Engelse media fileren De Bruyne na nieuwe slipper City

door
Engelse media fileren De Bruyne na nieuwe slipper City

In de Engelse Premier League heeft Manchester City andermaal steken laten vallen. De regerende kampioen raakte op het veld van Crystal Palace niet verder dan een 2-2-gelijkspel. Ook Kevin De Bruyne slaagde er niet in om dat puntenverlies te voorkomen.

De Engelse titelverdediger was andermaal sterk aan het seizoen begonnen. Maar in de voorbije weken ging de motor plots aan het stokken. Zo kon de ploeg van coach Pep Guardiola in zeven opeenvolgende wedstrijden niet winnen. De sportieve crisis in het Etihad Stadium was dus compleet.

LEES OOK: 'Paniek bij Club: ook transfer Tzolis weer op tafel'

Geen bevestiging na zege

Afgelopen woensdag leek de ommekeer echter ingezet. City won namelijk met 3-0 van Nottingham Forrest. Daarbij was een sleutelrol weggelegd voor De Bruyne. Na blessureleed mocht hij voor het eerst sinds half september in de basis starten. De Rode Duivel bedankte voor het vertrouwen met een goal en assist.

Op die prestatie wou City dan ook voortborduren. Guardiola hield daarom vast aan De Bruyne in zijn basiself. Maar de slaagde er dit keer niet in om een beslissende rol op te eisen. Samen met het merendeel van zijn ploegmaats bleef KDB onder zijn beste niveau, wat dus voor nieuw puntenverlies zorgde.

Gevaarlijk maar nog niet topfit

Desondanks zijn de reacties in de Engelse pers nog redelijk positief. "Hij was de gevaarlijkste speler bij City. Pushte de ploeg en knokte zich, hoopgevend, doorheen 90 volle minuten", schrijf het lokale Manchester Evening News. "De Belg blijft de grootste potentiële dreiging bij City. Zijn creativiteit was bij momenten gevaarlijk, maar er werd te weinig gebruik van gemaakt", stelt Sportskeeda.

De Bruyne blijft dus een belangrijke pion, maar lijkt wel nog niet volledig fit. "Een aantal verloren baltoetsen toonden dat hij nog steeds zijn weg naar volledig fitheid zoekt, maar City lijkt een veel gevaarlijkere ploeg met hem in de basis", aldus Goal.com. "Was allerminst de slechtste speler op het veld, maar City had er nood aan dat zijn beste speler opstond. Hij lijkt nog altijd te sukkelen met een langdurig fysiek probleem", besluit The Daily Express

Manchester City wordt dit seizoen géén kampioen ...

Meest recent

Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

90
90
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

55
55
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

28
28
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

73
73
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

43
43
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

242
242
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

32
32
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

50
50
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

181
181
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

62
62
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

75
75
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

405
405
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

232
232
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

83
83
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

107
107
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

339
339
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

70
70
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

34
34
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

16
16
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

177
177
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

232
232
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

207
207
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

948
948
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

183
183
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

49
49

Meer sportnieuws