Rits: "Dát is de grootste verandering onder Hubert"

480 stemmen
Rits:

In de Europa League gaat donderdag in de Europa League op bezoek bij Slavia Praag. De Brusselaars konden alvast met het nodige vertrouwen naar Tsjechië afreizen. Sinds David Hubert het roer overnam als hoofdcoach mogen de resultaten immers gezien worden.

Paars-Wit vatte het seizoen aan met Brian Riemer als hoofdcoach. Die bleef op post ondanks het feit dat RSCA vorig seizoen de titel in extremis uit handen had gegeven. Maar de Deen slaagde er niet in om het spelniveau van zijn ploeg op te krikken. En toen ook de resultaten begonnen tegen te vallen, werd Riemer bedankt voor bewezen diensten.

De sportieve leiding moest dus op zoek naar een geschikte vervanger. Ondertussen werd Hubert aangesteld om te depanneren als interim-trainer. Die was al bij RSCA aan de slag als coach van de beloften. En de oud-middenvelder slaagde er meteen in om voor een nieuwe schwung te zorgen. Omdat ook de resultaten onder zijn bewind meevielen, werd Hubert uiteindelijk ook vast benoemd.

LEES OOK: Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Hubert drukt stempel

Een risico gezien zijn beperkte ervaring als T1. Maar voorlopig pakt de aanstelling van Hubert goed uit. Sinds de pijnlijke nederlaag eind oktober op het veld van Club Brugge, liet Anderlecht amper nog steken vallen. Bovendien is het spelniveau aanzienlijk naar omhoog gegaan en scoren de Brusselaars al enkele weken aan de lopende band.

Op zijn persbabbel van woensdag werd Mats Rits dan ook gepolst naar het grootste verschil onder beide trainers. "David heeft andere accenten gelegd. Door het drukke programma zijn er weinig momenten om daar écht op te trainen. Maar we zetten hoger druk, in een iets ander systeem. We willen de bal hoog recupereren en dan óns spel brengen, met veel beweging en diepgang. We brengen dominant voetbal. Dát is de grootste verandering", klonk het bij Het Laatste Nieuws.

Rits in topvorm

Ook voor Rits zelf pakte de trainerswissel goed uit. Sinds Hubert de plak zwaait groeide de middenvelder terug naar zijn beste niveau. De laatste weken draagt hij ook op aanvallend vlak steeds vaker zijn steentje bij. "Ik mag meer infiltreren, ja. Al hangt het af van match tot match. Speel ik alleen op de ‘zes’, dan moet ik nog altijd controlerend spelen. Vanop de ‘acht’ kom ik iets meer voor de goal, wat ook meer opvalt. Wat ik het liefst doe? Voor mij maakt dat weinig verschil. Ik hoéf niet te scoren, zolang de ploeg maar wint."

Indien iedereen fit en in vorm, staat Rits dan in uw basisploeg bij het huidige RSCA?

Meest recent

De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

71
71
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

12
12
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

40
40
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

25
25
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

91
91
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

112
112
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

26
26
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

44
44
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

55
55
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

257
257
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

151
151
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

40
40
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

205
205
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

140
140
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

135
135
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

89
89
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

422
422
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

330
330
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

131
131
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

129
129
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

92
92
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

32
32
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

164
164
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

197
197
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

42
42

Meer sportnieuws