Wissels in Europese basiself? Hayen licht tipje van de sluier

door
Wissels in Europese basiself? Hayen licht tipje van de sluier

Komende week staat opnieuw Europees voetbal op het programma. In de Champions League moet Club Brugge bijvoorbeeld aan de bak tegen Sporting CP. Het wordt uitkijken naar welke basisspelers coach Nicky Hayen dan in de strijd zal gooien.

Door de hervormingen van de Europese competities, werd de traditionele groepsfase van de Champions League dit seizoen vervangen door één algemeen klassement met alle deelnemers. De top 8 daarvan is rechtstreeks geplaatst voor de 1/8ste finales. De nummers 9 tot en met 24 kwalificeren zich dan weer voor een tussenronde. De rest is uitgeschakeld.

Om die top 24 te halen wordt voorspeld dat er 8 à 10 punten zullen nodig zijn. En na vijf speeldagen is Club goed op weg om dat totaal te behalen. De landskampioen won immers van Sturm Graz en Aston Villa, tijdens de vorige speelronde werd dan weer een puntje geraapt op bezoek bij Celtic FC.

LEES OOK: Sweeney verrast iedereen met voetbalskills bij... Sporting CP

Cruciale thuiswedstrijd

Maar het slot van de League Phase wordt nog erg pittig voor de Bruggelingen. Eind januari staan immers nog duels tegen Juventus en Manchester City op het programma. Twee Europese topclubs die zelf nog vol aan de bak moeten om zich te plaatsen voor de knock out-fase.

Blauw-Zwart kan dinsdag dus maar best iets rapen tegen Sporting, dat sinds het vertrek van coach Ruben Amorim al behoorlijk wat steken liet vallen. Het wordt dus uitkijken naar hoe Hayen zijn basispionnen zal schikken. Zaterdag tegen KV Mechelen liet hij alvast enkele vaste waarden op de bank beginnen.

Keuze voor frisse spelers

Dinsdag mogen dan ook opnieuw enkele wissels verwacht worden. Dat liet de Brugse trainer na de partij in Mechelen zelf al verstaan. "Sommige spelers begonnen vandaag op de bank, want je moet kijken naar het load management en je wil de spelers niet overbelasten. Dan moet je proberen de juiste keuzes te maken. Op dit moment lukt dat vrij aardig. De resultaten spreken in ons voordeel, los van het spelniveau van vandaag. Dinsdag gaan we opnieuw kijken wie het meest fris zit", klonk het op de clubwbestek.

Hayen haalt tot dusver het onderste uit deze selectie ...

Meest recent

Ramp voor Union: “Groot probleem, géén oplossing”

Union SG staat nog altijd aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar Club Brugge sloop afgelopen ...

19
19
Albert compleet verrast over RSCA: "Monsterlijk!"

RSC Anderlecht is onder Jérémy Taravel weer beter bezig. Er is nog veel werk om van ...

151
151
Van Gucht haalt Brusselmans door gehaktmolen

Ruben Van Gucht en Herman Brusselmans zijn twee van onze bekendste en misschien ook wel meest ...

45
45
Club door oog van de naald: "Dat leek nergens op"

Club Brugge won met meer geluk dan kunde op het veld van Sporting Charleroi. Blauw-Zwart speelde een ...

101
101
Enorm probleem bij Union SG: "Te weinig voor een kampioen"

Wat Union SG liet zien tegen KVC Westerlo, dat deed pijn aan de ogen. Dat was zeker niet de eerste ...

43
43
Vragen bij RSCA-ster: "Kan hij dit ook in de PO's brengen?"

RSC Anderlecht won met 5-1 van OH Leuven. De Brusselaars speelden een uur lang best goed, voordien ...

169
169
Mignolet bedankt Charleroi: "We werden wat geholpen"

Club Brugge pakte de drie punten in Charleroi. Het deed dat in de 100ste minuut via een goal van ...

160
160
'STVV rekent op duurste transfer ooit van de club'

Bij STVV gaan ze komende zomer ongetwijfeld een resem sterkhouders de club zien verlaten. De ...

90
90
Commotie na sleutelfase: Club bevoordeeld op Mambourg?

Na een doelpunt van Joel Ordoñez in de 100ste minuut, ging Club Brugge zondagavond ...

575
575
Enorme mokerslag AA Gent: "In de kleedkamer ..."

AA Gent heeft zijn deelname aan de Champions' Play-Offs zelf te grabbel gegooid. Na twee ...

247
247
'Napoli met verstomming geslagen: De Bruyne verbaast bij terugkeer'

SSC Napoli boekte afgelopen weekend een cruciale zege na een doelpunt van Romelu Lukaku in de extra ...

270
270
Walgelijk incident na Charleroi-Club, Vanaken haalt fors uit

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

824
824
Degryse nu zal zeker: déze ploegen halen Play-Off I

Nog drie speeldagen te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. De strijd ...

538
538
‘Club Brugge op z'n kop: ongehoorde toptransfer barst los'

Club Brugge weet dat er deze zomer opnieuw stevig aan de ploeg zal worden getrokken. Maar wat nu op ...

380
380
Dikke streep door Genkse rekening: "Zie enkel nadelen"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

291
291
'Trainerswending bij Anderlecht: witte rook op komst'

Met een 5-1-overwinning tegen OH Leuven, zette RSC Anderlecht afgelopen weekend een gigantische stap ...

744
744
Trump doet wereld daveren: wordt dít nieuwe WK-opponent Duivels?

Nog exact 101 dagen en het wereldkampioenschap in de VS, Mexico en Canada gaat van start. Maar de ...

194
194
Jeugdproduct Anderlecht versiert zeer verrassende transfer

Neerpede heeft nog steeds een geweldige reputatie, al weten niet alle jeugdproducten van Anderlecht ...

61
61
Ngoy verovert plots Frankrijk: "Het is geen toeval"

Bondscoach Rudi Garcia zal zondag met veel plezier gekeken hebben naar de wedstrijd van Lille. Niet ...

95
95
Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Club Brugge heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan door te gaan winnen in Charleroi. Het nam ...

406
406
Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

62
62
Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

17
17
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

555
555
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

435
435
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

43
43

Meer sportnieuws