Club Brugge wijst naar meeting met refs na penaltydiscussie

door
Club Brugge wijst naar meeting met refs na penaltydiscussie

Club Brugge won met 1-2 op het veld van KV Mechelen. Tijdens de wedstrijd waren er verschillende VAR-fases. Vooral de handsbal van Jorne Spileers in de zestien deed heel wat stof opwaaien.

De videoref had enkele minuten nodig om de fase te beoordelen, maar uiteindelijk werd scheidsrechter Bram Van Driessche naar het scherm geroepen. De ref besloot echter géén penalty toe te kennen, tot grote onvrede van de thuisploeg.

LEES OOK: Walgelijk incident na Charleroi-Club, Vanaken haalt fors uit

Duidelijke taal

Na afloop sprak Club Brugge duidelijke taal en wees het naar een meeting in Tubeke. ‘Bij Club Brugge wezen ze dan weer naar het ontmoetingsmoment tussen de refs en de spelers en trainers drie weken geleden in Tubeke. Daar werden verschillende gelijkaardige fases getoond en het merendeel van de aanwezigen vond toen dat er in zulke situaties – waarbij de arm redelijk dicht bij het lichaam blijft en de speler geen bewuste beweging naar de bal doet – geen penalty gefloten moet worden.' 

Het Brugse kamp reageerde dan ook duidelijk tegenover Het Nieuwsblad. “Als je een paar weken later dan toch weer iets anders vindt als ref, dan kunnen we die momenten beter afschaffen.” Uiteindelijk floot Van Driessche geen penalty omdat Spileers een draaiende beweging maakte. KV Mechelen maakte vervolgens via Benito Raman nog gelijk, maar in het absolute slot van de match won de landskampioen alsnog. Ordonez kopte de winning-goal tegen de netten.

KV Mechelen woest

Bij KV Mechelen vonden ze het uiteraard een penalty. Vooral Besnik Hasi was niet te spreken over de arbitrage. ‘Besnik Hasi fulmineerde op de persconferentie na de match minutenlang over dat handspel. De trainer van KV Mechelen vond dat de bal op de stip moest en vindt dat de regels consequenter toegepast moeten worden.’

Vind jij dat de regels rond handsbal in de zestien moeten worden aangepast?

Meest recent

"Dan maakt niemand kans" - zware titelclaim bij Club Brugge

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League is in zicht, de titelstrijd in de ...

0
0
Marc Coucke bakt het bruin: 'Helse uitdaging wacht'

Ondernemer, voetbalbaas en showman: Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de aandacht moet ...

6
6
TRANSFERUURTJE: 'Kassa rinkelt in Gent, zware dreun Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

76
76
Antwerp-lichtpuntje blijft strijdvaardig na teleurstelling

Play-Off 1 lijkt wel heel erg ver voor Royal Antwerp FC na het gelijkspel tegen La Louvière. ...

11
11
Conte schept duidelijkheid over De Bruyne én Lukaku

Kevin De Bruyne maakte eindelijk zijn rentree bij Napoli na een slepende blessure. Ook Romelu Lukaku ...

18
18
Proto verrast met open sollicitatie bij Anderlecht

Silvio Proto is momenteel assistent van Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. De voormalige doelman ...

150
150
Tresoldi eerlijk over concurrentiestrijd bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. De aanvaller scoort aan de lopende ...

93
93
Kouyaté verbaast iedereen met uitspraken na Antwerp-zeperd

Royal Antwerp FC heeft de kansen op een plek in de top 6 helemaal om zeep geholpen. The Great Old ...

92
92
Pocognoli geeft criticasters lik op stuk: Frankrijk keert kar

Sebastien Pocognoli kende een desastreuze start bij AS Monaco en er werd meteen al over een ...

76
76
Niet Vanaken, Bertaccini ziet beste JPL-speler bij Club

Club Brugge is de grote favoriet voor het duel met RSC Anderlecht. Adriano Bertaccini hoopt in de ...

191
191
Kompany verliest geduld met media na Bayern-zege

Bayern München won makkelijk met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. De titel kan Bayern ...

123
123
Proto bijt terug naar Renard na uitval over Anderlecht

Olivier Renard haalde enkele weken geleden zeer hard uit naar RSC Anderlecht, nadat hij er werd ...

164
164
Deschacht ziet Anderlecht-zonde: "Zet hem bij Club ..."

Zondagmiddag is het weer zover, dan kijken rivalen Club Brugge en RSC Anderlecht mekaar weer recht ...

475
475
Antwerp uitgeteld voor PO I? Oosting klaar en duidelijk

Mathematisch is er in principe nog heel wat mogelijk. Maar na vrijdagavond lijkt de Champions' ...

156
156
De Bruyne eindelijk weer voetballer: zo reageert Italiaanse pers

Na 132 dagen wachten, was het vrijdagavond eindelijk zover. Kevin De Bruyne maakte in de ...

99
99
‘Club Brugge genadeloos: hij kan z’n boeltje pakken’

Club Brugge gaat deze zomer genadeloos door de kern. Een speler met een aflopende verbintenis is de ...

307
307
Ommekeer in de maak: opnieuw Rode Duivel voor Genk?

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

379
379
'Grote test Taravel: opvallende basisklant tegen Club Brugge'

Met twee opeenvolgende zeges is de rust bij RSC Anderlecht ietwat weergekeerd. Maar zondagmiddag ...

284
284
KV Kortrijk met cruciale partij: zekerheid op komst?

KV Kortrijk staat momenteel tweede in de Challenger Pro League. Die plaats geeft recht op een ticket ...

272
272
Bale legt uit : dit moét een coach kunnen bij Real Madrid

Real Madrid ontsloeg dit seizoen Xabi Alonso. Gareth Bale vond dat geen verrassing. De voormalige ...

58
58
Geslaagd of niet? Van der Elst maakt rapport Hayen

Nicky Hayen volgde Thorsten Fink op als coach van KRC Genk. De eerste maanden liggen ondertussen ...

170
170
Grote rentree De Bruyne, Pocognoli met enorme stunt

In het buitenland stonden er heel wat matchen op het programma. Zo kwamen Real Madrid, Bayern ...

87
87
Antwerp’s droom stort abrupt in na belabberde avond

Voor Antwerp is de hoop op de Champions' Play-Offs nu wel helemaal verdwenen. The Great Old speelde ...

128
128
Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Eerst volgt er nog een stage in de Verenigde ...

84
84
Beerschot blijft dromen in CPL, Panda's met gehaktmolen

Op het Kiel blijven ze stiekem dromen van een miraculeuze rechtstreekse promotie. De Ratten pakten ...

64
64

Meer sportnieuws