Rits: "Dát is de grootste verandering onder Hubert"

480 stemmen
Rits:

In de Europa League gaat donderdag in de Europa League op bezoek bij Slavia Praag. De Brusselaars konden alvast met het nodige vertrouwen naar Tsjechië afreizen. Sinds David Hubert het roer overnam als hoofdcoach mogen de resultaten immers gezien worden.

Paars-Wit vatte het seizoen aan met Brian Riemer als hoofdcoach. Die bleef op post ondanks het feit dat RSCA vorig seizoen de titel in extremis uit handen had gegeven. Maar de Deen slaagde er niet in om het spelniveau van zijn ploeg op te krikken. En toen ook de resultaten begonnen tegen te vallen, werd Riemer bedankt voor bewezen diensten.

De sportieve leiding moest dus op zoek naar een geschikte vervanger. Ondertussen werd Hubert aangesteld om te depanneren als interim-trainer. Die was al bij RSCA aan de slag als coach van de beloften. En de oud-middenvelder slaagde er meteen in om voor een nieuwe schwung te zorgen. Omdat ook de resultaten onder zijn bewind meevielen, werd Hubert uiteindelijk ook vast benoemd.

LEES OOK: 'Klopp verrast en wil David Hubert binnenhalen'

Hubert drukt stempel

Een risico gezien zijn beperkte ervaring als T1. Maar voorlopig pakt de aanstelling van Hubert goed uit. Sinds de pijnlijke nederlaag eind oktober op het veld van Club Brugge, liet Anderlecht amper nog steken vallen. Bovendien is het spelniveau aanzienlijk naar omhoog gegaan en scoren de Brusselaars al enkele weken aan de lopende band.

Op zijn persbabbel van woensdag werd Mats Rits dan ook gepolst naar het grootste verschil onder beide trainers. "David heeft andere accenten gelegd. Door het drukke programma zijn er weinig momenten om daar écht op te trainen. Maar we zetten hoger druk, in een iets ander systeem. We willen de bal hoog recupereren en dan óns spel brengen, met veel beweging en diepgang. We brengen dominant voetbal. Dát is de grootste verandering", klonk het bij Het Laatste Nieuws.

Rits in topvorm

Ook voor Rits zelf pakte de trainerswissel goed uit. Sinds Hubert de plak zwaait groeide de middenvelder terug naar zijn beste niveau. De laatste weken draagt hij ook op aanvallend vlak steeds vaker zijn steentje bij. "Ik mag meer infiltreren, ja. Al hangt het af van match tot match. Speel ik alleen op de ‘zes’, dan moet ik nog altijd controlerend spelen. Vanop de ‘acht’ kom ik iets meer voor de goal, wat ook meer opvalt. Wat ik het liefst doe? Voor mij maakt dat weinig verschil. Ik hoéf niet te scoren, zolang de ploeg maar wint."

Indien iedereen fit en in vorm, staat Rits dan in uw basisploeg bij het huidige RSCA?

Meest recent

Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

2
2
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

25
25
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

46
46
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

69
69
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

41
41
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

87
87
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

34
34
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

235
235
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

90
90
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

572
572
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

50
50
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

250
250
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

252
252
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

509
509
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

445
445
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

597
597
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

75
75
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

109
109
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

177
177
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

85
85
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

92
92
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

229
229
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

163
163
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

150
150
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

281
281

Meer sportnieuws