Ex-toptalent trapt na richting Genk: "Dat was de druppel"

1408 stemmen
Ex-toptalent trapt na richting Genk:

Samen met Anderlecht en Club Brugge beschikt KRC Genk over de beste jeugdacademie in ons land. Zo klopt onder andere Konstantinos Karetsas nadrukkelijk op de deur in de Cegeka Arena, waar echter uiteraard niet elk toptalent weet door te breken.

Zo besloot Adnane Abid afgelopen zomer om naar Patro Eisden te verhuizen. Nochtans stond de 21-jarige flankaanvaller van Marokkaanse komaf geboekstaafd als een enorm talent in Genk, waar hij echter bleef steken op één goal en één assist in 25 optredens voor het tweede elftal. Bij de hoofdmacht kwam Abid zelfs nooit in actie.

LEES OOK: KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

Genk dumpt Abid

En dat terwijl hij twee jaar geleden samen met Bilal El Khannouss werd overgeheveld naar de A-kern. In de voorbereiding liep het toen echter al mis voor de dribbelkont. "Op het einde van de laatste training liep ik een zware knieblessure op. Afgescheurde kruisband en meniscus was het verdict", blikt hij bij Het Belang van Limburg terug.

Nadien lag Abid maar liefst negen maanden in de lappenmand. "Na mijn herstel hield ik niet van de manier waarop Genk me behandelde. Ik begreep wel dat ik een stap terug moest zetten naar Jong Genk. Ik begon daar nog als basisspeler, maar voelde snel dat ik niet meer het vertrouwen kreeg van voor mijn blessure" klinkt het nog.

Zondag revanche?

"Vanaf februari kreeg ik echt veel minder speeltijd. De laatste wedstrijd tegen Seraing mocht ik zelfs niet invallen. Dat was de druppel. Ik was ontgoocheld over de manier waarop de club het had aangepakt. Ik bedoel dan niet coach Wouter Vrancken, medewerkers of spelers. Die zijn me na mijn blessure altijd blijven steunen", besluit Abid.

Wellicht heeft de winger het dus over het bestuur, al moet hij wel toegeven dat Genk ondanks zijn lopend contract niet dwars lag toen hij naar Maasmechelen kon verhuizen. Daar lost Abid, die in hun onderling duel zondag erop gebrand is om hun ongelijk te bewijzen, de verwachtingen met vier goals en acht assists in 17 duels volledig in.

Abid verdiende meer kansen in Genk

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

144
144
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

67
67
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

29
29
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

151
151
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

28
28
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

39
39
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

183
183
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

558
558
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

171
171
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

71
71
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

436
436
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

75
75
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

210
210
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

537
537
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

516
516
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

485
485
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

361
361
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

200
200
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

597
597
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

268
268
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1062
1062
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

330
330
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

672
672
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

486
486
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

154
154

Meer sportnieuws