Blauw-zwarte Duivels: terugkeer Vanaken, Mechele én Mignolet?

1122
Blauw-zwarte Duivels: terugkeer Vanaken, Mechele én Mignolet?

De Rode Duivels hebben sportief gezien een uiterst haalbare loting gekregen in de voorrondes van het WK. Kwalificatie is dus een absolute must, maar de nationale ploeg heeft richting het WK ook nood aan een andere mindset. Analist Marc Degryse vindt dat daarvoor een voorbeeld aan Club Brugge genomen moet worden.

België voerde jarenlang het FIFA-klassement aan en legde tijdens het WK van 2018 beslag op de bronzen medaille. Maar dat was meteen het laatste grote hoogtepunt. Tijdens het daaropvolgende EK sneuvelden de Duivels in de kwarftinales, het WK van 2022 werd zelfs een heuse catastrofe. Na dat toernooi in Qatar werden dan ook een pak veranderingen doorgevoerd.

Verschillende spelers stopten immers als international en met Domenico Tedesco werd een nieuwe bondscoach aangeworven. Die zorgde aanvankelijk voor een broodnodige nieuwe wind. Maar veel leverde dat uiteindelijk niet. Het Europees kampioenschap van afgelopen zomer draaide opnieuw uit op een deceptie, de voorbije Nations League-campagne was zelfs nog teleurstellender.

LEES OOK: Garcia rekent af met Mannaert: "Niet op dezelfde lijn"

Mindset zoals Club Brugge

Het heeft er dan ook alle schijn van dat Tedesco weldra wordt bedankt voor bewezen diensten. Maar om weer te kunnen aanknopen met voorbije hoogconjuctuur zal een wissel van de bondscoach niet volstaan. Zo heeft de volledige nationale ploeg en omkandering, bij uitbreiding zelfs de hele KBVB, nood aan een andere instelling. Aan meer winnaarsmentaliteit.

Degryse rekent daarvoor in de eerste plaats op nieuwe sportief directeur Vincent Mannaert. Die wist deze mentaliteit destijds ook bij Club Brugge te installeren en daar plukte Blauw-Zwart de vruchten van, zowel op sportief als op financieel vlak. "België moet de mindset krijgen van Club. Wínnen. Moéten. Het is aan Vincent Mannaert om die mentaliteit nu ook in Tubeke te installeren", klinkt het bij Het Laatste Nieuws.

Brugse sterkhouders in selectie

De analist gaat zelfs nog een stap verder. Volgens hem verdienen ook de spelers van Club Brugge meer kansen bij de nationale ploeg na hun sterke prestaties van de laatste weken. "Mignolet, Seys, De Cuyper, Mechele én Vanaken moeten in aanmerking komen als je hen bezig ziet in de Champions League. Je moet niet bezig zijn met wie er binnen twee, drie of vier jaar Rode Duivel zou moeten zijn. Het draait om het nú", aldus Degryse.

Wie verdient het momenteel het meest om terug te keren?

Meest recent

'Anderlecht heeft beet: transferaankondiging vlak na Kairat'

De selectie en staff van RSC Anderlecht vertoeven momenteel in Kazachstan voor het Europese duel op ...

284
284
Witsel zet kribbel: nieuwe club voorziet mooie surprise

Axel Witsel krijgt er maar geen genoeg van. Op zijn 37ste gaat de Belgische WK-ganger nog een nieuw ...

32
32
'Barça incasseert dubbele njet: grote gevolgen Club Brugge'

FC Barcelona heeft zich deze week versterkt met Rodri. De Catalanen zijn echter nog niet klaar op de ...

478
478
UCL: Nederlands sprookje aan zijden draadje, Celtic haalt uit

Woensdagavond werden de resterende heenmatchen in de laatste voorronde van de Champions League ...

112
112
Moreira tekent bij droomclub: riante transfersom onthuld

Diego Moreira heeft een grote stap gezet in zijn nog prille carrière. De Rode Duivel ...

69
69
'Antwerp heeft transfer beet: financiële details gelekt'

Antwerp FC is uitstekend aan het nieuwe seizoen begonnen en wist zijn eerste twee wedstrijden al ...

231
231
Witte rook: Club Brugge kondigt volgende vertrekker aan

Op Joel Ordoñez na wil Club Brugge zijn sterkhouders in de resterende weken van de ...

301
301
'Stroeykens op weg naar nieuwe club: opvallende transfersom'

RSC Anderlecht wil in het slot van de mercato nog enkele jongens van de hand doen. Ook Mario ...

977
977
Twijfels bij Club Brugge: grote verandering in basiself?

Club Brugge speelde afgelopen weekend geen grootse wedstrijd, maar won uiteindelijk wel verdiend op ...

926
926
'Over de 300 miljoen: Spurs doet duizelen met dubbelslag'

Na een dramatisch seizoen waarin het nipt aan de degradatie ontsnapte, zet Tottenham Hotspur alle ...

204
204
Eden Hazard zet ex-club in vuur en vlam met straffe stunt

Eden Hazard heeft opnieuw bewezen dat hij nog altijd een bijzondere band heeft met Chelsea. De Belg ...

127
127
De Mil stuurt Gent stevige waarschuwing voor Europese clash

Voor AA Gent wordt het in de komende week alles of niets. In tegenstelling tot Anderlecht en STVV ...

165
165
‘Anderlecht slaat grote slag met Speler van het Jaar’

Anderlecht heeft zijn oog laten vallen op een opvallend target uit Schotland. De 25-jarige ...

964
964
'Nóg een vertrekker op komst bij Union'

Het zijn alweer drukke dagen voor Union. De Brusselaars pakten woensdag uit met een nieuw contract ...

115
115
STVV aast op stunt: "Willen naar Europa League"

Donderdag wordt een belangrijke dag voor het Belgische voetbal, want dan hopen drie teams uit ons ...

128
128
Beerschot haalt nieuwe Japanner binnen

Beerschot is sinds vorig seizoen in handen van Kinpoudou Holdings en de eigenaars laten hun invloed ...

80
80
'Club moet alsnog vrezen in stadiondossier'

Club Brugge kreeg begin juli eindelijk het nieuws waar het al zowat 20 jaar op wachtte. Het kreeg ...

683
683
Toby Alderweireld verrast met straffe nieuwe job

Toby Alderweireld maakte deze zomer een beetje zijn rentree in de voetbalwereld, want hij stapte mee ...

125
125
'Lommel gaat wéér shoppen bij Ajax'

Voor Lommel is het seizoen begonnen met een één op zes. De promovendus wil echter zo ...

48
48
Union pakt uit: sterkhouder verlengt contract

Union kent alweer een zeer bewogen transferzomer. Het zag dinsdagavond met Promise David alweer een ...

74
74
'Oplossing in de maak voor overbodige pion Anderlecht'

Anderlecht vertoeft momenteel in Kazachstan, waar het donderdag een grote stap hoopt te zetten ...

690
690
'Tresoldi naar Barça: Club houdt hart vast'

Voor Club Brugge worden de laatste weken van de zomermercato nog bijzonder spannend. Zo blijven er ...

603
603
'Antwerp heeft beet: smaakmaker keert terug'

Antwerp nam een perfecte competitiestart met een zes op zes tegen SK Beveren en KV Kortrijk. Dat was ...

642
642
Flinke opsteker Lokeren, opmerkelijke vertrekker bij Dender

Vorig weekend werd ook in de Challenger Pro League het nieuwe seizoen op gang gertrapt. Bij ...

88
88
'Club fronst wenkbrauwen: Man Utd neemt Seys-standpunt in'

Bij Club Brugge zijn ze dezer dagen op zoek naar een nieuwe linksachter, want na het vertrek van ...

1251
1251

Meer sportnieuws