'Transfer krijgt vorm: topploegen in tribune voor Club-ster'

door
'Transfer krijgt vorm: topploegen in tribune voor Club-ster'

Club Brugge heeft dinsdagavond een grote stap gezet richting de volgende fase van de Champions League met een knappe zege tegen Sporting CP. Ook voor de spelers individueel was deze knappe prestatie van groot belang. Zo zaten opnieuw heel wat Europese scouts in de tribunes van het Jan Breydel-stadion.

De Belgische kampioen was nochtans dramatisch begonnen aan zijn voorlaatste thuisduel in de League Phase en stond al na enkele minuten op achterstand. Maar de reactie van Blauw-Zwart mocht gezien worden. Uiteindelijk kwamen de Bruggelingen via een owngoal langszij. En tijdens een tweede helft waarin Club veruit de betere ploeg was, scoorde Casper Nielsen de winnende treffer.

Een straffe overwinning dus tegen de Portugese kampioen, bovendien eentje die mogelijk grote gevolgen heeft. Blauw-Zwart wist op deze manier immers zijn puntentotaal opkrikken tot 10 punten. Dat moet naar alle waarschijnlijkheid volstaan voor een plekje in de top 24, wat automatisch een ticket oplevert voor de tussenronde richting de 1/8ste finales.

LEES OOK: Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Engelse scouts in tribune

Daarnaast kregen de spelers opnieuw een uitgelezen podium om zich in de kijker van andere ploegen te spelen. Zo waren er ongetwijfeld weer tal van Europese scouts naar het Jan Breydel-stadion afgezakt om bepaalde spelers van dichtbij te bekijken. Bij TBR Football weet men bijvoorbeeld dat Chelsea FC en Newcastle United een mannetje op pad hadden gestuurd met één specifieke opdracht.

Beide ploegen wilden Joel Ordoñez immers van dichtbij aan het werk zien. De Ecuadoraanse verdediger is bezig aan een geweldig seizoen en verscheen inmiddels op de radar van heel wat Europese clubs. Ook Chelsea en Newcastle zouden dus concrete interesse tonen. En die belangstelling zal na zijn uitmuntende prestatie tegenover Viktor Gyökeres alleen maar zijn toegenomen.

Transferdeal in januari?

Chelsea is evenwel bezig aan een goed seizoen en heeft al een erg brede kern. Newcastle zou dan weer niet van plan zijn om flink te spenderen in januari. Het is echter niet uitgesloten dat één van de geïnteresseerde ploegen de concurrentie wil aftroeven door in de wintermercato al een deal te sluiten en Ordoñez vervolgens het seizoen te laten afwerken in Brugge. Een scenario waar Club wel oor naar heeft. Overigens zat ook een vertegenwoordiger van Manchester United in de tribunes. Die kwam aanvankelijk voor enkele spelers van Sporting, maar het zou verbazen indien hij de naam van Ordoñez niet genoteerd heeft.

Als Club slechts één speler kan houden in januari, wie zou u kiezen?

Meest recent

Taravel over Tzolis-incident: "Dat is onacceptabel"

Op de eerste speeldag van de play-offs won Club Brugge met 4-2 de topper tegen RSC Anderlecht. ...

10
10
Leko spreekt klare taal over vervanger Mignolet

Club Brugge moet het in de play-offs alweer een tijdje zonder Simon Mignolet stellen. Dat was ook al ...

58
58
'Anderlecht all-in voor winger: prijskaartje bekend'

In de play-offs is het zondag al van moeten voor RSC Anderlecht, dat thuis tegen AA Gent wil zien ...

60
60
Leko doet boekje open over zware mokerslag Mignolet

Voor het derde seizoen op een rij mist Simon Mignolet minstens een deel van de play-offs. Exact een ...

106
106
Taravel kondigt wissels aan: comeback bij Anderlecht

Nadat het de reguliere competitie al had afgesloten met een nul op zes, ging RSC Anderlecht op de ...

154
154
Ruben Van Gucht komt uit de kast… of toch bijna?

Wat begon als een onschuldige mediastunt, groeide uit tot een opvallende en licht absurde ...

19
19
Rik De Mil roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

KAA Gent neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht namens de Play-Offs. De Buffalo’s ...

124
124
Lewandowski in diepe rouw na onverwacht overlijden

De Poolse voetbalwereld is in diepe rouw. De voetbalbond meldde het plotse overlijden van ...

0
0
Union incasseert: Hubert vreest voor KV Mechelen

Union SG staat momenteel aan de leiding in de Jupiler Pro League Champions Play-Offs, maar Club ...

254
254
Leko reageert na straffe uitspraken over voetbalbond

Ivan Leko was na afgelopen speeldag niet mals voor de nationale ploeg en de interlandperiode. ...

143
143
Domper op verjaardag Kompany: Bayern meldt mokerslag

Vincent Kompany blaast vandaag 40 kaarsjes uit. De Belgische oefenmeester is dit seizoen ...

74
74
Karl Vannieuwkerke open en bloot over verborgen strijd

Voor Karl Vannieuwkerke leek het lange tijd een droom die simpelweg onbereikbaar was. De wereld van ...

38
38
Promotie bijna binnen: Kortrijk geeft transferplannen prijs

Dit weekend kan de strijd om de rechtstreekse promotietickets in de Challenger Pro League helemaal ...

295
295
Nieuwe domper RWDM: degradatie dreigt

Het gaat al een hele tijd slecht met RWDM Brussels. Eigenaar John Textor veranderde in de zomer wel ...

74
74
'Van den Brom wil Anderlecht serieuze transferhak zetten'

Het worden nog zeer drukke maanden voor Anderlecht. Niet alleen is er de strijd om een Europees ...

187
187
'Bayern zet Anderlecht-blunder met Kompany extra in de verf'

Voor Vincent Kompany is het vrijdag feest, want onze landgenoot viert zijn 40ste verjaardag. Al zal ...

308
308
Spits zaait twijfel over toekomst bij Cercle

Dit weekend kunnen twee teams zich op de tweede speeldag al van het behoud verzekeren in de ...

102
102
'Belgische clubs willen mooie slag slaan bij PSV'

Er zullen komende zomer weer enkele interessante opportuniteiten op te pikken zijn op de ...

79
79
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht hakt knopen door, JPL-transfer Jackers'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

187
187
‘Anderlecht wil Union aftroeven met prestigetransfer’

RSC Anderlecht is al volop bezig met volgend seizoen. Paars-Wit wil weer meedoen met de titel. Dit ...

154
154
Saudi-Arabië in rep en roer: matchfixing door Ronaldo?

Cristiano Ronaldo heeft het voetbal in Saudi-Arabië groot gemaakt. Verschillende supersterren ...

75
75
Spits liep knaltransfer Anderlecht mis: “Door slakken en Bacardi”

Wie herinnert zich Archie Thompson nog? De aanvaller speelde even bij Lierse SK, maar het had toen ...

113
113
‘Vier clubs klagen: format dit seizoen nog op de schop’

Het nieuwe format van de Belgische competitie doet heel wat stof opwaaien. Zo gaat KAA Gent vol in ...

212
212
‘Schoktransfer Lukaku: verrassende grootmacht lonkt’

Romelu Lukaku heeft al heel wat topclubs op zijn CV staan. Vooral in Italië is Big Rom al erg ...

187
187
Straffe Belgische terugkeer Hugo Cuypers in de maak?

Hugo Cuypers maakte de overstap van KAA Gent naar Chicago Fire en in de Verenigde Staten is de ...

698
698

Meer sportnieuws