Tweetal neemt Club bij de arm: "Hij maakt voetbal simpel"

644
Tweetal neemt Club bij de arm:

In de Champions League heeft Club Brugge dinsdagavond opnieuw een sterke prestatie neergezet. De Belgische kampioen won op eigen veld namelijk met 2-1 van Sporting CP. Een aantal spelers liet daarbij opnieuw een sterke prestatie noteren.

De ploeg van Nicky Hayen begon dramatisch aan zijn derde thuismatch in het vernieuwde Kampioenenbal. Na amper drie minuten kon de Portugese titelverdediger op voorsprong klimmen. Blauw-Zwart reageerde echter gepast en zette zijn voet vrijwel meteen naast die van Sporting. Dat zorgde nog voor rust voor de verdiende gelijkmaker na een eigen doelpunt.

Na de pauze hield Club de wedstrijd goed onder controle. En in de slotfase barste het Jan Breydel-stadion helemaal uit zijn voegen. Na een goede combinatie wist invaller Casper Nielsen immers voor de 2-1 te zorgen. De Bruggelingen wisten die minieme voorsprong uiteindelijk ook netjes over de streep te trekken en zetten zo een grote stap richting de volgende fase.

LEES OOK: Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Sterkhouders maken indruk

Aan uitblinkers dan ook geen gebrek bij de thuisploeg. Achterin was Joel Ordoñez, niet voor het eerst dit seizoen, ronduit indrukwekkend in zijn defensieve arbeid. Topspits Victor Gyökeres zat lange tijd in zijn achterzak. In het aanvallende compartiment blijft Christos Tzolis zich dan weer profileren als de beste zomeraankoop van eender welke Belgische ploeg.

Radiocommentator/analist Tom Boudeweel raakte echter vooral onder de indruk van Brandon Mechele en Hans Vanaken. Beide sterkhouders, goed voor elk zes landstitels bij Blauw-Zwart, werden vooraf in de bloemen gezet met een fraaie tifo. Zij bedankten de supporters vervolgens met een sterke prestatie op het veld.

Toonaangevend tweetal

Mechele bijvoorbeeld, liet zich defensief amper op een fout betrappen. "Ze waren gisteravond opnieuw de twee steunpilaren van een sterk Club Brugge. Gyökeres, de Europese topschutter met 60 goals in dit kalenderjaar, heeft heel weinig kunnen klaarmaken tegen Mechele", oordeelt Boudeweel bij Sporza.

Vanaken was op zijn beurt heer en meester op het middenveld en pakte uit met een geweldige assist. "Hans Vanaken was weer Hans Vanaken zelf, met vooral die subtiele assist voor de 2-1, de goal van de overwinning. Dan bleek nog maar eens dat voetbal eigenlijk heel simpel is. Maar Hans Vanaken was meer dan die subtiele assist gisteravond."

Vanaken en Mechele krijgen te weinig erkenning in België ...

Meest recent

'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

52
52
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

144
144
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

166
166
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

65
65
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

44
44
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

171
171
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

31
31
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

88
88
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

174
174
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

669
669
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

87
87
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

131
131
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

186
186
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

173
173
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

66
66
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

115
115
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

131
131
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

221
221
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

445
445
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

146
146
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

249
249
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

41
41
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

186
186
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

33
33
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

191
191

Meer sportnieuws