Ex-toptalent trapt na richting Genk: "Dat was de druppel"

door
Ex-toptalent trapt na richting Genk:

Samen met Anderlecht en Club Brugge beschikt KRC Genk over de beste jeugdacademie in ons land. Zo klopt onder andere Konstantinos Karetsas nadrukkelijk op de deur in de Cegeka Arena, waar echter uiteraard niet elk toptalent weet door te breken.

Zo besloot Adnane Abid afgelopen zomer om naar Patro Eisden te verhuizen. Nochtans stond de 21-jarige flankaanvaller van Marokkaanse komaf geboekstaafd als een enorm talent in Genk, waar hij echter bleef steken op één goal en één assist in 25 optredens voor het tweede elftal. Bij de hoofdmacht kwam Abid zelfs nooit in actie.

LEES OOK: Stijnen briest na Patro-drama: “Ben er niet goed van”

Genk dumpt Abid

En dat terwijl hij twee jaar geleden samen met Bilal El Khannouss werd overgeheveld naar de A-kern. In de voorbereiding liep het toen echter al mis voor de dribbelkont. "Op het einde van de laatste training liep ik een zware knieblessure op. Afgescheurde kruisband en meniscus was het verdict", blikt hij bij Het Belang van Limburg terug.

Nadien lag Abid maar liefst negen maanden in de lappenmand. "Na mijn herstel hield ik niet van de manier waarop Genk me behandelde. Ik begreep wel dat ik een stap terug moest zetten naar Jong Genk. Ik begon daar nog als basisspeler, maar voelde snel dat ik niet meer het vertrouwen kreeg van voor mijn blessure" klinkt het nog.

Zondag revanche?

"Vanaf februari kreeg ik echt veel minder speeltijd. De laatste wedstrijd tegen Seraing mocht ik zelfs niet invallen. Dat was de druppel. Ik was ontgoocheld over de manier waarop de club het had aangepakt. Ik bedoel dan niet coach Wouter Vrancken, medewerkers of spelers. Die zijn me na mijn blessure altijd blijven steunen", besluit Abid.

Wellicht heeft de winger het dus over het bestuur, al moet hij wel toegeven dat Genk ondanks zijn lopend contract niet dwars lag toen hij naar Maasmechelen kon verhuizen. Daar lost Abid, die in hun onderling duel zondag erop gebrand is om hun ongelijk te bewijzen, de verwachtingen met vier goals en acht assists in 17 duels volledig in.

Abid verdiende meer kansen in Genk

Meest recent

Waanzinnige prestatie Anderlecht: "Had 0-9 kunnen zijn"

De bekerfinale wordt een Brusselse derby, want na Union plaatste donderdagavond ook Anderlecht zich. ...

29
29
"Ali Mentatie"-Ruben Van Gucht in online beerput gegooid

Het is andermaal niet de prettigste week uit het leven van Ruben Van Gucht. De sportjournalist kreeg ...

18
18
'Club Brugge pakt uit met nieuw megaproject'

Club Brugge is in het voorbije decennium uitgegroeid tot de nummer één in België, ...

91
91
Deschacht uit zijn dak: "Geef hem contract voor 5 jaar!"

Anderlecht heeft zich donderdagavond op sensationele wijze geplaatst voor de bekerfinale. Het veegde ...

174
174
'Club Brugge gaat all-in voor 10M-Italiaan'

Club Brugge heeft een Italiaanse middenvelder hoog op het lijstje staan voor de zomer. Volgens ...

113
113
WK in gevaar? Rode Duivels krijgen klap

Donderdagavond werd er in Brussel geloot voor de volgende campagne van de Nations League. Met ...

39
39
Taravel onthult hét geheim achter straffe verrijzenis

Wie had dit zien aankomen? Anderlecht leek een vogel voor de kat nadat het vorige week al in eigen ...

236
236
Stevige kater voor Antwerp: "Het was gewoon shit"

Antwerp is vrijdagochtend ontwaakt met een stevige kater. Het leek de bekerfinale voor het grijpen ...

103
103
'Anderlecht pakt door en gaat vol voor deze trainer'

Anderlecht gaat door een moeilijke periode, maar kreeg donderdag wel een flinke opsteker. Dankzij ...

563
563
Opvallend beeld na bekerglorie: trainerswending Anderlecht?

Ondanks het in extremis afhaken van een aantal topkandidaten, blijft het bestuur van RSC Anderlecht ...

479
479
Totale afgang Antwerp: "Dit is gewoon beschamend"

Antwerp FC had het ticket voor de bekerfinale binnen handbereik. Een 0-1-voorsprong van in de ...

174
174
"Buitenaards" - kranten gaan wild op Anderlecht-uitblinker

Tot ieders verbazing heeft RSC Anderlecht zich donderdagavond geplaatst voor de bekerfinale. RSCA ...

992
992
Club trekt bleek weg: Atlético veegt Barcelona van de mat

Atlético Madrid lijkt helemaal klaar voor het Champions League-treffen met Club Brugge. Los ...

120
120
Anderlecht leeft weer! Dramatisch Antwerp geeft finale weg

In wat hier en daar wordt omschreven als een grote 'institutionele crisis', heeft RSC Anderlecht een ...

370
370
Sfeer wordt grimmig: Antwerp-aanhang over de schreef

Het Bosuil-stadion was donderdagavond aardig vol gelopen voor de bekerclash tussen Antwerp FC en RSC ...

503
503
'Gigantische bom barst open in huwelijk Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

245
245
Heerlijk beeld: Bayern-ster doet Kompany rot schrikken

Bayern München blijft voorlopig op koers om met de treble aan de haal te gaan. Woensdag ...

71
71
"Hallucinant" - Anderlecht-fans maken gehakt van arbitrage

Donderdagavond werd de tweede terugmatch in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. RSC ...

480
480
Exit Mannaert en Garcia na WK? TD doet boekje open

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

216
216
'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

114
114
Anderlecht stevent af op 'enorme fout': "Zou heel dom zijn"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

329
329
Revanche tegen Antwerp of derby in finale? Hubert duidelijk

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

169
169
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

446
446
Antwerp mét Kerk, Taravel wisselt vijf keer bij Anderlecht

Donderdagavond komt Union SG te weten welke ploeg het zal treffen in de finale van de beker. Kan ...

237
237
Grote schuldige Anderlecht-malaise: "Hij is niet serieus"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

470
470

Meer sportnieuws