Club Brugge wijst naar meeting met refs na penaltydiscussie

831 stemmen
Club Brugge wijst naar meeting met refs na penaltydiscussie

Club Brugge won met 1-2 op het veld van KV Mechelen. Tijdens de wedstrijd waren er verschillende VAR-fases. Vooral de handsbal van Jorne Spileers in de zestien deed heel wat stof opwaaien.

De videoref had enkele minuten nodig om de fase te beoordelen, maar uiteindelijk werd scheidsrechter Bram Van Driessche naar het scherm geroepen. De ref besloot echter géén penalty toe te kennen, tot grote onvrede van de thuisploeg.

LEES OOK: 'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Duidelijke taal

Na afloop sprak Club Brugge duidelijke taal en wees het naar een meeting in Tubeke. ‘Bij Club Brugge wezen ze dan weer naar het ontmoetingsmoment tussen de refs en de spelers en trainers drie weken geleden in Tubeke. Daar werden verschillende gelijkaardige fases getoond en het merendeel van de aanwezigen vond toen dat er in zulke situaties – waarbij de arm redelijk dicht bij het lichaam blijft en de speler geen bewuste beweging naar de bal doet – geen penalty gefloten moet worden.' 

Het Brugse kamp reageerde dan ook duidelijk tegenover Het Nieuwsblad. “Als je een paar weken later dan toch weer iets anders vindt als ref, dan kunnen we die momenten beter afschaffen.” Uiteindelijk floot Van Driessche geen penalty omdat Spileers een draaiende beweging maakte. KV Mechelen maakte vervolgens via Benito Raman nog gelijk, maar in het absolute slot van de match won de landskampioen alsnog. Ordonez kopte de winning-goal tegen de netten.

KV Mechelen woest

Bij KV Mechelen vonden ze het uiteraard een penalty. Vooral Besnik Hasi was niet te spreken over de arbitrage. ‘Besnik Hasi fulmineerde op de persconferentie na de match minutenlang over dat handspel. De trainer van KV Mechelen vond dat de bal op de stip moest en vindt dat de regels consequenter toegepast moeten worden.’

Vind jij dat de regels rond handsbal in de zestien moeten worden aangepast?

Meest recent

Helemaal omgeslagen: Club Brugge verrast met Sels-wending

Club Brugge leek Matz Sels stilaan te moeten vergeten, maar achter de schermen heeft het dossier ...

414
414
'JPL-clubs lonken naar ex-smaakmaker Beerschot'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

20
20
Nieuw vraagteken bij Rode Duivels: vervanging op komst?

België heeft al lange tijd een probleem. Zonder Romelu Lukaku scoort het te moeilijk. Dat bleek ...

75
75
Harde kern RSCA roert zich weer: Coucke gebeten hond

RSC Anderlecht begint vrijdag aan het nieuwe seizoen. De spelers leggen dan medische proeven af. ...

148
148
Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

14
14
Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

34
34
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

220
220
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

116
116
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

288
288
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

227
227
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

396
396
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

402
402
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

243
243
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

74
74
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

101
101
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

176
176
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

59
59
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

65
65
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

526
526
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

126
126
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

183
183
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

190
190
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

947
947
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

107
107
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

256
256

Meer sportnieuws