Tweetal neemt Club bij de arm: "Hij maakt voetbal simpel"

door
Tweetal neemt Club bij de arm:

In de Champions League heeft Club Brugge dinsdagavond opnieuw een sterke prestatie neergezet. De Belgische kampioen won op eigen veld namelijk met 2-1 van Sporting CP. Een aantal spelers liet daarbij opnieuw een sterke prestatie noteren.

De ploeg van Nicky Hayen begon dramatisch aan zijn derde thuismatch in het vernieuwde Kampioenenbal. Na amper drie minuten kon de Portugese titelverdediger op voorsprong klimmen. Blauw-Zwart reageerde echter gepast en zette zijn voet vrijwel meteen naast die van Sporting. Dat zorgde nog voor rust voor de verdiende gelijkmaker na een eigen doelpunt.

Na de pauze hield Club de wedstrijd goed onder controle. En in de slotfase barste het Jan Breydel-stadion helemaal uit zijn voegen. Na een goede combinatie wist invaller Casper Nielsen immers voor de 2-1 te zorgen. De Bruggelingen wisten die minieme voorsprong uiteindelijk ook netjes over de streep te trekken en zetten zo een grote stap richting de volgende fase.

LEES OOK: Opvallend: Scheidsrechtersbaas zet klagende Vanaken op zijn plaats

Sterkhouders maken indruk

Aan uitblinkers dan ook geen gebrek bij de thuisploeg. Achterin was Joel Ordoñez, niet voor het eerst dit seizoen, ronduit indrukwekkend in zijn defensieve arbeid. Topspits Victor Gyökeres zat lange tijd in zijn achterzak. In het aanvallende compartiment blijft Christos Tzolis zich dan weer profileren als de beste zomeraankoop van eender welke Belgische ploeg.

Radiocommentator/analist Tom Boudeweel raakte echter vooral onder de indruk van Brandon Mechele en Hans Vanaken. Beide sterkhouders, goed voor elk zes landstitels bij Blauw-Zwart, werden vooraf in de bloemen gezet met een fraaie tifo. Zij bedankten de supporters vervolgens met een sterke prestatie op het veld.

Toonaangevend tweetal

Mechele bijvoorbeeld, liet zich defensief amper op een fout betrappen. "Ze waren gisteravond opnieuw de twee steunpilaren van een sterk Club Brugge. Gyökeres, de Europese topschutter met 60 goals in dit kalenderjaar, heeft heel weinig kunnen klaarmaken tegen Mechele", oordeelt Boudeweel bij Sporza.

Vanaken was op zijn beurt heer en meester op het middenveld en pakte uit met een geweldige assist. "Hans Vanaken was weer Hans Vanaken zelf, met vooral die subtiele assist voor de 2-1, de goal van de overwinning. Dan bleek nog maar eens dat voetbal eigenlijk heel simpel is. Maar Hans Vanaken was meer dan die subtiele assist gisteravond."

Vanaken en Mechele krijgen te weinig erkenning in België ...

Meest recent

'Club Brugge-bestuur beslist over job Ivan Leko'

Club Brugge is met een dubbele opdoffer aan de tweede seizoenshelft begonnen. Coach Ivan Leko zal ...

22
22
‘Anderlecht verstomt: absurde cashdeal voor nieuwe spits’

Anderlecht zet onverwacht een grote stap voor een nieuwe 9. Er ligt een stevige cashdeal klaar, maar ...

216
216
'Noa Lang genadeloos gedumpt: Napoli schakelt meteen door'

Amper een half jaar na zijn komst, loopt het avontuur van Noa Lang bij SSC Napoli voorlopig op zijn ...

17
17
'Tweede wintertransfer Anderlecht rond: financiële details gelekt'

RSC Anderlecht beleefde tot dusver een behoorlijk kalme wintermercato en rondde nog maar ...

118
118
Club onder immense druk: Leko grijpt in met basiself

Dinsdag komt ook de Champions League uit zijn winterslaap en daarbij staat Club Brugge meteen ...

137
137
Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

206
206
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

211
211
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

106
106
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

418
418
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

552
552
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

401
401
Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

205
205
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

190
190
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

107
107
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

615
615
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

354
354
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

368
368
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

415
415
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

234
234
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

180
180
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

386
386
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

831
831
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

290
290
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

240
240
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

124
124

Meer sportnieuws