Reden niet-handsbal Spileers onthuld: “Daarom geen penalty”

door
Reden niet-handsbal Spileers onthuld: “Daarom geen penalty”

Club Brugge won met 1-2 op het veld van KV Mechelen. In het absoluut slot wist Blauw-Zwart de overwinning alsnog binnen te halen. Na afloop was er veel te doen over de penaltyfase met Jorne Spileers.

De verdediger van Club Brugge kreeg de bal duidelijk tegen de hand in de zestien en de VAR riep na een lange check uiteindelijk ook scheidsrechter Bram Van Driessche naar het scherm. Die koos er alsnog voor om géén penalty toe te kennen. KV Mechelen kon hun ogen niet geloven.

LEES OOK: Club Brugge incasseert mokerslag: sterkhouder valt uit

Reden onthuld

De VAR komt weer in een slecht daglicht. Ludo Vandewalle van Het Nieuwsblad onthult de reden waarom Van Driessche uiteindelijk ervoor koos om géén elfmeter toe te kennen aan KV Mechelen. “Via-via hoorden we dat Van Driessche, ondanks het feit dat hij naar het scherm werd geroepen, bij zijn beslissing bleef omdat Spileers half gedraaid stond. Dat is via-via. Niet officieel. Waarom mag hij dat niet in publiek zeggen?”

Maar Vandewalle vond dat de VAR ook veel te lang hun tijd nam. “Er waren heus meer dingen waar we ons weer konden aan ergeren. Om te beginnen aan de VAR-interventie na het vermeende strafschophandspel van Jorne Spileers. Dat duurde liefst vijf minuten. Dan sta je daar vijf minuten - we hebben het getimed - op dat veld rond te kijken.”

VARanderingen

Volgens Vandewalle is er nog veel werk aan de videoref in België. “Ref Bram Van Driessche ook overigens zo’n vier minuten alvorens hij naar het scherm werd geroepen. Hij besloot bij zijn beslissing te blijven. Zijn goed recht. Maar waarom? Dat hadden wij en de 16.248 toeschouwers in de tribune dus ook willen weten.”

De Belgische fans zijn de dupe. Ook bij de fase met Ordonez duurde alles samengeteld vier minuten. “Ridicuul. Wat geneuzel tegen spelers en de trainer als hij ernaar vraagt. Het publiek blijft in de kou staan. Het zou nochtans voor begrip kunnen zorgen. Referee Department heeft geen respect voor de betalende toeschouwer.”

Vind jij dat KV Mechelen een penalty moest krijgen?

Meest recent

Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

77
77
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

47
47
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

24
24
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

67
67
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

41
41
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

220
220
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

29
29
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

48
48
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

167
167
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

60
60
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

75
75
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

401
401
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

228
228
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

82
82
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

106
106
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

336
336
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

70
70
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

34
34
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

16
16
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

175
175
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

230
230
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

207
207
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

939
939
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

182
182
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

49
49

Meer sportnieuws