Tweetal neemt Club bij de arm: "Hij maakt voetbal simpel"

644 stemmen
Tweetal neemt Club bij de arm:

In de Champions League heeft Club Brugge dinsdagavond opnieuw een sterke prestatie neergezet. De Belgische kampioen won op eigen veld namelijk met 2-1 van Sporting CP. Een aantal spelers liet daarbij opnieuw een sterke prestatie noteren.

De ploeg van Nicky Hayen begon dramatisch aan zijn derde thuismatch in het vernieuwde Kampioenenbal. Na amper drie minuten kon de Portugese titelverdediger op voorsprong klimmen. Blauw-Zwart reageerde echter gepast en zette zijn voet vrijwel meteen naast die van Sporting. Dat zorgde nog voor rust voor de verdiende gelijkmaker na een eigen doelpunt.

Na de pauze hield Club de wedstrijd goed onder controle. En in de slotfase barste het Jan Breydel-stadion helemaal uit zijn voegen. Na een goede combinatie wist invaller Casper Nielsen immers voor de 2-1 te zorgen. De Bruggelingen wisten die minieme voorsprong uiteindelijk ook netjes over de streep te trekken en zetten zo een grote stap richting de volgende fase.

LEES OOK: Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

Sterkhouders maken indruk

Aan uitblinkers dan ook geen gebrek bij de thuisploeg. Achterin was Joel Ordoñez, niet voor het eerst dit seizoen, ronduit indrukwekkend in zijn defensieve arbeid. Topspits Victor Gyökeres zat lange tijd in zijn achterzak. In het aanvallende compartiment blijft Christos Tzolis zich dan weer profileren als de beste zomeraankoop van eender welke Belgische ploeg.

Radiocommentator/analist Tom Boudeweel raakte echter vooral onder de indruk van Brandon Mechele en Hans Vanaken. Beide sterkhouders, goed voor elk zes landstitels bij Blauw-Zwart, werden vooraf in de bloemen gezet met een fraaie tifo. Zij bedankten de supporters vervolgens met een sterke prestatie op het veld.

Toonaangevend tweetal

Mechele bijvoorbeeld, liet zich defensief amper op een fout betrappen. "Ze waren gisteravond opnieuw de twee steunpilaren van een sterk Club Brugge. Gyökeres, de Europese topschutter met 60 goals in dit kalenderjaar, heeft heel weinig kunnen klaarmaken tegen Mechele", oordeelt Boudeweel bij Sporza.

Vanaken was op zijn beurt heer en meester op het middenveld en pakte uit met een geweldige assist. "Hans Vanaken was weer Hans Vanaken zelf, met vooral die subtiele assist voor de 2-1, de goal van de overwinning. Dan bleek nog maar eens dat voetbal eigenlijk heel simpel is. Maar Hans Vanaken was meer dan die subtiele assist gisteravond."

Vanaken en Mechele krijgen te weinig erkenning in België ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

69
69
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

127
127
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

60
60
Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

De Rode Duivels oefenen zaterdag nog eens tegen Tunesië, maar daarna begint het echte werk. Er ...

41
41
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Beerschot mocht dit seizoen lange tijd dromen van een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar die ...

52
52
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

299
299
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

72
72
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

71
71
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

70
70
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

63
63
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

105
105
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

141
141
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

190
190
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

220
220
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

220
220
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

672
672
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

320
320
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

159
159
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

170
170
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

140
140
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

177
177
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

149
149
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

60
60
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

458
458
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

245
245
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

430
430

Meer sportnieuws