Reden niet-handsbal Spileers onthuld: “Daarom geen penalty”

1420 stemmen
Reden niet-handsbal Spileers onthuld: “Daarom geen penalty”

Club Brugge won met 1-2 op het veld van KV Mechelen. In het absoluut slot wist Blauw-Zwart de overwinning alsnog binnen te halen. Na afloop was er veel te doen over de penaltyfase met Jorne Spileers.

De verdediger van Club Brugge kreeg de bal duidelijk tegen de hand in de zestien en de VAR riep na een lange check uiteindelijk ook scheidsrechter Bram Van Driessche naar het scherm. Die koos er alsnog voor om géén penalty toe te kennen. KV Mechelen kon hun ogen niet geloven.

LEES OOK: Llansana haalt ferm uit na KV Mechelen: “Heel het seizoen al”

Reden onthuld

De VAR komt weer in een slecht daglicht. Ludo Vandewalle van Het Nieuwsblad onthult de reden waarom Van Driessche uiteindelijk ervoor koos om géén elfmeter toe te kennen aan KV Mechelen. “Via-via hoorden we dat Van Driessche, ondanks het feit dat hij naar het scherm werd geroepen, bij zijn beslissing bleef omdat Spileers half gedraaid stond. Dat is via-via. Niet officieel. Waarom mag hij dat niet in publiek zeggen?”

Maar Vandewalle vond dat de VAR ook veel te lang hun tijd nam. “Er waren heus meer dingen waar we ons weer konden aan ergeren. Om te beginnen aan de VAR-interventie na het vermeende strafschophandspel van Jorne Spileers. Dat duurde liefst vijf minuten. Dan sta je daar vijf minuten - we hebben het getimed - op dat veld rond te kijken.”

VARanderingen

Volgens Vandewalle is er nog veel werk aan de videoref in België. “Ref Bram Van Driessche ook overigens zo’n vier minuten alvorens hij naar het scherm werd geroepen. Hij besloot bij zijn beslissing te blijven. Zijn goed recht. Maar waarom? Dat hadden wij en de 16.248 toeschouwers in de tribune dus ook willen weten.”

De Belgische fans zijn de dupe. Ook bij de fase met Ordonez duurde alles samengeteld vier minuten. “Ridicuul. Wat geneuzel tegen spelers en de trainer als hij ernaar vraagt. Het publiek blijft in de kou staan. Het zou nochtans voor begrip kunnen zorgen. Referee Department heeft geen respect voor de betalende toeschouwer.”

Vind jij dat KV Mechelen een penalty moest krijgen?

Meest recent

'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

11
11
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

72
72
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

76
76
Pfaff stinkend rijk? Zoveel levert verbluffende veiling op

De legendarische voetbalcollectie van Jean-Marie Pfaff is in Parijs onder de hamer gegaan. ...

41
41
Drama nipt voorkomen: Ajax door kleinste gaatje naar Europa

Ajax heeft zondagmiddag op het laatste nippertje nog een Europees ticket uit de brand gesleept. In ...

75
75
JPL 'Talent vh Jaar': De Cat níét bij drie kandidaten

Maandagavond worden de uitblinkers van het voorbije seizoen nog eens in de verf gezet op de Pro ...

279
279
'Toptransfer Joaquin Seys: Club hakt knoop door'

Met hun sterke prestaties van de voorbije maanden, hebben heel wat spelers van Club Brugge zich in ...

461
461
Kane-statement bij Bayern: Barça krijgt tik om de oren

Bayern München verzekerde zich zaterdag van de Duitse dubbel door in de bekerfinale met VfB ...

73
73
Schokkend! Nieuwe beelden duiken op na veldslag op Sclessin

Sporting Charleroi won zaterdagavond met 0-2 van Standard en kostte de Rouches zo de eindzege in de ...

221
221
Genk zet zinnen op smaakmaker: "Hij is zeker interessant"

KRC Genk hoopt zich via de barrages alsnog te verzekeren van een Europees ticket. Dat weerhoudt de ...

406
406
Brandon Mechele deelt nieuws dat enorm veel emoties losmaakt

De komende dagen staan volledig in het teken van feest, emotie en mooie vooruitzichten. Terwijl ...

235
235
'Nieuwe trainer Napoli absoluut godsgeschenk De Bruyne'

SSC Napoli wil zondagavond zijn tweede plaats veilig stellen in de afsluitende competitiematch tegen ...

147
147
Revanche Tzolis: vier uitdagers voor 'Player of the Season'

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

344
344
TU: 'Trainerscarrousel in JPL, eerste aanwinsten Club/RSCA'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

378
378
Rampscenario voor Genk: halve basisploeg mist barrage

Op de valreep kroonde KRC Genk zich alsnog tot winnaar van de Europe Play-Offs. Straks weten de ...

159
159
Janssen onthult toekomstplannen: "Anderlecht of Brugge?"

Het einde van het seizoen gaat traditiegetrouw weer gepaard met oudgedienden die op emotionele wijze ...

427
427
Kippenvel: Van der Elst schrijft eerbetoon aan Vanaken

Christos Tzolis is de gevierde held bij Club Brugge, maar ook Hans Vanaken zijn aandeel in de ...

99
99
'Code rood voor Sibierski: nieuw toptarget Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt een op z'n zachtst gezegd matig seizoen nog in schoonheid af te sluiten tegen ...

338
338
Verhaeghe dropt hint over exit: Club Brugge te koop?

Club Brugge viert straks de twintigste landstitel in het clubbestaan. De zevende al in de afgelopen ...

374
374
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

525
525
Euvrard reageert na zware rellen bij Standard-Charleroi

Standard en Sporting Charleroi hebben voor de zoveelste keer hun eigen imago besmeurd na een Waalse ...

169
169
STVV heeft opvolger Wouter Vrancken bijna beet

Wouter Vrancken verlaat STVV. De Belgische trainer en de club maakten dat officieel bekend. De ...

269
269
Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

191
191
Grote rel dreigt bij Club: “Hij komt hier niet mee weg”

Bart Verhaeghe heeft zijn zin gekregen: Club NXT blijft dan toch in 1B. Maar die redding kan Club ...

973
973
Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

KRC Genk heeft de Europe Play-Offs gewonnen. Ze pakten een 0-2-zege bij OH Leuven en Standard ging ...

223
223

Meer sportnieuws