‘Transfergekte Club slaat door: geen limiet met stunttransfer’

816
‘Transfergekte Club slaat door: geen limiet met stunttransfer’

Joel Ordonez (20) zou in de belangstelling staan van Premier League-clubs als Chelsea en Liverpool. Dankzij sterke prestaties in de Champions League, onder meer tegen Aston Villa en Celtic, heeft Club Brugge zijn vraagprijs naar verluidt opgetrokken naar ruim 30 miljoen euro.

Hoewel Ordonez indrukwekkende statistieken toont, moet hij nog groeien om zich volledig aan te passen aan het Engelse topniveau. Zijn potentieel maakt hem echter een interessante investering voor overzeese clubs.

LEES OOK: UEL/UECL: Trossard klopt De Cat, nog meer Duivels vieren

Vraagprijs in de range van 21 tot 36,5 miljoen euro

Joel Ordonez (20) is hot in de Premier League. De Ecuadoriaanse verdediger staat volgens buitenlandse media immers in de belangstelling van Chelsea, Manchester United, Liverpool, Aston Villa, Newcastle, Wolverhampton, Brentford, Nottingham Forest en Brighton.

"De vraag is niet langer of de verdediger dit seizoen een grote transfer zal maken, de vraag is veeleer wanneer", schreef Tomas Taecke, clubwatcher van Het Laatste Nieuws.

Waar de initiële vraagprijs voor Ordonez oorspronkelijk rond 20 miljoen euro bepaald werd, de transferprijs van Abakar Sylla, heeft Club Brugge die ondertussen stevig opgetrokken.

Taecke stelt dat Club Brugge een som in de grootorde van Odilon Kossounou (23 miljoen euro), Antonio Nusa (21 miljoen euro) en zelfs Charles De Ketelaere (36,5 miljoen euro) in het achterhoofd heeft.

Voor clubs uit de Premier League zijn dat zeker haalbare bedragen, al is de vraag of Ordonez over Het Kanaal wordt gezien als een basisspeler of als een bankzitter.

Ordonez sterk tegen Britse clubs Aston Villa en Celtic FC

Joel Ordonez bewijst zich op het niveau van de Jupiler Pro League, maar hij springt vooral in het oog van de Premier League clubs door zijn sterke prestaties in de Champions League.

Zowel tegen Borussia Dortmund, Sturm Graz, AC Milan, Aston Villa als Celtic FC speelde de Ecuadoriaan sterke wedstrijden. In Het Nieuwsblad noemde Hein Vanhaezebrouck hem “supersterk” na de wedstrijd tegen Aston Villa.

Niels Poissonnier, chef voetbal van Het Laatste Nieuws, stelde dat Ollie Watkins - toch niet van de minste - in de broekzak van Ordonez zat, die hij omschreef als “een diamant.”

Ordonez heeft zich dus al bewezen tegen clubs op een hoog niveau - en over Het Kanaal - waardoor hij een interessant doelwit is voor clubs uit de Premier League.

Kan Ordonez de stap naar de Premier League zetten?

De stap van de Jupiler Pro League naar de Premier League is er een die maar weinig spelers zonder moeite maken. Toch lijkt Joel Ordonezover de juiste combinatie van fysieke kracht, spelintelligentie en potentieel te beschikken om zich aan te passen aan het hoogste niveau.

Op zijn 20-jarige leeftijd heeft de Ecuadoriaan bovendien nog veel ruimte om zich verder te ontwikkelen. Hoewel de intensiteit en het niveau van beide competities moeilijk te vergelijken zijn, wijzen enkele statistieken erop dat Ordonez competitief zou kunnen zijn in Engeland.

Zo wint hij dit seizoen 64% van zijn duels, een percentage dat hem in de top 15 van centrale verdedigers in de Premier League zou plaatsen. Ter vergelijking: Virgil van Dijk (Liverpool) is hierin de beste met 70%.

Natuurlijk zou hij in Engeland zwaardere fysieke uitdagingen tegenkomen dan in België.

Cijfers bewijzen: Ordonez heeft het potentieel om te slagen in Engeland

Op andere vlakken zou Joel Ordonez meer moeten groeien om zich te meten met de top in Engeland. Met gemiddeld 7 geslaagde defensieve acties per wedstrijd valt hij buiten de top 30 in de Premier League, waar spelers als Marcos Senesi (Bournemouth, 13) en Caleb Okoli (Leicester, 11) uitblinken.

Bij defensieve duels scoort hij 68%, goed voor een plek in de top 25, maar aanzienlijk lager dan spelers als Dara O'Shea (Ipswich, 88%) en William Saliba (Arsenal, 84%).

In de passing houdt Ordonez wél goed stand. Met een succespercentage van 93% zit hij dicht bij de beste centrale verdedigers in Engeland, zoals Manuel Akanji (Manchester City, 94%) en William Saliba (Arsenal, 94%).

Ook zijn verticale passes (21%) sluiten aan bij Premier League-verdedigers zoals Cristian Romero (Tottenham, 27%) en Virgil van Dijk (Liverpool,26%).

Ordonez zou nog flink moeten verbeteren op het gebied van defensieve regelmaat en duelkracht om zich echt te onderscheiden in de Premier League. Toch tonen zijn statistieken en speelstijl dat hij het potentieel heeft om te slagen in Engeland, mits hij tijd krijgt om zich aan te passen aan de hogere eisen.

Kan Ordonez mee in de Premier League?

Meest recent

Maakt miljoenentransfer eindelijk debuut voor Club Brugge?

Club Brugge is goed bezig. De zomermercato ligt al even achter de rug, maar voorlopig konden een ...

1
1
Grote transferslag AA Gent: "Interesse uit Spanje en Frankrijk"

AA Gent doet het voortreffelijk in België en op het Europese podium. De Buffalo's kenden nog ...

11
11
Antwerp onder hoogspanning: nu al cruciaal weekend

Royal Antwerp FC boekte een 1 op 18 en moet vooral naar onderen kijken. Veel mooie woorden in de ...

8
8
Albert zet Anderlecht stevig onder druk

Het is voor Anderlecht een vervelende week geweest. Vorig weekend won het wel op Cercle Brugge, maar ...

14
14
AA Gent verzekert opvolging met nieuw contract

Voor AA Gent is het seizoen uitstekend begonnen. De Buffalo's boekten donderdag een zege in hun ...

12
12
Mpenza over verrassende Duivel: "Beter dan De Ketelaere"

De Rode Duivels werkten de voorbije weken hun eerste wedstrijden af onder nieuwe bondscoach Mark van ...

124
124
Mourinho verrast: "Als ik Vinicius was, was ik vertrokken"

In Spanje staat Vinicius Junior alweer in het oog van een storm. De Braziliaanse aanvaller kreeg ...

27
27
Boskamp snoeihard voor Anderlecht:"Kan je dat geloven?"

Het is een uitstekende Europese week geworden voor de Belgische clubs. Club Brugge, AA Gent en STVV ...

176
176
Rigaux heeft overtuigd: "Alle keuzes zijn voltreffers"

Het was vorige lente toch een verrassing toen in volle titelstrijd bekend raakte dat Dévy ...

81
81
Thorup schuwt risico's: bittere pil voor jonkies Genk

In de competitie schoot KRC Genk bijzonder matig uit de startblokken, en dus kan het zich in de ...

79
79
Leko gooit remmen los: nieuwkomers Club krijgen kans

De stunt tegen Inter moet volgende week een vervolg krijgen tegen Lens, maar eerst moet Club Brugge ...

243
243
Marc Coucke in zee met BV: één foto doet iedereen gissen

Marc Coucke stunt met een bekende BV aan zijn zijde. De ondernemer slaat de handen in elkaar met een ...

24
24
Stunt Club Brugge in CL krijgt plots heel ander gezicht

De sensationele stunt van Club Brugge tegen Inter kreeg plots nog een heel ander gezicht. De ...

106
106
Einde verhaal: Bruno dumpt vaste titularis Anderlecht

Amper een paar dagen na de late opdoffer in Zagreb moet RSC Anderlecht straks alweer vol aan de bak ...

331
331
'Club vreest nieuwe Milan-soap: solden op Tresoldi?'

Club Brugge mikte al op een nieuwe recordsom, maar met zijn hattrick tegen Inter heeft Nicolo ...

180
180
Westerlo met moeite door: "Hij is heel goed"

KVC Westerlo stootte door naar de volgende ronde van de Croky Cup nadat ze Patro Eisden met 2-0 ...

69
69
Hasselt stunt net niet: "Dat heeft ons genekt"

Cercle Brugge was uiteindelijk te sterk voor Sporting Hasselt. De Bruggelingen wonnen met 1-2. Bij ...

60
60
Standard ziet af, toch straffe taal bij de Rouches

Standard heeft het crisisspook voor even kunnen wegjagen nadat ze FCV Dender wisten uit te schakelen ...

106
106
Leko roteert in beker: oudgediende krijgt forse tik

Club Brugge is nog maar net bekomen van zijn stunt in Milaan of het moet volgende week alweer vol in ...

302
302
'Enrique doet Barça pijn: riante som voor wereldkampioen'

Met een waanzinnige eerste helft op Manchester City, etaleerde Paris Saint-Germain deze week nog ...

103
103
‘Club Brugge heeft nu al spijt van nieuw Vanaken-contract’

Hans Vanaken leek jarenlang onverwoestbaar, maar dat beeld verandert stilaan. Zijn lichaam ...

1144
1144
Filip Joos helemaal verloren: "Naast Mechele de beste in België"

De Belgische ploegen hebben een geslaagde week achter de rug op het Europese toneel. Union SG ...

182
182
Anderlecht onder druk: basisploeg wéér overhoop gesmeten

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor de lastige verplaatsing naar Beerschot. Maar ...

287
287
'Tresoldi op voorpagina: absolute droomtransfer krijgt vorm'

Na zijn huzarenstukje in Milaan, is Nicolo Tresoldi een hot topic geworden in heel Europa. De spits ...

261
261
Carrick bijt van zich af: "Ik spreek de waarheid"

Michael Carrick heeft geprobeerd de storm rond Luis Martínez snel te laten liggen. De ...

55
55

Meer sportnieuws