Club Brugge wijst naar meeting met refs na penaltydiscussie

831 stemmen
Club Brugge wijst naar meeting met refs na penaltydiscussie

Club Brugge won met 1-2 op het veld van KV Mechelen. Tijdens de wedstrijd waren er verschillende VAR-fases. Vooral de handsbal van Jorne Spileers in de zestien deed heel wat stof opwaaien.

De videoref had enkele minuten nodig om de fase te beoordelen, maar uiteindelijk werd scheidsrechter Bram Van Driessche naar het scherm geroepen. De ref besloot echter géén penalty toe te kennen, tot grote onvrede van de thuisploeg.

LEES OOK: 'Kassa rinkelt bij Club Brugge: nieuw record wenkt'

Duidelijke taal

Na afloop sprak Club Brugge duidelijke taal en wees het naar een meeting in Tubeke. ‘Bij Club Brugge wezen ze dan weer naar het ontmoetingsmoment tussen de refs en de spelers en trainers drie weken geleden in Tubeke. Daar werden verschillende gelijkaardige fases getoond en het merendeel van de aanwezigen vond toen dat er in zulke situaties – waarbij de arm redelijk dicht bij het lichaam blijft en de speler geen bewuste beweging naar de bal doet – geen penalty gefloten moet worden.' 

Het Brugse kamp reageerde dan ook duidelijk tegenover Het Nieuwsblad. “Als je een paar weken later dan toch weer iets anders vindt als ref, dan kunnen we die momenten beter afschaffen.” Uiteindelijk floot Van Driessche geen penalty omdat Spileers een draaiende beweging maakte. KV Mechelen maakte vervolgens via Benito Raman nog gelijk, maar in het absolute slot van de match won de landskampioen alsnog. Ordonez kopte de winning-goal tegen de netten.

KV Mechelen woest

Bij KV Mechelen vonden ze het uiteraard een penalty. Vooral Besnik Hasi was niet te spreken over de arbitrage. ‘Besnik Hasi fulmineerde op de persconferentie na de match minutenlang over dat handspel. De trainer van KV Mechelen vond dat de bal op de stip moest en vindt dat de regels consequenter toegepast moeten worden.’

Vind jij dat de regels rond handsbal in de zestien moeten worden aangepast?

Meest recent

Hubert waarschuwt ondanks monsterzege voor dinsdag

Union heeft zijn start in het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zeker niet gemist. De ...

25
25
Bisiwu maakt debuut voor Barça (een beetje in mineur)

FC Barcelona haalde deze zomer voor de derde keer ooit een Belgische speler. Na in het verleden al ...

78
78
Meunier geeft verklaring voor transfer: "Niet mijn keuze"

Een aantal Rode Duivels maakten na het WK snel een transfer. Thomas Meunier was daar ...

65
65
Meteen hommeles bij Standard: Euvrard haalt keihard uit

Standard droomt dit seizoen stiekem van een Europees ticket, maar de Rouches hebben in hun ...

122
122
Pittige Limburgse derby bezorgt Lommel meteen primeur

Na een pittige Limburgse derby hebben STVV en Lommel de punten onder mekaar verdeeld. De promovendus ...

50
50
Vamos a la playa: swingend Union bezorgt Westerlo bolwassing

Op basis van een sterke tweede helft heeft ook Union overtuigend zijn eerste overwinning van het ...

51
51
Noah Mbamba heeft nieuwe club beet

Enkele jaren geleden stond Noah Mbamba nog te boek als één van de allergrootste ...

55
55
Crisis lonkt voor PSV ondanks glansrol 18-jarige Belg

Het seizoen is in Nederland nog maar net begonnen of bij PSV lijkt er al een crisis om de hoek te ...

63
63
'AA Gent schrikt: Franse grootmacht klopt plots aan'

Voor AA Gent begint het seizoen in de Jupiler Pro League pas op zondag, wanneer het bezoek krijgt ...

97
97
Twee opvallende afwezigen bij Union: toptransfer op komst?

Voor Union is de competitie zaterdagavond begonnen met een trip naar Westerlo. David Hubert voerde ...

70
70
'Verrassende knaltransfer op komst voor Genk'

Het is bij KRC Genk al een zeer bewogen zomer geweest, met de soap rond de mogelijke transfer van ...

190
190
'Miljoenentransfer Cercle, Kortrijk wil ook nog toeslaan'

Het seizoen in de Jupiler Pro League is nu helemaal onderweg. Na de openingsspeeldag willen een ...

106
106
Grote verrassing: 'Lukaku geeft jawoord aan nieuwe club'

Al maandenlang wordt er gespeculeerd over de toekomst van Romelu Lukaku en nu lijkt het er echt op ...

505
505
Standard begint nieuw seizoen met serieuze mokerslag

Standard leek lange tijd op weg naar een mooie avond op Sclessin, maar zag die in het slot alsnog ...

125
125
‘Miljoenenbom bij Club Brugge: Leko krijgt zijn eigen Yamal’

Club Brugge trekt stevig de portefeuille open voor een jonge winger die in Spanje met Lamine Yamal ...

588
588
Wilmots baalt over Anderlecht: "Anders 10 miljoen euro"

Standard was deze mercato al zeer aanwezig. De club kijkt uit naar opportuniteiten, een defensieve ...

527
527
'PSG vindt akkoord en haalt grote naam bij FC Barcelona'

Ferran Torres staat op het punt om FC Barcelona te verlaten voor Paris Saint-Germain. De Spaanse ...

67
67
Vanderbiest geeft info over transferplannen KV Mechelen

KV Mechelen was al actief op de transfermarkt, maar het huiswerk is nog niet klaar. Trainer Fred ...

203
203
"Dat ik naar Standard kon? Anderlecht is de grootste club"

Anderlecht investeerde al 12,5 miljoen euro in nieuwe spelers. Dat is voorlopig minder dan vorig ...

352
352
Vanhaezebrouck scherp voor topclub: "Geen verbetering"

Union SG speelde tot op heden twee officiële duels. Tegen Club Brugge en Bodo Glimt. Daaruit ...

259
259
De Mil herstelt ‘foutje’: "Had goed gesprek met de coach"

Bij AA Gent wisten ze opgelucht adem te halen na de 0-1-zege tegen Göteborg. Er zat druk op de ...

183
183
Anderlecht en La Louvière sloten héél opvallend akkoord

RSC Anderlecht opent zijn seizoen in de Jupiler Pro League met een thuiswedstrijd tegen La ...

373
373
Standard is gewaarschuwd: "Hen pijn doen"

Cercle Brugge opent zijn seizoen met een verplaatsing naar Standard. Zijn de Bruggelingen klaar voor ...

63
63
Euvrard verrast: toptalent zet stap terug bij Standard

Bij Standard willen ze meer de kaart van de jeugd trekken, maar door het wanbeleid van de ...

101
101
Coucke en Borsato zorgen voor immens vuurwerk in Knokke

Marc Coucke liet zijn volgers opnieuw even meekijken in zijn leven buiten de bestuurskamer. De ...

59
59

Meer sportnieuws