Blauw-zwarte Duivels: terugkeer Vanaken, Mechele én Mignolet?

1122 stemmen
Blauw-zwarte Duivels: terugkeer Vanaken, Mechele én Mignolet?

De Rode Duivels hebben sportief gezien een uiterst haalbare loting gekregen in de voorrondes van het WK. Kwalificatie is dus een absolute must, maar de nationale ploeg heeft richting het WK ook nood aan een andere mindset. Analist Marc Degryse vindt dat daarvoor een voorbeeld aan Club Brugge genomen moet worden.

België voerde jarenlang het FIFA-klassement aan en legde tijdens het WK van 2018 beslag op de bronzen medaille. Maar dat was meteen het laatste grote hoogtepunt. Tijdens het daaropvolgende EK sneuvelden de Duivels in de kwarftinales, het WK van 2022 werd zelfs een heuse catastrofe. Na dat toernooi in Qatar werden dan ook een pak veranderingen doorgevoerd.

Verschillende spelers stopten immers als international en met Domenico Tedesco werd een nieuwe bondscoach aangeworven. Die zorgde aanvankelijk voor een broodnodige nieuwe wind. Maar veel leverde dat uiteindelijk niet. Het Europees kampioenschap van afgelopen zomer draaide opnieuw uit op een deceptie, de voorbije Nations League-campagne was zelfs nog teleurstellender.

LEES OOK: 'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Mindset zoals Club Brugge

Het heeft er dan ook alle schijn van dat Tedesco weldra wordt bedankt voor bewezen diensten. Maar om weer te kunnen aanknopen met voorbije hoogconjuctuur zal een wissel van de bondscoach niet volstaan. Zo heeft de volledige nationale ploeg en omkandering, bij uitbreiding zelfs de hele KBVB, nood aan een andere instelling. Aan meer winnaarsmentaliteit.

Degryse rekent daarvoor in de eerste plaats op nieuwe sportief directeur Vincent Mannaert. Die wist deze mentaliteit destijds ook bij Club Brugge te installeren en daar plukte Blauw-Zwart de vruchten van, zowel op sportief als op financieel vlak. "België moet de mindset krijgen van Club. Wínnen. Moéten. Het is aan Vincent Mannaert om die mentaliteit nu ook in Tubeke te installeren", klinkt het bij Het Laatste Nieuws.

Brugse sterkhouders in selectie

De analist gaat zelfs nog een stap verder. Volgens hem verdienen ook de spelers van Club Brugge meer kansen bij de nationale ploeg na hun sterke prestaties van de laatste weken. "Mignolet, Seys, De Cuyper, Mechele én Vanaken moeten in aanmerking komen als je hen bezig ziet in de Champions League. Je moet niet bezig zijn met wie er binnen twee, drie of vier jaar Rode Duivel zou moeten zijn. Het draait om het nú", aldus Degryse.

Wie verdient het momenteel het meest om terug te keren?

Meest recent

Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

2
2
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

127
127
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

104
104
'De Busser heeft droomtransfer beet'

In eigen land kon hij zich nooit helemaal doorzetten, maar in Nederland is de carrière van ...

34
34
Real Madrid blijft gaan en legt volgende ster vast

Real Madrid lijkt na een tegenvallend seizoen van plan om er deze zomer een spetterende mercato van ...

83
83
TRANSFERUURTJE: 'Sensationele transfers van 3 Rode Duivels'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

205
205
‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman na het pensioen van Simon Mignolet en het ...

99
99
Vanaken basis op WK? Garcia kiest voor ‘ontdekking’

De Rode Duivels konden vooralsnog niet overtuigen op het WK. In de openingsmatch tegen Egypte werd ...

205
205
'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Matias Fernandez-Pardo kende een sterk seizoen bij Lille en de KBVB wist op de valreep nog een ...

114
114
AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

AA Gent zit zeker niet stil op de transfermarkt. Ze maakten onder meer de transfer van Christian ...

154
154
Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

96
96
'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Bij KVC Westerlo gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen gaan heel wat miljoenen ...

61
61
'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens twee uitgaande transfers kunnen afronden. ...

69
69
'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

462
462
Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Filip Joos was onlangs zeer scherp voor Ronald Koeman omdat die Memphis Depay liet invallen tegen ...

231
231
Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

De eerste speelronde van de WK-groepsfase zit er nog niet eens op, of het seizoen in het clubvoetbal ...

317
317
Voorkeursbehandeling Messi? "Dit is 100% een rode kaart"

Lionel Messi is grandioos begonnen aan zijn WK 2026. Met een weergaloze hattrick leidde hij ...

304
304
Moeizame zege Oostenrijk: VAR bezorgt Arnautovic rollercoaster

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

81
81
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

1031
1031
"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

327
327
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

368
368
Mechele wrijft ogen uit op training Duivels: "Dan is het kassa"

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

455
455
Messi breekt na straffe goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

148
148
Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

115
115
'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

185
185

Meer sportnieuws