Hubert wisselt één keer, Beerschot rekent op Colassin

door
Hubert wisselt één keer, Beerschot rekent op Colassin

RSC Anderlecht en Beerschot VA werden donderdag aan mekaar gekoppeld in de loting voor de kwartfinales van de Croky Cup. Zondagavond volgt alvast een voorproefje in hun onderlinge competitieduel. Scheidsrechter Erik Lambrechts fluit de partij in het Lotto Park om 18u30 op gang.

Beide paars-witte clubs kruisten eerder dit seizoen al een keertje de degens met mekaars. Tijdens de heenwedstrijd op 't Kiel wist Beerschot immers vriend en vijand te verbazen door met 2-1 te winnen van de recordkampioen. RSCA is dus gebrand op revanche en wil tevens al een mentale tik uitdelen in aanloop naar de bekerclash van begin januari op 't Kiel.

LEES OOK: Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Hubert wisselt één keer

Aanstaande donderdag staat Anderlecht echter voor een lastige verplaatsing in de Europa League, terwijl ook het bekerduel van enkele dagen eerder nog in de benen zit. Er werden dan ook enkele rotaties verwacht in de Brusselse basiself. Maar uiteindelijk kiest coach Hubert voor nagenoeg dezelfde ploeg als donderdag.

Zo verrast de T1 door maar één wissel door te voeren. Een noodgedwongen nota bene, want Amuzu vervangt de geblesseerde Degreef. Voorts houdt Hubert resoluut vast aan dezelfde namen als in het bekerduel met Westerlo. Ook Dendoncker, pas terug na blessureleed, mag dus twee matchen op enkele dagen tijd spelen.

Drie wijzigingen bij Beerschot

Beerschot zakte op zijn beurt met vertrouwen af naar het Lotto Park. Het staat nochtans laatste in het klassement, maar wist zoals vermeld de heenmatch te winnen. Bovendien pakte het vorige week drie gouden punten tegen Cercle Brugge en kon het zich vervolgens ook kwalificeren in de Croky Cup. Daarvoor had het wel verlengingen én penalty's nodig tegen KV Mechelen.

Logischerwijs voert coach Kuyt dan ook enkele wijzigingen door. Ten opzichte van afgelopen woensdag komen Dagba, Plat en Hederson weer in de ploeg. Keita, Cagro en Weymans moeten plaats ruimen. Voorts is het uitkijken naar het optreden van Colassin. Die steekt de laatste weken in goede vorm en wil zich ongetwijfeld tonen tegen zijn ex-club.

Wie wint?

Meest recent

Transfer naar Belgische topclub? Titraoui reageert

Charleroi loodste de voorbije jaren vrij consistent spelers door naar de Belgische top, met vorige ...

64
64
Broos baalt na eliminatie: "Niet onze dag"

Voor Hugo Broos zit de Africa Cup er al op. Onze landgenoot zag zijn Zuid-Afrika sneuvelen in de ...

20
20
'Standard heeft eerste winteraanwinst beet'

Standard mag nog hopen op een ticket voor de Champions' Play-Off, want na 20 speeldagen prijkt het ...

43
43
Kompany verliest nieuwe chouchou: "Ik wil absoluut naar Real"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een machine gemaakt die amper af te ...

127
127
'Spaans toptalent wil doorbreken in Jupiler Pro League'

Nu de wintermercato van start gegaan is, zijn de Belgische clubs volop aan het zoeken naar ...

101
101
Anderlecht lanceert toptalent: Proto optimistisch

Anderlecht vertrok dit weekend naar Spanje om zich in warmere en zonnigere omstandigheden te kunnen ...

132
132
Broos ziet Africa Cup al in achtste finale eindigen

Hugo Broos is er zondagavond niet in geslaagd om het goede voorbeeld van Tom Saintfiet te volgen. ...

56
56
De Zerbi doet zeer pijnlijke uitspraak over rode Vermeeren

Arthur Vermeeren beleefde zondag een zeer pijnlijke primeur. De middenvelder pakte immers de eerste ...

128
128
Transfer bijna rond: Vanzeir niet mee op stage met Gent

Heel wat eersteklassers brengen de komende week door in zonniger oorden om zich klaar te stomen voor ...

183
183
'Club Brugge trekt dikke streep door twee miljoenentransfers'

Club Brugge vertoeft momenteel in Marbella, waar coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de ...

505
505
Hans Vanaken verovert ook naast het veld alle harten

Hans Vanaken is al jaren een vaste waarde bij Club Brugge. Niet alleen met zijn voeten, maar ook met ...

213
213
City sputtert in 2026: Chelsea steelt punt in 94ste minuut

De eerste grote Premier League-topper van het nieuwe kalenderjaar heeft geen winnaar opgeleverd. ...

55
55
'Wending Anderlecht: onverwachte aanwinst op radar'

RSC Anderlecht wil zich in januari verzekeren van enkele gerichte aanwinsten. Op de verlanglijst ...

403
403
'Club Brugge ruikt bloed: jacht op nieuwe '10' ontploft'

Club Brugge voelt een buitenkans en gaat vol in de aanval voor een nieuwe ‘10’. Leipzig ...

415
415
Africa Cup: Marokko door dankzij uitblinker (en keepersblunder)

Op de Africa Cup wordt momenteel gestreden om de tickets voor de kwartfinales. Marokko wist zich ...

86
86
Transferbom! 'Anderlecht vol voor terugkeer Duranville'

RSC Anderlecht werkt achter de schermen aan een heuse transferbom. Volgens het Duitse Sport1 heeft ...

1198
1198
'KVM neemt drastische beslissing op transfermarkt'

KV Mechelen kan terugblikken op een knap seizoen tot dusver. De Maneblussers staan zelfs vijfde in ...

612
612
Van Gucht krijgt hoon internet over zich na rijbewijs-saga

We zijn nog maar vier dagen ver in het nieuwe jaar, toch heeft Ruben Van Gucht al twee dagen op een ...

176
176
Vervanger Mbappé held bij Real, ijskoude douche Liverpool

Real Madrid heeft het nieuwe kalenderjaar ingezet met een duidelijke zege, De Koninklijke haalde het ...

54
54
Letterlijk code rood: bijzondere beelden op stage Club

Om de tweede seizoenshelft tot in de puntjes voor te bereiden, trokken de meeste eersteklassers naar ...

231
231
'Antwerp maakt balans op: bliksemvertrek in de maak'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

959
959
Absolute nachtmerrie Vermeeren, Napoli wint brute veldslag

Het nieuwe kalenderjaar is dramatisch begonnen voor Athur Vermeeren. De middenvelder pakte zondag ...

170
170
Wéér slipper United: Engelse pers pakt Lammens onder de loep

Manchester United is niet bepaald goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen. Zondagnamiddag raakten ...

187
187
'Anderlecht en Antwerp nek aan nek voor eerste winteraanwinst'

Officieel gaat de winterse transferperiode voor de Belgische ploegen pas open op 6 januari. Maar ...

421
421
Leko drukt stempel bij Club: drie spelers in vizier

Ivan Leko is goed begonnen aan zijn tweede ambstermijn bij Club Brugge en pakte meteen 9 op 9 in de ...

755
755

Meer sportnieuws