'Transfer krijgt vorm: topploegen in tribune voor Club-ster'

door
'Transfer krijgt vorm: topploegen in tribune voor Club-ster'

Club Brugge heeft dinsdagavond een grote stap gezet richting de volgende fase van de Champions League met een knappe zege tegen Sporting CP. Ook voor de spelers individueel was deze knappe prestatie van groot belang. Zo zaten opnieuw heel wat Europese scouts in de tribunes van het Jan Breydel-stadion.

De Belgische kampioen was nochtans dramatisch begonnen aan zijn voorlaatste thuisduel in de League Phase en stond al na enkele minuten op achterstand. Maar de reactie van Blauw-Zwart mocht gezien worden. Uiteindelijk kwamen de Bruggelingen via een owngoal langszij. En tijdens een tweede helft waarin Club veruit de betere ploeg was, scoorde Casper Nielsen de winnende treffer.

Een straffe overwinning dus tegen de Portugese kampioen, bovendien eentje die mogelijk grote gevolgen heeft. Blauw-Zwart wist op deze manier immers zijn puntentotaal opkrikken tot 10 punten. Dat moet naar alle waarschijnlijkheid volstaan voor een plekje in de top 24, wat automatisch een ticket oplevert voor de tussenronde richting de 1/8ste finales.

LEES OOK: 'Plannetje Club gelekt: grote pineut na dubbeltransfer'

Engelse scouts in tribune

Daarnaast kregen de spelers opnieuw een uitgelezen podium om zich in de kijker van andere ploegen te spelen. Zo waren er ongetwijfeld weer tal van Europese scouts naar het Jan Breydel-stadion afgezakt om bepaalde spelers van dichtbij te bekijken. Bij TBR Football weet men bijvoorbeeld dat Chelsea FC en Newcastle United een mannetje op pad hadden gestuurd met één specifieke opdracht.

Beide ploegen wilden Joel Ordoñez immers van dichtbij aan het werk zien. De Ecuadoraanse verdediger is bezig aan een geweldig seizoen en verscheen inmiddels op de radar van heel wat Europese clubs. Ook Chelsea en Newcastle zouden dus concrete interesse tonen. En die belangstelling zal na zijn uitmuntende prestatie tegenover Viktor Gyökeres alleen maar zijn toegenomen.

Transferdeal in januari?

Chelsea is evenwel bezig aan een goed seizoen en heeft al een erg brede kern. Newcastle zou dan weer niet van plan zijn om flink te spenderen in januari. Het is echter niet uitgesloten dat één van de geïnteresseerde ploegen de concurrentie wil aftroeven door in de wintermercato al een deal te sluiten en Ordoñez vervolgens het seizoen te laten afwerken in Brugge. Een scenario waar Club wel oor naar heeft. Overigens zat ook een vertegenwoordiger van Manchester United in de tribunes. Die kwam aanvankelijk voor enkele spelers van Sporting, maar het zou verbazen indien hij de naam van Ordoñez niet genoteerd heeft.

Als Club slechts één speler kan houden in januari, wie zou u kiezen?

Meest recent

Genk grijpt 6de plaats! AA Gent in nesten na zware nederlaag

Met nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie, heeft KRC Genk een grote stap gezet ...

28
28
Eén dissonant bij sterk Anderlecht: "Altijd foute keuze"

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond nog eens ouderwets uitgehaald in eigen huis. Zo werd OH Leuven op ...

27
27
De Winter cruciaal in late zege Milan, uitschuiver zwak Ajax

In de strijd om de Italiaanse Champions League-tickets heeft AC Milan nipt averij voorkomen. Na een ...

12
12
'Vette jackpot voor Genk: Man City springt in de dans'

KRC Genk kon ook zondagmiddag in het cruciale duel tegen AA Gent geen beroep doen op Kos Karetsas in ...

60
60
"Kwaad naar erger" - zware transferkater bij Club Brugge

Club Brugge haalde afgelopen zomer opnieuw verschillende verse krachten in huis. Een aantal van die ...

117
117
WK-selectie Duivels: grote Anderlecht-verrassing Garcia?

Eind deze maand staat voor de Rode Duivels een belangrijke afspraak op het programma met oog op het ...

175
175
'Deal van 30 miljoen: Barça verzilvert zege met toptransfer'

FC Barcelona heeft zaterdagnamiddag een belangrijke zege geboekt in La Liga. De Catalanen haalden ...

122
122
Hayen wisselt drie keer, cruciaal duo terug bij Gent

Money time is aangebroken in de strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs en ...

42
42
Krop in keel: Lukaku breekt voor camera's, Italiaanse pers vol lof

Romelu Lukaku heeft zich zaterdagavond tot de grote held gekroond bij SSC Napoli. Met een doelpunt ...

90
90
Pijnlijke uitschuiver in strijd om PO I: "Een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

135
135
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Karetsas, wending Penders'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

229
229
Tessa Wullaert trekt aan alarmbel: "Mijn hart doet soms pijn”

Tessa Wullaert wordt gezien als één van de beste Belgische speelsters ooit, al dan ...

51
51
Van Gucht zwaar onder vuur: "Ik kon hem wel wurgen"

Ruben Van Gucht blijft begeesteren, maar vooral ook beroeren. De blonde sportjournalist kwam de ...

80
80
Ajax-icoon ontfermt zich over Mika Godts: “Een mentor”

Mika Godts is dit seizoen volledig ontploft bij Ajax. De buitenspeler kan straffe statistieken ...

33
33
‘WK-surprise Garcia: opvallende optie voor stage in VS’

Het WK 2026 is over een paar maanden en het is nu al reikhalzend uitkijken naar wie bondscoach Rudi ...

68
68
‘Zware concurrentie Club: drietal voor kruispunt’

Club Brugge moet komende zomer rekening houden met een leegloop. Niet enkel staat verschillende ...

272
272
‘Nieuwe wet na racismerel Vini: UEFA grijpt drastisch in’

De racismerel tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. In de heenmatch van de ...

93
93
OHL briest na Anderlecht-pandoering: “Onterecht!”

RSC Anderlecht kwam op achterstand tegen OHL, maar in het Lotto Park zette Paars-Wit de situatie nog ...

264
264
Taravel enthousiast: "Dat belooft veel goeds"

Jérémy Taravel laat RSC Anderlecht weer voetballen. Paars-Wit probeert weer het spel ...

245
245
Kompany raast door: nieuw record weldra verbroken

Vincent Kompany kan zijn derde prijs als coach van Bayern München al ruiken. Zijn team won met ...

186
186
'Enorme spanning in Anderlecht omtrent Hazard'

RSC Anderlecht heeft onder Jérémy Taravel de smaak weer te pakken. Ze wonnen met 5-1 ...

489
489
'Sterkhouder Westerlo bekoort: toptransfer in de maak'

Bij KVC Westerlo zullen ze ook in januari de nodige uitgaande transfers willen doen om de cijfers ...

73
73
'Leko over de rooie: Club haalt speler die hij niet wil'

Club Brugge kijkt al volop naar de zomer, maar één transferdossier zorgt nu al voor ...

975
975
Hubert aan zet: Union SG plots met grote zorgen

Union SG neemt het dit weekend op tegen KVC Westerlo. Een verraderlijke verplaatsing, want de ...

81
81
Hazard doet stevige oproep aan Bornauw en Borguet

Onze redactie geeft RSC Anderlecht al maanden de tip om Thorgan Hazard zijn contract open te breken. ...

562
562

Meer sportnieuws