Nieuwe namen Anderlecht: Renard jaagt op versterking én exit

door
Nieuwe namen Anderlecht: Renard jaagt op versterking én exit

In de wintermercato van januari kunnen er bij Anderlecht enkele versterkingen worden verwacht, met de nadruk op een centrale verdediger en mogelijk een back-up voor Mario Stroeykens. Sportief directeur Olivier Renard gaat voor slimme, kosteneffectieve transfers, waarbij hij samenwerkt met coach David Hubert om de juiste profielen aan te trekken. Sterkhouders zoals Kasper Dolberg en Stroeykens zullen niet verkocht worden, maar Renard kan wel overbodige spelers zoals Amadou Diawara of misschien zelfs Yari Verschaeren laten vertrekken als het juiste bod binnenkomt.

LEES OOK: Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Minstens één transfer: centrale verdediger en back-up voor Stroeykens?

In de mercato van januari zal Olivier Renard weinig manoeuvres uitvoeren en er moeten ook niet veel transfers verwacht worden bij Anderlecht. De sportief directeur zal wél zijn manier van werken kunnen tonen en wie weet al zijn stempel kunnen drukken met enkele referentietransfers.

“Als hij in januari een goeie verdediger of spelmaker naar het Lotto Park kan halen…” vermoedt Het Nieuwsblad. "De nieuwe patron zal zijn kunnen willen bewijzen met minstens één versterking", voegde de krant eraan toe.

Er wordt vooral een extra centrale verdediger verwacht, maar volgens Le Soir bestaat de kans ook om een back-up voor Mario Stroeyens te halen, een type dat momenteel niet in de kern zit.

De blessure van Stroeykens zou het bestuur er van kunnen overtuigen om actie te ondernemen.

Renard niet met lege handen de markt opgestuurd

Olivier Renard zal David Hubert inspraak geven bij de transfers en hij zal zijn coach nooit een speler opdringen. Hubert geeft aan welk profiel hij nodig heeft en dan is het aan Renard en de scouting om de coach 4,5 tot zelfs 6 opties voor te leggen.

Het Nieuwsblad weet dat Anderlecht geen gekke bedragen zal uitgeven op de wintermercato, maar ook dat het Renard niet met lege handen de markt op sturen.

De sportief directeur gaat op zoek naar de beste prijs/kwaliteit oplossing, waarbij hij zich binnen de vastgestelde budgetten moet houden. Dat is een grote uitdaging, maar net ook de sterkte van Renard.

“Een speler die vier miljoen waard is, kan iedereen vinden. Het is de kunst om een speler die vier miljoen waard is te halen wanneer hij 200.000 kost”, zei hij aan Het Laatste Nieuws.

“Maar ik ben Harry Potter niet. Ik kan vandaag geen speler kopen voor één miljoen en hem morgen voor 10, 15 of 20 miljoen verpatsen.”

Renard wil niet verkopen: 2 spelers komen wel in aanmerking

Olivier Renard heeft zijn doelen voor dit seizoen duidelijk gesteld: een plek in de top drie is het streven, en daarvoor moet de kern versterkt worden. Sterkhouders zoals Kasper Dolberg en Mario Stroeykens komen in dat plaatje niet in aanmerking voor een vertrek.

“Het is niet het doel om te verzwakken door starters te verkopen die veel bijdragen. We willen de kern juist versterken,” benadrukte Renard in een gesprek met RTL. Volgens Renard is er geen druk vanuit het management om spelers te verkopen.

Toch sluit hij uitgaande transfers niet helemaal uit. “Als er sprake is van een vertrek, dan is dat omdat we een bod hebben ontvangen dat we niet konden weigeren,” voegde hij toe.

Renard kan bovendien een belangrijke slag slaan door overbodige spelers, zoals Amadou Diawara, van de hand te doen. Volgens Het Nieuwsblad zou hij ook een eventuele verkoop van Yari Verschaeren in januari overwegen, mits een aantrekkelijk bod op tafel komt.

Hebt u vertrouwen in Renard?

Meest recent

KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

9
9
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

34
34
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

85
85
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

207
207
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

136
136
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

138
138
Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

247
247
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

41
41
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

168
168
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

150
150
'Bayern doet glorietijd herleven: Kompany verwelkomt iconen'

Vincent Kompany wordt dezer dagen op handen gedragen in München. Onze landgenoot veroverde ...

67
67
Deschacht haalt uit: vertrek bij Anderlecht kwam te laat

Anderlecht staat donderdagavond voor een belangrijke partij, want het kan op Stayen de derde plaats ...

147
147
'Marseille zet weer zinnen op JPL-smaakmaker'

De titelstrijd in de Ligue 1 wordt de komende weken nog razend spannend, maar Olympique Marseille ...

54
54
Club Brugge grijpt mis: terugkeer ketst af

Club Brugge zette dit seizoen opnieuw grote stappen met zijn jeugdopleiding, want Club NXT schopte ...

140
140
Ministuntje AA Gent: De Mil koestert één grote hoop

De titelstrijd kreeg woensdagavond weer een verrassende wending. Enkele dagen nadat het nog de ...

188
188
Rode Duivels plots tegen Italië op WK? Trump-plan duikt op

Bij de FIFA liet voorzitter Gianni Infantino onlangs nog weten dat Iran zeker zal deelnemen aan het ...

243
243
Vrancken héél mysterieus over transfer naar Anderlecht

RSC Anderlecht gaat mogelijk op zoek naar een nieuwe trainer, al is daar nog geen duidelijkheid ...

379
379
Beerschot slijpt de messen: "Dat gaan we tonen!"

In de Challenger Pro League beginnen de Play-Offs voor de promotie. Beerschot neemt het op tegen ...

146
146
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

77
77
Club Brugge slaat terug: titelstrijd ontploft

Club Brugge won overtuigend met 6-1 van KV Mechelen. Achteraf waren ze uiteraard blij in het Jan ...

218
218
Bertaccini doet Anderlecht dromen: cijfers spreken

Adriano Bertaccini is sterk begonnen aan de Play-Offs. De aanvaller kende tot op heden een ...

192
192
Kompany zet Bayern-top onder druk met beslissing van formaat

Bayern zit in een beslissende fase rond een transfertarget die Kompany al maanden bovenaan zijn ...

113
113
Nainggolan spreekt klare taal over vertrek bij Patro

Patro Eisden stuntte door Radja Nainggolan in januari naar Maasmechelen te halen. De voormalige Rode ...

483
483
'Anderlecht botst met Napoli: strijd barst los'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. De Brusselaars willen de kern in de ...

179
179
Hubert geeft verklaring voor pover Union SG

Union SG speelde een povere partij, niet de eerste, tegen AA Gent. Deze keer konden ze geen ...

242
242

Meer sportnieuws