Druk bij Gent neemt toe: Vrancken maakt zich sterk

door
Druk bij Gent neemt toe: Vrancken maakt zich sterk

In de Conference League krijgt AA Gent donderdagavond het bezoek van het Tsjechische Backa Topola. En de Buffalo's kunnen dan maar beter een goede prestatie neerzetten. Na de zwakke resultaten van de voorbije weken is de druk immers gevoelig toegenomen.

De Buffalo's begonnen afgelopen zomer aan een compleet nieuw hoofdstuk. Zo werd definitief afscheid genomen van voorzitter Ivan De Witte, terwijl manager Michel Louwagie louter nog een adviserende functie kreeg. Ook de samenwerking met trainer Hein Vanhaezebrouck kreeg geen vervolg. Om hem te vervangen koos nieuwe eigenaar Sam Baro voor Wouter Vrancken.

Op zich een logische keuze van Baro en co. De oud-middenvelder heeft zelf nog een verleden als speler bij Gent en maakte in de voorbije seizoenen indruk als hoofdtrainer. Eerst bij KV Mechelen, vervolgens bij KRC Genk. Bij die laatste club vertrok hij vorig seizoen echter in onmin met het bestuur. En zo konden de Buffalo's hun slag slaan.

LEES OOK: UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

Kritische supporters

Voorlopig is de aanstelling van Vrancken evenwel nog geen doorslaand succes. Daarvoor presteert zijn ploeg veel te wisselvallig. De resultaten zijn dan ook navenant. In de competitie Gent weggezakt naar de vijfde plaats, het moet nog vol aan de bak om door te stoten in de Conference League en sneuvelde vorige week in de Croky Cup.

Afgelopen weekend werd tegen STVV de eerste zege in bijna een maand tijd geboekt. Dat was ook nodig, want bij de achterban begon de kritiek gevoelig toe te nemen. In de voorbije weken werd vanuit de tribunes meermaals 'Vrancken buiten' en soortgelijke leuzen gescandeerd.

Druk uit zichzelf

Op zijn persbabbel daags voor de Europese match tegen Backa Topola, werd de Gentse trainer dan ook gepolst naar deze toenemende druk. Maar Vrancken lijkt zich daar voorlopig niet al te druk om te maken. "Bij ons zit er overal evenveel druk op. Als sportman moet de druk vanuit uzelf komen, niet van buitenaf", maakte hij zich sterk bij Het Laatste Nieuws. Vrancken blijft dan ook ambitieus en stelt dat Gent foutloos zal moeten blijven om zich alsnog bij de felbegeerde top 8 in de UECL te halen. "Als we die willen halen, moeten we in onze twee slotwedstrijden een 6 op 6 laten noteren."

Vrancken haalt te weinig uit dit Gent ...

Meest recent

POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

18
18
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

56
56
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

73
73
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

144
144
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

214
214
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

130
130
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

63
63
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

35
35
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

495
495
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

348
348
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

582
582
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

333
333
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

103
103
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

114
114
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

418
418
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

163
163
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

256
256
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

110
110
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

270
270
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

469
469
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

197
197
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

70
70
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

579
579
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

114
114

Meer sportnieuws