Anderlecht eindwinnaar Europa League? Dit zeggen de stats

door
Anderlecht eindwinnaar Europa League? Dit zeggen de stats

RSC Anderlecht blijft hoge toppen scheren in de Europa League. Na zes speeldagen in de League Phase staan de Brusselaars te pronken op de derde plaats in het klassement. Maar kan Paars-Wit ook het volledige toernooi winnen?

Net zoals de andere Europese competities, werd ook de Europa League dit seizoen in een nieuw kleedje gestoken. Zo werd de traditionele groepsfase ingeruild voor één algemeen klassement met alle deelnemers. Om daarin punten te scoren werkt elke ploeg acht wedstrijden, vier op verplaatsing en vier voor eigen volk.

Wie na die acht matchten in de top 8 staat, is rechtstreeks geplaatst voor de 1/8ste finales. De nummers 9 tot en met 24 werken eerst nog een tussenronde af. Voor de overige ploegen zit het toernooi er na de League Phase al op. En na zes speeldagen is Anderlecht goed op weg om die felbegeerde top 8 te halen.

LEES OOK: Hubert reageert: finale liefst tegen Anderlecht of Antwerp?

Gunstige situatie

RSCA is zelfs al zeker van een plek in de top 24, maar wil uiteraard liefst die tussenronde vermijden. Dan is het dus rechtstreeks geplaatst voor de 1/8ste finales én heeft het een gunstigere uitgangspositie bij de loting. Niet onbelangrijk, want vermits er geen ploegen meer uit de Champions League afzakken is de kans op een haalbare kaart veel groter.

De vraag is dan ook hoever Anderlecht, met 14 op 18 nog altijd één van de vijf ongeslagen ploegen, kan geraken. Coach David Hubert stak zijn ambities alvast niet weg. "We willen zo ver mogelijk geraken. We willen de Europa League winnen, maar dat is voor elke ploeg die deelneemt het geval", liet hij een tweetal weken nog verstaan.

Niet bij topfavorieten

Op basis van de statistieken hoeven Hubert en co voorlopig echter niet te veel hoop te koesteren. Tenminste toch volgens de algoritmes van de 'EuroClubIndex'. Via allerlei statistieken tracht men hier te voorspellen welke club het meeste kans heeft om te winnen, die kansen worden na elke speelronde herberekend. Momenteel wordt Anderlecht bestempeld als elfde grootste kandidaat om de eindzege te pakken, met 2.2% kans.

Geen rol als topfavoriet dus. Helemaal bovenaan staat momenteel het Baskische Athletic Club (16.9%), gevolgd door Manchester United (14.3%), SS Lazio (13.2%) en Tottenham Hotspur (9.5%). RSCA troeft wel gerenommeerde clubs als Ajax (1.6%), Rangers FC (0.8%) en Olympiacos (1.2%) af.

Heeft RSCA volgens u een realistische kans om de UEL te winnen?

Meest recent

'Bommetje Anderlecht: ex-coach Club óf oud-topspits nieuwe T1'

RSC Anderlecht hoopt eind deze week zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. De shortlist is ...

108
108
Hubert reageert: finale liefst tegen Anderlecht of Antwerp?

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

39
39
Hoofdrol Vandevoordt in bekerzege Bayern, City wint na dol kwartier

Vincent Kompany blijft voorlopig op koers om als eerste Belgische trainer de treble te winnen. Zijn ...

32
32
Coucke compléét afgemaakt: "Meer influencer dan voorzitter"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

253
253
Union naar Heizel! Charleroi krijgt 4 goals én rood om de oren

Landskampioen Union SG heeft zich als eerste geplaatst voor de finale van de Croky Cup. Ondanks een ...

49
49
Antwerp in bekerfinale? Eén groot struikelblok tegen RSCA

Donderdagavond wordt het tweede ticket voor de bekerfinale uitgedeeld. Antwerp FC beschikt daarbij ...

166
166
Blauw-zwarte Duivels: víér Club Brugge-spelers in WK-selectie?

Nog exact 120 dagen te gaan en het startschot wordt gegeven van het wereldkampioenschap 2026. ...

208
208
Nieuwe coach gezocht: twee pistes voor Anderlecht

RSC Anderlecht maakt zich op voor twee uiterst belangrijke wedstrijden deze week. Dat tweeluik zal ...

446
446
'Real Madrid pakt fors uit: superaanwinst in zomer '26'

De sportieve leiding van Real Madrid heeft zijn handen momenteel meer dan vol. Zo is nog lang niet ...

111
111
OHL kansloos: Arsenal verpulvert hoop op nieuw CL-sprookje

De damesploeg van OH Leuven zette dit seizoen een waanzinnige campagne neer in de Women's Champions ...

20
20
'Cadeau voor Kompany: topaanwinst richting München'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

150
150
‘Club Brugge op scherp: speler eist meteen zijn vertrek’

Club Brugge staat op scherp door een intern transferdossier dat plots is geëscaleerd. Een ...

473
473
Eén grote verrassing bij Union, Charleroi weer op sterkst

Vanaf 20u30 strijden Union en Charleroi om het eerste ticket voor de finale van de Croky Cup dit ...

40
40
'Garcia slaakt zucht van opluchting na blessurenieuws'

Het aftellen naar de start van het WK kan stilaan beginnen. Binnen vier maanden en vier dagen gaat ...

43
43
Oosting onthult opvallende voorbereiding bij Antwerp

Deze week ontdekken we wie op 14 mei mag aantreden in de finale van de Croky Cup, want de ...

98
98
Rechtbankdrama's: D-Day voor Snelders en Van Holsbeeck

Enkele figuren uit de voetbalwereld kwamen de laatste jaren fel in opspraak. Daarbij onder meer ...

117
117
Hooligans Anderlecht bedreigen Coucke: "Bol het af!"

Anderlecht is de laatste week in een ongeziene crisis beland, want het ontsloeg zijn hoofdtrainer ...

1217
1217
'De Ketelaere bezorgt Atalanta en Duivels enorme domper'

De voorbije maanden was de spitspositie een item bij de Rode Duivels en dat zal wellicht niet snel ...

76
76
'Lommel vreest: succescoach grof wild in Engeland'

In de Challenger Pro League is de hiërarchie dit seizoen duidelijk. SK Beveren is oppermachtig ...

54
54
Weer straf transferverhaal Union: aanwinst doet boekje open

Het gaat Union dit seizoen alweer voor de wind: het staat aan de leiding in de Jupiler Pro League, ...

70
70
'Jordan Lukaku stuurde Belgische club wandelen'

De voorbije jaren zijn een aantal Rode Duivels helemaal van de radar verdwenen. Divock Origi is een ...

180
180
'Zwak' Club Brugge legt opmerkelijke statistiek voor

Club Brugge beleeft een wisselvallig seizoen. Het legde wel weer een straf parcours af in de ...

331
331
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

63
63
Antwerp met fikse mee- en tegenvaller voor bekertreffen

Royal Antwerp FC staat op een best beschamende tiende plaats in de Jupiler Pro League. Via die weg ...

267
267
Te weinig kwaliteit bij Anderlecht? Taravel velt oordeel

Jérémy Taravel moet RSC Anderlecht naar de Beker van België proberen te loodsen. ...

279
279

Meer sportnieuws