Guardiola hard aangepakt: "Veel te arrogant en verwaand"

83
Guardiola hard aangepakt:

Manchester City raakt voorlopig maar niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Deze week werd in de Champions League ook verloren op het veld van Juventus. De kritiek aan het adres van coach Pep Guardiola neemt dan ook toe.

City was in de voorbije seizoenen dé toonaangevende club in Engeland en bij uitbreiding heel Europa. Ook in de huidige jaargang begon de titelverdediger in de Premier League behoorlijk dominant. Maar mede door het uitvallen van Ballon d'Or-winnaar Rodri en de wekenlange afwezigheid van Kevin De Bruyne, raakte de ploeg van coach Pep Guardiola op de dool.

Sinds eind oktober werkte de grootmacht uit Manchester een tiental duels af. Daarvan wist het enkel de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forrest te winnen. Tegen Feyenoord en Crystal Palace werd gelijkgespeeld, voorts ging men telkens onderuit. Hierdoor is het weggezakt naar de vierde plek in de Premier League en staat het slechts 22ste in de Champions League.

LEES OOK: 'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

Guardiola in problemen

Nochtans heeft City op papier nog altijd van de sterkste selecties van Europa. Uiteraard is de blessure van Ballon d'Or-winnaar Rodri een enorme streep door de rekening, maar dan nog is er meer dan voldoende kwaliteit aanwezig. En dus wordt ook steeds meer met een kritische blik richting de trainer gekeken.

De verdiensten van Guardiola bij City staan uiteraard buiten kijf. Onder zijn bewind groeide de club uit tot een ongeziene prijzenmachine. Maar de Catalaanse topcoach lijkt te nadrukkelijk vast te houden aan zijn eigen visie. Terwijl wat meer tactische flexibiliteit in de huidige situatie goed van pas zou komen.

Te veel bezig met zichzelf

Ex-coach Fabio Capello vindt dan ook dat Guardiola te vaak de spotlights op zichzelf wil trekken met zijn bedenkelijke keuzes. "Guardiola is een uitstekende coach, maar hij is veel te arrogant en verwaand. Hij heeft zelfs prijzen verloren omdat hij wilde aantonen dat hij degene was die de successen bewerkstelligde, niet de spelers. Dan zette hij belangrijke spelers op de bank in sleutelwedstrijden. Dan ben je naar mijn idee bezig om zelf de aandacht op te eisen en de spotlights weg te halen bij je selectie", aldus de Italiaan bij Sky Sports.

City heeft stilaan nood aan een nieuwe trainer ...

Meest recent

'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

20
20
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

27
27
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

10
10
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

19
19
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

26
26
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

43
43
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

73
73
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

91
91
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

45
45
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

50
50
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

249
249
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

489
489
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

61
61
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

22
22
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

125
125
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

74
74
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

142
142
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

171
171
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

307
307
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

591
591
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

232
232
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

190
190
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

558
558
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

96
96
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

467
467

Meer sportnieuws