Genk ontdekt nieuwe parel: "Of dit naar meer smaakt?"

door
Genk ontdekt nieuwe parel:

KRC Genk heeft zaterdag moeten knokken, maar wist tegen KV Kortrijk met de nodige moeite uiteindelijk toch de drie punten over de streep te trekken. Thorsten Fink kon zo opgelucht ademhalen, want hij nam enkele riskante keuzes.

Hij bracht enkele jongens aan de aftrap die dit seizoen nog niet zo vaak speelden. Dat pakte niet goed uit met Carlos Cuesta, die flirtte met een rode kaart en al na 40 minuten naar de kant gehaald werd. Maar een andere zet pakte wel goed uit.

LEES OOK: Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

Adedeji-Sternberg bekroont basisdebuut met goal

Noah Adedeji-Sternberg kreeg op de linkerflank een eerste basisplaats en de 19-jarige speelde zich in de kijker door het derde doelpunt voor zijn rekening te nemen. Hij profiteerde van een mooi tikje van Tolu om af te werken.

"Ik zag dat Tolu de bal door tikte, zo kon ik de ruimte vinden en de bal ijskoud binnenleggen", reageerde de jeugdinternational bij Het Belang van Limburg. "Op zo’n type aanval met Tolu trainen we ook vaak, en nu kunnen we het ook doen in een wedstrijd. Op mijn positie moet ik bovendien altijd bereikbaar zijn en wordt er van mij verwacht dat ik de één-tegen-één opzoek."

Doorbraak lonkt alsmaar meer

De jonge winger lijkt stilaan bezig om de grote doorbraak te forceren bij Genk, nadat hij vorig seizoen zijn debuut maakte in de grootmacht. Hij scoort daarbij ook vlot, want het was voor Adedeji-Sternberg al zijn derde goal in amper 127 speelminuten.

"Al ben ik altijd wel iemand geweest die veel scoorde, maar zeker niet zoals nu", reageert hij. "Scoren is leuk, maar nog belangrijker is dat je je concentreert op hoe je jezelf kan ontwikkelen, en hoe je beter kan worden na elke training en elke match. Of dit nu naar meer smaakt? Daar ga ik niet op antwoorden. Dat is aan de coach om te beslissen."

Moet hij nog meer kansen krijgen?

Meest recent

Croky Cup: Union ontsnapt, hoofdrol VAR in OHL-Club, kermis op Bosuil

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

6
6
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

267
267
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

101
101
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

93
93
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

258
258
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

21
21
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

138
138
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

472
472
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

23
23
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

60
60
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

32
32
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

170
170
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

79
79
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

115
115
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

105
105
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

112
112
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

103
103
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

286
286
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

34
34
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

289
289
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

172
172
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

143
143
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

204
204
Hasi in luxe-positie: verrassende keuzes lonken

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

157
157
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

115
115

Meer sportnieuws