Anderlecht eindwinnaar Europa League? Dit zeggen de stats

416
Anderlecht eindwinnaar Europa League? Dit zeggen de stats

RSC Anderlecht blijft hoge toppen scheren in de Europa League. Na zes speeldagen in de League Phase staan de Brusselaars te pronken op de derde plaats in het klassement. Maar kan Paars-Wit ook het volledige toernooi winnen?

Net zoals de andere Europese competities, werd ook de Europa League dit seizoen in een nieuw kleedje gestoken. Zo werd de traditionele groepsfase ingeruild voor één algemeen klassement met alle deelnemers. Om daarin punten te scoren werkt elke ploeg acht wedstrijden, vier op verplaatsing en vier voor eigen volk.

Wie na die acht matchten in de top 8 staat, is rechtstreeks geplaatst voor de 1/8ste finales. De nummers 9 tot en met 24 werken eerst nog een tussenronde af. Voor de overige ploegen zit het toernooi er na de League Phase al op. En na zes speeldagen is Anderlecht goed op weg om die felbegeerde top 8 te halen.

LEES OOK: Puzzelwerk Hubert: Union zwáár gehavend tegen Sociedad

Gunstige situatie

RSCA is zelfs al zeker van een plek in de top 24, maar wil uiteraard liefst die tussenronde vermijden. Dan is het dus rechtstreeks geplaatst voor de 1/8ste finales én heeft het een gunstigere uitgangspositie bij de loting. Niet onbelangrijk, want vermits er geen ploegen meer uit de Champions League afzakken is de kans op een haalbare kaart veel groter.

De vraag is dan ook hoever Anderlecht, met 14 op 18 nog altijd één van de vijf ongeslagen ploegen, kan geraken. Coach David Hubert stak zijn ambities alvast niet weg. "We willen zo ver mogelijk geraken. We willen de Europa League winnen, maar dat is voor elke ploeg die deelneemt het geval", liet hij een tweetal weken nog verstaan.

Niet bij topfavorieten

Op basis van de statistieken hoeven Hubert en co voorlopig echter niet te veel hoop te koesteren. Tenminste toch volgens de algoritmes van de 'EuroClubIndex'. Via allerlei statistieken tracht men hier te voorspellen welke club het meeste kans heeft om te winnen, die kansen worden na elke speelronde herberekend. Momenteel wordt Anderlecht bestempeld als elfde grootste kandidaat om de eindzege te pakken, met 2.2% kans.

Geen rol als topfavoriet dus. Helemaal bovenaan staat momenteel het Baskische Athletic Club (16.9%), gevolgd door Manchester United (14.3%), SS Lazio (13.2%) en Tottenham Hotspur (9.5%). RSCA troeft wel gerenommeerde clubs als Ajax (1.6%), Rangers FC (0.8%) en Olympiacos (1.2%) af.

Heeft RSCA volgens u een realistische kans om de UEL te winnen?

Meest recent

'Haaland on the move: entourage heeft duidelijke voorkeur'

Volgens de laatste berichten moet Manchester City wel degelijk rekening houden met degradatie als ...

7
7
Leko zorgt voor twee verrassingen, Hazard start bij Lens

Club Brugge stuntte vorige week in de Champions League door met 3-4 te gaan winnen op het veld van ...

27
27
De Mil slaat terug op kritiek na bekeruitschakeling

Dit seizoen was tot dusver een grote goednieuwsshow geweest voor AA Gent, want het gaat aan de ...

18
18
'Club stuurt grootmachten glasheldere Tresoldi-boodschap'

Club Brugge komt om 21u weer in actie in de Champions League en dat wordt een nieuwe kans voor ...

61
61
STVV als door wesp gestoken: "Dat moet ons motiveren"

STVV nam vorige week een droomstart in de league phase van de Conference League, want het boekte ...

16
16
Essevee pakt uit en legt weer jong talent vast

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar is de laatste weken wat weggezakt met ...

9
9
Opvallend: 'ruzie' bij Jagiellonia na Anderlecht-vraag

Anderlecht moet zich donderdag zien te herpakken na een zwarte week door zijn eerste punten in de ...

68
68
Duitsland is klaar met Kompany: 5 snoeiharde uithalen

In Duitsland is de toon rond Vincent Kompany plots helemaal omgeslagen. Kranten, analisten en ...

365
365
'Raskin maakt wintertransfer naar CL-club'

Vorige zomer bleef Nicolas Raskin tot veler verbazing bij Rangers. De verwachting was nochtans dat ...

71
71
Beichler kondigt 'nieuw' KV Kortrijk aan

Vrijdagavond wordt de negende speeldag in de Jupiler Pro League afgetrapt. Dat gebeurt meteen met ...

124
124
Club NXT geeft goede voorbeeld met zege in Youth League

Om 21u probeert Club Brugge om tegen RC Lens zijn tweede zege in deze Champions League-campagne te ...

184
184
Union SG staat voor "rare match": "Nog nooit meegemaakt"

Union SG speelt in het stadion van Fortuna Düsseldorf zijn Europees duel tegen Hapoel Be'er ...

63
63
Pakt Ajax wéér uit met een grote transfer?

Ajax heeft Oleksandr Zinchenko opnieuw met open armen ontvangen. De Oekraïense international ...

40
40
Club grote favoriet tegen Lens: statistiek spreekt boekdelen

Club Brugge neemt het vanavond op tegen RC Lens. De Bruggelingen zijn de grote favoriet door hun ...

119
119
Buitenlandse lof voor STVV: "Geen typische Belgische ploeg"

STVV staat voor zijn tweede match in de Conference League. De Limburgers spelen in en tegen FC ...

32
32
'Van Gucht laat kijkers perplex staan met nieuwe stunt'

Ruben Van Gucht staat opnieuw voor een opvallende uitdaging op televisie. Terwijl de sportjournalist ...

26
26
Standard wil KRC Genk afhouden in enorme strijd

Standard krijgt er een stevige concurrent bij in de jacht op jonge Waalse voetbaltalenten. Racing ...

177
177
De Meyer glundert: "Heel mooi voor STVV én de spelers"

STVV speelt donderdagavond in en tegen FC Midtjylland. De Truienaars zijn uiteraard de underdog ...

34
34
Boeckx voert druk op Club Brugge stevig op

Om 21u staat Club Brugge voor zijn derde opdracht in de league phase van de Champions League. Daarin ...

137
137
Tresoldi, Seys en Brughmans figureren in zeer straffe lijst

De Jupiler Pro League geldt dezer dagen als exportcompetitie par excellence. Niemand weet zijn ...

83
83
"Het komt wel goed met Hazard bij Lens"

Wanneer Club Brugge straks om 21u in de Champions League RC Lens in de ogen kijkt, zal er op het ...

35
35
Boost voor Anderlecht: sterkhouder keert terug

Anderlecht blikt terug op een gitzwarte week, met eerst een pijnlijke nederlaag op het veld van ...

271
271
Oude bekende onthult geheimen achter ontbolstering Tresoldi

Club Brugge hoopt woensdagavond om een tweede zege te pakken in de Champions League, waarvoor het ...

159
159
STVV op zoek naar Europese stunt mét twee sterkhouders

STVV kende vorige week een zeer geslaagd Europees debuut, want het won zijn openingsmatch in de ...

43
43
AA Gent krijgt goed én slecht nieuws voor Europese clash

AA Gent begon vorige week goed aan zijn campagne in de league phase van de Conference League, want ...

132
132

Meer sportnieuws