegers. Toen Bart Verhaeghe de club overnam werd de kentering echter ingezet.

Samen met zijn rechterhand Vincent Mannaert, slaagde Verhaeghe erin om Club Brugge om te vormen tot een modern en vooral winstgevend bedrijf. En na de komst van Michel Preud'homme, werden daar ook de nodige sportieve resultaten aan gekoppeld. In 2015 werd opnieuw de beker gewonnen, de jaren nadien zouden liefst zes landstitels volgen.

LEES OOK: ‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Wachten op nieuw stadion

Ondertussen deed Club gouden zaken op de transfermarkt en wist het de clubkas te spijzen met royale inkomsten uit het Europese voetbal. Dat is dit seizoen opnieuw het geval. In de UCL zijn de Bruggelingen zelfs op weg naar een recordomzet. Hierdoor kunnen ze hun voorsprong, voornamelijk op financieel vlak, op de directe concurrenten nog verder uitbouwen.

Toch mankeert er nog één ding volgens Van der Elst. "Een nieuw stadion is het ontbrekende puzzelstuk om Club Brugge nog echt grote stappen vooruit te kunnen laten zetten. Er werd de afgelopen jaren weleens geopperd dat Club op termijn te groot zou kunnen worden voor België. Zo’n uitspraak is gevaarlijk, want het kan snel verkeren, maar mocht dat nieuwe stadion er komen, dan zou Club wel zomaar eens voor een heel lange periode dominant kunnen zijn", klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Nog steeds geen oplossing

De vraag is evenwel wanneer die nieuwe voetbaltempel er zal staan. Al sinds 2006 (!) worden daarvoor concrete plannen gesmeed. Maar telkens verscheen er wel enige vorm van protest, waardoor de plannen aangepast moesten worden en zelfs van locatie veranderd moest worden. Ook nu zijn er weer enkele buurtbewoners die de vergunningen aanvechten. Van een eerste steenlegging is voorlopig dus nog geen sprake. Tot grote frustratie van Verhaeghe.

Club Brugge is dé toonaangevende club in België ...

Meest recent

Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

29
29
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

23
23
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

24
24
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

73
73
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

69
69
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

77
77
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

61
61
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

94
94
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

35
35
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

87
87
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

155
155
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

223
223
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

504
504
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

63
63
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

175
175
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

463
463
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

862
862
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

122
122
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

370
370
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

177
177
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

703
703
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

601
601
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

20
20
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

183
183
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

377
377

Meer sportnieuws