Reden niet-handsbal Spileers onthuld: “Daarom geen penalty”

1420
Reden niet-handsbal Spileers onthuld: “Daarom geen penalty”

Club Brugge won met 1-2 op het veld van KV Mechelen. In het absoluut slot wist Blauw-Zwart de overwinning alsnog binnen te halen. Na afloop was er veel te doen over de penaltyfase met Jorne Spileers.

De verdediger van Club Brugge kreeg de bal duidelijk tegen de hand in de zestien en de VAR riep na een lange check uiteindelijk ook scheidsrechter Bram Van Driessche naar het scherm. Die koos er alsnog voor om géén penalty toe te kennen. KV Mechelen kon hun ogen niet geloven.

LEES OOK: Voetbalbond kondigt aanduidingen refs speeldag 10 aan

Reden onthuld

De VAR komt weer in een slecht daglicht. Ludo Vandewalle van Het Nieuwsblad onthult de reden waarom Van Driessche uiteindelijk ervoor koos om géén elfmeter toe te kennen aan KV Mechelen. “Via-via hoorden we dat Van Driessche, ondanks het feit dat hij naar het scherm werd geroepen, bij zijn beslissing bleef omdat Spileers half gedraaid stond. Dat is via-via. Niet officieel. Waarom mag hij dat niet in publiek zeggen?”

Maar Vandewalle vond dat de VAR ook veel te lang hun tijd nam. “Er waren heus meer dingen waar we ons weer konden aan ergeren. Om te beginnen aan de VAR-interventie na het vermeende strafschophandspel van Jorne Spileers. Dat duurde liefst vijf minuten. Dan sta je daar vijf minuten - we hebben het getimed - op dat veld rond te kijken.”

VARanderingen

Volgens Vandewalle is er nog veel werk aan de videoref in België. “Ref Bram Van Driessche ook overigens zo’n vier minuten alvorens hij naar het scherm werd geroepen. Hij besloot bij zijn beslissing te blijven. Zijn goed recht. Maar waarom? Dat hadden wij en de 16.248 toeschouwers in de tribune dus ook willen weten.”

De Belgische fans zijn de dupe. Ook bij de fase met Ordonez duurde alles samengeteld vier minuten. “Ridicuul. Wat geneuzel tegen spelers en de trainer als hij ernaar vraagt. Het publiek blijft in de kou staan. Het zou nochtans voor begrip kunnen zorgen. Referee Department heeft geen respect voor de betalende toeschouwer.”

Vind jij dat KV Mechelen een penalty moest krijgen?

Meest recent

Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

0
0
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

24
24
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

38
38
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

40
40
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

50
50
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

206
206
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

77
77
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

67
67
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

68
68
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

24
24
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

65
65
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

248
248
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

36
36
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

49
49
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

21
21
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

110
110
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

57
57
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

209
209
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

72
72
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

200
200
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

30
30
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

88
88
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

1013
1013
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

53
53
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

178
178

Meer sportnieuws