Fink foetert: smaakmaker in de lappenmand bij KRC Genk?

1092 stemmen
Fink foetert: smaakmaker in de lappenmand bij KRC Genk?

KRC Genk is momenteel nog steeds de fiere leider in de Jupiler Pro League, al voelen de Limburgers alsmaar meer de hete adem van Club Brugge in hun nek. In hun onderlinge confrontatie hopen Thorsten Fink en co zondag opnieuw wat meer afstand te creëren. Al is dat makkelijker gezegd dan gedaan.

In aanloop naar de topper in Jan Breydel legt de Duitse coach de favorietenrol alvast bij de landskampioen, die in een goede flow zit. Volgens hem hebben zijn troepen dan ook niks te verliezen. "Alles is positief. Na het weekend staan wij sowieso eerste. We staan ook niet voor niets op kop", klonk het onder meer op zijn persbabbel.

LEES OOK: Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Bonsu Baah out, Oyen in?

"We hebben veel respect voor Club Brugge, maar zijn zeker niet bang om naar daar te gaan. We zullen wel top moeten zijn", aldus Fink, volgens wie er geen sprake is van een vormdip. "We overtuigden misschien meer in het begin, maar als je naar de statistieken kijkt hebben we geen enkele match gestolen. En we blijven hongerig."

Wie dat zeker ook zal zijn is Luca Oyen, die vorige week na een maandenlange afwezigheid zijn rentree vierde bij Jong Genk. Mogelijk maakt hij nu ook meteen deel uit van de wedstrijdkern. Al zou dat dan wel slecht nieuws betekenen voor Christopher Bonsu Baah, die tegen KV Kortrijk door een opgeknollen knie op de bank begon.

Fink gekortwiekt op flank

"Hij heeft nog wat hinder. Als hij er niet bij kan zijn, komt Luca in de kern. In principe heeft hij nog wat meer ritme nodig, maar Luca kan een halfuur spelen indien we hem nodig hebben", wist Fink immers te vertellen. Het Belang van Limburg weet dat er zaterdag nog een medische check-up op het programma staat in de Cegeka Arena.

Pas dan zal de knoop worden doorgehakt of Bonsu Baah, dit seizoen een van de smaakmakers in Genk, mee afreist naar Brugge. Zo niet mag Noah Adedeji-Sternberg, die raak trof tegen Kortrijk, waarschijnlijk opnieuw op een basisplaats rekenen. Met ook Yira Sor nog altijd in de lappenmand zijn de opties op de flank immers beperkt.

Wie is volgens u een groter talent?

Meest recent

Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

26
26
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

99
99
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

49
49
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

68
68
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

355
355
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

95
95
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

142
142
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

511
511
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

61
61
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

247
247
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

370
370
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1324
1324
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

564
564
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

187
187
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

207
207
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

833
833
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

613
613
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

281
281
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

145
145
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

207
207
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

55
55
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

75
75
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

64
64
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

87
87

Meer sportnieuws