Ex-toptalent trapt na richting Genk: "Dat was de druppel"

door
Ex-toptalent trapt na richting Genk:

Samen met Anderlecht en Club Brugge beschikt KRC Genk over de beste jeugdacademie in ons land. Zo klopt onder andere Konstantinos Karetsas nadrukkelijk op de deur in de Cegeka Arena, waar echter uiteraard niet elk toptalent weet door te breken.

Zo besloot Adnane Abid afgelopen zomer om naar Patro Eisden te verhuizen. Nochtans stond de 21-jarige flankaanvaller van Marokkaanse komaf geboekstaafd als een enorm talent in Genk, waar hij echter bleef steken op één goal en één assist in 25 optredens voor het tweede elftal. Bij de hoofdmacht kwam Abid zelfs nooit in actie.

LEES OOK: Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

Genk dumpt Abid

En dat terwijl hij twee jaar geleden samen met Bilal El Khannouss werd overgeheveld naar de A-kern. In de voorbereiding liep het toen echter al mis voor de dribbelkont. "Op het einde van de laatste training liep ik een zware knieblessure op. Afgescheurde kruisband en meniscus was het verdict", blikt hij bij Het Belang van Limburg terug.

Nadien lag Abid maar liefst negen maanden in de lappenmand. "Na mijn herstel hield ik niet van de manier waarop Genk me behandelde. Ik begreep wel dat ik een stap terug moest zetten naar Jong Genk. Ik begon daar nog als basisspeler, maar voelde snel dat ik niet meer het vertrouwen kreeg van voor mijn blessure" klinkt het nog.

Zondag revanche?

"Vanaf februari kreeg ik echt veel minder speeltijd. De laatste wedstrijd tegen Seraing mocht ik zelfs niet invallen. Dat was de druppel. Ik was ontgoocheld over de manier waarop de club het had aangepakt. Ik bedoel dan niet coach Wouter Vrancken, medewerkers of spelers. Die zijn me na mijn blessure altijd blijven steunen", besluit Abid.

Wellicht heeft de winger het dus over het bestuur, al moet hij wel toegeven dat Genk ondanks zijn lopend contract niet dwars lag toen hij naar Maasmechelen kon verhuizen. Daar lost Abid, die in hun onderling duel zondag erop gebrand is om hun ongelijk te bewijzen, de verwachtingen met vier goals en acht assists in 17 duels volledig in.

Abid verdiende meer kansen in Genk

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

106
106
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

0
0
Hayen heeft nieuw plan bij Genk: "Daar zie ik iets in"

Ondanks wisselvallige play-offs ligt KRC Genk nog steeds op koers om in de barrages te strijden voor ...

2
2
'Club keert kart volledig: play-offs plots weer op tafel'

Er is de voorbije maanden al heel wat discussie geweest over de competitiehervorming in de Jupiler ...

156
156
'Barça verbaast met komst voormalige JPL-smaakmaker'

FC Barcelona verzekerde zich zondagavond van een tweede titel op rij door in de Clasico af te ...

23
23
Vandenbempt waarschuwt Club Brugge: "Pas toch maar op"

Club Brugge is veruit de beste ploeg in deze Play-Offs. Ze overklasten STVV en beginnen als leider ...

180
180
Degryse velt oordeel: moet Hazard spelen of niet?

RSC Anderlecht is vanaf vandaag voluit bezig met de bekerfinale. Thorgan Hazard startte op de bank ...

84
84
Vandenbempt snoeihard voor AA Gent en Anderlecht

AA Gent - Anderlecht eindigde op 1-1. Het was een wedstrijd met te weinig goed voetbal en toch wat ...

148
148
Vanderbiest over cruciale topper: "Dan doe je helemaal mee"

KV Mechelen verloor met 3-0 op het veld van Union SG. De Maneblussers zagen RSC Anderlecht zo een ...

78
78
Verschaeren reageert op opstootjes: “Dit hoort erbij”

Yari Verschaeren speelt zeker geen onaardige Play-Offs. De aanvallende middenvelder deed het goed ...

74
74
'De Roeck op weg naar comeback in JPL'

Gaat Club NXT weer op zoek moeten gaan naar een nieuwe trainer? De kans is zeker aanwezig, want ...

306
306
Diepe emoties: kampioen Flick vecht tegen tranen na overlijden vader

FC Barcelona kroonde zich zondagavond tot kampioen uitgerekend in de Clasico tegen aartsrivaal Real ...

59
59
'Miljoenentransfer Karetsas: kersvers kampioen meldt zich'

Kos Karetsas viel zondagavond geblesseerd uit bij KRC Genk. Het valt af te wachten hoe groot de ...

216
216
'Anderlecht vreest: zware consequenties na rood Cvetkovic'

Mihajlo Cvetkovic speelde zondag opnieuw een sterke eerste helft namens RSC Anderlecht op het veld ...

376
376
Club Brugge helemaal titelrijp? Analisten doen uitspraak

Nog drie speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs zitten erop. De titelstrijd staat dus voor ...

451
451
"Irritantste dat we al zagen" - Coosemans afgemaakt na fratsen

Na een sterke eerste helft en een volledige tweede met een man minder, behaalde RSC Anderlecht ...

570
570
Bayern in totale paniek: Kompany wil transferbom droppen

Bayern München dreigt in een stevige transferstorm te belanden. Vincent Kompany wil er graag ...

127
127
Barça kampioen in Clasico: Spaanse pers fileert Courtois

FC Barcelona heeft zich zondagavond tot Spaans kampioen gekroond, uitgerekend met een overwinning ...

428
428
Penalty-tragedie Antwerp: Janssen stevig op plaats gezet

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

279
279
'Vertrek Rigaux: Club contacteert 'directeur voetbal' Ajax'

Terwijl de titelstrijd voor zijn climax staat, begint er één en ander te bewegen ...

346
346
Ait El Hadj doet verrassende uitspraak over bekerfinale

Union heeft na de nederlaag op STVV geen nieuwe steek laten vallen. Het slaagde er zondag wel in om ...

287
287
Zure nasmaak voor Westerlo: "Er zat meer in"

Voor Westerlo lijkt het een moeilijke zaak te gaan worden om de Europe Play-Off nog te gaan winnen. ...

57
57
Champagne knalt: Barça verzekert zich in Clasico van titel

De Spaanse titelstrijd heeft zondagavond zijn ontknoping gekend. FC Barcelona trok immers aan het ...

79
79
Bidden voor Karetsas en Heymans: Hayen brengt nieuws

Voor Genk is het een tegenvallend seizoen geweest, maar dat kunnen ze wel nog altijd afsluiten met ...

212
212
'Princiepsakkoord bereikt: Union verliest smaakmaker'

Voor Union staat of valt het seizoen met de komende week. Donderdag strijden ze met Anderlecht om de ...

158
158
Rentree in mineur: Hairemans verklaart penaltymisser

Antwerp lijkt zondag definitief afgehaakt te zijn in de strijd om de Europe Play-Off te winnen. Door ...

61
61

Meer sportnieuws