Hein verklapt: "Als we op Club speelden, viseerden we hem"

door
Hein verklapt:

Zondag staat in de Jupiler Pro League de kraker tussen Club Brugge en KRC Genk op het programma, een duel binnen de huidige top 2. In aanloop naar die topper stelde Hein Vanhaezebrouck een samengesteld elftal op voor 'Het Nieuwsblad'. En dat leverde een opvallende anekdote op.

Vanhaezebrouck is dit seizoen druk in de weer als analist op verschillende mediakanalen. Ook bij de krant Het Nieuwsblad deelt hij wekelijks zijn visie. In aanloop naar de kraker tussen Club en Genk, stelde hij een elftal samen met de beste spelers van beide topclubs. 

Daarbij haalde de huidige landskampioen nipt het overtal. Simon Mignolet, Joel Ordoñez, Maxim De Cuyper, Raphael Onyedika, Hans Vanaken en Christos Tzolis schopten het tot de ploeg van Vanhaezebrouck. Zakaria El Ouahdi, Matte Smets, Bryan Heynen, Jarne Steuckers en Tolu Arokodare vertegenwoordigen Genk.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot De Cat en Tresoldi, Rode Duivels gewild

De Deschacht van Club

Om tot dit elftal te komen, moest Vanhaezebrouck echter ook verschillende goede spelers links laten liggen. Brandon Mechele bijvoorbeeld. De zesvoudige landskampioen is opnieuw bezig aan een erg solide seizoen in de Brugse defensie en geldt als een absolute steunpilaar in de ploeg van coach Nicky Hayen.

Vanhaezebrouck erkent de verdiensten van Mechele dan ook. "Chapeau voor Mechele, de Olivier Deschacht van Club Brugge. Er is al vaak aan hem getwijfeld, er worden steeds nieuwe verdedigers gekocht, maar hij blijft toch elk jaar belangrijk", aldus de ex-trainer van onder meer AA Gent.

Te veel risico-momentjes

Desondanks geeft de analist toch de voorkeur aan Smets. Dat heeft te maken met diens jeugdige leeftijd, maar ook met de kwaliteiten in balbezit. "Mechele doet het absoluut goed, maar er zijn altijd wel momentjes dat hij toch een steek laat vallen. Zoals op Mechelen, waar hij ontzette in de voeten van Raman. Speelden wij met Gent tegen Club, dan viseerden we Mechele, om hem aan de bal te laten. Hij was de favoriete verdediger van Tissoudali, omdat hij die wel dol kon draaien."

Mechele krijgt te weinig erkenning in België ...

Meest recent

10 op 10! Spaanse pers laat zich gaan na prestatie Courtois

Real Madrid heeft woensdag nog eens getoond waarom het de recordhouder in de Champions League. In de ...

33
33
Straffe beelden op Freethiel: heerlijk moment met Peeters

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

28
28
Freiburg-baas geeft duidelijke mening over KRC Genk

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

186
186
UCL: spektakelzeges Real en PSG, Bodo/Glimt blijft verbazen

Ook de laatste heenwedstrijden in de Champions League hebben weer het nodige spektakel opgeleverd. ...

25
25
Actie gaat wereld rond: Courtois schrijft voetbalgeschiedenis

Real Madrid blijft in de Champions League van een ander niveau, dat bleek woensdagavond andermaal. ...

91
91
Ultieme bekroning monsterseizoen: Beveren heeft titel beet

Hoewel het nog altijd maar begin maart is, is de titelstrijd in de Challenger Pro League al ...

100
100
'Strijd om Tresoldi helemaal los: eerste gegadigden gelekt'

Nicolo Tresoldi is de laatste weken in uitstekende doen bij Club Brugge. En die prestaties zijn ook ...

170
170
Bayern verbluft Europa: straffe woorden voor Kompany

Bayern München heeft dinsdagavond nogmaals zijn favorietenrol in de Champions League ...

350
350
Commotie in UCL: Arsenal ontsnapt na discutabele penalty

In de heenwedstrijden van de 1/8ste finales van de Champions League heeft, is favoriet Arsenal FC ...

41
41
Anderlecht door met Taravel: dit drietal profiteert het meest

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

403
403
‘Paniek bij Bayern: pakt Kompany snel zijn koffers?’

Vincent Kompany zit stevig in het zadel bij Bayern, en zijn contract werd zelfs verlengd tot 2029. ...

250
250
Te weinig smeerlap? Smets spreekt duidelijke taal

KRC Genk beleeft een vreemd seizoen. In de Europa League presteert het wel uitstekend en staat het ...

73
73
Januzaj hint naar enorme transferverrassing

Een jaar of vijftien geleden was hij nog de toekomst van het Belgische voetbal, maar die hoge ...

96
96
Donnarumma doet straffe uitspraak over Courtois

Er staan om 21u nog drie topwedstrijden op het programma in de achtste finales van de Champions ...

189
189
Anderlecht krijgt transferboodschap: "Gesprekken na seizoen"

Anderlecht lijkt in moeilijke omstandigheden weer op te leven en hoopt er nog een mooi eindeseizoen ...

178
178
Deze statistiek geeft KV Mechelen hoop tegen Anderlecht

De strijd om de top zes belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Enkel Union, Club ...

130
130
'Nieuwe dubbele transferdomper voor Anderlecht'

Er ligt de komende maanden nog heel wat werk op de tafel bij Anderlecht. Niet alleen moet de club ...

505
505
'Charleroi baalt en loopt 5 miljoen mis'

Even leek het een mooi seizoen te gaan worden voor Charleroi, want na een sterke reeks in december ...

37
37
Straffe wending in titelstrijd? "Pas op voor hen"

Er resten nog maar twee speeldagen in de reguliere competitie, maar het is nog een groot vraagteken ...

199
199
Hayen geeft bestuur transfertip: "Dat missen we"

KRC Genk staat voor een drukke week. Ze spelen in de Europa League tegen Freiburg, in de Jupiler Pro ...

345
345
Union SG hoopt op 'dure' WK-ganger: "Flink geïnvesteerd"

Union SG speelt zeker geen oogstrelend voetbal, maar inzake resultaten kent het weer een topseizoen. ...

36
36
Griezmann dropt transferbommetje bij Atlético Madrid

Antoine Griezmann leek Atlético Madrid aan het einde van het seizoen te gaan verlaten. Er ...

58
58
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

40
40
Blunder van Hasi? "Toen pikten we hem op bij RSCA"

RSC Anderlecht heeft een jeugdopleiding van Europees topniveau. De Brusselaars lieten de afgelopen ...

321
321
Fans KV Mechelen zijn woedend: "De waanzin nabij"

Ondanks de nederlaag bij AA Gent, staat KV Mechelen nog steeds op de rand van de Champions' ...

339
339

Meer sportnieuws