Rits: "Dát is de grootste verandering onder Hubert"

door
Rits:

In de Europa League gaat donderdag in de Europa League op bezoek bij Slavia Praag. De Brusselaars konden alvast met het nodige vertrouwen naar Tsjechië afreizen. Sinds David Hubert het roer overnam als hoofdcoach mogen de resultaten immers gezien worden.

Paars-Wit vatte het seizoen aan met Brian Riemer als hoofdcoach. Die bleef op post ondanks het feit dat RSCA vorig seizoen de titel in extremis uit handen had gegeven. Maar de Deen slaagde er niet in om het spelniveau van zijn ploeg op te krikken. En toen ook de resultaten begonnen tegen te vallen, werd Riemer bedankt voor bewezen diensten.

De sportieve leiding moest dus op zoek naar een geschikte vervanger. Ondertussen werd Hubert aangesteld om te depanneren als interim-trainer. Die was al bij RSCA aan de slag als coach van de beloften. En de oud-middenvelder slaagde er meteen in om voor een nieuwe schwung te zorgen. Omdat ook de resultaten onder zijn bewind meevielen, werd Hubert uiteindelijk ook vast benoemd.

LEES OOK: 'Anderlecht baalt: KRC Genk niét in de running'

Hubert drukt stempel

Een risico gezien zijn beperkte ervaring als T1. Maar voorlopig pakt de aanstelling van Hubert goed uit. Sinds de pijnlijke nederlaag eind oktober op het veld van Club Brugge, liet Anderlecht amper nog steken vallen. Bovendien is het spelniveau aanzienlijk naar omhoog gegaan en scoren de Brusselaars al enkele weken aan de lopende band.

Op zijn persbabbel van woensdag werd Mats Rits dan ook gepolst naar het grootste verschil onder beide trainers. "David heeft andere accenten gelegd. Door het drukke programma zijn er weinig momenten om daar écht op te trainen. Maar we zetten hoger druk, in een iets ander systeem. We willen de bal hoog recupereren en dan óns spel brengen, met veel beweging en diepgang. We brengen dominant voetbal. Dát is de grootste verandering", klonk het bij Het Laatste Nieuws.

Rits in topvorm

Ook voor Rits zelf pakte de trainerswissel goed uit. Sinds Hubert de plak zwaait groeide de middenvelder terug naar zijn beste niveau. De laatste weken draagt hij ook op aanvallend vlak steeds vaker zijn steentje bij. "Ik mag meer infiltreren, ja. Al hangt het af van match tot match. Speel ik alleen op de ‘zes’, dan moet ik nog altijd controlerend spelen. Vanop de ‘acht’ kom ik iets meer voor de goal, wat ook meer opvalt. Wat ik het liefst doe? Voor mij maakt dat weinig verschil. Ik hoéf niet te scoren, zolang de ploeg maar wint."

Indien iedereen fit en in vorm, staat Rits dan in uw basisploeg bij het huidige RSCA?

Meest recent

Mazzu haalt snoeihard uit naar zijn eigen spelers

OH Leuven deed vorige week nog een uitstekende zaak door te gaan winnen in Charleroi, maar staat nu ...

29
29
Cinel strooit met lof nadat Cercle eindelijk nog eens wint

De voorbije maanden verzeilde Cercle Brugge in een diepe crisis. Het bleef maar liefst vier maanden ...

24
24
Hey duidt belangrijk verschil aan bij Anderlecht

Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om de topper op het veld van Antwerp naar zijn hand te ...

102
102
Marokko opent Africa Cup met zege na geweldige goal

Zondagavond is de Africa Cup van start gegaan. In de openingswedstrijd wist gastland en topfavoriet ...

45
45
Antwerp baalt als stekker: "We laten het liggen"

Antwerp maakte de voorbije weken een straffe opmars met zeges tegen Club Brugge, Genk en AA Gent. ...

121
121
Hasi slaat en zalft: "Op dat vlak een vooruitgang"

De topper van zondagavond tussen Antwerp en Anderlecht heeft spektakel opgeleverd. De Great Old leek ...

142
142
Gerkens loodst Cercle naar eerste zege in 4 maanden(!)

Na vier maanden is Cercle Brugge er eindelijk nog eens in geslaagd om een wedstrijd te winnen. De ...

79
79
Degreef legt sfeervolle Bosuil alsnog het zwijgen op

Om 18u30 stond de topper tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht op het programma. In een ...

303
303
Vanaken verklapt impact van Leko bij Club Brugge

Club Brugge won verdiend met 2-1 van AA Gent, maar echt overtuigen deden de Bruggelingen ook niet. ...

456
456
Vanderbiest looft: "Eén van de best voetballende ploegen"

Bij STVV blijft het droomseizoen duren. De Kanaries wonnen met 1-0 van KV Mechelen en de top zes ...

87
87
Kompany wint vlot met Bayern, Man Utd onderuit

In de Bundesliga en Premier League stonden er twee matchen op het programma. Bayern München ...

27
27
Anderlecht overklast op de Bosuil: één man krijgt volle laag

Royal Antwerp FC neemt het momenteel op tegen RSC Anderlecht. De Great Old heeft RSCA de eerste ...

485
485
'Overmars aan zet: Antwerp dreigt topdeal mis te lopen'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

120
120
De Mil hard na 0 op 6: pijnpunt AA Gent blootgelegd

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

172
172
Leko doet boekje open: saillante details Gent-exit onthuld

Club Brugge won zondagmiddag op eigen veld met 2-1 van AA Gent. Een opsteker voor coach Ivan ...

275
275
Rode kaart helpt Barça, Belgen vieren in Coupe de France

FC Barcelona heeft een voor hun bijzonder mooi kalenderjaar op gepaste wijze afgesloten. Zo wonnen ...

34
34
Play-Off I in zicht: STVV klopt KVM in 'Duel der Revelaties'

Een week na de slipper op Anderlecht, heeft STVV in eigen huis aangeknoopt met een belangrijke zege. ...

74
74
Antwerp-Anderlecht: Oosting resoluut, Hasi verrast op middenveld

RSC Anderlecht wil zondagavond eindelijk nog eens een overtuigende prestatie buitenshuis neerzetten. ...

148
148
Nieuwe coach Genk? Simons reageert live voor camera's

KRC Genk wil vlak voor de jaarwissel zijn nieuwe hoofdcoach presenteren. De voorbije dagen leek het ...

2502
2502
Leko haalt zijn gram: "Maar één ploeg wou voetballen"

Amper twee weken na zijn veelbesproken vertrek, heeft Ivan Leko AA Gent opnieuw een loer gedraaid. ...

201
201
Pijnlijk! Club-spelers duwen mes nog dieper in Gentse wonde

Club Brugge heeft de veelbesproken editie van de 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

585
585
"Onaanvaardbaar" - Gent kent oorzaak zure nederlaag

Het is AA Gent dan toch niet gelukt om zijn ultieme revanche te nemen op Club Brugge. De Buffalo's ...

280
280
Perisic bevrijdt PSV, Atlético verslaat Witsel en co

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV zijn laatste match van 2025 al winnend afgesloten. ...

12
12
Met dank aan spitsen: Club ziet af, maar klopt Gent verdiend

Club Brugge heeft zondagmiddag de veelbesproken 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

222
222
Genk twijfelt plots: totale wending in trainersdossier?

KRC Genk wil eerstdaags zijn nieuwe trainer presenteren. De voorbije dagen had het er alle schijn ...

716
716

Meer sportnieuws