Club Brugge raakt overhit: nieuwe ster op komst?

698 stemmen
Club Brugge raakt overhit: nieuwe ster op komst?

De jonge spits Yanis Musuayi (17) verliet KMSK Deinze voor het faillissement van de club en hij sluit aan bij Club NXT, waar hij een contract tekende tot 2027. Ondanks slechts 31 speelminuten dit seizoen, staat hij bekend als een veelbelovend talent met een lengte van 1,90 meter en ervaring als Belgisch U18-international. Ex-Deinze coach Hernan Losada zag in hem al een toekomstige topper. Club Brugge hoopt dat Musuayi via NXT kan doorbreken tot de A-kern en bevestigt daarmee opnieuw zijn focus op talentontwikkeling.

LEES OOK: Club Brugge ziet wéér toptalent vertrekken

De telefoon van Musuayi raakte oververhit

Bij KMSK Deinze was de leegloop enkele weken geleden al begonnen. Lennart Martens, Gaëtan Hendrickx, Jellert Van Landschoot en Tuur Dierckx lieten hun contracten ontbinden bij de club, die ondertussen failliet werd verklaard.

De nieuwe eigenaar AAD Invest Group kwam niet met het benodigde geld over de brug. De spelers hadden al drie maanden geen geld op hun rekening gezien, deadlines werden verschoven en die situatie begon door te wegen.

Het Nieuwsblad voorspelde dat één speler zeker de nodige interesse zou opwekken en zijn telefoon zou oververhitten: de 17-jarige Yanis Musuayi.

Losada voorspelt Musuayi een grote toekomst

Yanis Musuayi werkte in de zomer voor het eerst een volledige voorbereiding met de A-kern af en hij maakte een positieve indruk op KMSK Deinze coach Hernan Losada, samen met die andere youngster Ilian Mhand:

“Ik hoop dat ze dit seizoen kansen kunnen krijgen”, zei de Argentijn in de zomer. “Yanis komt uit de eigen jeugd, een groot talent, nog maar zeventien”, verduidelijkte Losada.

De coach was dan ook geen vragende partij om nog een extra spits te halen want hij zag Musuayi, tevens een U18 international voor België, als een optie voor die positie.

Losada ging voorzichtig om met de jonge spits en werkte strategisch met hem tijdens de trainingen. De Argentijn voorspelde Musuayi een grote toekomst.

Musuayi heeft enorm potentieel: Club NXT slaat grote slag

Yanis Musuayi speelde dit seizoen slechts 31 minuten, maar door de benarde situatie van KMSK Deinze stonden de clubs in de rij om de jonge spits over te nemen.

Hij was niet meer dan een invaller, maar heeft een interessant profiel voor grotere clubs. Pas 17 jaar, maar een stevige 1,90 meter, met potentie om te groeien tot een spits van Jupiler Pro League niveau.

Begin dit seizoen werd hij als enige speler uit de tweede divisie uitgeroepen voor de Belgische U18. Club NXT heeft vorige week uiteindelijk een akkoord bereikt met Musuayi.

Hij tekende een contract tot 2027 bij Club NXT en sluit aan bij de U23 van Robin Veldman.

Musuayi weldra naar de A-kern van Club Brugge?

Op het gebied van jeugdwerking en talentdetectie heeft Club Brugge de voorbije jaren een grote stap voorwaarts gezet, en een sterke scouting is daar een groot onderdeel van.

NXT rekruteert over gans België maar ook in het buitenland, en gaat jaarlijks op zoek naar één à twee jonge hoogwaardige buitenlandse talenten. Zowel binnen- als buitenlandse talenten worden eerst gestald bij NXT om daarna een belangrijke rol te spelen in de eerste ploeg.

“We halen buitenlandse spelers ook énkel als we geloven dat ze kunnen doorgroeien naar de eerste ploeg”, zei Guilian Preud’homme, CEO van Club NXT, aan Het Nieuwsblad.

Musuayi werd in België gehaald, maar hij geldt eveneens als een hoogwaardig talent. Zet hij weldra ook de stap naar de A-kern?.

Zal Musuayi het tot de eerste ploeg van Club Brugge schoppen?

Meest recent

Gloednieuwe naam in Europese basiself? Vitor Bruno reageert

RSC Anderlecht staat donderdagavond opnieuw voor een belangrijke afspraak. In de Europese voorrondes ...

83
83
Club Brugge loert mee: 'Spectaculaire wending Stankovic'

Club Brugge nam na amper één seizoen afscheid van Aleksandar Stankovic. Door een ...

317
317
'Antwerp niet uitgeshopt: twee versterkingen in pijplijn'

Antwerp FC heeft woensdag de komst van Ibrahim Salah én Snayder Porozo wereldkundig gemaakt. ...

264
264
Adedeji-Sternberg tóch naar Club? "Heel pijnlijk verhaal"

Nu het middenveld en de achterhoede schijnbaar voldoende versterkt zijn, heeft Club Brugge zijn ...

797
797
Koninklijk onthaal Mo Salah: krankzinnig salaris onthuld

Mohamed Salah heeft voor een grote verrassing gezorgd met de keuze voor zijn nieuwe club. De ...

62
62
Over en uit? Opvallende afwezige op Griekse trip Anderlecht

De selectie en omkadering van RSC Anderlecht is woensdag afgereisd naar Griekenland. Daar wordt ...

554
554
'Real Madrid pakt groots uit: transfer van 125 miljoen'

Het is nu al reikhalzend uitkijken naar hoe Real Madrid zich komend seizoen zal presenteren. De ...

289
289
Gigantische opdoffer Union: steunpilaar maanden out

In de voorrondes van de Champions League boekte Union SG dinsdagavond een verdienstelijk ...

167
167
Gianni Infantino wanhoop nabij: gesjacher met WK-finale

De stoel van Gianni Infantino als voorzitter van de wereldvoetbalbond FIFA wankelt als nooit ...

316
316
Grote tegenvaller bij Union: "Hij heeft lange weg te gaan"

Union SG heeft het nagelaten om een goede uitgangspositie te veroveren in de voorrondes van de ...

327
327
‘Club Brugge gaat voor absolute stunt met Messi-ploegmaat’

Club Brugge wil stevig uitpakken met een Argentijns international die al naast Lionel Messi speelde. ...

999
999
De Mil schat Gentse kansen tegen Göteborg in

Voor AA Gent moet het er donderdag weer boenk op zijn. Het kan zich geen misstappen veroorloven in ...

172
172
'Real keert zijn kar: nieuwe wending rond Vinicius'

Real Madrid heeft er al een zeer bewogen transferzomer opzitten, maar er lijkt nog vuurwerk te ...

153
153
'Wanhopige Infantino zet WK-finale in als pasmunt'

Is het einde van Gianni Infantino bij de FIFA nabij? De voorzitter ligt al maanden onder vuur ...

141
141
Makelaar legt uit waarom Bisiwu Barça boven Club verkoos

Club Brugge zag deze zomer weer enkele grote talenten vertrekken. De voorbije dagen zochten met name ...

342
342
De Bruyne stuurt duidelijk signaal na woelig seizoen

Kevin De Bruyne blijft één van de absolute smaakmakers van het Belgische voetbal. Na ...

63
63
Trossard moet debuut om bizarre reden uitstellen

Leandro Trossard was één van de Rode Duivels die na de uitschakeling op het WK snel ...

63
63
Union ontdekt 'transfer': "Hij lijkt wel nieuwe speler"

De eerste twee wedstrijden van Union dit seizoen hebben nog geen zege opgeleverd, maar wel gemengde ...

128
128
'KV Mechelen vindt nieuwe verdediger in Spanje'

KV Mechelen was deze zomer vrij rustig op de transfermarkt, maar deed wel al enkele interessante ...

197
197
Jonckheere: "Club Brugge is bijna niet te kloppen"

Het seizoen 2026/27 in de Jupiler Pro League wordt vrijdagavond officieel afgetrapt. Dat gebeurt met ...

749
749
Antwerp strikt eindelijk langverwachte spits

Het heeft heel lang geduurd eer de zomermercato van Antwerp op gang kwam, maar de laatste weken is ...

174
174
'Anderlecht pakt uit met zeer opvallende aanwinst'

RSC Anderlecht is bezig met een aantal dossiers. Niet alleen bij de A-ploeg, maar ook voor RSCA ...

679
679
Anderlecht maakt A-kern bekend met enkele verrassingen

Bij RSC Anderlecht hebben ze de voorlopige ploegfoto gemaakt. Paars-Wit heeft via zijn eigen website ...

502
502
Beerschot vindt opvallende versterking bij Lierse SK

Beerschot heeft vandaag een aanwinst aangekondigd. De Kielse Ratten haalden geen nieuwe speler naar ...

86
86
'Anderlecht polst bij Atlético Madrid'

RSC Anderlecht gaat zich deze mercato nog versterken. De Brusselaars willen de kern nog van vers ...

269
269

Meer sportnieuws