'Crisis dwingt City mercato op: toptargets al gelekt'

293
'Crisis dwingt City mercato op: toptargets al gelekt'

Manchester City verloor deze week ook van Juventus en raakt dus maar niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Dat blijft allicht niet zonder gevolgen voor de transferplannen. Volgens The Times overweegt City immers om in januari uit te pakken met de komst van een topmiddenvelder.

City was in de voorbije seizoenen dé toonaangevende club in Engeland en bij uitbreiding heel Europa. Ook in de huidige jaargang begon de titelverdediger in de Premier League behoorlijk dominant. Maar mede door het uitvallen van Ballon d'Or-winnaar Rodri en de wekenlange afwezigheid van Kevin De Bruyne, raakte de ploeg van coach Pep Guardiola op de dool.

LEES OOK: 'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

Versterking nodig

Sinds eind oktober werkte de grootmacht uit Manchester een tiental wedstrijden af. Daarvan wist het enkel de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forrest te winnen. Tegen Feyenoord en Crystal Palace werd gelijkgespeeld, voorts ging de Engelse titelverdediger telkens onderuit. Hierdoor is het weggezakt naar de vierde plek in de Premier League en staat het slechts 22ste in de Champions League.

Aan Guardiola dus om zo snel mogelijk een uitweg te vinden voor deze malaise. Daarvoor rekent hij mogelijk op versterking tijdens de komende transferperiode. Bij The Times weet men dat City een recordomzet van zo'n 715 miljoen pond, een slordige 860 miljoen euro, heeft gedraaid. En een deel daarvan zou gebruikt worden om directe versterking te strikken.

Toptargets gelekt

Het genoemde medium beweert namelijk dat er drie namen met rood omcirkeld staan op de verlanglijst. Helemaal bovenaan pronkt Florian Wirtz. De kans is evenwel klein dat het goudhaantje van Bayer Leverkusen in januari van club wisselt. Bovendien trekken nog meer clubs aan de mouw van de jonge Duitser, waaronder Real Madrid.

Een meer realistisch scenario is dat City op Wirtz wacht tot na het seizoen en tijdens de wintermercato mikt op een speler die ingezet kan worden op de positie van Rodri. Daarvoor staan twee spelers met stip genoteerd: Martin Zubimendi en Bruno Guimaraes. Al zullen ook Real Sociedad en Newcastle United de hoofdprijs vragen voor hun sterkhouders.

Manchester City heeft stilaan nood aan een nieuwe trainer ...

Meest recent

Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

1
1
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

17
17
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

14
14
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

100
100
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

150
150
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

102
102
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

124
124
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

51
51
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

47
47
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

101
101
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

70
70
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

56
56
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

112
112
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

262
262
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

63
63
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

176
176
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

121
121
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

435
435
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

158
158
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

286
286
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

114
114
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

440
440
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

169
169
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

365
365
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

252
252

Meer sportnieuws