Reden niet-handsbal Spileers onthuld: “Daarom geen penalty”

1420 stemmen
Reden niet-handsbal Spileers onthuld: “Daarom geen penalty”

Club Brugge won met 1-2 op het veld van KV Mechelen. In het absoluut slot wist Blauw-Zwart de overwinning alsnog binnen te halen. Na afloop was er veel te doen over de penaltyfase met Jorne Spileers.

De verdediger van Club Brugge kreeg de bal duidelijk tegen de hand in de zestien en de VAR riep na een lange check uiteindelijk ook scheidsrechter Bram Van Driessche naar het scherm. Die koos er alsnog voor om géén penalty toe te kennen. KV Mechelen kon hun ogen niet geloven.

LEES OOK: 'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Reden onthuld

De VAR komt weer in een slecht daglicht. Ludo Vandewalle van Het Nieuwsblad onthult de reden waarom Van Driessche uiteindelijk ervoor koos om géén elfmeter toe te kennen aan KV Mechelen. “Via-via hoorden we dat Van Driessche, ondanks het feit dat hij naar het scherm werd geroepen, bij zijn beslissing bleef omdat Spileers half gedraaid stond. Dat is via-via. Niet officieel. Waarom mag hij dat niet in publiek zeggen?”

Maar Vandewalle vond dat de VAR ook veel te lang hun tijd nam. “Er waren heus meer dingen waar we ons weer konden aan ergeren. Om te beginnen aan de VAR-interventie na het vermeende strafschophandspel van Jorne Spileers. Dat duurde liefst vijf minuten. Dan sta je daar vijf minuten - we hebben het getimed - op dat veld rond te kijken.”

VARanderingen

Volgens Vandewalle is er nog veel werk aan de videoref in België. “Ref Bram Van Driessche ook overigens zo’n vier minuten alvorens hij naar het scherm werd geroepen. Hij besloot bij zijn beslissing te blijven. Zijn goed recht. Maar waarom? Dat hadden wij en de 16.248 toeschouwers in de tribune dus ook willen weten.”

De Belgische fans zijn de dupe. Ook bij de fase met Ordonez duurde alles samengeteld vier minuten. “Ridicuul. Wat geneuzel tegen spelers en de trainer als hij ernaar vraagt. Het publiek blijft in de kou staan. Het zou nochtans voor begrip kunnen zorgen. Referee Department heeft geen respect voor de betalende toeschouwer.”

Vind jij dat KV Mechelen een penalty moest krijgen?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

59
59
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

22
22
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

64
64
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

96
96
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

154
154
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

89
89
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

114
114
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

56
56
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

271
271
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

342
342
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

28
28
Kerkhofs onthult waarom Courtois en Hasselt mislukten

KRC Genk kwam deze week met het straffe nieuws dat Thibaut Courtois terugkeert bij de club. De Rode ...

74
74
Marokko verrast met opvallende oproep voor RSCA’er

Alle ogen zijn stilaan gericht op het WK, dat binnen acht dagen officieel van start gaat. Alle ...

176
176
Garcia krijgt volgende opsteker daags na Kroatië

De Rode Duivels wisten hun voorbereiding op het WK dinsdagavond uitstekend te beginnen met een zege ...

68
68
Onana velt duidelijk oordeel over nieuwe rol bij Duivels

Dé grote verrassing bij de Rode Duivels in Kroatië was de nieuwe rol voor Amadou Onana. ...

120
120
Duivels ontdekken belangrijke nieuwe kwaliteit in Kroatië

De Rode Duivels kunnen met een zeer goed gevoel toeleven naar het WK, want hun ...

89
89
'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Club Brugge staat voor een zeer hete transferzomer. Het moet vrezen dat heel wat spelers gaan ...

523
523
'Antwerp baalt: toptalent niet langer haalbaar'

Antwerp staat voor een belangrijke zomer. Sportief directeur Marc Overmars zal een nagenoeg volledig ...

251
251
TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

363
363
'Dortmund stelt voorwaarde voor transfer Duranville'

Heel wat potentiële Rode Duivels moeten het WK straks vanuit hun zetel volgen. Zo is er ...

212
212
Transferupdate The Athletic: nieuws over Club, Lavia, Godts

De transferzomer gaat stilaan van start. Ook de Europese topclubs beginnen in actie te schieten. Het ...

266
266
'Westerlo aast op tweede transferdeal met Inter'

Bij Westerlo bestaat de transferstrategie er de laatste jaren uit om piepjonge spelers op te pikken ...

69
69
RSCA keert terug naar de roots: grote terugkeer een feit

Het zat er vele weken aan te komen en het is nu ook officieel. Nadat RSC Anderlecht afscheid nam van ...

301
301
Royal Antwerp FC shopt in de Challenger Pro League

Geld voor grote versterkingen is er nog steeds niet, dus moet Royal Antwerp FC op zoek gaan naar ...

184
184
'Anderlecht hakt opvallende knoop door over Hatenboer'

RSC Anderlecht heeft al van een resem spelers afscheid genomen. De vraag is ook wat de toekomst van ...

599
599
Boeckx aangenaam verrast: Garcia krijgt extra wapen

De Rode Duivels speelden een meer dan degelijke partij tegen Kroatië. Ze wonnen verdiend met ...

132
132

Meer sportnieuws