Anderlecht eindwinnaar Europa League? Dit zeggen de stats

416
Anderlecht eindwinnaar Europa League? Dit zeggen de stats

RSC Anderlecht blijft hoge toppen scheren in de Europa League. Na zes speeldagen in de League Phase staan de Brusselaars te pronken op de derde plaats in het klassement. Maar kan Paars-Wit ook het volledige toernooi winnen?

Net zoals de andere Europese competities, werd ook de Europa League dit seizoen in een nieuw kleedje gestoken. Zo werd de traditionele groepsfase ingeruild voor één algemeen klassement met alle deelnemers. Om daarin punten te scoren werkt elke ploeg acht wedstrijden, vier op verplaatsing en vier voor eigen volk.

Wie na die acht matchten in de top 8 staat, is rechtstreeks geplaatst voor de 1/8ste finales. De nummers 9 tot en met 24 werken eerst nog een tussenronde af. Voor de overige ploegen zit het toernooi er na de League Phase al op. En na zes speeldagen is Anderlecht goed op weg om die felbegeerde top 8 te halen.

LEES OOK: Hubert doet boekje open over situatie El Hadj

Gunstige situatie

RSCA is zelfs al zeker van een plek in de top 24, maar wil uiteraard liefst die tussenronde vermijden. Dan is het dus rechtstreeks geplaatst voor de 1/8ste finales én heeft het een gunstigere uitgangspositie bij de loting. Niet onbelangrijk, want vermits er geen ploegen meer uit de Champions League afzakken is de kans op een haalbare kaart veel groter.

De vraag is dan ook hoever Anderlecht, met 14 op 18 nog altijd één van de vijf ongeslagen ploegen, kan geraken. Coach David Hubert stak zijn ambities alvast niet weg. "We willen zo ver mogelijk geraken. We willen de Europa League winnen, maar dat is voor elke ploeg die deelneemt het geval", liet hij een tweetal weken nog verstaan.

Niet bij topfavorieten

Op basis van de statistieken hoeven Hubert en co voorlopig echter niet te veel hoop te koesteren. Tenminste toch volgens de algoritmes van de 'EuroClubIndex'. Via allerlei statistieken tracht men hier te voorspellen welke club het meeste kans heeft om te winnen, die kansen worden na elke speelronde herberekend. Momenteel wordt Anderlecht bestempeld als elfde grootste kandidaat om de eindzege te pakken, met 2.2% kans.

Geen rol als topfavoriet dus. Helemaal bovenaan staat momenteel het Baskische Athletic Club (16.9%), gevolgd door Manchester United (14.3%), SS Lazio (13.2%) en Tottenham Hotspur (9.5%). RSCA troeft wel gerenommeerde clubs als Ajax (1.6%), Rangers FC (0.8%) en Olympiacos (1.2%) af.

Heeft RSCA volgens u een realistische kans om de UEL te winnen?

Meest recent

Euvrard speelt open kaart: "Hij wil Standard verlaten"

Standard heeft zijn start dit seizoen niet gemist. Het ging zaterdag winnen op het veld van OH ...

2
2
Genk verliest goudhaantje en raakt af van overbodige pion

KRC Genk is nog druk in de weer met heel wat dossiers in het slot van deze transferperiode. Zowel ...

76
76
Chelsea slaat weer toe: Penders krijgt loodzware concurrent

De laatste dagen van de transferperiode brengen altijd nog enkele verrassende deals met zich mee en ...

25
25
'Fernandez-Pardo heeft droomtransfer alsnog beet'

Het is in het slot van de zomermercato is voor verschillende Rode Duivels nog bang afwachten of ze ...

104
104
Neemt Union SG een gigantisch risico?

Union SG liet Promise David vertrekken naar Brighton & Hove Albion. De Brusselaars gaan geen ...

87
87
'Club Brugge heeft beet en is Leverkusen te snel af'

Club Brugge is klaar met zijn transferhuiswerk voor de eerste ploeg. Dat wil niet zeggen dat ...

965
965
Saudi Pro League: deze bekende namen (en-ex-JPL) zijn er actief

Saudi-Arabië is al jaren een land dat met héél veel geld smijt om spelers aan te ...

38
38
Marc Coucke is het spuugzat: "Een heel groot probleem!"

Marc Coucke staat doorgaans bekend als een goedlachse en eerder rustige ondernemer, maar die kalmte ...

210
210
Smaakmaker STVV zet laatste stap: toptransfer in 2027

Bij STVV deden ze de afgelopen jaren zeer goede transfers. Eén van hen is nu al gegeerd, maar ...

52
52
Vorig jaar geviseerd, nu absolute sterkhouder bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze er een zeer goede Europese kwalificatie opzitten. Ze wisten overtuigend ...

361
361
‘Anderlecht gaat plots los: WK-transfer van 10 miljoen’

Anderlecht mikt hoog en heeft een opvallende WK-ganger in het vizier. De 25-jarige Ghanees beleefde ...

581
581
Anderlecht met toptransfer? “Beste speler in de competitie”

RSC Anderlecht investeerde al bijna 20 miljoen euro in nieuwe spelers. De tot op heden laatste ...

1217
1217
Club Brugge-lieveling in dubio: laatste seizoen bij Blauw-Zwart?

Bij Club Brugge mag er niemand meer weg van de spelers die regelmatig of vaak spelen. Eén ...

400
400
Anderlecht vindt leider: eerste op blad bij Bruno

Bij RSC Anderlecht kennen ze een goede start van het seizoen, al moeten ze wel punten rapen tegen ...

342
342
De Cat reageert na teleurstellend Bundesliga-debuut

Dit weekend werd ook het seizoen in de Bundesliga op gang getrapt en daarbij was het ook uitkijken ...

445
445
'Witte rook: Genk heeft belangrijke aanwinst beet'

Voor KRC Genk zijn de laatste dagen van de zomerse transferperiode nog behoorlijk druk. De ...

256
256
'Rigaux dreigt transfer van AA Gent te kapen'

AA Gent wist zich deze week te plaatsen voor de league phase van de Conference League, maar dat ...

222
222
Openda is met late goal weer de held van Lyon

Vorig seizoen beleefde Loïs Openda een absoluut rampjaar bij Juventus. Om zijn beste vorm terug ...

164
164
Standard zet prima competitiestart verder tegen zwalpend OHL

Het contrast tussen OHL en Standard kan voorlopig niet groter zijn. Terwijl de thuisploeg na drie ...

125
125
Cercle botst nu ook op promovendus: droomstart voor Lommel

Lommel heeft zich voorlopig probleemloos aangepast aan het niveau van de Jupiler Pro League. De ...

64
64
'Cercle houdt been stijf voor bankzitter'

Cercle Brugge zag deze zomer al Nazinho en Warleson mooie transfers versieren en er lijken in het ...

99
99
'Antwerp moet stevige transferdomper slikken'

Antwerp wist deze week de terugkeer van Mauricio Benitez eindelijk af te ronden en hoopt in de ...

316
316
Patro zit in zak en as na wereldgoal Club NXT in CPL

Het is een belabberde start van het seizoen geworden voor Patro Eisden Maasmechelen. De Limburgse ...

422
422
'Man City verbaast en kaapt klepper weg bij Liverpool'

Het is in de Premier League een zeer bewogen transferzomer en ook in de laatste dagen van de mercato ...

154
154
'Verrassende transferoptie voor Saelemaekers'

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Dat mag ook Alexis Saelemaekers ondervinden. Vorig seizoen was hij ...

84
84

Meer sportnieuws