Blauw-zwarte Duivels: terugkeer Vanaken, Mechele én Mignolet?

1122 stemmen
Blauw-zwarte Duivels: terugkeer Vanaken, Mechele én Mignolet?

De Rode Duivels hebben sportief gezien een uiterst haalbare loting gekregen in de voorrondes van het WK. Kwalificatie is dus een absolute must, maar de nationale ploeg heeft richting het WK ook nood aan een andere mindset. Analist Marc Degryse vindt dat daarvoor een voorbeeld aan Club Brugge genomen moet worden.

België voerde jarenlang het FIFA-klassement aan en legde tijdens het WK van 2018 beslag op de bronzen medaille. Maar dat was meteen het laatste grote hoogtepunt. Tijdens het daaropvolgende EK sneuvelden de Duivels in de kwarftinales, het WK van 2022 werd zelfs een heuse catastrofe. Na dat toernooi in Qatar werden dan ook een pak veranderingen doorgevoerd.

Verschillende spelers stopten immers als international en met Domenico Tedesco werd een nieuwe bondscoach aangeworven. Die zorgde aanvankelijk voor een broodnodige nieuwe wind. Maar veel leverde dat uiteindelijk niet. Het Europees kampioenschap van afgelopen zomer draaide opnieuw uit op een deceptie, de voorbije Nations League-campagne was zelfs nog teleurstellender.

LEES OOK: 'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Mindset zoals Club Brugge

Het heeft er dan ook alle schijn van dat Tedesco weldra wordt bedankt voor bewezen diensten. Maar om weer te kunnen aanknopen met voorbije hoogconjuctuur zal een wissel van de bondscoach niet volstaan. Zo heeft de volledige nationale ploeg en omkandering, bij uitbreiding zelfs de hele KBVB, nood aan een andere instelling. Aan meer winnaarsmentaliteit.

Degryse rekent daarvoor in de eerste plaats op nieuwe sportief directeur Vincent Mannaert. Die wist deze mentaliteit destijds ook bij Club Brugge te installeren en daar plukte Blauw-Zwart de vruchten van, zowel op sportief als op financieel vlak. "België moet de mindset krijgen van Club. Wínnen. Moéten. Het is aan Vincent Mannaert om die mentaliteit nu ook in Tubeke te installeren", klinkt het bij Het Laatste Nieuws.

Brugse sterkhouders in selectie

De analist gaat zelfs nog een stap verder. Volgens hem verdienen ook de spelers van Club Brugge meer kansen bij de nationale ploeg na hun sterke prestaties van de laatste weken. "Mignolet, Seys, De Cuyper, Mechele én Vanaken moeten in aanmerking komen als je hen bezig ziet in de Champions League. Je moet niet bezig zijn met wie er binnen twee, drie of vier jaar Rode Duivel zou moeten zijn. Het draait om het nú", aldus Degryse.

Wie verdient het momenteel het meest om terug te keren?

Meest recent

Garcia laat wenkbrauwen fronsen: “Wat heeft hij misdaan?”

De Rode Duivels hebben het moeilijk tegen Egypte. Bij de rust keken de Belgen tegen een 0-1 ...

26
26
Nainggolan snoeihard voor Duivels na 'kinderlijke' helft

De Rode Duivels kijken bij de rust tegen een 0-1 achterstand aan. Een afstandsschot was buiten het ...

30
30
"Rampzalig" - Duivel afgemaakt na zorgwekkende eerste helft

De Rode Duivels hebben maandagavond hun WK 2026 op gang getrapt. Maar de eerste helft tegen Egypte ...

193
193
Commotie op WK: bondscoach vliegt buiten na één match

Het wereldkampioenschap is nog geen volledige speeldag ver, toch is het bij bepaalde landen al code ...

13
13
Aanwinst nummer vier: Union haalt revelatie uit eigen land

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

49
49
Basiself Duivels: voetbalfans nemen één naam onder vuur

De Rode Duivels trappen om 21u hun WK-campagne op gang met een verraderlijk duel tegen Egypte. ...

55
55
'Sibierski vloekt: Anderlecht slikt koude douche op mercato'

RSC Anderlecht wil eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer presenteren. In afwachting daarvan zit de ...

235
235
Dé stunt van het WK?! Kaapverdië houdt Spanje in bedwang

Op dag vijf van het wereldkampioenschap is de grootste stunt tot dusver een feit. Vooraf werd een ...

62
62
Opstelling Duivels bekend! Garcia hakt knoop in defensie door

Het wachten is voorbij: de Rode Duivels beginnen eindelijk aan hun campagne op het WK. In Seattle ...

180
180
"Hele wereld weet het" - Egyptenaren vrezen vier Duivels

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

179
179
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

233
233
'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Club Brugge dreigt deze zomer een pak steunpilaren te verliezen, en dus is er op inkomend vlak werk ...

560
560
'KRC Genk vangt jackpot: Kompany laat kassa rinkelen'

Na een teleurstellend seizoen heeft KRC Genk heel wat werk aan de winkel. Op inkomend vlak plukten ...

236
236
'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

468
468
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

38
38
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

94
94
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

126
126
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

28
28
Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

79
79
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

599
599
Geen Gouden Generatie, wel enorme goudklomp bij Rode Duivels

De Rode Duivels beginnen aan hun WK. Ze openen met een match tegen Egypte, de zwaarste tegenstander ...

94
94
'Vertrekker bij Anderlecht: Deense club meldt zich'

RSC Anderlecht deed de afgelopen achttien maanden heel wat mislukte transfers onder Olivier Renard ...

219
219
Eén groot vraagteken blijft Rode Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

65
65
Soap in 1B: RWDM leeft nog, Olympic Charleroi dient klacht in

In de Challenger Pro League is de degradatiestrijd dit seizoen toch een beetje uitgedraaid op een ...

312
312
'Charleroi verbaast iedereen met nieuwe trainer'

Voor Charleroi is het een onverwacht bewogen seizoen geweest. Het werd meteen uitgeschakeld in de ...

72
72

Meer sportnieuws