Club Brugge wijst naar meeting met refs na penaltydiscussie

door
Club Brugge wijst naar meeting met refs na penaltydiscussie

Club Brugge won met 1-2 op het veld van KV Mechelen. Tijdens de wedstrijd waren er verschillende VAR-fases. Vooral de handsbal van Jorne Spileers in de zestien deed heel wat stof opwaaien.

De videoref had enkele minuten nodig om de fase te beoordelen, maar uiteindelijk werd scheidsrechter Bram Van Driessche naar het scherm geroepen. De ref besloot echter géén penalty toe te kennen, tot grote onvrede van de thuisploeg.

LEES OOK: Walgelijk incident na Charleroi-Club, Vanaken haalt fors uit

Duidelijke taal

Na afloop sprak Club Brugge duidelijke taal en wees het naar een meeting in Tubeke. ‘Bij Club Brugge wezen ze dan weer naar het ontmoetingsmoment tussen de refs en de spelers en trainers drie weken geleden in Tubeke. Daar werden verschillende gelijkaardige fases getoond en het merendeel van de aanwezigen vond toen dat er in zulke situaties – waarbij de arm redelijk dicht bij het lichaam blijft en de speler geen bewuste beweging naar de bal doet – geen penalty gefloten moet worden.' 

Het Brugse kamp reageerde dan ook duidelijk tegenover Het Nieuwsblad. “Als je een paar weken later dan toch weer iets anders vindt als ref, dan kunnen we die momenten beter afschaffen.” Uiteindelijk floot Van Driessche geen penalty omdat Spileers een draaiende beweging maakte. KV Mechelen maakte vervolgens via Benito Raman nog gelijk, maar in het absolute slot van de match won de landskampioen alsnog. Ordonez kopte de winning-goal tegen de netten.

KV Mechelen woest

Bij KV Mechelen vonden ze het uiteraard een penalty. Vooral Besnik Hasi was niet te spreken over de arbitrage. ‘Besnik Hasi fulmineerde op de persconferentie na de match minutenlang over dat handspel. De trainer van KV Mechelen vond dat de bal op de stip moest en vindt dat de regels consequenter toegepast moeten worden.’

Vind jij dat de regels rond handsbal in de zestien moeten worden aangepast?

Meest recent

Jubilaris Burgess reageert na bijzondere hoofdrol

Union blijft voorlopig op titelkoers liggen. De landskampioen zag de voorbije weken zijn voorsprong ...

44
44
Genk vreest voor top zes: Smets doet oproep

KRC Genk veroverde vorige week de zesde plaats met een klinkende zege tegen AA Gent, maar kan die ...

133
133
Werd Union bevoordeeld? "Altijd rood voor Burgess"

Union heeft zaterdag een uitstekende zaak gedaan, want met een zege tegen Genk behoudt het dit ...

170
170
Doku zet City op weg naar bekerwinst, Barça dankt Yamal

In het buitenland hebben Manchester City en FC Barcelona een goede zaak gedaan. City bekert verder ...

22
22
Union zet druk op concurrentie, Genk doet dramatische zaak

Union heeft vanavond de druk nog wat opgevoerd richting de concurrentie. De landskampioen pakte ...

58
58
'Club Luik herhaalt succesrecept Bertaccini en Diouf'

De voorbije jaren bleek Club Luik een zeer opvallende kweekvijver van doelpuntenmakers. Met Adriano ...

22
22
Wéér gelijkspel voor Ferrera: "Frustrerend"

Vorige week verraste FCV Dender door Hayk Milkon nog op straat te zetten. Yannick Ferrera kreeg de ...

23
23
Lommel baalt na turbulent slot in CPL, KVK met gouden punt

De promotiestrijd in de Challenger Pro League leek vanavond lange tijd nog wat spannender te worden. ...

60
60
Hollywoodploeg Wrexham grijpt net naast stunt tegen Chelsea

Sinds Hollywoodacteurs Ryan Reynolds en Rob McElhenney in 2020 de club overnamen, beleeft Wrexham ...

19
19
Charleroi mag kruis maken over PO1: Cornelis ziet verklaring

Voor Charleroi lijkt de droom om de Champions' Play-Off te spelen definitief voorbij. Ze konden ...

21
21
David geeft Union hoop met update over blessure

Union liet de voorbije weken enkele steken vallen en zag daardoor concurrenten Club Brugge en STVV ...

31
31
Ongeloof bij Mazzu: "Ik begrijp niet hoe we hier verliezen"

OH Leuven heeft zaterdag nagelaten om een uitstekende zaak te doen in de strijd om het behoud. Het ...

33
33
Opmerkelijke dubbelrol: Proto komt met verklaring

Bij Anderlecht is het dezer dagen behelpen na het ontslag van Besnik Hasi en het vertrek van ...

38
38
Spanning en VAR-chaos: Dender en Charleroi gefrustreerd

Na een zinderende wedstrijd, met heel wat VAR-spektakel, zijn zowel Dender als Charleroi met een ...

42
42
Arteta geeft hint over blessure Trossard

Arsenal rekende zaterdag in de FA Cup wel af met derdeklasser Mansfield Town, maar kwam niet zonder ...

17
17
‘Anderlecht in vieze papieren: Coucke richt ravage aan’

Marc Coucke zegt dat hij zich niet met de sportieve keuzes van Anderlecht bemoeit. Maar door de ...

333
333
Hevige clash: Union ontvangt Genk zonder cruciale pionnen

Met een echte topper sluiten Union en Racing Genk zo meteen het zaterdagvoetbal af in de Jupiler Pro ...

57
57
Anderlecht zit op de blaren: "Ze reageerden niet..."

Bij RSC Anderlecht was het opvallend dat ze in 2026 bij de Futures plots heel wat buitenlandse ...

137
137
Louwagie dropt JPL-bom: moeilijke jaren op komst

Héél veel clubs in België leven ver boven hun stand. Wanbeleid van de bovenste ...

316
316
Ajax zakt door het ijs: Godts en co huiveren na wanprestatie

Bij Ajax lijkt het stilaan weer van kwaad naar erger te gaan. De club uit Amsterdam ging in de ...

32
32
Tessa Wullaert verbluft iedereen met unieke mijlpaal

Ze is al jaren het gezicht van het Belgische vrouwenvoetbal en zaterdagavond zette Tessa Wullaert ...

43
43
Lange verklapt: "Club Brugge polste naar deze wereldtoppers"

Rune Lange speelde verschillende jaren bij Club Brugge. Hij was na zijn carrière ook even ...

355
355
Lierse zet Lisp in lichterlaaie met deugddoende zege

Na een moeizame wedstrijd schijnt de zon weer aan de horizon boven het Lisp. De Pallieters wonnen ...

55
55
Mazzu vloekt stevig: Westerlo klopt op deur van PO1

Gaat Westerlo nog voor een klein voetbalmirakel zorgen? De Kemphanen zijn de laatste weken stevig op ...

66
66
Charleroi broedt op stevige revanche, Dender in acuut gevaar

Dender en Sporting Charleroi staan zo meteen tegenover elkaar in een geladen duel in de Jupiler Pro ...

14
14

Meer sportnieuws