Alderweireld op vingers getikt: "Hij liet zich vallen"

door
Alderweireld op vingers getikt:

Antwerp FC blijft op zoek naar zijn eerste competitiezege in meer dan een maand tijd. Vrijdag werd 1-1-gelijkgespeeld op het veld van KV Mechelen, enkele dagen eerder werd zwaar verloren op eigen veld tegen Charleroi. Die partij leverde in de slotfase overigens een opvallend akkefietje op.

De Great Old begon een weekje geleden dramatisch aan de bewuste match tegen Charleroi, dat weliswaar extra rust had gekregen wegens gebrek aan bekervoetbal. Na amper twee minuten konden de bezoekers op voorsprong klimmen. Antwerp slaagde er vervolgens niet in om de wedstrijd terug naar zich toe te trekken.

LEES OOK: Alderweireld onthult: plan omgegooid voor Antwerp

Markante penalty

Bij de start van de tweede helft konden de Carolo's dan weer uitlopen tot 0-3, waarmee de match in een beslissende plooi werd gelegd. Opnieuw dus een pijnlijke competitienederlaag voor de kampioen van 2023. In de slotfase kon de thuisploeg wel nog milderen tot 1-3 na een markante penaltyfase.

Toby Alderweireld probeerde druk te zetten op Charleroi-doelman Mohamed Koné en deelde hem daarbij een klein tikje uit, waarna de twee kemphanen mekaar enkele verwensingen toesnauwde. Koné greep vervolgens richting de keel van Alderweireld. Veel leek er evenwel niet aan de hand, toch ging de bal op de stip.

Goed gespeeld

In gesprek met La Dernière Heure komt het sluitstuk van Charleroi nu terug op dat bewuste incident. "Hij raakte mijn enkel met zijn voet. Ik had schrik om me opnieuw te blesseren want ik was net terug na onbeschikbaarheid", verklaart hij zijn reactie. "Achteraf gaf ik mijzelf de schuld, het is niet mijn gewoonte zo te reageren."

Alderweireld gaf achteraf wel toe dat hij er nog een schepje bovenop deed. Iets wat Koné ook meteen doorhad. "Ik raakte enkel zijn schouder met mijn hand. Hij voegde er wat aan toe en liet zich vallen. Goed gespeeld van hem", aldus Koné, die wel de arbitrage viseert. "Ik denk niet dat het een strafschop was. Een gele kaart wel. Maar die wou de ref me al van het begin geven."

Bij zo'n incidenten moeten beide spelers een kaart krijgen ...

Meest recent

'Pérez drukt stempel: grote naam kandidaat-trainer Real'

Real Madrid heeft enkele mindere resultaten achter de rug in La Liga en zag FC Barcelona weer vier ...

10
10
Club Brugge boort ware goudmijn aan: dríé nieuwe jackpots

Club Brugge kan al enkele seizoenen lang uitstekende financiële cijfers voorleggen. Grotendeels ...

212
212
Waagt Anderlecht stuntdeal met transfergenie uit JPL?

Anderlecht moet knopen doorhakken. Paars-wit zoekt een nieuwe technisch directeur en wil eindelijk ...

211
211
'Enorme flop: Celtic stuurt JPL-aanwinst alweer door'

De Schotse topclubs richtten in de voorbije mercato's graag hun pijlen op de Belgische markt. ...

57
57
'Antwerp krijgt nieuwe tegenvaller voor cruciale trip'

Antwerp heeft vorig weekend een belangrijke zege geboekt door STVV toch wel verrassend met 1-0 te ...

96
96
'Napoli krijgt uitsluitsel over comeback De Bruyne'

Napoli maakt een moeilijk seizoen door. De Italiaanse titelverdediger sneuvelde al in de league ...

39
39
'Weer uittocht: eerste vertrekker bij Union bekend'

Bij Union moeten ze elke zomer opnieuw hun beste spelers laten vertrekken. Dat was vorige zomer niet ...

62
62
Van Den Kerkhof kent sanctie na aanslag op Tzolis

De wedstrijd van vorig weekend tussen Charleroi en Club Brugge deed heel wat stof opwaaien. Bij de ...

312
312
'Alarm in Frankrijk: grote zorgen om WK Mbappé'

We zijn slechts drie maanden voor de start van het WK en dus is het voor vrijwel elke bondscoach van ...

44
44
Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Wesley Sonck beroert ook na zijn actieve carrière nog steeds vriend en vijand. De glimlach, ...

42
42
Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

In Engeland dreigt een schrijnend scenario voor Leicester City. Tien jaar nadat de Foxes de wereld ...

102
102
'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

104
104
Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

159
159
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

36
36
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

150
150
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

347
347
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

113
113
Blunder Renard pijnlijk duidelijk: CIES met straffe cijfers

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht was geen groot succes. Er gebeurden zeker een ...

201
201
Marc Coucke kiest plots voor een totaal ander verhaal

Wat doet een topondernemer en voetbaleigenaar wanneer de stadionlichten even doven? Woensdagavond ...

54
54
RKC verrast compleet met 'ex-toptransfer KRC Genk'

In Nederland blijven ze opvallende transfers afronden. Raheem Sterling trok gratis naar Feyenoord en ...

52
52
Hubert legt uit waarom hij Anderlecht altijd gespaard heeft

Amper anderhalf jaar is de trainerscarrière van David Hubert aan de gang, maar in die periode ...

226
226
'Dilemma Anderlecht: nieuwe kans of vertrek voor prikje?'

Anderlecht kende deze winter alweer een zeer drukke mercato. Daarin haalde het vijf nieuwe spelers ...

372
372
'Crisis bij Real: spelers keren zich massaal tegen Arbeloa'

Real Madrid beleefde zondag een zeer pijnlijke avond. Het ging in het eigen Bernabeu onderuit tegen ...

156
156
'Club watertandt: nieuwe knaltransfer voor Talbi'

Bij Club Brugge slagen ze er alsmaar vaker in om stevig te cashen op hun eigen jeugdspelers. In het ...

413
413
KV Mechelen naar PO1: Winkelmans ziet één uitkomst

De strijd om de Champions' Play-Off is op drie speeldagen van het einde van de reguliere competitie ...

186
186

Meer sportnieuws