Reden niet-handsbal Spileers onthuld: “Daarom geen penalty”

door
Reden niet-handsbal Spileers onthuld: “Daarom geen penalty”

Club Brugge won met 1-2 op het veld van KV Mechelen. In het absoluut slot wist Blauw-Zwart de overwinning alsnog binnen te halen. Na afloop was er veel te doen over de penaltyfase met Jorne Spileers.

De verdediger van Club Brugge kreeg de bal duidelijk tegen de hand in de zestien en de VAR riep na een lange check uiteindelijk ook scheidsrechter Bram Van Driessche naar het scherm. Die koos er alsnog voor om géén penalty toe te kennen. KV Mechelen kon hun ogen niet geloven.

LEES OOK: KRC Genk bestolen? Ex-topref velt duidelijk oordeel

Reden onthuld

De VAR komt weer in een slecht daglicht. Ludo Vandewalle van Het Nieuwsblad onthult de reden waarom Van Driessche uiteindelijk ervoor koos om géén elfmeter toe te kennen aan KV Mechelen. “Via-via hoorden we dat Van Driessche, ondanks het feit dat hij naar het scherm werd geroepen, bij zijn beslissing bleef omdat Spileers half gedraaid stond. Dat is via-via. Niet officieel. Waarom mag hij dat niet in publiek zeggen?”

Maar Vandewalle vond dat de VAR ook veel te lang hun tijd nam. “Er waren heus meer dingen waar we ons weer konden aan ergeren. Om te beginnen aan de VAR-interventie na het vermeende strafschophandspel van Jorne Spileers. Dat duurde liefst vijf minuten. Dan sta je daar vijf minuten - we hebben het getimed - op dat veld rond te kijken.”

VARanderingen

Volgens Vandewalle is er nog veel werk aan de videoref in België. “Ref Bram Van Driessche ook overigens zo’n vier minuten alvorens hij naar het scherm werd geroepen. Hij besloot bij zijn beslissing te blijven. Zijn goed recht. Maar waarom? Dat hadden wij en de 16.248 toeschouwers in de tribune dus ook willen weten.”

De Belgische fans zijn de dupe. Ook bij de fase met Ordonez duurde alles samengeteld vier minuten. “Ridicuul. Wat geneuzel tegen spelers en de trainer als hij ernaar vraagt. Het publiek blijft in de kou staan. Het zou nochtans voor begrip kunnen zorgen. Referee Department heeft geen respect voor de betalende toeschouwer.”

Vind jij dat KV Mechelen een penalty moest krijgen?

Meest recent

Eerste United-blunder Lammens: opvallende reactie Roy Keane

Manchester United boekte zondagavond een prestigezege tegen rivaal Liverpool FC: 3-2. Daarbij mocht ...

0
0
Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

AA Gent blijft na zes speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning in de Champions' Play-Offs. De ...

22
22
'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

In de Europe Play-Offs is KRC Genk uiterst tegenvallend aan de terugronde begonnen. De Limburgers ...

111
111
Spectaculaire wending: Belgisch voetbal terug op televisie!

De soap rond de beeldrechten in het Belgische voetbal is een nieuwe wending rijker. Vanaf volgend ...

256
256
'Lukaku flirt met schaamteloze transferbom'

Lukaku duikt opnieuw op in een transferdossier dat Italië doet daveren. Na een moeilijk seizoen ...

59
59
Titelstrijd in beslissende plooi? Analisten doen uitspraak

Nog vier speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs en de titelstrijd is een volledig nieuwe ...

144
144
Hoogspanning Union: oorzaak gekend voor uithaal Burgess

Christian Burgess heeft afgelopen weekend heel wat stof doen opwaaien. Na de nederlaag op STVV pakte ...

465
465
Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

255
255
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

169
169
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

51
51
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

27
27
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

229
229
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

79
79
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

487
487
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

186
186
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

179
179
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

40
40
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

405
405
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

399
399
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

306
306
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

141
141
Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

234
234
Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

594
594
Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

154
154
"Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Antwerp FC had de laatste weken een knappe reeks neergezet in de Europe Play-Offs. Maar zondag werd ...

124
124

Meer sportnieuws