Druk bij Gent neemt toe: Vrancken maakt zich sterk

door
Druk bij Gent neemt toe: Vrancken maakt zich sterk

In de Conference League krijgt AA Gent donderdagavond het bezoek van het Tsjechische Backa Topola. En de Buffalo's kunnen dan maar beter een goede prestatie neerzetten. Na de zwakke resultaten van de voorbije weken is de druk immers gevoelig toegenomen.

De Buffalo's begonnen afgelopen zomer aan een compleet nieuw hoofdstuk. Zo werd definitief afscheid genomen van voorzitter Ivan De Witte, terwijl manager Michel Louwagie louter nog een adviserende functie kreeg. Ook de samenwerking met trainer Hein Vanhaezebrouck kreeg geen vervolg. Om hem te vervangen koos nieuwe eigenaar Sam Baro voor Wouter Vrancken.

Op zich een logische keuze van Baro en co. De oud-middenvelder heeft zelf nog een verleden als speler bij Gent en maakte in de voorbije seizoenen indruk als hoofdtrainer. Eerst bij KV Mechelen, vervolgens bij KRC Genk. Bij die laatste club vertrok hij vorig seizoen echter in onmin met het bestuur. En zo konden de Buffalo's hun slag slaan.

LEES OOK: STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Kritische supporters

Voorlopig is de aanstelling van Vrancken evenwel nog geen doorslaand succes. Daarvoor presteert zijn ploeg veel te wisselvallig. De resultaten zijn dan ook navenant. In de competitie Gent weggezakt naar de vijfde plaats, het moet nog vol aan de bak om door te stoten in de Conference League en sneuvelde vorige week in de Croky Cup.

Afgelopen weekend werd tegen STVV de eerste zege in bijna een maand tijd geboekt. Dat was ook nodig, want bij de achterban begon de kritiek gevoelig toe te nemen. In de voorbije weken werd vanuit de tribunes meermaals 'Vrancken buiten' en soortgelijke leuzen gescandeerd.

Druk uit zichzelf

Op zijn persbabbel daags voor de Europese match tegen Backa Topola, werd de Gentse trainer dan ook gepolst naar deze toenemende druk. Maar Vrancken lijkt zich daar voorlopig niet al te druk om te maken. "Bij ons zit er overal evenveel druk op. Als sportman moet de druk vanuit uzelf komen, niet van buitenaf", maakte hij zich sterk bij Het Laatste Nieuws. Vrancken blijft dan ook ambitieus en stelt dat Gent foutloos zal moeten blijven om zich alsnog bij de felbegeerde top 8 in de UECL te halen. "Als we die willen halen, moeten we in onze twee slotwedstrijden een 6 op 6 laten noteren."

Vrancken haalt te weinig uit dit Gent ...

Meest recent

'Anderlecht rondt verrassende deal af in Serie A'

Bij RSC Anderlecht gaat er de komende dagen ingaand wellicht nog weinig gebeuren. Bij RSCA Futures ...

17
17
'Cercle Brugge verwent fans met twee toptransfers'

Cercle Brugge gaat de komende dagen nog een aantal stevige transfers afronden. De Bruggelingen gaan ...

25
25
Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

In de Challenger Pro League hebben Sporting Lokeren en Lierse SK nog twee nieuwe spelers ...

18
18
'Club Brugge slikt: in extremis transferbom bij Atlético'

Club Brugge weet waar het aan toe is in de tussenronde van de Champions League. Om de 1/8ste ...

120
120
Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht ...

102
102
'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

399
399
Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

50
50
Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

114
114
Nainggolan's nieuwe leven verrast: Stephanie onthult alles

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

31
31
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

340
340
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

282
282
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

161
161
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

157
157
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

135
135
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

98
98
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

431
431
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

87
87
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

344
344
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

138
138
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

855
855
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

451
451
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

130
130
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

565
565
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

737
737
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

1067
1067

Meer sportnieuws