Club Brugge wijst naar meeting met refs na penaltydiscussie

831 stemmen
Club Brugge wijst naar meeting met refs na penaltydiscussie

Club Brugge won met 1-2 op het veld van KV Mechelen. Tijdens de wedstrijd waren er verschillende VAR-fases. Vooral de handsbal van Jorne Spileers in de zestien deed heel wat stof opwaaien.

De videoref had enkele minuten nodig om de fase te beoordelen, maar uiteindelijk werd scheidsrechter Bram Van Driessche naar het scherm geroepen. De ref besloot echter géén penalty toe te kennen, tot grote onvrede van de thuisploeg.

LEES OOK: 'Kassa rinkelt bij Club Brugge: nieuw record wenkt'

Duidelijke taal

Na afloop sprak Club Brugge duidelijke taal en wees het naar een meeting in Tubeke. ‘Bij Club Brugge wezen ze dan weer naar het ontmoetingsmoment tussen de refs en de spelers en trainers drie weken geleden in Tubeke. Daar werden verschillende gelijkaardige fases getoond en het merendeel van de aanwezigen vond toen dat er in zulke situaties – waarbij de arm redelijk dicht bij het lichaam blijft en de speler geen bewuste beweging naar de bal doet – geen penalty gefloten moet worden.' 

Het Brugse kamp reageerde dan ook duidelijk tegenover Het Nieuwsblad. “Als je een paar weken later dan toch weer iets anders vindt als ref, dan kunnen we die momenten beter afschaffen.” Uiteindelijk floot Van Driessche geen penalty omdat Spileers een draaiende beweging maakte. KV Mechelen maakte vervolgens via Benito Raman nog gelijk, maar in het absolute slot van de match won de landskampioen alsnog. Ordonez kopte de winning-goal tegen de netten.

KV Mechelen woest

Bij KV Mechelen vonden ze het uiteraard een penalty. Vooral Besnik Hasi was niet te spreken over de arbitrage. ‘Besnik Hasi fulmineerde op de persconferentie na de match minutenlang over dat handspel. De trainer van KV Mechelen vond dat de bal op de stip moest en vindt dat de regels consequenter toegepast moeten worden.’

Vind jij dat de regels rond handsbal in de zestien moeten worden aangepast?

Meest recent

Koffi of Chambaere? Hubert geeft zijn keuze prijs

Union SG zag Kjell Scherpen naar Ipswich Town in Engeland vertrekken en haalde Hervé Koffi ...

9
9
Vanaken looft aanwinst: "Ongelooflijk!"

Club Brugge won met 3-0 van KV Kortrijk. Een goede opener van het seizoen. De landskampioen had ...

190
190
Lee meteen lieveling bij Club: "Heb ik nog nooit meegemaakt"

Club Brugge heeft het seizoen geopend met een vlotte 3-0-zege tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart is nog ...

236
236
Efficiënt Club haalt na rust trekker over tegen kranig KVK

Club Brugge moest even op gang komen, maar maakte na rust toch komaf met een kranig KV Kortrijk. De ...

74
74
'Clement vangt bot: Standard eist 8 miljoen euro'

Als het van Philippe Clement afhangt, dan gaat hij deze zomer nog shoppen bij Standard. Dat meldt ...

166
166
Tzolis: "Daarom verliet ik Club voor Arsenal"

Bij Club Brugge zagen ze Christos Tzolis naar Arsenal vertrekken. Dat leverde 40 miljoen euro op. De ...

291
291
Club Brugge op voorsprong: Brugse fans schrikken even

Club Brugge en KV Kortrijk openden vanavond de Jupiler Pro League. De eerste 45 minuten liggen ...

175
175
"Ik verlaat Anderlecht komende zomer niét"

Bij RSC Anderlecht was het de afgelopen jaren een komen en gaan van spelers. Vaak waren spelers al ...

307
307
Standard hoopt op nieuwe sensatie: "Enorme club"

Standard plukte Salieu Drammeh voor ruim twee miljoen euro weg bij het Noorse Lillestrøm SK. ...

116
116
Stevige bom onder spraakmakend huwelijk Cristiano Ronaldo?

Cristiano Ronaldo blijft ook na zijn 40ste de debatten beheersen. De Portugees staat voor een ...

64
64
Madou maakt volgende ingaande transfer Club Brugge bekend

Club Brugge staat op het punt om een nieuwe opvallende zomertransfer af te ronden. De Spaanse ...

431
431
Jupiler Pro League met 5 jonge parels: van RSCA tot Club Brugge

Alle jaren horen we hetzelfde cliché: de competitie is kwalitatief armer geworden. De Jupiler ...

237
237
'Na Club Brugge-akkoord: ongeziene wending rond Adedeji'

Na zijn akkoord met Club Brugge leek Noah Adedeji-Sternberg op weg naar de uitgang bij KRC Genk. ...

1373
1373
Ruben Van Gucht zorgt voor enorme relationele schokgolf

Ruben Van Gucht blijft een naam die reacties uitlokt. De sportjournalist haalt al jaren de ...

67
67
Club Brugge - KV Kortrijk: Leko voert twee wissels door

Club Brugge en KV Kortrijk openen vanavond de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart wil na de nederlaag in ...

121
121
Standard stalt verdediger bij andere Belgische club

Bij Standard kenden ze al een zeer drukke zomermercato. Sportief directeur Marc Wilmots wist al de ...

55
55
Biancone geeft smaakmaker RSCA raad: "Nog jaar blijven"

Bij RSC Anderlecht verloren ze met Thorgan Hazard en Nathan De Cat twee sterkhouders, Keisuke Goto ...

458
458
Sommer geeft toe: “Die club was ook een optie”

Club Brugge pakte stevig uit door Yann Sommer transfervrij aan te trekken. Hij was vorig jaar nog ...

410
410
'Anderlecht hakt volgende week knoop door over transfer'

RSC Anderlecht gaat zich nog roeren op de transfermarkt. Sportief directeur Antoine Sibierski gaat ...

318
318
Club Brugge moet opletten: "Kijk naar Union en Anderlecht"

KV Kortrijk opent zijn seizoen vanavond met een duel in en tegen Club Brugge. Dat lijkt een ...

363
363
Jan Vertonghen deelt aangrijpend persoonlijk nieuws

Jan Vertonghen heeft op de grootste podia gestaan, prijzen gepakt en duizenden supporters doen ...

65
65
KRC Genk pakt plots uit met komst nieuwe aanvaller

KRC Genk gaat zich deze mercato nog roeren, dat staat vast. De Limburgers hebben ook een nieuwe ...

244
244
STVV heeft beet en stelt nieuwe goalgetter voor

STVV zag met Keisuke Goto een topspits de club verlaten. Via RSC Anderlecht trok hij naar het Duitse ...

117
117
Antwerp haalt twee oude bekenden terug naar de Bosuil

Royal Antwerp FC heeft vandaag officieel nieuws meegedeeld. De Great Old maakt verder werk van de ...

511
511
Straffe ambities KV Kortrijk bekend: “Op onze bek gaan?”

KV Kortrijk staatm meteen voor een moeilijk opdracht op de eerste speeldag van de Jupiler Pro ...

174
174

Meer sportnieuws