'Antwerp FC dumpt 'man van 9 miljoen' zonder pardon'

door
'Antwerp FC dumpt 'man van 9 miljoen' zonder pardon'

Jairo Riedewald, ooit een toptalent dat door Marc Overmars voor 9 miljoen euro naar Crystal Palace werd getransfereerd, lijkt geen toekomst te hebben bij Antwerp FC. De Nederlander kwam transfervrij over, maar zijn contract dat deze zomer afloopt, zal waarschijnlijk niet verlengd worden.

Blessures en een gebrek aan speelminuten beperken zijn bijdrage tot slechts 54 minuten dit seizoen. Ondanks hoge verwachtingen, lijkt het Antwerp-verhaal van de veelzijdige speler voortijdig te beëindigen.

LEES OOK: 'Club Brugge neemt enorme gok: recordtransfer op spel'

Overmars-transfer: 'Man van 9 miljoen'

Vorige zomer heeft de 27-jarige Jairo Riedewald zich voor één seizoen, met optie voor een extra jaar, verbonden aan Antwerp FC. De Nederlander was transfervrij nadat zijn contract bij Crystal Palace in juni afliep, waardoor de Great Old geen transfersom hoefde te betalen.

Riedewald is opgeleid als centrale verdediger maar ook inzetbaar als linksback. Zeven jaar geleden verkocht Marc Overmars hem het toenmalige toptalent bij Ajax voor 9 miljoen euro aan Crystal Palace en nu haalde hij hem gratis binnen bij Antwerp.

Maar Riedewald arriveerde in Deurne Noord ook met een schrijnend gebrek aan wedstrijdritme. De laatste keer dat hij een wedstrijd volledig uitspeelde was vorig jaar tijdens een oefenmatch tegen Brøndby.

In de Premier League speelde hij zijn laatste volledige wedstrijd in mei 2021, tegen Liverpool.

De Boer vergeleek Riedewald met Frank Rijkaard

Jairo Riedewald maakte als tiener indruk in de eerste ploeg van Ajax en hij werd op 18-jarige leeftijd door toenmalig bondscoach Danny Blind al geselecteerd voor het Nederlands Elftal.

In 2015 prees Henk Spaan Riedewald in zijn column voor Het Parool: “Als je me vraagt wie de echte toekomst van het Nederlandse voetbal vertegenwoordigt, zeg ik Riedewald. Zoveel souplesse, elegantie en techniek zie je niet vaak bij een verdediger.”

Riedewald viel op door zijn snelheid, kracht en technische vaardigheden. Frank De Boer vergeleek Riedewald zelfs met Frank Rijkaard:

“Jairo ontwikkelt zich goed. Hij kan alleen nog veel minder goed koppen, maar in het wenden en keren vind ik hem misschien wel beter dan Rijkaard,” zei de toenmalige Ajax-coach, waarmee hij Riedewald naast één van de grootste Ajacieden aller tijden plaatste.

Riedewald zeer hongerig: hoge verwachtingen bij Antwerp FC

Na zijn transfer naar Crystal Palace stortte de carrière van Jairo Riedewald helemaal in. In 2020 knokte hij zich terug in Selhurst Park, maar zijn avontuur eindigde dramatisch met een beperkte rol en vaak beperkte speelminuten in het U21-elftal.

Het was een teken van hoezeer zijn carrière is ingestort sinds zijn komst naar Crystal Palace. Met zijn ervaring bij Oranje, Ajax en Crystal Palace waren de verwachtingen rond Riedewald toch hooggespannen bij Antwerp FC.

“Jairo is op en top prof. Hij weet wat nodig is om op het hoogste niveau te presteren. Met zijn ervaring en polyvalentie gaat hij ons veel kunnen bijbrengen”, zei Jonas De Roeck kort na zijn komst.

De coach ziet Riedewald het best functioneren centraal op het middenveld, wat zijn beste positie is met zijn voetballende en fysieke kwaliteiten. “Daar konden we ( na het vertrek van Ekkelenkamp en Yusuf, red .) nog iemand gebruiken.”

Riedewald moest nog een fysieke achterstand afwerken, maar De Roeck stelde een zeer hongerige speler vast.

Exit na één jaar?

Antwerp FC en Jairo Riedewald hebben nog niet veel plezier beleefd aan hun samenwerking. De Nederlander blesseerde zich begin september op training aan de hamstrings en was enkele weken onbeschikbaar.

Sindsdien kwam hij niet meer in actie voor de Great Old tot zijn invalbeurt in de Croky Cup eerder deze week tegen KV Kortrijk. Eind dit seizoen loopt zijn contract af bij Antwerp, dat wel nog een optie heeft voor een extra jaar.

Voorlopig is er echter niets die het lichten van deze eenzijdige optie zou kunnen rechtvaardigen.

Speelt Riedewald volgend seizoen nog bij Antwerp?

Meest recent

Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

33
33
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

17
17
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

119
119
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

86
86
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

125
125
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

162
162
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

212
212
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

11
11
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

348
348
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

54
54
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

158
158
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

242
242
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

56
56
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

197
197
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

246
246
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

123
123
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

158
158
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

71
71
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

533
533
Hubert bevestigt ferme domper én meevaller Union SG

Union SG werd nipt uitgeschakeld in de Champions League, maar de Brusselse club is wel nog steeds de ...

49
49
SK Beveren slaat bijzonder grote slag

SK Beveren lijkt op weg naar de Jupiler Pro League. Er wordt goed werk geleverd op de Freethiel. De ...

122
122
Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag in de Jupiler Pro League op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers ...

317
317
KV Mechelen ziet pion nog naar Liverpool verkassen

De wintermercato is voorbij, maar toch ziet KV Mechelen nog een pion naar Liverpool trekken. Op de ...

72
72
Leko hakt knopen door bij Club Brugge: “Sweet dilemma’s”

Club Brugge hoopt na de nederlaag tegen Union SG in de competitie de rug te rechten tegen Standard ...

459
459
Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit ontsloeg coach Besnik Hasi en onder ...

502
502

Meer sportnieuws