Nieuwe namen Anderlecht: Renard jaagt op versterking én exit

603
Nieuwe namen Anderlecht: Renard jaagt op versterking én exit

In de wintermercato van januari kunnen er bij Anderlecht enkele versterkingen worden verwacht, met de nadruk op een centrale verdediger en mogelijk een back-up voor Mario Stroeykens. Sportief directeur Olivier Renard gaat voor slimme, kosteneffectieve transfers, waarbij hij samenwerkt met coach David Hubert om de juiste profielen aan te trekken. Sterkhouders zoals Kasper Dolberg en Stroeykens zullen niet verkocht worden, maar Renard kan wel overbodige spelers zoals Amadou Diawara of misschien zelfs Yari Verschaeren laten vertrekken als het juiste bod binnenkomt.

LEES OOK: Verhuurde spelers: Belg verrast iedereen in Eredivisie

Minstens één transfer: centrale verdediger en back-up voor Stroeykens?

In de mercato van januari zal Olivier Renard weinig manoeuvres uitvoeren en er moeten ook niet veel transfers verwacht worden bij Anderlecht. De sportief directeur zal wél zijn manier van werken kunnen tonen en wie weet al zijn stempel kunnen drukken met enkele referentietransfers.

“Als hij in januari een goeie verdediger of spelmaker naar het Lotto Park kan halen…” vermoedt Het Nieuwsblad. "De nieuwe patron zal zijn kunnen willen bewijzen met minstens één versterking", voegde de krant eraan toe.

Er wordt vooral een extra centrale verdediger verwacht, maar volgens Le Soir bestaat de kans ook om een back-up voor Mario Stroeyens te halen, een type dat momenteel niet in de kern zit.

De blessure van Stroeykens zou het bestuur er van kunnen overtuigen om actie te ondernemen.

Renard niet met lege handen de markt opgestuurd

Olivier Renard zal David Hubert inspraak geven bij de transfers en hij zal zijn coach nooit een speler opdringen. Hubert geeft aan welk profiel hij nodig heeft en dan is het aan Renard en de scouting om de coach 4,5 tot zelfs 6 opties voor te leggen.

Het Nieuwsblad weet dat Anderlecht geen gekke bedragen zal uitgeven op de wintermercato, maar ook dat het Renard niet met lege handen de markt op sturen.

De sportief directeur gaat op zoek naar de beste prijs/kwaliteit oplossing, waarbij hij zich binnen de vastgestelde budgetten moet houden. Dat is een grote uitdaging, maar net ook de sterkte van Renard.

“Een speler die vier miljoen waard is, kan iedereen vinden. Het is de kunst om een speler die vier miljoen waard is te halen wanneer hij 200.000 kost”, zei hij aan Het Laatste Nieuws.

“Maar ik ben Harry Potter niet. Ik kan vandaag geen speler kopen voor één miljoen en hem morgen voor 10, 15 of 20 miljoen verpatsen.”

Renard wil niet verkopen: 2 spelers komen wel in aanmerking

Olivier Renard heeft zijn doelen voor dit seizoen duidelijk gesteld: een plek in de top drie is het streven, en daarvoor moet de kern versterkt worden. Sterkhouders zoals Kasper Dolberg en Mario Stroeykens komen in dat plaatje niet in aanmerking voor een vertrek.

“Het is niet het doel om te verzwakken door starters te verkopen die veel bijdragen. We willen de kern juist versterken,” benadrukte Renard in een gesprek met RTL. Volgens Renard is er geen druk vanuit het management om spelers te verkopen.

Toch sluit hij uitgaande transfers niet helemaal uit. “Als er sprake is van een vertrek, dan is dat omdat we een bod hebben ontvangen dat we niet konden weigeren,” voegde hij toe.

Renard kan bovendien een belangrijke slag slaan door overbodige spelers, zoals Amadou Diawara, van de hand te doen. Volgens Het Nieuwsblad zou hij ook een eventuele verkoop van Yari Verschaeren in januari overwegen, mits een aantrekkelijk bod op tafel komt.

Hebt u vertrouwen in Renard?

Meest recent

Wat een stunt! Hattrickheld Tresoldi loodst Club langs Inter

Club Brugge heeft in zijn tweede wedstrijd in de league phase van de Champions League de nul op ...

82
82
Bondscoach buiten? Flames reageren na WK-domper

De Red Flames zijn dinsdagavond tegen een enorme ontgoocheling aangelopen. Ze moeten immers een ...

30
30
'OHL kijkt aandachtig mee: overname Leicester op komst'

Enkele jaren geleden investeerde OH Leuven nog stevig met het doel om de Belgische subtop te ...

12
12
Geen stunt voor Club halfweg: fans zien grote achilleshiel

Club Brugge begon zijn campagne in de Champions League in september met een pijnlijke thuisnederlaag ...

66
66
'Nachtmerrie Hubert: 11 afwezigen bij Union tegen Sociedad'

Donderdag wordt een drukke dag, want dan komen maar liefst vier Belgische clubs in actie in Europa. ...

47
47
Club NXT pakt op de valreep nog punt in Youth League

Club Brugge gaat in de Champions League op zoek naar zijn eerste punten op het veld van Inter. De ...

26
26
Drama voor Red Flames: WK-droom spat uiteen

Om 18u speelden de Red Flames de terugwedstrijd in en tegen Polen. In Leuven wonnen ze met 1-0. ...

167
167
Kongolo verklapt: De Condé en Croonen voerden druk op

KRC Genk boekte een deugddoende zege tegen KV Kortrijk. Ze wonnen overtuigend met 3-0 en de Cegeka ...

108
108
Grote gelijk van Rigaux: geviseerde JPL-transfer is succes

Nacho Ferri (22) heeft zijn draai inmiddels gevonden in Nederland, maar de Spaanse spits moest in ...

40
40
Inter-Club: Leko komt met één grote verrassing

Club Brugge speelt om 21u zijn tweede match in de League Phase in de Champions League. De ...

74
74
'Club Brugge-fans zien droomdeal wegvallen: géén terugkeer'

Het is voorlopig stil rond Aleksandar Stankovic. De middenvelder maakte afgelopen zomer de overstap ...

153
153
Verhuurde spelers: Belg verrast iedereen in Eredivisie

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

24
24
OH Leuven haalt slag thuis met nieuw contract

OH Leuven pakte afgelopen weekend knap een punt bij Union SG, maar tot op heden zijn de resultaten ...

22
22
Carvajal verrast iedereen met Spaanse transfer

Dani Carvajal begint aan een nieuw hoofdstuk in zijn indrukwekkende carrière. De 34-jarige ...

24
24
Frankrijk maakt gehakt van Godts: PSG heeft nu al spijt

Zeven weken. Langer duurde het niet voor Frankrijk de naam van Bradley Barcola weer bovenhaalde. ...

92
92
Nainggolan steigert na Vanaken-uitspraak: "Wa zegde gij na?"

KRC Genk heeft afgelopen weekend eindelijk nog eens gewonnen en haalde het met 3-0 van KV Kortrijk. ...

599
599
'Gevecht om Frenkie barst los: spetterende transfersom'

In de Champions League gaat FC Barcelona dinsdagavond op bezoek bij Galatasaray. Dat zal vooralsnog ...

111
111
Markante Bruno-onthulling: "Toen Sibierski afwezig was ..."

RSC Anderlecht besloot afgelopen zomer om voor het eerst in zijn geschiedenis in zee te gaan met een ...

344
344
Goud voor Club: Leko voorspelt volgende toptransfer

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Internazionale in de Champions League. Traditiegetrouw ...

232
232
'Ruben van Bommel slaat bloedmooie BN'er aan de haak'

Ruben van Bommel gaat momenteel door een erg aangename periode. De zoon van Belgisch bondscoach Mark ...

150
150
Grazie Infantino: Club Brugge in race om waanzinnige jackpot

Club Brugge wil dinsdagavond tegen Internazionale opnieuw een goed resultaat neertzetten in de ...

169
169
Ferme strijd barst los bij Rode Duivels: “Kans gegrepen”

De Rode Duivels beschikken weer over heel wat weelde en bondscoach Mark van Bommel moest afgelopen ...

190
190
Ruben Van Gucht krijgt hallucinant werkschema voorgeschoteld

Ruben Van Gucht leidt een leven waar de meeste mensen al moe van worden als ze het alleen maar ...

28
28
Lammens plots in vieze papieren bij Manchester United

Senne Lammens werd vorig seizoen uitgeroepen tot ‘Transfer van het Jaar’ in de Premier ...

414
414
Verheyen vreest voor Club: “Wordt het niet eens tijd?”

Club Brugge kijkt dinsdagavond Internazionale recht in de ogen namens de League Phase van de ...

189
189

Meer sportnieuws