'Ultieme transferdroom' Anderlecht spat uit elkaar

door
'Ultieme transferdroom' Anderlecht spat uit elkaar

De huurdeal van Samuel Edozie blijkt een dure maar tijdelijke oplossing voor Anderlecht. De Engelse dribbelkoning, die creativiteit en flair naar het Lotto Park brengt, heeft geen aankoopoptie, en Southampton ziet hem nog steeds als sleutelspeler. Ondanks zijn sterke prestaties in België lijkt zijn toekomst opnieuw bij de Saints te liggen, die hem zelf goed kunnen gebruiken in hun chaotische strijd tegen degradatie.

Met statistieken die ver uitsteken boven die van huidige opties zoals Ryan Manning, lijkt de Engelse club vastbesloten om hun talent komende zomer terug te halen. Anderlecht's droom om hem langer te houden, spat daarmee uiteen. 

LEES OOK: Anderlecht - KV Mechelen: Hasi verrast

Slangenmens Edozie is een verademing voor Anderlecht

Samuel Edozie brengt techniek, explosiviteit en vooral onvoorspelbaarheid, wat hem een waardevolle troef maakt voor paars-wit. Een anonieme data-analist verklaarde aan De Morgen dat Edozie op veel parameters uitstekend scoort: dribbels, baltoetsen in het penaltygebied, voorwaartse passes.

"Het is geen toeval dat meer dan 40 procent van de aanvallen van paars-wit over zijn flank loopt." Het Laatste Nieuws stelde dat het een verademing is om Edozie aan het werk te zien, 'het Engelse slangenmens' brengt actie, snelheid en verticaliteit in het spel van Anderlecht.

“Lang geleden dat we zo’n dribbels zagen bij RSCA", voegde de krant eraan toe. Edozie stond vorige zomer niet bovenaan Jesper Fredbergs verlanglijstje.

Volgens L’Avenir was het voorzitter Wouter Vandenhaute die erop aandrong om zowel de transfer van Edozie als die van Leander Dendoncker op de valreep van de zomermercato af te ronden.

Hoewel de deals van Edozie en vooral Dendoncker duurder uitvielen dan verwacht, zag Vandenhaute geen andere optie om Anderlecht's status als topclub te onderstrepen.

Klasbak Edozie zal slechts een passant zijn bij Anderlecht

Anderlecht heeft geen aankoopoptie voor Samuel Edozie, wat logisch is gezien zijn marktwaarde van 8 miljoen euro. Een aankoopoptie zou onrealistisch hoog liggen, zeker omdat Southampton twee jaar geleden zo'n 8 à 10 miljoen euro betaalde aan Manchester City voor zijn diensten.

Toch brengt de tijdelijke komst van Edozie een stevig kostenplaatje met zich mee, want Anderlecht neemt 1,2 miljoen euro van zijn salaris voor hun rekening, een aanzienlijke investering binnen het salarishuis van de club. De passage van Edozie in het Lotto Park lijkt er daarom één van korte duur te worden.

"Zo’n Edozie, dat is een klasbak zoals we die al jaren niet meer hebben gezien in Anderlecht. Zijn dribbels, dat is genieten. Maar het is een speler die we maar een jaar hebben", zei Guy Polspoel, voormalig journalist, bij de podcast Radio Radzinski.

"Een passant zoals Zirkzee of een Nmecha. Ik vrees dat hij te duur gaat zijn om te kopen. Wat vraagt Southampton voor hem? Zeven miljoen euro ofzo? Dat kunnen wij niet betalen”, zegt Polspoel.

Chaotisch Southampton gelooft nog in Edozie

Bovendien lijken de Saints nog te geloven in de snelle en dribbelvaardige aanvaller. "Hij is een belangrijke speler voor ons binnen het grotere plaatje", liet coach Russel Martin onlangs verstaan aan Daily Echo. Southampton blijft Samuel Edozie's ontwikkeling van dichtbij volgen.

"We hebben al verschillende personen gestuurd om hem aan het werk te zien. We staan in constant contact. Hij doet het goed en dat doet hem deugd. Ik heb zelf nog niet de tijd gehad om hem te gaan bekijken, maar dat zal nog gebeuren. Wel raad ik Sam aan om beter te worden met tekstberichten, zodat hij ons nog meer details kan geven", besloot Martin met een kwinkslag. 

Southampton verkeert momenteel in slechte papieren. De hekkensluiter van de Premier League pakte amper 5 punten op 45 en zal behoudens een grote verrassing degraderen naar de Championship volgend seizoen.

Edozie is een linkerflankaanvaller en bij Southampton speelt de Ier Ryan Manning momenteel op die positie. Opvallend, want Manning is van nature een aanvallend ingestelde linksback.

Mateus Fernandes (centrale middenvelder), Adam Armstrong (spits), Ryan Fraser, Ben Brereton Diaz (spits) zijn andere spelers die dit seizoen deze positie betrokken. Het is tekenend voor de sportieve chaos bij de Saints dit seizoen.

Transferdroom Anderlecht spat uit elkaar

Southampton kan dit seizoen wel een frisse, aanvallende injectie gebruiken op de linkerflank, en Samuel Edozie lijkt daarvoor de ideale kandidaat. Ryan Manning blinkt defensief uit, maar valt aanvallend zwaar door de mand.

Hij behoort tot de minst offensief regelmatigste linkerflankspelers van de Premier League. Met amper schoten op doel en vrijwel geen gecreëerde kansen voor ploegmaats, laat zijn offensieve bijdrage te wensen over.

Edozie daarentegen is een heel ander verhaal. In de Jupiler Pro League schaart hij zich qua expected goals (xG) en expected assists (xA) bij de top 10. Hoewel het niveau in België lager ligt dan in Engeland, maken Edozie’s aanvallende kwaliteiten hem een gamechanger.

Met gemiddeld 10 dribbels per wedstrijd toont hij lef en creativiteit, waar Manning met nog geen 2 dribbels per wedstrijd slechts voorzichtig opereert. Ook qua aanvallende acties per wedstrijd (17 voor Edozie, tegenover 5 voor Manning) is het verschil overduidelijk.

Zelfs vergeleken met toppers als Reiss Nelson (Fulham), momenteel de beste linkerflankaanvaller in Engeland, doet Edozie het goed. Zijn dynamiek en flair zouden Southampton’s linkerflank een broodnodige upgrade geven en de ploeg aanvallend meer slagkracht bezorgen.

Kan Edozie mee in de Premier League?

Meest recent

Coosemans deelt duidelijke mening over kritiek op Hasi

Anderlecht stond zaterdagavond onder zeer zware druk. Het moest absoluut een resultaat pakken tegen ...

46
46
Bertaccini gaat door stof na boze reactie bij wissel

Anderlecht heeft zaterdag drie belangrijke punten gepakt. De zege tegen KV Mechelen zorgde er niet ...

82
82
Liverpool wint eindelijk weer, vlotte zege voor Real

Na vier nederlagen op rij in de Premier League heeft Liverpool eindelijk nog eens kunnen winnen. Het ...

24
24
Anderlecht recht weer de rug en wipt naar derde plaats

Er stond zaterdag heel wat druk op de ketel bij Anderlecht na een magere één op zes in ...

113
113
Romano komt met belangrijke update over toekomst Openda

Loïs Openda versierde begin september een toch wel verrassende transfer. Terwijl de spits niet ...

40
40
Hayen eerlijk: "Het zou beter moeten, maar..."

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen. Het pakte de drie punten tegen rode lantaarn ...

111
111
Beveren blijft winnen, RWDM en Club Luik laten kans liggen

In de Challenger Pro League blijft SK Beveren domineren. De Waaslanders zijn ook na twaalf ...

72
72
'Igor Thiago versiert absolute toptransfer'

Anderhalf jaar geleden werd Igor Thiago de duurste uitgaande transfer ooit van Club Brugge, dat in ...

129
129
Groot onbegrip bij Anderlecht-fans over deze keuze van Hasi

Anderlecht moet tegen KV Mechelen winnen, zowel om de druk af te houden als om zijn plaats in de top ...

168
168
Oude bekende smeert Pocognoli eerste Monaco-nederlaag aan

In zijn vijfde wedstrijd als trainer van AS Monaco heeft Sébastien Pocognoli zijn eerste ...

46
46
Kompany klopt ook met B-ploeg grote rivaal, Lavia wint derby

Vincent Kompany en Bayern München blijven dit seizoen maar winnen. Zelfs met een B-ploeg werd ...

97
97
Club bibbert even, maar raakt vlot voorbij Dender

Club Brugge blijft ook na dertien speeldagen in het spoor van Union. De bekerwinnaar moest op het ...

82
82
Anderlecht - KV Mechelen: Hasi verrast

RSC Anderlecht ontvangt vanavond om 20u45 KV Mechelen. Er is hoogspanning in het Lotto Park, want ...

179
179
Zulte Waregem woedend: "Match kapot gefloten!"

Zulte Waregem verloor met 1-4 van Union SG. Tot aan de 0-1 was het een zeer evenwichtige partij, ...

149
149
Hasi: "Hij zal nooit naar Anderlecht komen"

RSC Anderlecht speelt vanavond tegen KV Mechelen. Besnik Hasi neemt het dus op tegen zijn ex-ploeg. ...

293
293
Ajax verliest weer punten: druk op Heitinga neemt toe

In Nederland won PSV gisteren vlot met 4-2 van Fortuna Sittard. Feyenoord is daar de grootste ...

58
58
'Anderlecht gaat pittige transferstrijd aan met Chelsea'

RSC Anderlecht gaat in januari de markt op moeten gaan. Vooral aanvallend is er een stevige ...

138
138
Arsenal stoomt door, Man Utd weer bij af

In de Premier League was het om 16u uitkijken naar de duels van Arsenal en Manchester United. Hoe ...

47
47
Union SG legt op spaarstand Zulte Waregem vlot over de knie

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League begonnen er om 16u twee duels. Het was vooral ...

30
30
Eerste zege voor Mönchengladbach, driepunter voor Leipzig

In de Bundesliga kijkt iedereen uit naar de topper van 18u30 tussen Bayern München en Bayer ...

16
16
Opstelling Club Brugge: Hayen met grote verrassing

Club Brugge heeft nog eens nood aan een overtuigende zege. Met de komst van FCV Dender lijken ze ...

229
229
Vanderbiest: "Dat heeft Anderlecht niet graag"

KV Mechelen is bezig aan een zeer goed seizoen. Ze trekken vanavond met de nodige ambitie naar het ...

167
167
De data onder Hasi: één sector top, één pure middelmaat

RSC Anderlecht moet vandaag winnen van KV Mechelen. Anders lijkt het einde verhaal te zijn voor ...

74
74
'Club Brugge ruikt extra geld: Premier League vult de kassa'

Club Brugge verkocht de afgelopen jaren zeer goed. Eén van die spelers doet het nu zeer goed ...

341
341
Guardiola over Premier League: "Het is zoals de NBA"

De Premier League is al jaren de competitie waar het meeste geld in omgaat. Het wordt ook aanzien ...

45
45

Meer sportnieuws