Nieuwe namen Anderlecht: Renard jaagt op versterking én exit

603
Nieuwe namen Anderlecht: Renard jaagt op versterking én exit

In de wintermercato van januari kunnen er bij Anderlecht enkele versterkingen worden verwacht, met de nadruk op een centrale verdediger en mogelijk een back-up voor Mario Stroeykens. Sportief directeur Olivier Renard gaat voor slimme, kosteneffectieve transfers, waarbij hij samenwerkt met coach David Hubert om de juiste profielen aan te trekken. Sterkhouders zoals Kasper Dolberg en Stroeykens zullen niet verkocht worden, maar Renard kan wel overbodige spelers zoals Amadou Diawara of misschien zelfs Yari Verschaeren laten vertrekken als het juiste bod binnenkomt.

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Minstens één transfer: centrale verdediger en back-up voor Stroeykens?

In de mercato van januari zal Olivier Renard weinig manoeuvres uitvoeren en er moeten ook niet veel transfers verwacht worden bij Anderlecht. De sportief directeur zal wél zijn manier van werken kunnen tonen en wie weet al zijn stempel kunnen drukken met enkele referentietransfers.

“Als hij in januari een goeie verdediger of spelmaker naar het Lotto Park kan halen…” vermoedt Het Nieuwsblad. "De nieuwe patron zal zijn kunnen willen bewijzen met minstens één versterking", voegde de krant eraan toe.

Er wordt vooral een extra centrale verdediger verwacht, maar volgens Le Soir bestaat de kans ook om een back-up voor Mario Stroeyens te halen, een type dat momenteel niet in de kern zit.

De blessure van Stroeykens zou het bestuur er van kunnen overtuigen om actie te ondernemen.

Renard niet met lege handen de markt opgestuurd

Olivier Renard zal David Hubert inspraak geven bij de transfers en hij zal zijn coach nooit een speler opdringen. Hubert geeft aan welk profiel hij nodig heeft en dan is het aan Renard en de scouting om de coach 4,5 tot zelfs 6 opties voor te leggen.

Het Nieuwsblad weet dat Anderlecht geen gekke bedragen zal uitgeven op de wintermercato, maar ook dat het Renard niet met lege handen de markt op sturen.

De sportief directeur gaat op zoek naar de beste prijs/kwaliteit oplossing, waarbij hij zich binnen de vastgestelde budgetten moet houden. Dat is een grote uitdaging, maar net ook de sterkte van Renard.

“Een speler die vier miljoen waard is, kan iedereen vinden. Het is de kunst om een speler die vier miljoen waard is te halen wanneer hij 200.000 kost”, zei hij aan Het Laatste Nieuws.

“Maar ik ben Harry Potter niet. Ik kan vandaag geen speler kopen voor één miljoen en hem morgen voor 10, 15 of 20 miljoen verpatsen.”

Renard wil niet verkopen: 2 spelers komen wel in aanmerking

Olivier Renard heeft zijn doelen voor dit seizoen duidelijk gesteld: een plek in de top drie is het streven, en daarvoor moet de kern versterkt worden. Sterkhouders zoals Kasper Dolberg en Mario Stroeykens komen in dat plaatje niet in aanmerking voor een vertrek.

“Het is niet het doel om te verzwakken door starters te verkopen die veel bijdragen. We willen de kern juist versterken,” benadrukte Renard in een gesprek met RTL. Volgens Renard is er geen druk vanuit het management om spelers te verkopen.

Toch sluit hij uitgaande transfers niet helemaal uit. “Als er sprake is van een vertrek, dan is dat omdat we een bod hebben ontvangen dat we niet konden weigeren,” voegde hij toe.

Renard kan bovendien een belangrijke slag slaan door overbodige spelers, zoals Amadou Diawara, van de hand te doen. Volgens Het Nieuwsblad zou hij ook een eventuele verkoop van Yari Verschaeren in januari overwegen, mits een aantrekkelijk bod op tafel komt.

Hebt u vertrouwen in Renard?

Meest recent

Anderlecht grijpt in: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

22
22
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

72
72
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

93
93
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

81
81
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

38
38
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

142
142
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

116
116
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

159
159
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

83
83
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

92
92
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

195
195
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

126
126
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

225
225
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

309
309
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

90
90
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

449
449
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

559
559
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

210
210
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

136
136
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

142
142
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

212
212
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

203
203

Meer sportnieuws