Hein verklapt: "Als we op Club speelden, viseerden we hem"

door
Hein verklapt:

Zondag staat in de Jupiler Pro League de kraker tussen Club Brugge en KRC Genk op het programma, een duel binnen de huidige top 2. In aanloop naar die topper stelde Hein Vanhaezebrouck een samengesteld elftal op voor 'Het Nieuwsblad'. En dat leverde een opvallende anekdote op.

Vanhaezebrouck is dit seizoen druk in de weer als analist op verschillende mediakanalen. Ook bij de krant Het Nieuwsblad deelt hij wekelijks zijn visie. In aanloop naar de kraker tussen Club en Genk, stelde hij een elftal samen met de beste spelers van beide topclubs. 

Daarbij haalde de huidige landskampioen nipt het overtal. Simon Mignolet, Joel Ordoñez, Maxim De Cuyper, Raphael Onyedika, Hans Vanaken en Christos Tzolis schopten het tot de ploeg van Vanhaezebrouck. Zakaria El Ouahdi, Matte Smets, Bryan Heynen, Jarne Steuckers en Tolu Arokodare vertegenwoordigen Genk.

LEES OOK: Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

De Deschacht van Club

Om tot dit elftal te komen, moest Vanhaezebrouck echter ook verschillende goede spelers links laten liggen. Brandon Mechele bijvoorbeeld. De zesvoudige landskampioen is opnieuw bezig aan een erg solide seizoen in de Brugse defensie en geldt als een absolute steunpilaar in de ploeg van coach Nicky Hayen.

Vanhaezebrouck erkent de verdiensten van Mechele dan ook. "Chapeau voor Mechele, de Olivier Deschacht van Club Brugge. Er is al vaak aan hem getwijfeld, er worden steeds nieuwe verdedigers gekocht, maar hij blijft toch elk jaar belangrijk", aldus de ex-trainer van onder meer AA Gent.

Te veel risico-momentjes

Desondanks geeft de analist toch de voorkeur aan Smets. Dat heeft te maken met diens jeugdige leeftijd, maar ook met de kwaliteiten in balbezit. "Mechele doet het absoluut goed, maar er zijn altijd wel momentjes dat hij toch een steek laat vallen. Zoals op Mechelen, waar hij ontzette in de voeten van Raman. Speelden wij met Gent tegen Club, dan viseerden we Mechele, om hem aan de bal te laten. Hij was de favoriete verdediger van Tissoudali, omdat hij die wel dol kon draaien."

Mechele krijgt te weinig erkenning in België ...

Meest recent

Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

27
27
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

71
71
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

78
78
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

82
82
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

168
168
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

219
219
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

144
144
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

66
66
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

38
38
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

499
499
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

351
351
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

588
588
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

348
348
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

108
108
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

118
118
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

431
431
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

163
163
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

261
261
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

112
112
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

273
273
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

474
474
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

199
199
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

73
73
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

583
583

Meer sportnieuws