Ex-talent RSCA aan de slag in Praag: “Ontdekt dankzij Union"

door
Ex-talent RSCA aan de slag in Praag: “Ontdekt dankzij Union

Neerpede is een kwaliteitslabel inzake jeugdopleiding. Niet elk talent kan echter doorbreken in het eerste elftal van RSC Anderlecht. Zo vond Simion Michez zijn weg via een tussenstap bij Beerschot naar Slavia Praag. Hoe vergaat het de jonge Belg? Onze redactie sprak met de Tsjechische journalist Bárt Černík en zijn makelaar Axel Vergeylen.

Simion Michez maakte afgelopen zomer voor 3 miljoen euro de overstap van Beerschot naar Slavia Praag. De jonge flankspeler kende zijn jeugdopleiding bij Anderlecht. Hij schopte het tot de Futures, maar een doorbraak richting A-kern zat er niet in. Hij zette een stapje terug naar Beerschot en dat bleek de juiste te zijn. Hij deed er veel ervaring op en begin dit seizoen kwam Slavia Praag hem op het spoor. Zij betaalden prompt 3 miljoen euro. Michez is er nu invaller, maar zijn progressie verloopt er goed.

LEES OOK: Van Crombrugge slaat snoeihard terug op kritiek

Michez ontdekt dankzij Union SG

"Van wat ik heb gehoord, zijn de trainers dol op Michez. Hun scout vond hem eigenlijk per ongeluk, tijdens de voorbereiding op de matchen tegen Union SG. Ze doen normaal gesproken veel uitgebreider onderzoek naar een speler, maar dit was liefde op het eerste gezicht”, verklaarde hij.

"Hij is een speler die op meerdere posities en aan een hoge loopintensiteit kan spelen. Daarnaast heeft hij een geweldig schot in de benen en is hij erg snel. Ze vonden hem meteen interessant. Michez wordt door zijn ploegmaats en de coach ook omschreven als een bescheiden jongen met een goed karakter", gaat de journalist verder.

De stap van Beerschot naar Slavia Praag was groot. Vergeylen geeft aan dat de speler en zijn entourage daar zeer goed hebben over nagedacht. Het was een weloverwogen gezamenlijke beslissing.

"Het was een ongelooflijke stap die Simion kon zetten. Elke speler zet zijn stappen op zijn manier, en bij hem kwam die volgende stap er met Beerschot naar Slavia Praag. Een absolute topclub in Tsjechië. Het was een doordachte keuze om naar daar te trekken. Simion kreeg een uitstekende technische opleiding bij Anderlecht, maar daar moeten nu nog heel wat extra fysieke kwaliteiten bijkomen. Slavia Praag is in dat opzicht een ideale club. Inzake ingesteldheid, mentaliteit en intensiteit is het een ideale club voor hem. Door toch een hoge transfersom te betalen, spraken ze hun grote vertrouwen uit in de speler. We zijn heel blij met de overgang."

Voorlopig is de flankspeler er dus invaller. "Hij startte goed bij Slavia Praag, maar naderhand verdween hij een beetje meer uit beeld. Michez moet nog wat stappen zetten inzake fysiek vermogen, want de Tsjechische competitie is op dat vlak best zwaar. In de Europa League ging het ook wat moeizamer tegen Fenerbahçe en Frankfurt, maar ik verwacht dat hij tegen Anderlecht minuten zal maken", verklaart Černík.

Toekomstgericht werken bij Slavia Praag

Vergeylen geeft aan dat er een duidelijk plan is met Michez. "Zijn wedstrijd tegen Eintracht Frankfurt was gedurende 70 minuten geweldig met één defensief foutje van hem. De partij tegen Fenerbahçe was inderdaad zijn minste, maar dat komt ook omdat hij op een bepaald moment ook niet genoeg wedstrijdritme had waardoor die match wat minder was", geeft Vergeylen aan.

"Ze gaan hem rustig brengen bij Slavia Praag. Hij kreeg er een contract van vier jaar en als Michez binnen een jaar een vaste waarde is, dan zal hij goed hebben gewerkt. Moet dit? Neen, dat mag ook het jaar nadien zijn. Hij heeft in elk geval alle kwaliteiten om daar te slagen. Niet iedereen kan doorbreken bij de club waar hij is opgeleid, maar dit is weer een mooi verhaal van een speler die de juiste stappen volgt. Iemand die meedenkt, samen met ons overlegt en het is een droomjongen om mee samen te werken", aldus de spelersbegeleider.

Dat wordt ook bevestigd door Černík. "Door zijn profiel en snelheid werd hij vaker gebruikt in die Europese matchen, waar Slavia nog al eens roteert. David Douděra is de nummer één op de wingback, de andere positie op de wingback en de plaatsen achter de spits zijn ook ingevuld. Maar de tijd van Michez zal zeker nog komen, want hij is ook gehaald als een speler voor de toekomst. Bij Slavia duurt het meestal 6 maanden en een trainingskamp om helemaal te wennen aan het team, de competitie en de intensiteit", besluit hij.

 

Zal Michez helemaal doorbreken bij Slavia Praag?

Meest recent

Cisse Sandra roept ferm statement bij Club Brugge

Club Brugge won in de Croky Cup probleemloos van Eendracht Aalst-Lede. Uiteraard was de vicekampioen ...

25
25
Bondscoach spreekt duidelijke taal na De Cat-perikelen

Het WK U17 staat voor de deur en de selectie van bondscoach Bob Browaeys behoort tot ...

31
31
Loting Croky Cup: interessante affiches in 1/8e finale

De 1/16e finale van de Croky Cup is volledig afgewerkt. De afgelopen dagen werden alle wedstrijden ...

195
195
Lokeren reageert verrassend op Nainggolan-bom

Radja Nainggolan staat weer in het oog van de storm. De middenvelder was nog maar net in de Slimste ...

47
47
Croky Cup: KAA Gent vlamt, toch nog grote verrassing

De laatste wedstrijden van de 1/16e finale van de Croky Cup zijn afgewerkt. De afgelopen twee dagen ...

69
69
Waalse derby op scherp: Standard maakt korte metten met fans

Komende speeldag staat de Waalse derby tussen Standard Luik en Sporting Charleroi op het programma. ...

59
59
Opmerkelijk: Club Brugge-toppers gespot bij andere club

Club Brugge won gisteren met 6-1 in de beker tegen Eendracht Aalst-Lede en vanavond worden er nog ...

88
88
Benteke en Cuypers verdienen pak meer dan supersterren

De Major League Soccer heeft de laatste jaren aan populariteit gewonnen. De komst van Lionel Messi ...

37
37
Lukaku gaat "als een gek" tekeer: "Dat was de prikkel"

Romelu Lukaku staat bijna weer terug op een veld. De Rode Duivel raakte geblesseerd aan het begin ...

41
41
Hayen keert kar: wissel van de wacht bij Club Brugge?

In de 1/8 finale van de Croky Cup maakte Club Brugge woensdag gemakkelijk komaf met Eendracht Aalst. ...

272
272
Renard in paniek: Anderlecht betaalt dure blunder cash

In de 1/8 finale van de Croky Cup won RSC Anderlecht dinsdag met 2-0 van derdeklasser KVK Ninove, ...

248
248
'Overmars draait overuren: toptarget Antwerp al bekend'

Een zucht van opluchting woensdag op de Bosuil, waar Antwerp zich dankzij een 3-1 zege tegen ...

152
152
Roda JC geeft nog een transfervrije Belg onderdak

Al jaren zoeken heel wat Belgische spelers hun heil in de Nederlandse tweede klasse als ze in eigen ...

15
15
Leko verrast: laatste kans voor dure flop?

Donderdagavond staan nog de laatste wedstrijden in de zestiende finales van de Croky Cup op het ...

40
40
Opmerkelijke statistiek: Jonge Duivels favoriet op WK?

De selectie van de Jonge Duivels is donderdag afgereisd naar Qatar, want daar werken ze in november ...

134
134
Openda heeft zijn nieuwe trainer bij Juventus beet

Loïs Openda heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan zijn toptransfer naar Juventus. ...

29
29
'Bayern bedient Kompany op wenken: deal met Feyenoord'

Bayern München blijft dit seizoen alles aan flarden spelen. Het pakte deze week in de beker ...

90
90
'Terugkeer nadert: Lukaku zet belangrijke stap'

De komende weken zal Napoli even Belgenloos zijn. Kevin De Bruyne viel vorig weekend in de kraker ...

42
42
Italië ontploft: De Bruyne-drama neemt bizarre wending

Het De Bruyne-drama krijgt een onverwacht, pijnlijk staartje. De blessure van KDB blijkt meer dan ...

317
317
'Code rood bij Club Brugge: Hayen verleid door Celtic'

Na een wisselvallige start van het seizoen komt Club Brugge alvast wat de resultaten betreft stilaan ...

297
297
'Liedje is uitgezongen’-Gijp en Derksen gaan los op Borsato

Wat ooit begon als het verhaal van een van Nederlands meest geliefde zangers, is uitgedraaid op een ...

65
65
'Anderlecht hakt knoop door: bekerheld mag beschikken'

RSC Anderlecht liet zich in de 1/16 finale van de Croky Cup niet verrassen door KVK Ninove, maar van ...

397
397
Vermant dropt hint: knaltransfer op til bij Club Brugge

Na de recente 12 op 12 in de competitie plaatste Club Brugge zich logischerwijs ook voor de 1/8 ...

498
498
Mokerslag voor Nainggolan: 'Parket eist doorverwijzing'

Hij dook nog op in De Slimste Mens ter Wereld als de goedlachse ex-Rode Duivel met lef en ...

139
139
Antwerp krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Antwerp weet weer wat winnen is. Na de schamele twee op 21 in de competitie tankte het stamnummer ...

171
171

Meer sportnieuws