KRC Genk of Club Brugge? Fink geeft de grote favoriet

431
KRC Genk of Club Brugge? Fink geeft de grote favoriet

In de Jupiler Pro League is het nu al reikhalzend uitkijken naar de clash van aanstaande zondag. Dan staan met Club Brugge en KRC Genk immers de nummers twee en één uit het klassement tegenover mekaar. Genk-trainer Thorsten Fink duidde op voorhand alvast een favoriet aan.

Genk stelde vorig seizoen op alle vlakken teleur en dus besloot men het over een andere boeg te gooien. Zo werd met Fink een nieuwe trainer aangesteld, vervolgens werd ook stevig gesleuteld aan de spelerskern. Die veranderingen pakten voorlopig echter goed uit voor de Limburgers.

LEES OOK: KV Mechelen stuurt KRC Genk met kater terug naar Limburg

Herfstkampioen vs. titelverdediger

Racing staat immers al een tijdje bovenaan het klassement te pronken en veroverde de eretitel van herfstkampioen. Maar de weg naar de landstitel is nog erg lang. Bovendien liggen enkele gevaarlijke concurrenten op de loer. Niet in het minst titelverdediger Club Brugge.

Bij Blauw-Zwart werd tijdens de zomermaanden vooral verder gebouwd op de spectaculaire remonte die vorig seizoen de landstitel opleverde. Ook dat blijkt een goede keuze. Club is immers bezig aan een sterke Champions League-campagne. En in de competitie staat het tweede op vier punten van Genk.

Voordeel voor thuisploeg

Het belooft zondag dus een spannende topper te worden. Fink is alvast op zijn hoede voor de Bruggelingen. "Ze kunnen een wedstrijd dood maken en zijn offensief heel gevaarlijk. Maar ze hebben ook een sterk karakter. En dat ze internationaal mee kunnen, zegt ook veel over de Belgische competitie", klinkt het bij DAZN.

De Duitser legt de favorietenrol dan ook integraal bij de thuisploeg. Al kan dat voor zijn team ook gunstig uitpakken. "Zij zijn de favoriet, dat moet je kunnen zeggen. Voor het eerst sinds wij bovenaan staan, zijn we eens niet de favoriet. Maar zo kunnen wij ook eens starten vanuit een meer defensieve positie", besluit hij met een grijns.

Wie is momenteel de grootste titelkandidaat volgens u?

Meest recent

'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

14
14
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

12
12
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

12
12
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

32
32
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

124
124
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

26
26
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

37
37
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

91
91
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

53
53
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

179
179
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

60
60
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

171
171
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

26
26
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

82
82
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

902
902
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

50
50
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

156
156
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

870
870
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

47
47
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

152
152
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

132
132
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

295
295
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

106
106

Meer sportnieuws