Hein verklapt: "Als we op Club speelden, viseerden we hem"

door
Hein verklapt:

Zondag staat in de Jupiler Pro League de kraker tussen Club Brugge en KRC Genk op het programma, een duel binnen de huidige top 2. In aanloop naar die topper stelde Hein Vanhaezebrouck een samengesteld elftal op voor 'Het Nieuwsblad'. En dat leverde een opvallende anekdote op.

Vanhaezebrouck is dit seizoen druk in de weer als analist op verschillende mediakanalen. Ook bij de krant Het Nieuwsblad deelt hij wekelijks zijn visie. In aanloop naar de kraker tussen Club en Genk, stelde hij een elftal samen met de beste spelers van beide topclubs. 

Daarbij haalde de huidige landskampioen nipt het overtal. Simon Mignolet, Joel Ordoñez, Maxim De Cuyper, Raphael Onyedika, Hans Vanaken en Christos Tzolis schopten het tot de ploeg van Vanhaezebrouck. Zakaria El Ouahdi, Matte Smets, Bryan Heynen, Jarne Steuckers en Tolu Arokodare vertegenwoordigen Genk.

LEES OOK: Revolutie bij Club Brugge: leegloop en grote vrees

De Deschacht van Club

Om tot dit elftal te komen, moest Vanhaezebrouck echter ook verschillende goede spelers links laten liggen. Brandon Mechele bijvoorbeeld. De zesvoudige landskampioen is opnieuw bezig aan een erg solide seizoen in de Brugse defensie en geldt als een absolute steunpilaar in de ploeg van coach Nicky Hayen.

Vanhaezebrouck erkent de verdiensten van Mechele dan ook. "Chapeau voor Mechele, de Olivier Deschacht van Club Brugge. Er is al vaak aan hem getwijfeld, er worden steeds nieuwe verdedigers gekocht, maar hij blijft toch elk jaar belangrijk", aldus de ex-trainer van onder meer AA Gent.

Te veel risico-momentjes

Desondanks geeft de analist toch de voorkeur aan Smets. Dat heeft te maken met diens jeugdige leeftijd, maar ook met de kwaliteiten in balbezit. "Mechele doet het absoluut goed, maar er zijn altijd wel momentjes dat hij toch een steek laat vallen. Zoals op Mechelen, waar hij ontzette in de voeten van Raman. Speelden wij met Gent tegen Club, dan viseerden we Mechele, om hem aan de bal te laten. Hij was de favoriete verdediger van Tissoudali, omdat hij die wel dol kon draaien."

Mechele krijgt te weinig erkenning in België ...

Meest recent

Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

119
119
Eén pijnpunt in CL-campagne Club: "Anders beter dan vorig jaar"

Club Brugge zal zich de komende weken weer moeten focussen op de competitie, want het avontuur in de ...

33
33
'Schoktransfer Penders naar Premier League'

Wanneer de Rode Duivels in maart op stage trekken naar de Verenigde Staten, lijkt de kans groot dat ...

36
36
Union bevestigt mokerslag: David maandenlang out

Union heeft nog altijd uitzicht op een fantastisch seizoenseinde, want het speelt de bekerfinale ...

50
50
Dender heeft nieuwe trainer helemaal beet

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie is het bij heel wat clubs nog alle ...

41
41
Rangers smult van nieuwe Belg: "Had het niet verwacht"

Schotland verlekkert zich op de komende weken, want daarin staat maar liefst twee keer de Old Firm ...

34
34
'Klopp onder vuur: ontslag nu alweer in de maak'

Het is intussen anderhalf jaar geleden dat Jürgen Klopp na maar liefst negen jaar afzwaaide als ...

44
44
'Anderlecht laat oog vallen op Zweeds toptalent'

Anderlecht staat momenteel op een kruispunt, want het zoekt zowel een nieuwe trainer als een nieuwe ...

149
149
KV Kortrijk steigert en eist forfaitzege

Afgelopen weekend verzekerde SK Beveren zich al van promotie naar de Jupiler Pro League. Voor het ...

152
152
Maakt Anderlecht met nieuwe TD wéér zelfde fout?

Aanvankelijk leek Anderlecht de prioriteit te geven aan de komst van een nieuwe trainer. Nadat het ...

291
291
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing Lukaku, Atletico wil ster van Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

210
210
Held Courtois zet Real-ploegmakkers op scherp

Real Madrid heeft de volgende ronde van de Champions League bereikt. Tegen Benfica was het niet ...

37
37
Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

KRC Genk is al volop bezig met volgend seizoen. Dit seizoen zit de Limburgse club in het ...

176
176
Ronaldo volgt Courtois en Mbappé met opmerkelijk nieuws

Op zijn 41ste blijft Cristiano Ronaldo lustig scoren, met dit seizoen tot dusver al 21 goals in 21 ...

42
42
Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Titelhouder PSG is woensdagavond in de Champions League met de schrik vrijgekomen. Het moest tegen ...

57
57
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

42
42
'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

155
155
Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

276
276
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

49
49
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

82
82
'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Napoli moest de Champions League deze week vanuit de zetel volgen, want de Italiaanse kampioen werd ...

46
46
Albert en Jbari over JPL-ster: "Moét mee naar het WK"

Rudi Garcia trekt met de Rode Duivels volgende maand naar de Verenigde Staten om er matchen af te ...

176
176
'PSV & co lonken naar sterkhouder KRC Genk'

KRC Genk zal komende zomer wellicht weer een aantal sterkhouders gaan verliezen. De jackpot lonkt. ...

262
262
Vertonghen gaat los over Rode Duivel: "Hij is de beste ooit!"

Jan Vertonghen kende een prachtige carrière bij ploegen als Ajax, Tottenham, Benfica en RSC ...

205
205
Verschaeren nadert breekpunt bij Anderlecht

Yari Verschaeren gaat RSC Anderlecht in de zomer verlaten. Hij werd in de zomer gelinkt aan Duitse ...

359
359

Meer sportnieuws