'Antwerp FC dumpt 'man van 9 miljoen' zonder pardon'

door
'Antwerp FC dumpt 'man van 9 miljoen' zonder pardon'

Jairo Riedewald, ooit een toptalent dat door Marc Overmars voor 9 miljoen euro naar Crystal Palace werd getransfereerd, lijkt geen toekomst te hebben bij Antwerp FC. De Nederlander kwam transfervrij over, maar zijn contract dat deze zomer afloopt, zal waarschijnlijk niet verlengd worden.

Blessures en een gebrek aan speelminuten beperken zijn bijdrage tot slechts 54 minuten dit seizoen. Ondanks hoge verwachtingen, lijkt het Antwerp-verhaal van de veelzijdige speler voortijdig te beëindigen.

LEES OOK: 'Antwerp nadert nieuwe trainer: gesprekken met topkandidaat'

Overmars-transfer: 'Man van 9 miljoen'

Vorige zomer heeft de 27-jarige Jairo Riedewald zich voor één seizoen, met optie voor een extra jaar, verbonden aan Antwerp FC. De Nederlander was transfervrij nadat zijn contract bij Crystal Palace in juni afliep, waardoor de Great Old geen transfersom hoefde te betalen.

Riedewald is opgeleid als centrale verdediger maar ook inzetbaar als linksback. Zeven jaar geleden verkocht Marc Overmars hem het toenmalige toptalent bij Ajax voor 9 miljoen euro aan Crystal Palace en nu haalde hij hem gratis binnen bij Antwerp.

Maar Riedewald arriveerde in Deurne Noord ook met een schrijnend gebrek aan wedstrijdritme. De laatste keer dat hij een wedstrijd volledig uitspeelde was vorig jaar tijdens een oefenmatch tegen Brøndby.

In de Premier League speelde hij zijn laatste volledige wedstrijd in mei 2021, tegen Liverpool.

De Boer vergeleek Riedewald met Frank Rijkaard

Jairo Riedewald maakte als tiener indruk in de eerste ploeg van Ajax en hij werd op 18-jarige leeftijd door toenmalig bondscoach Danny Blind al geselecteerd voor het Nederlands Elftal.

In 2015 prees Henk Spaan Riedewald in zijn column voor Het Parool: “Als je me vraagt wie de echte toekomst van het Nederlandse voetbal vertegenwoordigt, zeg ik Riedewald. Zoveel souplesse, elegantie en techniek zie je niet vaak bij een verdediger.”

Riedewald viel op door zijn snelheid, kracht en technische vaardigheden. Frank De Boer vergeleek Riedewald zelfs met Frank Rijkaard:

“Jairo ontwikkelt zich goed. Hij kan alleen nog veel minder goed koppen, maar in het wenden en keren vind ik hem misschien wel beter dan Rijkaard,” zei de toenmalige Ajax-coach, waarmee hij Riedewald naast één van de grootste Ajacieden aller tijden plaatste.

Riedewald zeer hongerig: hoge verwachtingen bij Antwerp FC

Na zijn transfer naar Crystal Palace stortte de carrière van Jairo Riedewald helemaal in. In 2020 knokte hij zich terug in Selhurst Park, maar zijn avontuur eindigde dramatisch met een beperkte rol en vaak beperkte speelminuten in het U21-elftal.

Het was een teken van hoezeer zijn carrière is ingestort sinds zijn komst naar Crystal Palace. Met zijn ervaring bij Oranje, Ajax en Crystal Palace waren de verwachtingen rond Riedewald toch hooggespannen bij Antwerp FC.

“Jairo is op en top prof. Hij weet wat nodig is om op het hoogste niveau te presteren. Met zijn ervaring en polyvalentie gaat hij ons veel kunnen bijbrengen”, zei Jonas De Roeck kort na zijn komst.

De coach ziet Riedewald het best functioneren centraal op het middenveld, wat zijn beste positie is met zijn voetballende en fysieke kwaliteiten. “Daar konden we ( na het vertrek van Ekkelenkamp en Yusuf, red .) nog iemand gebruiken.”

Riedewald moest nog een fysieke achterstand afwerken, maar De Roeck stelde een zeer hongerige speler vast.

Exit na één jaar?

Antwerp FC en Jairo Riedewald hebben nog niet veel plezier beleefd aan hun samenwerking. De Nederlander blesseerde zich begin september op training aan de hamstrings en was enkele weken onbeschikbaar.

Sindsdien kwam hij niet meer in actie voor de Great Old tot zijn invalbeurt in de Croky Cup eerder deze week tegen KV Kortrijk. Eind dit seizoen loopt zijn contract af bij Antwerp, dat wel nog een optie heeft voor een extra jaar.

Voorlopig is er echter niets die het lichten van deze eenzijdige optie zou kunnen rechtvaardigen.

Speelt Riedewald volgend seizoen nog bij Antwerp?

Meest recent

Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

12
12
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

113
113
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

41
41
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

68
68
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

36
36
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

130
130
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

149
149
Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

82
82
'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

167
167
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

165
165
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

242
242
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

105
105
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

103
103
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

58
58
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

334
334
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

233
233
'Transferoorlog los: Club vs. Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

289
289
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

425
425
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

167
167
'Anderlecht negeert Mourinho: opvallend signaal'

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

342
342
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

1387
1387
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

120
120
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

57
57
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

121
121
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

718
718

Meer sportnieuws