Fofana straft Theate af, Clement grijpt nipt naast stuntzege

door
Fofana straft Theate af, Clement grijpt nipt naast stuntzege

In de Europa en Conference League lieten donderdag weer enkele Belgen van zich spreken. Malick Fofana hielp Olympique Lyon bijvoorbeeld aan de zege met een doelpunt tegen het Eintracht Frankfurt van Arthur Theate. Het Rangers van coach Philippe Clement wist Tottenham Hotspur in bedwang te houden: 1-1.

LEES OOK: Club Brugge-debuut van Reis verloopt bijzonder opvallend

Europa League

Lyon kampt met enorme financiële problemen, maar sportief is de Franse club bezig aan een degelijk seizoen. Het draait mee in de top 5 van de Ligue 1 en staat er ook in de Europa League goed voor. Donderdag wachtte echter een zware test tegen Eintracht Frankfurt, dat voor aanvang van de speeldag mee aan de leiding stond. 

De Fransen wisten die test echter met glans te doorstaan. Zo haalde Lyon het uiteindelijk met 3-2. Ook Fofana pikte zijn doelpuntje mee, zijn vierde al van de campagne. Daarvoor mocht hij collega-Rode Duivel Theate danken, die lag met pijnlijk balverlies aan de basis van de treffer. Lyon en Frankfurt delen hierdoor de vierde plaats met elk 13 op 18.

Het Rangers van coach Clement stevende lange tijd ook af op dat puntentotaal. De Schotten waren op eigen veld immers op voorsprong gekomen tegen Tottenham. Maar via Kulusevski werd het alsnog 1-1. De twee Britse ploegen tellen nu 11 op 18. Helemaal bovenaan het klassement pronkt SS Lazio met 16 op 18. De Romeinen wonnen donderdagavond met 1-3 op Ajax.

Conference League

In de derde Europese competitie waren de grootste ploegen al in de vooravond in actie gekomen. Wel doen enkele kleinere clubs het voortreffelijk. Shamrock Rovers bijvoorbeeld, staat zesde in het klassement na een ruime zege tegen Banja Luka. Panathinaikos en Basaksehir boekten hun beurt een broodnodige overwinning en behouden zo een kans om door te stoten.

Trending:

Anderlecht leert belangrijke lessen in beste oefenpot
Anderlecht leert belangrijke lessen in beste oefenpot

Het nieuwe format in de Europese competities is een goede zaak ...

Meest recent

'Antwerp hoopt op herhaling van succestransfer'

Er is bij Antwerp nog heel veel werk aan de winkel voor het nieuwe seizoen. De eerste twee ...

12
12
'Milan verliest geduld: deadline voor Club en Jashari'

Club Brugge ging zondag in zijn tweede oefenwedstrijd van deze voorbereiding gelijkspelen op het ...

133
133
'PSG verbaast en wil titanendeal met Real Madrid sluiten'

Na jaren van frustratie haalde Paris Saint-Germain dit seizoen eindelijk zijn gram door de Champions ...

44
44
'Antwerp moet afscheid nemen van jeugdinternational'

De voorbije jaren moest de vinger op de knip bij Antwerp, waardoor de grote namen en dikke ...

43
43
'Club schakelt bliksemsnel: op zucht van vervanger Jashari'

Bij Club Brugge viel er de voorbije dagen een transferbommetje, want Ardon Jashari vertrok zaterdag ...

362
362
Antwerp kondigt extra versterking aan voor Stef Wils

Bij Antwerp is het deze zomer nog maar eens herbeginnen, want er vertrekken opnieuw heel wat spelers ...

130
130
'Prestigieuze transfer voor smaakmaker KV Kortrijk'

KV Kortrijk begint dit seizoen met een propere lei, want na de degradatie uit de Jupiler Pro League ...

148
148
'Club Brugge zorgt voor sensatie met vervanger Talbi'

Club Brugge moest zondag in zijn tweede oefenwedstrijd van de zomer vrede nemen met een ...

1018
1018
Red Flames gaan voor ouderwets voetbalmirakel: "Alles kan!"

De 1-0-nederlaag tegen Italië kwam héél ongelegen voor de Red Flames. Ze treffen ...

39
39
KRC Genk verrast met plotse Spaanse transferdeal

KRC Genk heeft dit weekend een verrassende transfer afgerond. De Limburgers laten een van de ...

220
220
De Cuyper naar Brighton: een exclusieve blik achter de schermen

Maxim De Cuyper heeft zijn transfer naar Brighton & Hove Albion afgerond. De Rode Duivel brengt ...

509
509
'PSV geeft Anderlecht en Antwerp transferboost van jewelste'

Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht zijn nog op zoek naar versterking. Ze krijgen plots bijzonder ...

686
686
'Club Brugge casht wéér: partijen vinden miljoenenakkoord'

Club Brugge weet even niet waar het zijn geld moet stapelen. Het komt plots langs alle kanten ...

913
913
Hasi verklapt eerste indruk: "Dit belooft wat"

Bij RSC Anderlecht kreeg Besnik Hasi al zes nieuwe spelers. De Brusselaars zijn zeker nog niet klaar ...

355
355
Lokeren kondigt culttransfer aan: "Dicht bij akkoord"

Sporting Lokeren is volop bezig om zich klaar te stomen voor het komende seizoen. De Waaslanders ...

214
214
Union SG met ultiem masterplan: "Dit was voorzien"

Het waren al drukke weken bij Union SG. Het geld vloeide al rijkelijk in en uit het Dudenpark. Er ...

103
103
Deze ex-JPL-sterren doen Verenigde Staten nu daveren

In de Major League Soccer spelen de nodige spelers met een verleden in de Jupiler Pro League. Wij ...

345
345
Hayen leert bij: verrassende meevaller plus grote flop

Club Brugge speelde 2-2 tegen Rangers FC. Het werd een partij met twee gezichten. Blauw-Zwart was ...

1056
1056
Mysterie rond Kevin De Bruyne groeit met deze beelden

Voor Kevin De Bruyne begint heel binnenkort een nieuw avontuur. Onze landgenoot gaat aan de slag bij ...

196
196
Standard gokt met Henry: wordt dit drama of droom?

Standard lijkt op weg een meer dan degelijke kern samen te stellen. De Rouches haalden met Casper ...

345
345
Anderlecht in de knoop: drie dossiers barsten open

RSC Anderlecht is nog zeker niet klaar op de transfermarkt. Paars-Wit zoekt naar versterking en ...

902
902
Club Brugge-debuut van Reis verloopt bijzonder opvallend

Club Brugge speelde om 15u een oefenpot op het veld van Rangers FC. Het was vooral uitkijken naar ...

363
363
Salarisbom bij VRT: Vannieuwkerke én Van Gucht shockeren

Ze zijn ongetwijfeld twee van de absolute boegbeelden van de openbare omroep: Karl Vannieuwkerke en ...

476
476
Boetedoening of mediastunt? Antwerp-fan Tom Waes breekt

Het eerste halfjaar van 2025 was ongetwijfeld niet het meest gelukkig uit het leven van Tom Waes. De ...

96
96
AI rukt op: vrouwenploeg test straffe vernieuwing

In Zwitserland vindt momenteel het UEFA Women’s EURO plaats, met onder meer de Red Flames. Zij ...

11
11

Meer sportnieuws