Anderlecht eindwinnaar Europa League? Dit zeggen de stats

door
Anderlecht eindwinnaar Europa League? Dit zeggen de stats

RSC Anderlecht blijft hoge toppen scheren in de Europa League. Na zes speeldagen in de League Phase staan de Brusselaars te pronken op de derde plaats in het klassement. Maar kan Paars-Wit ook het volledige toernooi winnen?

Net zoals de andere Europese competities, werd ook de Europa League dit seizoen in een nieuw kleedje gestoken. Zo werd de traditionele groepsfase ingeruild voor één algemeen klassement met alle deelnemers. Om daarin punten te scoren werkt elke ploeg acht wedstrijden, vier op verplaatsing en vier voor eigen volk.

Wie na die acht matchten in de top 8 staat, is rechtstreeks geplaatst voor de 1/8ste finales. De nummers 9 tot en met 24 werken eerst nog een tussenronde af. Voor de overige ploegen zit het toernooi er na de League Phase al op. En na zes speeldagen is Anderlecht goed op weg om die felbegeerde top 8 te halen.

LEES OOK: Hubert vreest: Union-spelers schieten elkaar in de voet

Gunstige situatie

RSCA is zelfs al zeker van een plek in de top 24, maar wil uiteraard liefst die tussenronde vermijden. Dan is het dus rechtstreeks geplaatst voor de 1/8ste finales én heeft het een gunstigere uitgangspositie bij de loting. Niet onbelangrijk, want vermits er geen ploegen meer uit de Champions League afzakken is de kans op een haalbare kaart veel groter.

De vraag is dan ook hoever Anderlecht, met 14 op 18 nog altijd één van de vijf ongeslagen ploegen, kan geraken. Coach David Hubert stak zijn ambities alvast niet weg. "We willen zo ver mogelijk geraken. We willen de Europa League winnen, maar dat is voor elke ploeg die deelneemt het geval", liet hij een tweetal weken nog verstaan.

Niet bij topfavorieten

Op basis van de statistieken hoeven Hubert en co voorlopig echter niet te veel hoop te koesteren. Tenminste toch volgens de algoritmes van de 'EuroClubIndex'. Via allerlei statistieken tracht men hier te voorspellen welke club het meeste kans heeft om te winnen, die kansen worden na elke speelronde herberekend. Momenteel wordt Anderlecht bestempeld als elfde grootste kandidaat om de eindzege te pakken, met 2.2% kans.

Geen rol als topfavoriet dus. Helemaal bovenaan staat momenteel het Baskische Athletic Club (16.9%), gevolgd door Manchester United (14.3%), SS Lazio (13.2%) en Tottenham Hotspur (9.5%). RSCA troeft wel gerenommeerde clubs als Ajax (1.6%), Rangers FC (0.8%) en Olympiacos (1.2%) af.

Heeft RSCA volgens u een realistische kans om de UEL te winnen?

Meest recent

'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

41
41
Westerlo compleet verrast: toptransfer naar de MLS

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

24
24
Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

148
148
'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

59
59
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

309
309
Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

85
85
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

160
160
Clement doet boekje open over zijn Engels avontuur

Philippe Clement had altijd al de ambitie om op een dag in Engeland te werken. Enkele maanden ...

129
129
'Frutos helpt Anderlecht en strikt overbodige speler'

Olivier Renard moet de kern van RSC Anderlecht dringend gaan uitdunnen. Cédric Hatenboer ...

332
332
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

265
265
'Aston Villa doet zaken met Belgische club'

Aston Villa is dit seizoen opnieuw één van de revelaties in de Premier League. Na een ...

144
144
Leko neemt twijfels weg over keeperskwestie bij Club

Voor Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Dinsdag staat het voor zijn eerste wedstrijd van ...

370
370
'Transfer dichterbij: sterkhouder ontbreekt bij Antwerp'

Deze week ontwaakt het Belgische voetbal weer uit zijn winterslaap. Dat gebeurt in eerste instantie ...

162
162
'Club gaat overstag en laat Onyedika alsnog vertrekken'

Bij Club Brugge zou de kassa deze mercato weleens stevig kunnen gaan rinkelen. Zondagavond rondden ...

1214
1214
'Standard snakt naar aanwinst na nieuwe domper'

Standard prijkt voorlopig op een knappe zesde plaats in de Jupiler Pro League, maar het zal alles ...

201
201
Coucke’s opvallende Gouden Schoen-keuze laat fans sprakeloos

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de spotlights naar zich toe trekt. Gisteren op het Gala van ...

138
138
'OHL zet streep door miljoenentransfer'

Bij OH Leuven rinkelde de kassa vorige zomer stevig met de verkoop van Ezechiel Banzuzi. Het ...

32
32
'Anderlecht plooit: transfer snel afgerond'

Er ligt bij Anderlecht deze winter heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig blijft het ...

648
648
'Enorme transferbom: megabod voor Lukaku'

Romelu Lukaku werd zondagavond op het Gala van de Gouden Schoen verkozen tot beste Belg in het ...

866
866
'Union heeft weer beet: medische testen gepland'

De wintermercato is intussen al een tijdje weer open in België, maar bij de topclubs in ons ...

137
137
TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt lieveling terug, prijskaartje Tzolis bekend'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

432
432
‘Vijf transferdossiers Renard: één pion vertrekt sowieso’

Het is weer een drukke periode bij Olivier Renard en RSC Anderlecht. De wintermercato zorgt voor ...

458
458
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

159
159
Spanje in de ban van Mbappé: superster start oorlog

Real Madrid verloor in de Supercopa van grote rivaal FC Barcelona en daar was Kylian Mbappé ...

255
255
‘STVV houdt hart vast: smaakmaker richting knaltransfer’

Sint-Truiden VV is richting een topseizoen aan het gaan. De formatie van Wouter Vrancken draait ...

426
426

Meer sportnieuws