'Antwerp FC dumpt 'man van 9 miljoen' zonder pardon'

door
'Antwerp FC dumpt 'man van 9 miljoen' zonder pardon'

Jairo Riedewald, ooit een toptalent dat door Marc Overmars voor 9 miljoen euro naar Crystal Palace werd getransfereerd, lijkt geen toekomst te hebben bij Antwerp FC. De Nederlander kwam transfervrij over, maar zijn contract dat deze zomer afloopt, zal waarschijnlijk niet verlengd worden.

Blessures en een gebrek aan speelminuten beperken zijn bijdrage tot slechts 54 minuten dit seizoen. Ondanks hoge verwachtingen, lijkt het Antwerp-verhaal van de veelzijdige speler voortijdig te beëindigen.

LEES OOK: 'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Overmars-transfer: 'Man van 9 miljoen'

Vorige zomer heeft de 27-jarige Jairo Riedewald zich voor één seizoen, met optie voor een extra jaar, verbonden aan Antwerp FC. De Nederlander was transfervrij nadat zijn contract bij Crystal Palace in juni afliep, waardoor de Great Old geen transfersom hoefde te betalen.

Riedewald is opgeleid als centrale verdediger maar ook inzetbaar als linksback. Zeven jaar geleden verkocht Marc Overmars hem het toenmalige toptalent bij Ajax voor 9 miljoen euro aan Crystal Palace en nu haalde hij hem gratis binnen bij Antwerp.

Maar Riedewald arriveerde in Deurne Noord ook met een schrijnend gebrek aan wedstrijdritme. De laatste keer dat hij een wedstrijd volledig uitspeelde was vorig jaar tijdens een oefenmatch tegen Brøndby.

In de Premier League speelde hij zijn laatste volledige wedstrijd in mei 2021, tegen Liverpool.

De Boer vergeleek Riedewald met Frank Rijkaard

Jairo Riedewald maakte als tiener indruk in de eerste ploeg van Ajax en hij werd op 18-jarige leeftijd door toenmalig bondscoach Danny Blind al geselecteerd voor het Nederlands Elftal.

In 2015 prees Henk Spaan Riedewald in zijn column voor Het Parool: “Als je me vraagt wie de echte toekomst van het Nederlandse voetbal vertegenwoordigt, zeg ik Riedewald. Zoveel souplesse, elegantie en techniek zie je niet vaak bij een verdediger.”

Riedewald viel op door zijn snelheid, kracht en technische vaardigheden. Frank De Boer vergeleek Riedewald zelfs met Frank Rijkaard:

“Jairo ontwikkelt zich goed. Hij kan alleen nog veel minder goed koppen, maar in het wenden en keren vind ik hem misschien wel beter dan Rijkaard,” zei de toenmalige Ajax-coach, waarmee hij Riedewald naast één van de grootste Ajacieden aller tijden plaatste.

Riedewald zeer hongerig: hoge verwachtingen bij Antwerp FC

Na zijn transfer naar Crystal Palace stortte de carrière van Jairo Riedewald helemaal in. In 2020 knokte hij zich terug in Selhurst Park, maar zijn avontuur eindigde dramatisch met een beperkte rol en vaak beperkte speelminuten in het U21-elftal.

Het was een teken van hoezeer zijn carrière is ingestort sinds zijn komst naar Crystal Palace. Met zijn ervaring bij Oranje, Ajax en Crystal Palace waren de verwachtingen rond Riedewald toch hooggespannen bij Antwerp FC.

“Jairo is op en top prof. Hij weet wat nodig is om op het hoogste niveau te presteren. Met zijn ervaring en polyvalentie gaat hij ons veel kunnen bijbrengen”, zei Jonas De Roeck kort na zijn komst.

De coach ziet Riedewald het best functioneren centraal op het middenveld, wat zijn beste positie is met zijn voetballende en fysieke kwaliteiten. “Daar konden we ( na het vertrek van Ekkelenkamp en Yusuf, red .) nog iemand gebruiken.”

Riedewald moest nog een fysieke achterstand afwerken, maar De Roeck stelde een zeer hongerige speler vast.

Exit na één jaar?

Antwerp FC en Jairo Riedewald hebben nog niet veel plezier beleefd aan hun samenwerking. De Nederlander blesseerde zich begin september op training aan de hamstrings en was enkele weken onbeschikbaar.

Sindsdien kwam hij niet meer in actie voor de Great Old tot zijn invalbeurt in de Croky Cup eerder deze week tegen KV Kortrijk. Eind dit seizoen loopt zijn contract af bij Antwerp, dat wel nog een optie heeft voor een extra jaar.

Voorlopig is er echter niets die het lichten van deze eenzijdige optie zou kunnen rechtvaardigen.

Speelt Riedewald volgend seizoen nog bij Antwerp?

Meest recent

Anderlecht-sterkhouder geeft grote hint over toekomst

RSC Anderlecht begint op maandag aan Play-Off 1 met de topper tegen Club Brugge. Achter de schermen ...

17
17
Club Brugge krijgt ferme waarschuwing voor Anderlecht

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. ...

51
51
KVM wil cashen op smaakmaker: Belgische topclub ruikt kans

KV Mechelen begint maandagavond aan zijn eerste campagne in de Champions' Play-Offs. De Mechelaars ...

47
47
Club vs. Anderlecht: Boeckx waagt zich aan voorspelling

Maandagnamiddag staat dé affiche van de openingsspeeldag in de Champions' Play-Offs op het ...

83
83
UCL op TV: hier kijk jij naar Real-Bayern en PSG-Liverpool

De kwartfinales van de Champions League staan voor de deur en dat levert enkele affiches op om van ...

39
39
Van Crombrugge en Vanessa breken internet met één bericht

Vanessa D’Hooghe en Hendrik Van Crombrugge laten opnieuw harten smelten. Deze keer geen ...

91
91
"Belachelijk" - Union flink benadeeld in volle titelstrijd

De Champions' Play-Offs zijn van start gegaand, de ontknoping van de titelstrijd is ingezet. Daarbij ...

190
190
Opvolger Mignolet: nationale nummer één of straffe comeback?

Club Brugge trapt maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs af met een thuismatch ...

223
223
Bizarre fase in Play-Downs: "Vooral heel pijnlijk voor hem"

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

103
103
Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Vandaag is meteen een belangrijke dag voor Paars-Wit. De spanning stijgt, de verwachtingen zijn ...

217
217
Soap niet voorbij: Lukaku moet 'wraakactie' Conte vrezen

In de Italiaanse Serie A staat maandagavond de kraker tussen SSC Napoli en AC Milan op het ...

106
106
Nieuwe nummer één? Hayen onthult plannetje met Brughmans

KRC Genk vatte de Europe Play-Offs aan met de 17-jarige Lucca Brughmans in doel. Een gevolg van de ...

175
175
Arbitrage start 'dramatisch' aan Play-Offs: "Als Club dit ziet ..."

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zijn nog maar net op gang getrapt, of de arbitrage heeft al ...

442
442
‘Kane verrast iedereen: Kompany overdonderd door exit’

Harry Kane blijft scoren alsof er niets aan de hand is, maar net nu groeit in München ook de ...

340
340
Grote verrijzenis bij Club, Anderlecht zonder sleutelspeler

De kalendermakers van de Play-Offs hebben op paasmaandag een mooi programma in mekaar geknutseld. ...

449
449
Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

102
102
Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

In de Challenger Pro League kent de reguliere competitie in de komende twee weken zijn ontknoping. ...

129
129
Mysterie rond rode kaart: exacte woorden Camara onthuld

Scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot gaf tijdens de interlandbreak aan dat hij het niveau van de ...

152
152
Pocognoli zet zegereeks verder, Inter haalt zwaar uit

Er stonden ook op zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

115
115
'Real verandert gedacht en schrapt twee kleppers'

Real Madrid beleefde een pijnlijk weekend met een verrassende nederlaag in Mallorca. Het maakte nog ...

78
78
Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

21
21
Charleroi genaaid door ref: "Hij kwam zich excuseren"

Ook in de play-offs blijft de miserie van Charleroi verder duren. De Carolo's konden al sinds 31 ...

54
54
'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Bij Club Brugge viel er deze week een bommetje met de aankondiging van Simon Mignolet dat hij het na ...

434
434
Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

193
193
Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

42
42

Meer sportnieuws