Ex-toptalent trapt na richting Genk: "Dat was de druppel"

door
Ex-toptalent trapt na richting Genk:

Samen met Anderlecht en Club Brugge beschikt KRC Genk over de beste jeugdacademie in ons land. Zo klopt onder andere Konstantinos Karetsas nadrukkelijk op de deur in de Cegeka Arena, waar echter uiteraard niet elk toptalent weet door te breken.

Zo besloot Adnane Abid afgelopen zomer om naar Patro Eisden te verhuizen. Nochtans stond de 21-jarige flankaanvaller van Marokkaanse komaf geboekstaafd als een enorm talent in Genk, waar hij echter bleef steken op één goal en één assist in 25 optredens voor het tweede elftal. Bij de hoofdmacht kwam Abid zelfs nooit in actie.

LEES OOK: ‘OHL bereidt zich al voor op gigantische knaltransfer’

Genk dumpt Abid

En dat terwijl hij twee jaar geleden samen met Bilal El Khannouss werd overgeheveld naar de A-kern. In de voorbereiding liep het toen echter al mis voor de dribbelkont. "Op het einde van de laatste training liep ik een zware knieblessure op. Afgescheurde kruisband en meniscus was het verdict", blikt hij bij Het Belang van Limburg terug.

Nadien lag Abid maar liefst negen maanden in de lappenmand. "Na mijn herstel hield ik niet van de manier waarop Genk me behandelde. Ik begreep wel dat ik een stap terug moest zetten naar Jong Genk. Ik begon daar nog als basisspeler, maar voelde snel dat ik niet meer het vertrouwen kreeg van voor mijn blessure" klinkt het nog.

Zondag revanche?

"Vanaf februari kreeg ik echt veel minder speeltijd. De laatste wedstrijd tegen Seraing mocht ik zelfs niet invallen. Dat was de druppel. Ik was ontgoocheld over de manier waarop de club het had aangepakt. Ik bedoel dan niet coach Wouter Vrancken, medewerkers of spelers. Die zijn me na mijn blessure altijd blijven steunen", besluit Abid.

Wellicht heeft de winger het dus over het bestuur, al moet hij wel toegeven dat Genk ondanks zijn lopend contract niet dwars lag toen hij naar Maasmechelen kon verhuizen. Daar lost Abid, die in hun onderling duel zondag erop gebrand is om hun ongelijk te bewijzen, de verwachtingen met vier goals en acht assists in 17 duels volledig in.

Abid verdiende meer kansen in Genk

Meest recent

Joos geeft raad: “Deze Duivel zou áltijd bij Real spelen”

De Rode Duivels lagen de afgelopen seizoenen erg goed in de transfermarkt. Met de wintermercato voor ...

24
24
‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Joel Ordonez werd afgelopen zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht. Zo stond ...

117
117
TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

154
154
‘OHL bereidt zich al voor op gigantische knaltransfer’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen is volop aan het draaien. Bij Oud-Heverlee ...

57
57
Enorme teleurstelling: grijpt Garcia genadeloos in?

2026 is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach Rudi Garcia is al ...

100
100
‘Antwerp wil deze winter in eigen land shoppen’

Royal Antwerp FC moet elke mercato verkopen om het hoofd boven water te houden, maar komende ...

190
190
‘Racismerel Beveren – Beerschot: straffen op komst’

Op 20 december namen SK Beveren en Beerschot het tegen elkaar op. De match werd ontsierd door een ...

98
98
Wesley Hoedt en Emma Heesters droppen gigantische relatiebom

Voetballer Wesley Hoedt en zangeres Emma Heesters zijn opnieuw uit elkaar. Dat bevestigt de manager ...

92
92
Tielemans doet transferboekje open: “Het klopt”

Youri Tielemans is dit seizoen enorm sterk bezig. Met Aston Villa doet de middenvelder zowaar mee ...

117
117
Ontsteltenis bij Anderlecht: Stroeykens weg in januari?

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato van gerichte versterking voorzien. Maar de ...

386
386
'Doorbraak gevonden: supertransfer City binnen 48 uur'

Een winterstop is de clubs uit de Premier League niet gegund, in de komende drie dagen wordt zelfs ...

84
84
'Club blijft cashen: Liverpool legt grote zak geld klaar'

Club Brugge KV maakt zich ook in 2026 op voor enkele grote uitgaande transfers. Eén van de ...

531
531
'Hayen slikt meteen forse transferopdoffer bij KRC Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste helft van het ...

711
711
La Louvière strikt bekende naam, Westerlo laat aanvaller gaan

De winterstop in de Jupiler Pro League is aangebroken, maar achter de schermen blijven de ...

127
127
Totale leegloop: meer dan 10 (!) vertrekkers bij Antwerp?

Na een tegenvallende start van het seizoen, heeft Antwerp FC zich de voorbije weken op een ...

426
426
Straffe Kompany-onthulling: Bayern-zwaargewicht doet boekje open

Vincent Kompany leverde tot dusver uitstekend werk als hoofdcoach van Bayern München. En hij is ...

305
305
'Club Brugge is dure speler beu: genadeschot in de maak'

Hij kwam als een dure versterking, maar het is stilaan vooral ergernis. Bij Club Brugge is het ...

638
638
'Dilemma Garcia: vaste waarde Duivels moet optater vrezen'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar 2026. Komende zomer willen ze immers zover ...

441
441
Doelman vh Jaar: Coosemans onthult zijn grootste uitdagers

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

111
111
'Club gaat los op mercato: twee topaanwinsten, twee vertrekkers'

De spelers van Club Brugge genieten momenteel van een welverdiende verlofperiode na een bijzonder ...

911
911
Titelfavorieten JPL: enorme verrassing als kampioen?

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

455
455
Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

254
254
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

290
290
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

877
877
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

1225
1225

Meer sportnieuws