Fofana straft Theate af, Clement grijpt nipt naast stuntzege

door
Fofana straft Theate af, Clement grijpt nipt naast stuntzege

In de Europa en Conference League lieten donderdag weer enkele Belgen van zich spreken. Malick Fofana hielp Olympique Lyon bijvoorbeeld aan de zege met een doelpunt tegen het Eintracht Frankfurt van Arthur Theate. Het Rangers van coach Philippe Clement wist Tottenham Hotspur in bedwang te houden: 1-1.

LEES OOK: UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Europa League

Lyon kampt met enorme financiële problemen, maar sportief is de Franse club bezig aan een degelijk seizoen. Het draait mee in de top 5 van de Ligue 1 en staat er ook in de Europa League goed voor. Donderdag wachtte echter een zware test tegen Eintracht Frankfurt, dat voor aanvang van de speeldag mee aan de leiding stond. 

De Fransen wisten die test echter met glans te doorstaan. Zo haalde Lyon het uiteindelijk met 3-2. Ook Fofana pikte zijn doelpuntje mee, zijn vierde al van de campagne. Daarvoor mocht hij collega-Rode Duivel Theate danken, die lag met pijnlijk balverlies aan de basis van de treffer. Lyon en Frankfurt delen hierdoor de vierde plaats met elk 13 op 18.

Het Rangers van coach Clement stevende lange tijd ook af op dat puntentotaal. De Schotten waren op eigen veld immers op voorsprong gekomen tegen Tottenham. Maar via Kulusevski werd het alsnog 1-1. De twee Britse ploegen tellen nu 11 op 18. Helemaal bovenaan het klassement pronkt SS Lazio met 16 op 18. De Romeinen wonnen donderdagavond met 1-3 op Ajax.

Conference League

In de derde Europese competitie waren de grootste ploegen al in de vooravond in actie gekomen. Wel doen enkele kleinere clubs het voortreffelijk. Shamrock Rovers bijvoorbeeld, staat zesde in het klassement na een ruime zege tegen Banja Luka. Panathinaikos en Basaksehir boekten hun beurt een broodnodige overwinning en behouden zo een kans om door te stoten.

Het nieuwe format in de Europese competities is een goede zaak ...

Meest recent

Schipbreuk City: fenomenale Doku voorkomt nederlaag in 96ste

In de Engelse titelstrijd heeft Manchester City duur puntenverlies geleden. Ondanks een dominante ...

13
13
Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

109
109
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

124
124
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

120
120
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

46
46
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

283
283
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

152
152
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

477
477
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

181
181
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

242
242
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

476
476
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

713
713
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

328
328
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

722
722
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

126
126
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

385
385
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

613
613
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

46
46
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

546
546
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

65
65
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

262
262
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

451
451
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

591
591
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

156
156
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

335
335

Meer sportnieuws