'Antwerp FC dumpt 'man van 9 miljoen' zonder pardon'

1396 stemmen
'Antwerp FC dumpt 'man van 9 miljoen' zonder pardon'

Jairo Riedewald, ooit een toptalent dat door Marc Overmars voor 9 miljoen euro naar Crystal Palace werd getransfereerd, lijkt geen toekomst te hebben bij Antwerp FC. De Nederlander kwam transfervrij over, maar zijn contract dat deze zomer afloopt, zal waarschijnlijk niet verlengd worden.

Blessures en een gebrek aan speelminuten beperken zijn bijdrage tot slechts 54 minuten dit seizoen. Ondanks hoge verwachtingen, lijkt het Antwerp-verhaal van de veelzijdige speler voortijdig te beëindigen.

LEES OOK: Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Overmars-transfer: 'Man van 9 miljoen'

Vorige zomer heeft de 27-jarige Jairo Riedewald zich voor één seizoen, met optie voor een extra jaar, verbonden aan Antwerp FC. De Nederlander was transfervrij nadat zijn contract bij Crystal Palace in juni afliep, waardoor de Great Old geen transfersom hoefde te betalen.

Riedewald is opgeleid als centrale verdediger maar ook inzetbaar als linksback. Zeven jaar geleden verkocht Marc Overmars hem het toenmalige toptalent bij Ajax voor 9 miljoen euro aan Crystal Palace en nu haalde hij hem gratis binnen bij Antwerp.

Maar Riedewald arriveerde in Deurne Noord ook met een schrijnend gebrek aan wedstrijdritme. De laatste keer dat hij een wedstrijd volledig uitspeelde was vorig jaar tijdens een oefenmatch tegen Brøndby.

In de Premier League speelde hij zijn laatste volledige wedstrijd in mei 2021, tegen Liverpool.

De Boer vergeleek Riedewald met Frank Rijkaard

Jairo Riedewald maakte als tiener indruk in de eerste ploeg van Ajax en hij werd op 18-jarige leeftijd door toenmalig bondscoach Danny Blind al geselecteerd voor het Nederlands Elftal.

In 2015 prees Henk Spaan Riedewald in zijn column voor Het Parool: “Als je me vraagt wie de echte toekomst van het Nederlandse voetbal vertegenwoordigt, zeg ik Riedewald. Zoveel souplesse, elegantie en techniek zie je niet vaak bij een verdediger.”

Riedewald viel op door zijn snelheid, kracht en technische vaardigheden. Frank De Boer vergeleek Riedewald zelfs met Frank Rijkaard:

“Jairo ontwikkelt zich goed. Hij kan alleen nog veel minder goed koppen, maar in het wenden en keren vind ik hem misschien wel beter dan Rijkaard,” zei de toenmalige Ajax-coach, waarmee hij Riedewald naast één van de grootste Ajacieden aller tijden plaatste.

Riedewald zeer hongerig: hoge verwachtingen bij Antwerp FC

Na zijn transfer naar Crystal Palace stortte de carrière van Jairo Riedewald helemaal in. In 2020 knokte hij zich terug in Selhurst Park, maar zijn avontuur eindigde dramatisch met een beperkte rol en vaak beperkte speelminuten in het U21-elftal.

Het was een teken van hoezeer zijn carrière is ingestort sinds zijn komst naar Crystal Palace. Met zijn ervaring bij Oranje, Ajax en Crystal Palace waren de verwachtingen rond Riedewald toch hooggespannen bij Antwerp FC.

“Jairo is op en top prof. Hij weet wat nodig is om op het hoogste niveau te presteren. Met zijn ervaring en polyvalentie gaat hij ons veel kunnen bijbrengen”, zei Jonas De Roeck kort na zijn komst.

De coach ziet Riedewald het best functioneren centraal op het middenveld, wat zijn beste positie is met zijn voetballende en fysieke kwaliteiten. “Daar konden we ( na het vertrek van Ekkelenkamp en Yusuf, red .) nog iemand gebruiken.”

Riedewald moest nog een fysieke achterstand afwerken, maar De Roeck stelde een zeer hongerige speler vast.

Exit na één jaar?

Antwerp FC en Jairo Riedewald hebben nog niet veel plezier beleefd aan hun samenwerking. De Nederlander blesseerde zich begin september op training aan de hamstrings en was enkele weken onbeschikbaar.

Sindsdien kwam hij niet meer in actie voor de Great Old tot zijn invalbeurt in de Croky Cup eerder deze week tegen KV Kortrijk. Eind dit seizoen loopt zijn contract af bij Antwerp, dat wel nog een optie heeft voor een extra jaar.

Voorlopig is er echter niets die het lichten van deze eenzijdige optie zou kunnen rechtvaardigen.

Speelt Riedewald volgend seizoen nog bij Antwerp?

Meest recent

Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

41
41
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

97
97
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

451
451
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

41
41
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

57
57
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

330
330
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

428
428
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

520
520
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

881
881
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

117
117
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

532
532
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

55
55
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

97
97
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

140
140
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

100
100
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

154
154
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

411
411
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

733
733
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

308
308
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

508
508
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

413
413
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

237
237
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

109
109
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

106
106
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

173
173

Meer sportnieuws