Guardiola hard aangepakt: "Veel te arrogant en verwaand"

door
Guardiola hard aangepakt:

Manchester City raakt voorlopig maar niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Deze week werd in de Champions League ook verloren op het veld van Juventus. De kritiek aan het adres van coach Pep Guardiola neemt dan ook toe.

City was in de voorbije seizoenen dé toonaangevende club in Engeland en bij uitbreiding heel Europa. Ook in de huidige jaargang begon de titelverdediger in de Premier League behoorlijk dominant. Maar mede door het uitvallen van Ballon d'Or-winnaar Rodri en de wekenlange afwezigheid van Kevin De Bruyne, raakte de ploeg van coach Pep Guardiola op de dool.

Sinds eind oktober werkte de grootmacht uit Manchester een tiental duels af. Daarvan wist het enkel de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forrest te winnen. Tegen Feyenoord en Crystal Palace werd gelijkgespeeld, voorts ging men telkens onderuit. Hierdoor is het weggezakt naar de vierde plek in de Premier League en staat het slechts 22ste in de Champions League.

LEES OOK: Mokerslag Liverpool: Brighton wint ondanks megablunder

Guardiola in problemen

Nochtans heeft City op papier nog altijd van de sterkste selecties van Europa. Uiteraard is de blessure van Ballon d'Or-winnaar Rodri een enorme streep door de rekening, maar dan nog is er meer dan voldoende kwaliteit aanwezig. En dus wordt ook steeds meer met een kritische blik richting de trainer gekeken.

De verdiensten van Guardiola bij City staan uiteraard buiten kijf. Onder zijn bewind groeide de club uit tot een ongeziene prijzenmachine. Maar de Catalaanse topcoach lijkt te nadrukkelijk vast te houden aan zijn eigen visie. Terwijl wat meer tactische flexibiliteit in de huidige situatie goed van pas zou komen.

Te veel bezig met zichzelf

Ex-coach Fabio Capello vindt dan ook dat Guardiola te vaak de spotlights op zichzelf wil trekken met zijn bedenkelijke keuzes. "Guardiola is een uitstekende coach, maar hij is veel te arrogant en verwaand. Hij heeft zelfs prijzen verloren omdat hij wilde aantonen dat hij degene was die de successen bewerkstelligde, niet de spelers. Dan zette hij belangrijke spelers op de bank in sleutelwedstrijden. Dan ben je naar mijn idee bezig om zelf de aandacht op te eisen en de spotlights weg te halen bij je selectie", aldus de Italiaan bij Sky Sports.

City heeft stilaan nood aan een nieuwe trainer ...

Meest recent

Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

80
80
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

58
58
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

29
29
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

22
22
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

16
16
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

126
126
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

56
56
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

93
93
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

139
139
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

106
106
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

12
12
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

387
387
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

18
18
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

149
149
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

85
85
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

115
115
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

46
46
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

217
217
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

258
258
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

44
44
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

140
140
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

85
85
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

354
354
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

88
88
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

130
130

Meer sportnieuws