KRC Genk of Club Brugge? Fink geeft de grote favoriet

door
KRC Genk of Club Brugge? Fink geeft de grote favoriet

In de Jupiler Pro League is het nu al reikhalzend uitkijken naar de clash van aanstaande zondag. Dan staan met Club Brugge en KRC Genk immers de nummers twee en één uit het klassement tegenover mekaar. Genk-trainer Thorsten Fink duidde op voorhand alvast een favoriet aan.

Genk stelde vorig seizoen op alle vlakken teleur en dus besloot men het over een andere boeg te gooien. Zo werd met Fink een nieuwe trainer aangesteld, vervolgens werd ook stevig gesleuteld aan de spelerskern. Die veranderingen pakten voorlopig echter goed uit voor de Limburgers.

LEES OOK: 'Hayen drukt stempel: grote veranderingen bij Genk'

Herfstkampioen vs. titelverdediger

Racing staat immers al een tijdje bovenaan het klassement te pronken en veroverde de eretitel van herfstkampioen. Maar de weg naar de landstitel is nog erg lang. Bovendien liggen enkele gevaarlijke concurrenten op de loer. Niet in het minst titelverdediger Club Brugge.

Bij Blauw-Zwart werd tijdens de zomermaanden vooral verder gebouwd op de spectaculaire remonte die vorig seizoen de landstitel opleverde. Ook dat blijkt een goede keuze. Club is immers bezig aan een sterke Champions League-campagne. En in de competitie staat het tweede op vier punten van Genk.

Voordeel voor thuisploeg

Het belooft zondag dus een spannende topper te worden. Fink is alvast op zijn hoede voor de Bruggelingen. "Ze kunnen een wedstrijd dood maken en zijn offensief heel gevaarlijk. Maar ze hebben ook een sterk karakter. En dat ze internationaal mee kunnen, zegt ook veel over de Belgische competitie", klinkt het bij DAZN.

De Duitser legt de favorietenrol dan ook integraal bij de thuisploeg. Al kan dat voor zijn team ook gunstig uitpakken. "Zij zijn de favoriet, dat moet je kunnen zeggen. Voor het eerst sinds wij bovenaan staan, zijn we eens niet de favoriet. Maar zo kunnen wij ook eens starten vanuit een meer defensieve positie", besluit hij met een grijns.

Wie is momenteel de grootste titelkandidaat volgens u?

Meest recent

'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

182
182
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

120
120
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

76
76
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

251
251
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

553
553
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

206
206
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

569
569
Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

KRC Genk kent een matig seizoen. In Europa draait het goed, maar in België stellen de ...

376
376
Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

RSC Anderlecht doet het voorlopig niet beter dan vorig seizoen. In de competitie staan ze na een ...

254
254
Charles Vanhoutte krijgt na lange soap een nieuwe trainer

Charles Vanhoutte maakte begin september nog een verrassende transfer. Enkele dagen nadat de ...

27
27
'Man City en Liverpool krijgen deadline voor monsterdeal'

De wintermercato moet nog beginnen, maar in Engeland is de eerste megatransfer al in de maak. ...

72
72
'Club baalt hard en loopt 20 miljoen euro mis'

Club Brugge lijkt alweer voor een zeer drukke mercato te staan. Niet alleen zoekt Blauw-Zwart in ...

360
360
Albert duidt hét probleem voor de Duivels op het WK aan

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard vooral in het teken staan van het WK in de Verenigde Staten, ...

89
89
'Charleroi keihard: miscast alweer doogestuurd'

Voor Charleroi was december een vreemde maand. De Carolo's werden geschokt door het plotse vertrek ...

34
34
'Enorm transfervuurwerk op komst bij Club Brugge'

Na een zware eerste seizoenshelft genieten de Belgische clubs van een korte maar welverdiende ...

1772
1772
Benito Raman verrast iedereen met toekomstplan

KV Mechelen is tot dusver één van de revelaties van het seizoen en gaat de winterstop ...

360
360
Proto waarschuwt Anderlecht over revelatie

Anderlecht sloot zijn kalenderjaar af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi. Het gaat zo ...

263
263
'AA Gent wrijft zich in handen: miljoenentransfer op komst'

AA Gent zal in 2026 nog heel wat werk voor de boeg hebben om zich te plaatsen voor de Champions' ...

356
356
TRANSFERUURTJE: 'Iconische naam voor Ajax, schoktransfer De Winter'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

153
153
Hein vol ongeloof: “Dat is de beste transfer van Antwerp”

Royal Antwerp FC kende een jaar vol ups en downs. Van het mislopen van Europees voetbal en de ...

237
237
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

96
96
Courtois vult voorpagina’s: Spanje in de ban van Duivel

Thibaut Courtois is al jaren de nummer 1 van Real Madrid en zijn status in de Spaanse hoofdstad ...

157
157
‘De Mil stroopt mouwen op: grote transferplannen KAA Gent'

KAA Gent hoopt op een beter 2026. De Buffalo’s zagen coach Ivan Leko vertrekken naar rivaal ...

518
518
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

300
300
Conte geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

Napoli sloot 2025 af met een zege tegen Cremonese. Dat gebeurde zonder Romelu Lukaku en Kevin De ...

90
90

Meer sportnieuws