Anderlecht eindwinnaar Europa League? Dit zeggen de stats

416
Anderlecht eindwinnaar Europa League? Dit zeggen de stats

RSC Anderlecht blijft hoge toppen scheren in de Europa League. Na zes speeldagen in de League Phase staan de Brusselaars te pronken op de derde plaats in het klassement. Maar kan Paars-Wit ook het volledige toernooi winnen?

Net zoals de andere Europese competities, werd ook de Europa League dit seizoen in een nieuw kleedje gestoken. Zo werd de traditionele groepsfase ingeruild voor één algemeen klassement met alle deelnemers. Om daarin punten te scoren werkt elke ploeg acht wedstrijden, vier op verplaatsing en vier voor eigen volk.

Wie na die acht matchten in de top 8 staat, is rechtstreeks geplaatst voor de 1/8ste finales. De nummers 9 tot en met 24 werken eerst nog een tussenronde af. Voor de overige ploegen zit het toernooi er na de League Phase al op. En na zes speeldagen is Anderlecht goed op weg om die felbegeerde top 8 te halen.

LEES OOK: Puzzelwerk Hubert: Union zwáár gehavend tegen Sociedad

Gunstige situatie

RSCA is zelfs al zeker van een plek in de top 24, maar wil uiteraard liefst die tussenronde vermijden. Dan is het dus rechtstreeks geplaatst voor de 1/8ste finales én heeft het een gunstigere uitgangspositie bij de loting. Niet onbelangrijk, want vermits er geen ploegen meer uit de Champions League afzakken is de kans op een haalbare kaart veel groter.

De vraag is dan ook hoever Anderlecht, met 14 op 18 nog altijd één van de vijf ongeslagen ploegen, kan geraken. Coach David Hubert stak zijn ambities alvast niet weg. "We willen zo ver mogelijk geraken. We willen de Europa League winnen, maar dat is voor elke ploeg die deelneemt het geval", liet hij een tweetal weken nog verstaan.

Niet bij topfavorieten

Op basis van de statistieken hoeven Hubert en co voorlopig echter niet te veel hoop te koesteren. Tenminste toch volgens de algoritmes van de 'EuroClubIndex'. Via allerlei statistieken tracht men hier te voorspellen welke club het meeste kans heeft om te winnen, die kansen worden na elke speelronde herberekend. Momenteel wordt Anderlecht bestempeld als elfde grootste kandidaat om de eindzege te pakken, met 2.2% kans.

Geen rol als topfavoriet dus. Helemaal bovenaan staat momenteel het Baskische Athletic Club (16.9%), gevolgd door Manchester United (14.3%), SS Lazio (13.2%) en Tottenham Hotspur (9.5%). RSCA troeft wel gerenommeerde clubs als Ajax (1.6%), Rangers FC (0.8%) en Olympiacos (1.2%) af.

Heeft RSCA volgens u een realistische kans om de UEL te winnen?

Meest recent

Van held naar 4/10: Doku hard aangepakt na zwak optreden

Jérémy Doku was afgelopen weekend nog de grote uitblinker bij Manchester City. Maar ...

3
3
Puzzelwerk Hubert: Union zwáár gehavend tegen Sociedad

Union SG is sterk begonnen aan zijn campagne in de Europa League. Maar donderdag wacht opnieuw een ...

11
11
UCL: PSG wint op City, enorme comeback Real én afgang Lukaku

In de Champions League heeft Paris Saint-Germain dé affiche van de tweede speeldag gewonnen. ...

32
32
'Recordtransfer Tresoldi: speciale clausule duikt plots op'

Nicolo Tresoldi siert daags na zijn exploot in het Giuseppe Meazza-stadion de Europese headlines. ...

330
330
Bruno meldt opsteker: minstens drie wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat donderdagavond op zoek naar zijn eerste punten in de League Phase van de Europa ...

117
117
Bommetje bij kwakkelend United: Rooney slaat terug

Manchester United blijft maar aanmodderen. Dinsdagavond verloor de Engelse grootmacht ook in de ...

62
62
Herrijzenis bij Club: "Belangrijkste speler voor Leko"

Club Brugge heeft andermaal voor een grote stunt gezorgd in de Champions League. Blauw-Zwart ging ...

317
317
Europees voetbal op TV: 'Canal+ onderhandelt met Vlaamse zender'

Dit seizoen is het Europese voetbal in België nog te zien op de vertrouwde zenders van de ...

176
176
UCL: Liverpool wint duel met 9 goals; knappe zege Feyenoord

In de Champions League heeft Liverpool FC stevig uitgehaald. Na onder meer een hattrick van Bradley ...

41
41
Leko lyrisch: Europese toptransfer voor Club Brugge

Ivan Leko toonde zich in aanloop naar de onderlinge confrontatie lyrische over het befaamde ...

452
452
Kippenvel in Engeland: De Cuyper is nieuwe 100 miljoen-man

Vier maanden geleden schreef men op een Engelse website dat Maxim De Cuyper niet kon verdedigen. ...

438
438
Real krijgt mokerslag voor Clasico: keihard verdict Vinicius

Real Madrid bleef in de twee vorige seizoenen telkens met lege handen achter en snakt dus naar een ...

58
58
‘Onder uit de zak’-Pikant verhaal Overmars krijgt bizarre wending

Marc Overmars sloeg onlangs de deur bij The Great Old achter zich dicht. De sportief directeur ...

129
129
'Vandenhaute stuurde rivaal wandelen én probeerde bij Duivel'

Wouter Vandenhaute zorgde voor één van de strafste verhalen van de Belgische ...

119
119
Sommer komt daags na stunt met triest nieuws

Club Brugge heeft dinsdagavond voor een enorme stunt gezorgd door in de Champions League met 3-4 te ...

284
284
Charleroi blijft maar gaan: derde smaakmaker tekent bij

Ook na acht speeldagen blijft Charleroi zeer fraai meedraaien in de kop van het klassement. De ...

9
9
Taravel spreekt over zijn ambities en die van Anderlecht

Anderlecht gaat donderdag in de Europa League op bezoek bij Dinamo Zagreb en dat wordt een speciale ...

110
110
Verhaeghe zorgt voor oorverdovende explosie op sociale media

Bart Verhaeghe kon zijn geluk nauwelijks op na de sensationele Champions League-zege van Club Brugge ...

372
372
'Tresoldi doet Italianen niet alleen met hattrick bibberen'

Na de sensationele 3-4-overwinning van Club Brugge op het veld van Inter waren alle ogen gericht op ...

104
104
De Mil ziet mogelijk nog sterkhouder afhaken bij AA Gent

AA Gent kende een zeer drukke zomer, want het moest daarin maar liefst drie Europese voorrondes zien ...

132
132
'Club wil in januari bij CL-sensatie gaan shoppen'

Club Brugge maakte de voorbije jaren een stevige opmars op het Belgische en Europese toneel en ...

278
278
Ontslag in de maak? Euvrard spreekt heldere taal

Bij Standard koesterden ze hoge verwachtingen voor dit seizoen, waarbij ze zelfs luidop dromen van ...

261
261
Dendoncker is terug: wordt Ajax het slachtoffer?

Ruim dertig jaar na de vorige ontmoeting staat Ajax opnieuw voor een kolkend Poljud. En mogelijk ...

63
63
Ooit sensatie in JPL, nu tegenstander van Union SG

Union SG neemt het donderdagavond op tegen Real Sociedad. De Spanjaarden zijn de grote favoriet en ...

41
41
Bom barst bij Man Utd: Tielemans en Carrick reageren

De 2-0-nederlaag van Manchester United bij Atlético Madrid heeft niet alleen sportief voor ...

58
58

Meer sportnieuws