Guardiola hard aangepakt: "Veel te arrogant en verwaand"

door
Guardiola hard aangepakt:

Manchester City raakt voorlopig maar niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Deze week werd in de Champions League ook verloren op het veld van Juventus. De kritiek aan het adres van coach Pep Guardiola neemt dan ook toe.

City was in de voorbije seizoenen dé toonaangevende club in Engeland en bij uitbreiding heel Europa. Ook in de huidige jaargang begon de titelverdediger in de Premier League behoorlijk dominant. Maar mede door het uitvallen van Ballon d'Or-winnaar Rodri en de wekenlange afwezigheid van Kevin De Bruyne, raakte de ploeg van coach Pep Guardiola op de dool.

Sinds eind oktober werkte de grootmacht uit Manchester een tiental duels af. Daarvan wist het enkel de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forrest te winnen. Tegen Feyenoord en Crystal Palace werd gelijkgespeeld, voorts ging men telkens onderuit. Hierdoor is het weggezakt naar de vierde plek in de Premier League en staat het slechts 22ste in de Champions League.

LEES OOK: City beukt titelstrijd open: Engelse pers plakt cijfer op Doku

Guardiola in problemen

Nochtans heeft City op papier nog altijd van de sterkste selecties van Europa. Uiteraard is de blessure van Ballon d'Or-winnaar Rodri een enorme streep door de rekening, maar dan nog is er meer dan voldoende kwaliteit aanwezig. En dus wordt ook steeds meer met een kritische blik richting de trainer gekeken.

De verdiensten van Guardiola bij City staan uiteraard buiten kijf. Onder zijn bewind groeide de club uit tot een ongeziene prijzenmachine. Maar de Catalaanse topcoach lijkt te nadrukkelijk vast te houden aan zijn eigen visie. Terwijl wat meer tactische flexibiliteit in de huidige situatie goed van pas zou komen.

Te veel bezig met zichzelf

Ex-coach Fabio Capello vindt dan ook dat Guardiola te vaak de spotlights op zichzelf wil trekken met zijn bedenkelijke keuzes. "Guardiola is een uitstekende coach, maar hij is veel te arrogant en verwaand. Hij heeft zelfs prijzen verloren omdat hij wilde aantonen dat hij degene was die de successen bewerkstelligde, niet de spelers. Dan zette hij belangrijke spelers op de bank in sleutelwedstrijden. Dan ben je naar mijn idee bezig om zelf de aandacht op te eisen en de spotlights weg te halen bij je selectie", aldus de Italiaan bij Sky Sports.

🚀

City heeft stilaan nood aan een nieuwe trainer ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht schrikt van Lukaku, Club-transfer rond'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

76
76
Ook Kompany vloekt en briest na clash met Real Madrid

Vincent Kompany heeft weer geschiedenis geschreven. Met Bayern München schakelde hij Real ...

29
29
‘KV Kortrijk heeft eerste topaankoop na promotie al beet’

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League te zien zijn. De Kerels zijn zeker van ...

74
74
'Drie fraaie pistes dienen zich aan voor Openda'

Deze week bezegelde Loïs Openda zijn definitieve transfer naar Juventus. De Oude Dame verkreeg ...

36
36
Westerlo kondigt waanzinnig transferoffensief aan

De Europe Play-Off belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Genk leek dé ...

69
69
Anderlecht legt alweer goudhaantje onder contract

Bij Anderlecht blijft Neerpede van cruciaal belang. Met Tristan Degreef was vorig weekend nog een ...

61
61
Stijnen terechtgewezen: "Enkel relevant in podcast"

Het reguliere seizoen in de Challenger Pro League kent komend weekend zijn ontknoping. De strijd om ...

75
75
Infantino brengt belangrijk nieuws voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn in maart helemaal begonnen aan hun voorbereiding op het WK, dat binnen zowat ...

89
89
Rode kaart zindert na: Real woest, Kompany reageert gevat

De terugmatch tussen Bayern München en Real Madrid is woensdagavond een zinderend kijkstuk ...

345
345
Kompany schrijft alwéér Belgische geschiedenis

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en is zo door naar de volgende ronde. Een zeer ...

94
94
Van wereldkampioen tot WK-drama: Genk-fan Brecel stort in

Het kan verkeren in de topsportwereld, vraag dat maar aan Luca Brecel. In 2023 werd onze landgenoot ...

74
74
'Belgische clubs lonken naar nieuwe parel'

De Belgische clubs speuren heel de wereld rond naar versterking. Onze redactie weet dat ze steeds ...

62
62
'KV Mechelen hakt knoop door: ervaren pion moet weg'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en plaatste zich voor het eerst ooit voor de Champions' ...

118
118
'Janssen schokt iedereen met toekomstkeuze'

Royal Antwerp FC kent een rotseizoen en het is duidelijk dat er héél veel gaat ...

449
449
'Kompany verrast Bayern met straffe De Cat‑wending'

Nathan De Cat zit in een dossier dat almaar groter wordt. Bayern München duikt op, Vincent ...

251
251
Europa gaat compleet los op ‘tovenaar’ Kompany

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en daardoor spelen ze de halve finales van de ...

233
233
'Anderlecht zet zinnen op nieuwe centrumspits'

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar een nieuwe spits. We haalden eerder al aan dat ...

146
146
Bormans doet boekje open over 'band' met Bayat

Er doken al een aantal geruchten op dat Mogi Bayat inzake uitgaande transfers vaak zaken mag doen ...

41
41
Pakt Club Brugge uit met verrassende doelman?

Club Brugge gaat op zoek naar een nieuwe doelman. Blauw-Zwart werd al met een aantal keepers in ...

348
348
'Anderlecht dreigt transfertarget mis te lopen'

RSC Anderlecht heeft komende zomer nood aan defensieve versterking. Er moet kracht én ...

112
112
Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

439
439
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

346
346
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

369
369
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

121
121
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

400
400

Meer sportnieuws