Nieuwe namen Anderlecht: Renard jaagt op versterking én exit

door
Nieuwe namen Anderlecht: Renard jaagt op versterking én exit

In de wintermercato van januari kunnen er bij Anderlecht enkele versterkingen worden verwacht, met de nadruk op een centrale verdediger en mogelijk een back-up voor Mario Stroeykens. Sportief directeur Olivier Renard gaat voor slimme, kosteneffectieve transfers, waarbij hij samenwerkt met coach David Hubert om de juiste profielen aan te trekken. Sterkhouders zoals Kasper Dolberg en Stroeykens zullen niet verkocht worden, maar Renard kan wel overbodige spelers zoals Amadou Diawara of misschien zelfs Yari Verschaeren laten vertrekken als het juiste bod binnenkomt.

LEES OOK: Invaller klopt op tafel: Hasi krijgt duidelijke boodschap

Minstens één transfer: centrale verdediger en back-up voor Stroeykens?

In de mercato van januari zal Olivier Renard weinig manoeuvres uitvoeren en er moeten ook niet veel transfers verwacht worden bij Anderlecht. De sportief directeur zal wél zijn manier van werken kunnen tonen en wie weet al zijn stempel kunnen drukken met enkele referentietransfers.

“Als hij in januari een goeie verdediger of spelmaker naar het Lotto Park kan halen…” vermoedt Het Nieuwsblad. "De nieuwe patron zal zijn kunnen willen bewijzen met minstens één versterking", voegde de krant eraan toe.

Er wordt vooral een extra centrale verdediger verwacht, maar volgens Le Soir bestaat de kans ook om een back-up voor Mario Stroeyens te halen, een type dat momenteel niet in de kern zit.

De blessure van Stroeykens zou het bestuur er van kunnen overtuigen om actie te ondernemen.

Renard niet met lege handen de markt opgestuurd

Olivier Renard zal David Hubert inspraak geven bij de transfers en hij zal zijn coach nooit een speler opdringen. Hubert geeft aan welk profiel hij nodig heeft en dan is het aan Renard en de scouting om de coach 4,5 tot zelfs 6 opties voor te leggen.

Het Nieuwsblad weet dat Anderlecht geen gekke bedragen zal uitgeven op de wintermercato, maar ook dat het Renard niet met lege handen de markt op sturen.

De sportief directeur gaat op zoek naar de beste prijs/kwaliteit oplossing, waarbij hij zich binnen de vastgestelde budgetten moet houden. Dat is een grote uitdaging, maar net ook de sterkte van Renard.

“Een speler die vier miljoen waard is, kan iedereen vinden. Het is de kunst om een speler die vier miljoen waard is te halen wanneer hij 200.000 kost”, zei hij aan Het Laatste Nieuws.

“Maar ik ben Harry Potter niet. Ik kan vandaag geen speler kopen voor één miljoen en hem morgen voor 10, 15 of 20 miljoen verpatsen.”

Renard wil niet verkopen: 2 spelers komen wel in aanmerking

Olivier Renard heeft zijn doelen voor dit seizoen duidelijk gesteld: een plek in de top drie is het streven, en daarvoor moet de kern versterkt worden. Sterkhouders zoals Kasper Dolberg en Mario Stroeykens komen in dat plaatje niet in aanmerking voor een vertrek.

“Het is niet het doel om te verzwakken door starters te verkopen die veel bijdragen. We willen de kern juist versterken,” benadrukte Renard in een gesprek met RTL. Volgens Renard is er geen druk vanuit het management om spelers te verkopen.

Toch sluit hij uitgaande transfers niet helemaal uit. “Als er sprake is van een vertrek, dan is dat omdat we een bod hebben ontvangen dat we niet konden weigeren,” voegde hij toe.

Renard kan bovendien een belangrijke slag slaan door overbodige spelers, zoals Amadou Diawara, van de hand te doen. Volgens Het Nieuwsblad zou hij ook een eventuele verkoop van Yari Verschaeren in januari overwegen, mits een aantrekkelijk bod op tafel komt.

Hebt u vertrouwen in Renard?

Meest recent

3 op 12: Hayen legt uit waarom hij niet panikeert

De dip van Club Brugge lijkt alsmaar dieper te gaan. Het ging zaterdagavond nu ook onderuit op het ...

208
208
Grote verrassing bij Anderlecht: comeback of transfer?

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef, ondanks dat het toch behoorlijk puzzelen is voor ...

231
231
Messi schrijft geschiedenis en houdt Belg van titel

In de Amerikaanse MLS werd de titelstrijd zaterdagavond beslist. Lionel Messi heeft nog maar eens ...

55
55
WK-programma Duivels helemaal bekend: Garcia velt oordeel

De Rode Duivels weten nu helemaal wat er hen komende zomer te wachten staat op het WK. Nadat de ...

45
45
Stayen ontploft: STVV klopt Club na waanzinnige thriller

STVV beleefde een waanzinnige avond op Stayen. In een emotionele rollercoaster werd in het slot nu ...

226
226
Bom barst helemaal: Salah haalt Slot en Liverpool helemaal neer

Het blijft een zeer lastig seizoen voor Liverpool. Zaterdag liet het nog maar eens punten liggen, ...

145
145
Leko en Samoise keihard: "Zat de VAR een pint te drinken?"

Na de kwalificatie voor de kwartfinale van de beker kwam AA Gent zaterdag dicht bij een nieuwe grote ...

106
106
Magistrale Campbell in CPL, Beveren vloert Yves Vanderhaeghe

In de Challenger Pro League is het Club NXT eindelijk gelukt! Op speeldag 15 (!) pakten de jonge ...

59
59
Fans Club keren zich helemaal tegen duo: "Bol het af!"

Club Brugge gaat door moeilijke weken. Het verloor maar liefst drie van zijn vijf laatste ...

603
603
Arteta bevestigt blessuredomper voor Trossard

Arsenal beleefde zaterdag een baalavond. De Gunners gingen met 2-1 onderuit op het veld van Aston ...

33
33
'AA Gent briest: ref geeft fout toe bij gelijkmaker Union'

Union liet zaterdagavond voor de tweede keer op rij punten liggen in de competitie. Na de nederlaag ...

217
217
Ajax recht de rug met nieuwe zege, maar slikt ook domper

Het heeft de voorbije weken serieus gestormd bij Ajax, maar stilaan lijken de Amsterdammers de rug ...

29
29
Dochter woest na ongeval: Waes doet Antwerp-fans huiveren

Antwerp-fan en tv-icoon Tom Waes blikt ruim een jaar na zijn zware auto-ongeluk terug op ...

115
115
Barça en Liverpool brengen spektakel, pandoering voor Theate

Er stonden zaterdag in de vooravond in het buitenland nog enkele interessante affiches ...

29
29
'FIFA geeft groen licht: uitvalsbasis Duivels op WK bekend'

De Rode Duivels weten nu helemaal waar ze aan toe zijn voor het WK van komende zomer. Vrijdag werd ...

78
78
Argentijnse peper bezorgt Union late opluchting tegen AA Gent

Het zijn moeizame weken voor de landskampioen. Na de nederlaag bij rivaal Anderlecht en de moeizame ...

50
50
STVV - Club Brugge: Hayen geeft 'banneling' basisplaats

Club Brugge moet na de nederlaag tegen Royal Antwerp FC vanavond de rug rechten op het veld van ...

188
188
Crisis bij Cercle, Standard veert recht: "Is frustrerend"

Standard heeft een zeer belangrijke zege geboekt op het veld van Cercle Brugge. De Rouches wonnen ...

117
117
Alderweireld over WK van België: "Daar ben ik niet bang voor"

De Rode Duivels spelen op het WK tegen Iran, Nieuw-Zeeland en Egypte. Een héél goede ...

67
67
Rode Duivels kennen WK-schema: dit zijn de data en uren

De Rode Duivels weten sinds vrijdag dat ze op het WK 2026 aan de bak moeten tegen Iran, Egypte en ...

207
207
PSV blijft met volgende zege doorrazen in Eredivisie

Wie stopt PSV in de Eredivisie? De Eindhovenaren zijn bezig aan een straf seizoen, zowel in ...

25
25
Lierse blijft imponeren en zet indrukwekkende remonte voort

Lierse SK heeft zaterdag een derde opeenvolgende overwinning geboekt. In eigen huis klopten de ...

33
33
Standard knalt PO1 binnen ondanks late Brugse stormprik

Standard heeft op het veld van Cercle Brugge een knappe en bijzonder efficiënte zege geboekt. ...

79
79
Manchester City gooit titelstrijd weer helemaal open

In de Premier League hoopte Manchester City om 16u te profiteren van de nederlaag van Arsenal. Ze ...

33
33
Weergaloze Kane laat Kompany alwéér juichen

In de Bundesliga stond er om 15u30 de topper tussen VfB Stuttgart en Bayern München op het ...

78
78

Meer sportnieuws