Blauw-zwarte Duivels: terugkeer Vanaken, Mechele én Mignolet?

1122
Blauw-zwarte Duivels: terugkeer Vanaken, Mechele én Mignolet?

De Rode Duivels hebben sportief gezien een uiterst haalbare loting gekregen in de voorrondes van het WK. Kwalificatie is dus een absolute must, maar de nationale ploeg heeft richting het WK ook nood aan een andere mindset. Analist Marc Degryse vindt dat daarvoor een voorbeeld aan Club Brugge genomen moet worden.

België voerde jarenlang het FIFA-klassement aan en legde tijdens het WK van 2018 beslag op de bronzen medaille. Maar dat was meteen het laatste grote hoogtepunt. Tijdens het daaropvolgende EK sneuvelden de Duivels in de kwarftinales, het WK van 2022 werd zelfs een heuse catastrofe. Na dat toernooi in Qatar werden dan ook een pak veranderingen doorgevoerd.

Verschillende spelers stopten immers als international en met Domenico Tedesco werd een nieuwe bondscoach aangeworven. Die zorgde aanvankelijk voor een broodnodige nieuwe wind. Maar veel leverde dat uiteindelijk niet. Het Europees kampioenschap van afgelopen zomer draaide opnieuw uit op een deceptie, de voorbije Nations League-campagne was zelfs nog teleurstellender.

LEES OOK: Vertonghen voor verrassende carrièreswitch: “Die afspraak hebben we”

Mindset zoals Club Brugge

Het heeft er dan ook alle schijn van dat Tedesco weldra wordt bedankt voor bewezen diensten. Maar om weer te kunnen aanknopen met voorbije hoogconjuctuur zal een wissel van de bondscoach niet volstaan. Zo heeft de volledige nationale ploeg en omkandering, bij uitbreiding zelfs de hele KBVB, nood aan een andere instelling. Aan meer winnaarsmentaliteit.

Degryse rekent daarvoor in de eerste plaats op nieuwe sportief directeur Vincent Mannaert. Die wist deze mentaliteit destijds ook bij Club Brugge te installeren en daar plukte Blauw-Zwart de vruchten van, zowel op sportief als op financieel vlak. "België moet de mindset krijgen van Club. Wínnen. Moéten. Het is aan Vincent Mannaert om die mentaliteit nu ook in Tubeke te installeren", klinkt het bij Het Laatste Nieuws.

Brugse sterkhouders in selectie

De analist gaat zelfs nog een stap verder. Volgens hem verdienen ook de spelers van Club Brugge meer kansen bij de nationale ploeg na hun sterke prestaties van de laatste weken. "Mignolet, Seys, De Cuyper, Mechele én Vanaken moeten in aanmerking komen als je hen bezig ziet in de Champions League. Je moet niet bezig zijn met wie er binnen twee, drie of vier jaar Rode Duivel zou moeten zijn. Het draait om het nú", aldus Degryse.

Wie verdient het momenteel het meest om terug te keren?

Meest recent

Lommel maakt einde aan Beverse heerschappij op Freethiel

SK Beveren heeft vrijdagavond zijn eerste thuisnederlaag van het seizoen geleden. Na een negen op ...

14
14
Flames morsen met kansen, maar zetten stap richting WK

De Red Flames hebben vrijdagavond een nieuwe stap gezet richting kwalificatie voor het WK. In hun ...

17
17
Dender voorlopig op kop in 1B, ook Eupen blijft meedraaien

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend weer gevoetbald na de interlandbreak. Op de ...

30
30
Beale is opvallend hard voor revelatie Essevee

Na zeven speeldagen herbergt de Jupiler Pro League al enkele aangename verrassingen. Charleroi is de ...

25
25
'Woekerwinst van 30 miljoen lonkt voor Union'

Geen ploeg die de voorbije jaren zo'n indrukwekkend transferbeleid voerde als Union. De Brusselaars ...

36
36
Charleroi slaat fraaie slag: volgende revelatie verlengt

Het wordt dit weekend in de Jupiler Pro League onder meer uitkijken of Charleroi zal kunnen blijven ...

2
2
Jaecques doet ambities Antwerp en Vandenhaute uit de doeken

Bij Antwerp is er in de zomer een nieuw tijdperk begonnen. Vrijwel de hele voorbereiding op het ...

99
99
Vanderbiest geeft hét recept voor wederopstanding Mechelen

Nu de Jupiler Pro League weer op gang komt, zullen ze bij KV Mechelen liefst zo snel mogelijk uit de ...

44
44
‘Schandaal kost City Haaland: recordtransfer ligt klaar’

Erling Haaland kan in 2027 voor de duurste transfer ooit zorgen. Het schuldig verdict tegen ...

114
114
Hubert met handen in haar: ziekenboeg Union puilt uit

De Jupiler Pro League wordt dit weekend weer afgetrapt. Op de achtste speeldag verdedigt Union zijn ...

58
58
Rode Duivels treffen in november nieuwe bondscoach

De Rode Duivels zullen toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op hun start in de ...

72
72
Vannieuwkerke huivert: Geldkraan definitief toegedraaid?

Karl Vannieuwkerke kreeg zopas een zware shock te verwerken. De veelzijdige presentator is betrokken ...

57
57
'Genk en Club Brugge mogen fluiten naar toptarget'

De wintermercato is nog ver weg, maar achter de schermen wordt er uiteraard niet stilgezeten in de ...

134
134
De Mil deelt ook goed nieuws uit ziekenboeg AA Gent

Na zeven speeldagen is AA Gent samen met Union de fiere leider in onze competitie. Om verder te gaan ...

55
55
Ronaldo haalt snoeihard uit: "Hij moet stoppen met botox!"

Cristiano Ronaldo laat opnieuw van zich horen, en dat doet hij op een manier die voor de nodige ...

97
97
Alderweireld viert comeback: Antwerp maakt fans al warm

Er waait sinds kort een frisse wind bij Antwerp, waar Wouter Vandenhaute het roer overnam van Paul ...

182
182
Leko hakt knopen door: zomeraanwinsten Club vallen af

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij La Louvière, waar het vorig seizoen nog verrassend ...

254
254
Thorup klopt op tafel: crisisstemming bij KRC Genk

De competitiestart verliep niet van een leien dakje bij KRC Genk, dat na zeven speeldagen amper ...

230
230
Leko dropt hint: onuitgegeven opstelling Club Brugge?

Club Brugge hervat de competitie met een bezoek aan La Louvière. Op papier is de ...

308
308
Compper grijpt in: Antwerp verrast met nieuwe kapitein

Na vier nederlagen op rij kwam de interlandbreak niet ongelegen voor Antwerp, dat zondag in Westerlo ...

140
140
Schrijnend verhaal Zinho Vanheusden: "Het is genoeg geweest"

Jarenlang bleef Zinho Vanheusden vechten om zijn droom als profvoetballer niet op te geven. Achter ...

132
132
De Mil vloekt bij KAA Gent: “Ongelooflijk jammerlijke zaak”

KAA Gent neemt het na een lange interlandbreak op tegen Zulte Waregem. De Buffalo’s zagen ...

96
96
Lavia en Diego Moreira gaan viraal: “Waarom zo boos?”

De interlandperiode is gedaan, maar een moment met Roméo Lavia en Diego Moreira gaat plots ...

34
34
Kohnen gooit olie op het vuur voor Waalse derby

Speeldag 8 van de Jupiler Pro League staat voor de deur. De affiche die in het oog springt is de ...

58
58
Ferme waarschuwing Anderlecht: Friis slaat op tafel bij Cercle

Cercle Brugge neemt het na de interlandbreak op tegen RSC Anderlecht in de Jupiler Pro League. ...

229
229

Meer sportnieuws