Blauw-zwarte Duivels: terugkeer Vanaken, Mechele én Mignolet?

1122
Blauw-zwarte Duivels: terugkeer Vanaken, Mechele én Mignolet?

De Rode Duivels hebben sportief gezien een uiterst haalbare loting gekregen in de voorrondes van het WK. Kwalificatie is dus een absolute must, maar de nationale ploeg heeft richting het WK ook nood aan een andere mindset. Analist Marc Degryse vindt dat daarvoor een voorbeeld aan Club Brugge genomen moet worden.

België voerde jarenlang het FIFA-klassement aan en legde tijdens het WK van 2018 beslag op de bronzen medaille. Maar dat was meteen het laatste grote hoogtepunt. Tijdens het daaropvolgende EK sneuvelden de Duivels in de kwarftinales, het WK van 2022 werd zelfs een heuse catastrofe. Na dat toernooi in Qatar werden dan ook een pak veranderingen doorgevoerd.

Verschillende spelers stopten immers als international en met Domenico Tedesco werd een nieuwe bondscoach aangeworven. Die zorgde aanvankelijk voor een broodnodige nieuwe wind. Maar veel leverde dat uiteindelijk niet. Het Europees kampioenschap van afgelopen zomer draaide opnieuw uit op een deceptie, de voorbije Nations League-campagne was zelfs nog teleurstellender.

LEES OOK: Promotie Mannaert officieel: KBVB meldt verrassende details

Mindset zoals Club Brugge

Het heeft er dan ook alle schijn van dat Tedesco weldra wordt bedankt voor bewezen diensten. Maar om weer te kunnen aanknopen met voorbije hoogconjuctuur zal een wissel van de bondscoach niet volstaan. Zo heeft de volledige nationale ploeg en omkandering, bij uitbreiding zelfs de hele KBVB, nood aan een andere instelling. Aan meer winnaarsmentaliteit.

Degryse rekent daarvoor in de eerste plaats op nieuwe sportief directeur Vincent Mannaert. Die wist deze mentaliteit destijds ook bij Club Brugge te installeren en daar plukte Blauw-Zwart de vruchten van, zowel op sportief als op financieel vlak. "België moet de mindset krijgen van Club. Wínnen. Moéten. Het is aan Vincent Mannaert om die mentaliteit nu ook in Tubeke te installeren", klinkt het bij Het Laatste Nieuws.

Brugse sterkhouders in selectie

De analist gaat zelfs nog een stap verder. Volgens hem verdienen ook de spelers van Club Brugge meer kansen bij de nationale ploeg na hun sterke prestaties van de laatste weken. "Mignolet, Seys, De Cuyper, Mechele én Vanaken moeten in aanmerking komen als je hen bezig ziet in de Champions League. Je moet niet bezig zijn met wie er binnen twee, drie of vier jaar Rode Duivel zou moeten zijn. Het draait om het nú", aldus Degryse.

Wie verdient het momenteel het meest om terug te keren?

Meest recent

Concurrentie Mechele? Gedegradeerd duo toont zich op training

Mark van Bommel heeft tijdens zijn eerste interlands als Belgisch bondscoach niet al te veel ...

24
24
'Olise legt harde eis neer bij Bayern: 200 miljoen euro'

Met zijn knappe doelpunten toonde Michael Olise in de voorbije interlands van Frankrijk waarom hij ...

43
43
Zidane fileert Rode Duivels na bekijken België-Turkije

Net zoals een week geleden kruisen de Rode Duivels maandagavond de degens met Frankrijk. Daags ...

113
113
Experiment in basisploeg Genk? "Nee, alsjeblieft niet!"

KRC Genk heeft een tegenvallende start van het seizoen achter de rug. Coach Jess Thorup zal zijn ...

42
42
Grote verliezer bij Rode Duivels: van titularis tot 'plan C'

Maandagavond wacht nog een bezoek aan Frankrijk, maar voorlopig hebben de Rode Duivels een geslaagd ...

89
89
Miljoenenkater Club Brugge: topaankoop maakt zich onmogelijk

Club Brugge wist de voorbije jaren gouden zaken te doen op de transfermarkt. Maar niet alle deals ...

325
325
Meteen een klik: Rode Duivel doet ogen Van Bommel fonkelen

Na de 3-0-overwinning tegen Turkije, kunnen de Rode Duivels maandag met het nodige vertrouwen ...

89
89
'Barcelona stippelt droomplan uit: sensationele comeback'

FC Barcelona is fantastisch aan het seizoen begonnen. De Spaanse kampioen wil dan ook nog een poosje ...

157
157
Situatie City escaleert: doorstart in vijfde klasse?

Manchester City blijft zich verzetten tegen de veroordeling van de Premier League wegens ...

234
234
TRANSFERUURTJE: 'Monstersom Tresoldi; nieuwe parel Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

173
173
Zidane verbaast met uitspraken over De Bruyne

De Rode Duivels nemen het maandag weer op tegen Frankrijk namens de vierde groepsmatch van de ...

423
423
Straffe wending in rel rond Cristiano Ronaldo?

Cristiano Ronaldo blijft de gemoederen in Portugal bezighouden. De superster verliet de nationale ...

84
84
De zwakke schakel? Vanaken de gebeten hond na Turkije

Mark van Bommel verraste met zijn basisopstelling tegen Turkije. Hans Vanaken, Youri Tielemans en ...

439
439
"Maak u kenbaar!" Ruben Van Gucht doet dwingende oproep

Ruben Van Gucht is op zoek naar een onbekende die hem de voorbije dagen diep wist te raken. Terwijl ...

42
42
Land weigert tegen Argentinië te spelen: “Historische klucht”

Argentinië speelt tijdens de interlandbreak enkele opvallende oefeninterlands. De oefenmatch ...

68
68
Anderlecht bezorgt Beale nachtmerries: “Elke nacht”

Zulte Waregem is goed aan het seizoen begonnen onder Michael Beale. De oefenmeester heeft Essevee ...

148
148
Alarm rond Lukaku bij Rode Duivels: “Dit is de beste optie”

België won met 3-0 van Turkije. Een verdiende zege, maar de score was toch stevig overdreven. ...

190
190
Ronaldo-rel splijt Portugal: Fernandes grijpt in

Bruno Fernandes heeft zijn landgenoten opgeroepen om zich niet te laten verdelen door de rel rond ...

98
98
Moet Lommel SK ook vrezen door crisis Manchester City?

Als het stormt in Manchester, druppelt het in Lommel. De fraudezaak rond Manchester City wordt dan ...

104
104
Croonen pakt uit met straffe Genk-cijfers: “Hier zijn we trots op”

Bij KRC Genk zijn de prestaties op het veld wisselvallig, maar naast het veld zijn ze al jaren ...

152
152
Na 70 goals en 97 assists: ex-toptalent Club zoekt club

De afgelopen dagen konden jullie al de verhalen lezen van Jason Denayer, Adnan Januzaj en Zakkari ...

367
367
Van Bommel haalt de bijl boven: Nainggolan-scenario dreigt

Mark van Bommel heeft het al eens gedaan. Bij Antwerp zette hij twee sterkhouders opzij die niet in ...

510
510
Van Dreyer tot Janssen: MLS is zéér ‘Belgisch’ getint

Over de Major League Soccer wordt in Europa nog te vaak smalend gedaan. Het niveau is er echter ...

53
53
Klopp aan zet: JPL-uitblinker klopt stevig op de deur

Duitsland is een nieuw tijdperk ingegaan onder Jürgen Klopp. Die aanziet de Nations League als ...

106
106
Van Bommel lost plots hét probleem van Garcia op

Het afgelopen WK was een goede ervaring voor de Rode Duivels. Alles zat in dat WK en de kwartfinale ...

309
309

Meer sportnieuws