Tweetal neemt Club bij de arm: "Hij maakt voetbal simpel"

644 stemmen
Tweetal neemt Club bij de arm:

In de Champions League heeft Club Brugge dinsdagavond opnieuw een sterke prestatie neergezet. De Belgische kampioen won op eigen veld namelijk met 2-1 van Sporting CP. Een aantal spelers liet daarbij opnieuw een sterke prestatie noteren.

De ploeg van Nicky Hayen begon dramatisch aan zijn derde thuismatch in het vernieuwde Kampioenenbal. Na amper drie minuten kon de Portugese titelverdediger op voorsprong klimmen. Blauw-Zwart reageerde echter gepast en zette zijn voet vrijwel meteen naast die van Sporting. Dat zorgde nog voor rust voor de verdiende gelijkmaker na een eigen doelpunt.

Na de pauze hield Club de wedstrijd goed onder controle. En in de slotfase barste het Jan Breydel-stadion helemaal uit zijn voegen. Na een goede combinatie wist invaller Casper Nielsen immers voor de 2-1 te zorgen. De Bruggelingen wisten die minieme voorsprong uiteindelijk ook netjes over de streep te trekken en zetten zo een grote stap richting de volgende fase.

LEES OOK: "België nog niks laten zien" - nieuwe bondscoach op komst?

Sterkhouders maken indruk

Aan uitblinkers dan ook geen gebrek bij de thuisploeg. Achterin was Joel Ordoñez, niet voor het eerst dit seizoen, ronduit indrukwekkend in zijn defensieve arbeid. Topspits Victor Gyökeres zat lange tijd in zijn achterzak. In het aanvallende compartiment blijft Christos Tzolis zich dan weer profileren als de beste zomeraankoop van eender welke Belgische ploeg.

Radiocommentator/analist Tom Boudeweel raakte echter vooral onder de indruk van Brandon Mechele en Hans Vanaken. Beide sterkhouders, goed voor elk zes landstitels bij Blauw-Zwart, werden vooraf in de bloemen gezet met een fraaie tifo. Zij bedankten de supporters vervolgens met een sterke prestatie op het veld.

Toonaangevend tweetal

Mechele bijvoorbeeld, liet zich defensief amper op een fout betrappen. "Ze waren gisteravond opnieuw de twee steunpilaren van een sterk Club Brugge. Gyökeres, de Europese topschutter met 60 goals in dit kalenderjaar, heeft heel weinig kunnen klaarmaken tegen Mechele", oordeelt Boudeweel bij Sporza.

Vanaken was op zijn beurt heer en meester op het middenveld en pakte uit met een geweldige assist. "Hans Vanaken was weer Hans Vanaken zelf, met vooral die subtiele assist voor de 2-1, de goal van de overwinning. Dan bleek nog maar eens dat voetbal eigenlijk heel simpel is. Maar Hans Vanaken was meer dan die subtiele assist gisteravond."

Vanaken en Mechele krijgen te weinig erkenning in België ...

Meest recent

Beveren jubelt: sterspeler blijft alsnog aan boord

SK Beveren veroverde vorig seizoen tot ieders verbazing met grote overmacht de titel in 1B en mag ...

0
0
Vandenbempt waarschuwt Garcia: "Zou enorme fout zijn"

De Rode Duivels staan voor hun match van de waarheid. Tegen Nieuw-Zeeland moeten ze nog alle zeilen ...

16
16
Sporting Hasselt slaat zeer fraaie Belgische dubbelslag

Het wordt komend seizoen in de Challenger Pro League uitkijken naar welke meerwaarde Sporting ...

29
29
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

24
24
'Man City haalt keihard uit met deal van 135 miljoen'

Bij Manchester City beginnen ze deze zomer aan een nieuw tijdperk na het vertrek van Pep Guardiola. ...

21
21
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

13
13
Rode Duivels krijgen zware uppercut vlak voor groepsfinale

De Rode Duivels staan voor hun groepsfinale al met de rug tegen de muur. En vlak voor de beslissende ...

239
239
'KV Mechelen laat goalgetter rijpen, nieuwe keeper Westerlo'

Nu de meeste eersteklassers weer begonnen zijn aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen, willen ze ...

19
19
De Cat en Lukaku bij Anderlecht? Dit zegt Vitor Bruno

Na alweer een tegenvallend seizoen hoopt Anderlecht straks eindelijk weer de aansluiting te maken ...

125
125
Mechele benoemt Duivels probleem: "Dat was wake-upcall"

Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd zijn de Rode Duivels aan zet in hun laatste groepswedstrijd op ...

62
62
'Union krijgt zeer pikante vraagprijs te horen'

Union was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

48
48
Club Brugge ruikt dubbele stuntdeal na plotse wending

Club Brugge staat op het punt om te verrassen op de transfermarkt. Er ligt een dubbele stunt op ...

279
279
'Shoppinglijstje Sibierski uitgebreid na forse domper'

Bij Anderlecht lijken ze eindelijk klaar om helemaal aan hun zomermercato te beginnen. Met Vitor ...

382
382
Doku, Lukaku, Vanaken: Garcia brengt verrassende update

Zaterdagochtend staan de Rode Duivels voor hun match van de waarheid op dit WK. Tegen Nieuw-Zeeland ...

429
429
Oranje boekt weer vlotte zege, Japan en Zweden ook door

In de nacht van donderdag op vrijdag viel ook in groep F nog de beslissing. Oranje verzekerde zich ...

54
54
Turkije redt zijn eer nog, Australië mogelijk tegen Duivels

Vrijdagochtend werd ook nog de slotspeeldag in groep D op het WK afgewerkt. Daarin heeft Turkije ...

72
72
Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

113
113
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

93
93
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

384
384
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

280
280
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

62
62
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

511
511
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

228
228
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

593
593
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

75
75

Meer sportnieuws