Rits: "Dát is de grootste verandering onder Hubert"

480 stemmen
Rits:

In de Europa League gaat donderdag in de Europa League op bezoek bij Slavia Praag. De Brusselaars konden alvast met het nodige vertrouwen naar Tsjechië afreizen. Sinds David Hubert het roer overnam als hoofdcoach mogen de resultaten immers gezien worden.

Paars-Wit vatte het seizoen aan met Brian Riemer als hoofdcoach. Die bleef op post ondanks het feit dat RSCA vorig seizoen de titel in extremis uit handen had gegeven. Maar de Deen slaagde er niet in om het spelniveau van zijn ploeg op te krikken. En toen ook de resultaten begonnen tegen te vallen, werd Riemer bedankt voor bewezen diensten.

De sportieve leiding moest dus op zoek naar een geschikte vervanger. Ondertussen werd Hubert aangesteld om te depanneren als interim-trainer. Die was al bij RSCA aan de slag als coach van de beloften. En de oud-middenvelder slaagde er meteen in om voor een nieuwe schwung te zorgen. Omdat ook de resultaten onder zijn bewind meevielen, werd Hubert uiteindelijk ook vast benoemd.

LEES OOK: 'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Hubert drukt stempel

Een risico gezien zijn beperkte ervaring als T1. Maar voorlopig pakt de aanstelling van Hubert goed uit. Sinds de pijnlijke nederlaag eind oktober op het veld van Club Brugge, liet Anderlecht amper nog steken vallen. Bovendien is het spelniveau aanzienlijk naar omhoog gegaan en scoren de Brusselaars al enkele weken aan de lopende band.

Op zijn persbabbel van woensdag werd Mats Rits dan ook gepolst naar het grootste verschil onder beide trainers. "David heeft andere accenten gelegd. Door het drukke programma zijn er weinig momenten om daar écht op te trainen. Maar we zetten hoger druk, in een iets ander systeem. We willen de bal hoog recupereren en dan óns spel brengen, met veel beweging en diepgang. We brengen dominant voetbal. Dát is de grootste verandering", klonk het bij Het Laatste Nieuws.

Rits in topvorm

Ook voor Rits zelf pakte de trainerswissel goed uit. Sinds Hubert de plak zwaait groeide de middenvelder terug naar zijn beste niveau. De laatste weken draagt hij ook op aanvallend vlak steeds vaker zijn steentje bij. "Ik mag meer infiltreren, ja. Al hangt het af van match tot match. Speel ik alleen op de ‘zes’, dan moet ik nog altijd controlerend spelen. Vanop de ‘acht’ kom ik iets meer voor de goal, wat ook meer opvalt. Wat ik het liefst doe? Voor mij maakt dat weinig verschil. Ik hoéf niet te scoren, zolang de ploeg maar wint."

Indien iedereen fit en in vorm, staat Rits dan in uw basisploeg bij het huidige RSCA?

Meest recent

Mexico als eerste naar zestiende finales, monsterzege Canada

In de nacht van donderdag op vrijdag kwamen op het WK opnieuw twee gastlanden in actie. In groep A ...

1
1
'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

201
201
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

79
79
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

38
38
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

173
173
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

30
30
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

41
41
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

193
193
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

577
577
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

177
177
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

74
74
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

437
437
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

75
75
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

216
216
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

541
541
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

528
528
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

488
488
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

364
364
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

200
200
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

604
604
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

271
271
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1075
1075
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

331
331
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

675
675
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

492
492

Meer sportnieuws