Fink foetert: smaakmaker in de lappenmand bij KRC Genk?

door
Fink foetert: smaakmaker in de lappenmand bij KRC Genk?

KRC Genk is momenteel nog steeds de fiere leider in de Jupiler Pro League, al voelen de Limburgers alsmaar meer de hete adem van Club Brugge in hun nek. In hun onderlinge confrontatie hopen Thorsten Fink en co zondag opnieuw wat meer afstand te creëren. Al is dat makkelijker gezegd dan gedaan.

In aanloop naar de topper in Jan Breydel legt de Duitse coach de favorietenrol alvast bij de landskampioen, die in een goede flow zit. Volgens hem hebben zijn troepen dan ook niks te verliezen. "Alles is positief. Na het weekend staan wij sowieso eerste. We staan ook niet voor niets op kop", klonk het onder meer op zijn persbabbel.

LEES OOK: Karetsas dropt straffe uitspraak na heropstanding Genk

Bonsu Baah out, Oyen in?

"We hebben veel respect voor Club Brugge, maar zijn zeker niet bang om naar daar te gaan. We zullen wel top moeten zijn", aldus Fink, volgens wie er geen sprake is van een vormdip. "We overtuigden misschien meer in het begin, maar als je naar de statistieken kijkt hebben we geen enkele match gestolen. En we blijven hongerig."

Wie dat zeker ook zal zijn is Luca Oyen, die vorige week na een maandenlange afwezigheid zijn rentree vierde bij Jong Genk. Mogelijk maakt hij nu ook meteen deel uit van de wedstrijdkern. Al zou dat dan wel slecht nieuws betekenen voor Christopher Bonsu Baah, die tegen KV Kortrijk door een opgeknollen knie op de bank begon.

Fink gekortwiekt op flank

"Hij heeft nog wat hinder. Als hij er niet bij kan zijn, komt Luca in de kern. In principe heeft hij nog wat meer ritme nodig, maar Luca kan een halfuur spelen indien we hem nodig hebben", wist Fink immers te vertellen. Het Belang van Limburg weet dat er zaterdag nog een medische check-up op het programma staat in de Cegeka Arena.

Pas dan zal de knoop worden doorgehakt of Bonsu Baah, dit seizoen een van de smaakmakers in Genk, mee afreist naar Brugge. Zo niet mag Noah Adedeji-Sternberg, die raak trof tegen Kortrijk, waarschijnlijk opnieuw op een basisplaats rekenen. Met ook Yira Sor nog altijd in de lappenmand zijn de opties op de flank immers beperkt.

Wie is volgens u een groter talent?

Meest recent

Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

43
43
'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

19
19
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

49
49
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

248
248
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

91
91
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

98
98
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

104
104
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

163
163
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

282
282
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

389
389
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

149
149
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

587
587
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

310
310
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

186
186
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

316
316
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

266
266
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

984
984
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

446
446
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

310
310
“Onmogelijke” Courtois haalt ferm uit na zeperd

Real Madrid is leider-af in de Primera Division. Tegen laagvlieger Girona speelde Thibaut Courtois ...

145
145
'Anderlecht kiest verrassende opvolger Coosemans'

Het loopt de laatste weken lekker bij Anderlecht, maar in het Lotto Park beseffen ze dat er nog ...

270
270
'Club Brugge vindt opvolger Onyedika op bekend terrein'

Club Brugge lijkt op de rand van een crisis te balanceren na een pijnlijke week, met nederlagen ...

249
249
KV Mechelen heeft aanwinst beet: Lierse steigert

KV Mechelen is voorlopig één van de revelaties van het seizoen. Ondanks een ...

221
221
Titelkoorts Anderlecht: "Zo is Union kampioen geworden"

Het gaat Anderlecht de laatste weken voor de wind, want zondag lieten ze al hun vierde ...

171
171
Genk hoort het graag: Karetsas legt transferplan op tafel

Hij kende dit seizoen even een dipje, maar de laatste weken haalt Konstantinos Karetsas weer een ...

491
491

Meer sportnieuws