Nieuwe namen Anderlecht: Renard jaagt op versterking én exit

603
Nieuwe namen Anderlecht: Renard jaagt op versterking én exit

In de wintermercato van januari kunnen er bij Anderlecht enkele versterkingen worden verwacht, met de nadruk op een centrale verdediger en mogelijk een back-up voor Mario Stroeykens. Sportief directeur Olivier Renard gaat voor slimme, kosteneffectieve transfers, waarbij hij samenwerkt met coach David Hubert om de juiste profielen aan te trekken. Sterkhouders zoals Kasper Dolberg en Stroeykens zullen niet verkocht worden, maar Renard kan wel overbodige spelers zoals Amadou Diawara of misschien zelfs Yari Verschaeren laten vertrekken als het juiste bod binnenkomt.

LEES OOK: Anderlecht is gewaarschuwd: "We gaan er onze kans"

Minstens één transfer: centrale verdediger en back-up voor Stroeykens?

In de mercato van januari zal Olivier Renard weinig manoeuvres uitvoeren en er moeten ook niet veel transfers verwacht worden bij Anderlecht. De sportief directeur zal wél zijn manier van werken kunnen tonen en wie weet al zijn stempel kunnen drukken met enkele referentietransfers.

“Als hij in januari een goeie verdediger of spelmaker naar het Lotto Park kan halen…” vermoedt Het Nieuwsblad. "De nieuwe patron zal zijn kunnen willen bewijzen met minstens één versterking", voegde de krant eraan toe.

Er wordt vooral een extra centrale verdediger verwacht, maar volgens Le Soir bestaat de kans ook om een back-up voor Mario Stroeyens te halen, een type dat momenteel niet in de kern zit.

De blessure van Stroeykens zou het bestuur er van kunnen overtuigen om actie te ondernemen.

Renard niet met lege handen de markt opgestuurd

Olivier Renard zal David Hubert inspraak geven bij de transfers en hij zal zijn coach nooit een speler opdringen. Hubert geeft aan welk profiel hij nodig heeft en dan is het aan Renard en de scouting om de coach 4,5 tot zelfs 6 opties voor te leggen.

Het Nieuwsblad weet dat Anderlecht geen gekke bedragen zal uitgeven op de wintermercato, maar ook dat het Renard niet met lege handen de markt op sturen.

De sportief directeur gaat op zoek naar de beste prijs/kwaliteit oplossing, waarbij hij zich binnen de vastgestelde budgetten moet houden. Dat is een grote uitdaging, maar net ook de sterkte van Renard.

“Een speler die vier miljoen waard is, kan iedereen vinden. Het is de kunst om een speler die vier miljoen waard is te halen wanneer hij 200.000 kost”, zei hij aan Het Laatste Nieuws.

“Maar ik ben Harry Potter niet. Ik kan vandaag geen speler kopen voor één miljoen en hem morgen voor 10, 15 of 20 miljoen verpatsen.”

Renard wil niet verkopen: 2 spelers komen wel in aanmerking

Olivier Renard heeft zijn doelen voor dit seizoen duidelijk gesteld: een plek in de top drie is het streven, en daarvoor moet de kern versterkt worden. Sterkhouders zoals Kasper Dolberg en Mario Stroeykens komen in dat plaatje niet in aanmerking voor een vertrek.

“Het is niet het doel om te verzwakken door starters te verkopen die veel bijdragen. We willen de kern juist versterken,” benadrukte Renard in een gesprek met RTL. Volgens Renard is er geen druk vanuit het management om spelers te verkopen.

Toch sluit hij uitgaande transfers niet helemaal uit. “Als er sprake is van een vertrek, dan is dat omdat we een bod hebben ontvangen dat we niet konden weigeren,” voegde hij toe.

Renard kan bovendien een belangrijke slag slaan door overbodige spelers, zoals Amadou Diawara, van de hand te doen. Volgens Het Nieuwsblad zou hij ook een eventuele verkoop van Yari Verschaeren in januari overwegen, mits een aantrekkelijk bod op tafel komt.

Hebt u vertrouwen in Renard?

Meest recent

'Anderlecht heeft aanwinst 11 klaar: één struikelblok'

Het was dinsdag een zeer drukke dag bij Anderlecht, want dat haalde maar liefst drie nieuwkomers ...

70
70
Anderlecht is gewaarschuwd: "We gaan er onze kans"

KV Kortrijk staat na drie wedstrijden met lege handen, maar volgens coach Michiel Jonckheere vertelt ...

136
136
Fans Anderlecht hoopvol en hebben grote lof voor één man

RSC Anderlecht deed tien zomertransfers. Dat waren er dus een stuk meer dan de vier à vijf ...

207
207
STVV zwaar onder de indruk: "Het blijft een machine"

Union SG won makkelijk met 0-3 van STVV. Daar deed Frédéric De Meyer toch enkele ...

121
121
Meedogenloze De Cat-ingreep na droomdebuut

Nathan De Cat kende een droomstart bij Hoffenheim, maar één week later ziet zijn ...

155
155
AA Gent laat alsnog een speler de club verlaten

AA Gent heeft nog een speler laten vertrekken. De Buffalo's bereikten een akkoord met het ...

70
70
Lommel stunt met transfer, vertrekker bij Club NXT

PEC Zwolle en FC Eindhoven hebben nog zaken gedaan met Belgische clubs. De twee Nederlandse ploegen ...

61
61
Bruno na stevige kritiek na Union: "Dat zie ik graag"

De 3-0-nederlaag tegen Union kwam hard aan bij RSC Anderlecht. Toch weigert trainer Vitor Bruno om ...

187
187
Dendoncker verrast iedereen met nieuwe club

Leander Dendoncker (31) heeft een nieuwe club gevonden. De voormalige Rode Duivel zet zijn ...

32
32
Anderlecht heeft er interessante speler bij: "Kan blijven lopen"

RSC Anderlecht is héél actief op de transfermarkt. Met Romeo Amane haalden ze een ...

276
276
Transfersurprise! 'Nikola Storm terug naar Jupiler Pro League'

Donderdagnacht sluit de transfermarkt ook in België onverbiddelijk zijn deuren. Maar vlak voor ...

201
201
Tot víér last-minute vertrekkers Genk: oplossing Mirisola?

KRC Genk is bezig aan een erg drukke slotweek van de zomermercato. En de Limburgers zijn nog niet ...

492
492
Op de valreep: Anderlecht kondigt 10de zomeraanwinst aan

Woensdag om middernacht moet RSC Anderlecht zijn Europese spelerslijst binnen doen bij de UEFA. Vlak ...

865
865
Ondanks schrikmomentje: Kompany en co razen door in DFB Pokal

Vincent Kompany kan voorlopig een perfect seizoensstart voorleggen met Bayern München. ...

59
59
Union onder stoom: STVV krijgt pak voor de broek op Stayen

De motor van Union SG begint stilaan op volle toeren te draaien. Daags na de 3-0-thuisoverwinning ...

210
210
'Anderlecht helemaal los: transferakkoord van 7 miljoen'

RSC Anderlecht moet woensdag om middernacht zijn Europese spelerslijst binnen doen. Vlak voor die ...

587
587
Antwerp kondigt vertrekker aan; Cercle haalt Braziliaan

Donderdag om middernacht gaat de transfermarkt ook in België weer voor enkele maanden op slot. ...

115
115
Anderlecht verbaast met international: straffe deal in Ligue 1

RSC Anderlecht wil voor het sluiten van de transferperiode nog enkele versterkingen in huis halen. ...

517
517
Van Bommel vloekt mee: vier Duivelse transferdompers

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

350
350
Strijd om Gouden Stier: JPL-trainers voorspellen topschutter

Na de midweekmatchen van deze week zullen alle clubs in de Jupiler Pro League vier competitieduels ...

870
870
Antwerp drukt stempel: Antwerp flikt transferkoopje

Antwerp FC heeft op de valreep nog een extra aanwinst in huis gehaald. Zo werd de defensie van de ...

396
396
‘Fenerbahçe serveert Romelu Lukaku nu al af’

Romelu Lukaku trok naar Fenerbahçe om opnieuw de onbetwiste nummer één te ...

924
924
'Anderlecht tast alsnog diep in de buidel voor creativiteit'

Anderlecht is nog zeer druk in de weer in het slot van de mercato. Helemaal bovenaan de verlanglijst ...

884
884
'Furo baalt en grijpt alsnog naast transfer'

Dezer dagen verkoopt Club Brugge zijn jeugdproducten zeer duur, zelfs als ze amper of niet al in het ...

206
206
'Transfer Raskin om deze reden toch weer van de baan'

Dinsdagavond sloot de mercato in de Europese topcompetities zijn deuren en dat betekent dat onder ...

83
83

Meer sportnieuws