'Antwerp FC dumpt 'man van 9 miljoen' zonder pardon'

1396
'Antwerp FC dumpt 'man van 9 miljoen' zonder pardon'

Jairo Riedewald, ooit een toptalent dat door Marc Overmars voor 9 miljoen euro naar Crystal Palace werd getransfereerd, lijkt geen toekomst te hebben bij Antwerp FC. De Nederlander kwam transfervrij over, maar zijn contract dat deze zomer afloopt, zal waarschijnlijk niet verlengd worden.

Blessures en een gebrek aan speelminuten beperken zijn bijdrage tot slechts 54 minuten dit seizoen. Ondanks hoge verwachtingen, lijkt het Antwerp-verhaal van de veelzijdige speler voortijdig te beëindigen.

LEES OOK: Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Overmars-transfer: 'Man van 9 miljoen'

Vorige zomer heeft de 27-jarige Jairo Riedewald zich voor één seizoen, met optie voor een extra jaar, verbonden aan Antwerp FC. De Nederlander was transfervrij nadat zijn contract bij Crystal Palace in juni afliep, waardoor de Great Old geen transfersom hoefde te betalen.

Riedewald is opgeleid als centrale verdediger maar ook inzetbaar als linksback. Zeven jaar geleden verkocht Marc Overmars hem het toenmalige toptalent bij Ajax voor 9 miljoen euro aan Crystal Palace en nu haalde hij hem gratis binnen bij Antwerp.

Maar Riedewald arriveerde in Deurne Noord ook met een schrijnend gebrek aan wedstrijdritme. De laatste keer dat hij een wedstrijd volledig uitspeelde was vorig jaar tijdens een oefenmatch tegen Brøndby.

In de Premier League speelde hij zijn laatste volledige wedstrijd in mei 2021, tegen Liverpool.

De Boer vergeleek Riedewald met Frank Rijkaard

Jairo Riedewald maakte als tiener indruk in de eerste ploeg van Ajax en hij werd op 18-jarige leeftijd door toenmalig bondscoach Danny Blind al geselecteerd voor het Nederlands Elftal.

In 2015 prees Henk Spaan Riedewald in zijn column voor Het Parool: “Als je me vraagt wie de echte toekomst van het Nederlandse voetbal vertegenwoordigt, zeg ik Riedewald. Zoveel souplesse, elegantie en techniek zie je niet vaak bij een verdediger.”

Riedewald viel op door zijn snelheid, kracht en technische vaardigheden. Frank De Boer vergeleek Riedewald zelfs met Frank Rijkaard:

“Jairo ontwikkelt zich goed. Hij kan alleen nog veel minder goed koppen, maar in het wenden en keren vind ik hem misschien wel beter dan Rijkaard,” zei de toenmalige Ajax-coach, waarmee hij Riedewald naast één van de grootste Ajacieden aller tijden plaatste.

Riedewald zeer hongerig: hoge verwachtingen bij Antwerp FC

Na zijn transfer naar Crystal Palace stortte de carrière van Jairo Riedewald helemaal in. In 2020 knokte hij zich terug in Selhurst Park, maar zijn avontuur eindigde dramatisch met een beperkte rol en vaak beperkte speelminuten in het U21-elftal.

Het was een teken van hoezeer zijn carrière is ingestort sinds zijn komst naar Crystal Palace. Met zijn ervaring bij Oranje, Ajax en Crystal Palace waren de verwachtingen rond Riedewald toch hooggespannen bij Antwerp FC.

“Jairo is op en top prof. Hij weet wat nodig is om op het hoogste niveau te presteren. Met zijn ervaring en polyvalentie gaat hij ons veel kunnen bijbrengen”, zei Jonas De Roeck kort na zijn komst.

De coach ziet Riedewald het best functioneren centraal op het middenveld, wat zijn beste positie is met zijn voetballende en fysieke kwaliteiten. “Daar konden we ( na het vertrek van Ekkelenkamp en Yusuf, red .) nog iemand gebruiken.”

Riedewald moest nog een fysieke achterstand afwerken, maar De Roeck stelde een zeer hongerige speler vast.

Exit na één jaar?

Antwerp FC en Jairo Riedewald hebben nog niet veel plezier beleefd aan hun samenwerking. De Nederlander blesseerde zich begin september op training aan de hamstrings en was enkele weken onbeschikbaar.

Sindsdien kwam hij niet meer in actie voor de Great Old tot zijn invalbeurt in de Croky Cup eerder deze week tegen KV Kortrijk. Eind dit seizoen loopt zijn contract af bij Antwerp, dat wel nog een optie heeft voor een extra jaar.

Voorlopig is er echter niets die het lichten van deze eenzijdige optie zou kunnen rechtvaardigen.

Speelt Riedewald volgend seizoen nog bij Antwerp?

Meest recent

Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

6
6
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

17
17
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

81
81
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

42
42
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

12
12
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

49
49
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

39
39
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

104
104
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

209
209
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

13
13
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

83
83
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

29
29
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

263
263
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

116
116
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

48
48
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

35
35
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

20
20
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

76
76
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

181
181
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

53
53
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

41
41
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

126
126
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

73
73
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

110
110
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

66
66

Meer sportnieuws