KRC Genk overleeft horrorstart tegen aanklampende Kerels

door
KRC Genk overleeft horrorstart tegen aanklampende Kerels

Fink en co hebben de kloof met Club Brugge voorlopig weer uitgebreid naar zeven punten. De Limburgers voetbalden vanavond één helft tegen zichzelf en een sterk KV Kortrijk. Na rust zetten de Limburgers orde op zaken, al werd het nog even 'heet' in de slotfase.

Racing Genk en KV Kortrijk haspelden eerder deze week allebei een zware bekerwedstrijd af. De Limburgers versloegen na verlengingen Standard, de Kerels gingen eervol en na strafschoppen tenonder tegen Antwerp. Het team van Fink hoopte vanavond om weer druk te zetten op de achtervolgers, KVK kon onderin de punten goed gebruiken en mikte op een stunt.

LEES OOK: ‘De Mil op ramkoers met smaakmaker: KAA Gent baalt’

Wervelende Kerels doen Genk zweten

De bezoekers begonnen verrassend als een wervelwind. Na een paar minuten spelen borstelde Kadri een hoekschop op het hoofd van Dewaele en die kopte de 0-1 voorbij een kansloze Van Crombrugge. De Kerels gingen gezwind door, amper twee minuten later borstelde de Genkse doelman een fantastische vrije trap van Kadri uit zijn doelvlak.

Onherkenbaar voetbalde de thuisploeg in dat eerste halfuur. Een flauwe trap van El Ouahdi was het enige wapenfeit. Iets voor het halfuur ontsnapte Genk zelfs aan een rode kaart, toen Cuesta aan de noodrem ging hangen. Een furieuze Kortrijkse bank zag de Colombiaan slechts geel krijgen. Racing Genk zou op slag van rust toch nog de schade herstellen. een poging van Tolu werd nog gepareerd door Vandenberghe, in de nastoot trof Hrosovsky wel raak: 1-1.

In de slotfase van de eerste helft kon het nog twee kanten uit. De beste poging werd door uitblinker Messaoudi nipt naast geplaatst. Halfweg had de competitieleider het niet onder de markt met een sterk KV Kortrijk.

Slowaak snijdt Kerels de benen af

De vraag was na rust vooral hoeveel krachten de Kerels al hadden verspeeld? Het antwoord kwam er snel: een razend snelle counter belandde bij Hrosovsky en die dompelde KV Kortrijk meteen in rouw: 2-1. Racing Genk duwde nu door, tot twee maal toe kwam Adedeji-Sternberg in schietpositie maar zijn pogingen leverden (nog) geen doelpunt op.

Op het uur kwamen zowel Dejaegere als Messaoudi dan weer dicht bij de gelijkmaker, Van Crombrugge toonde zijn kunnen. Halfweg de tweede helft ging de wedstrijd toch op slot. Tolu loodste Adedeji-Sternberg door de buitenspelval en die werkte koeltjes naast Vandenberghe af: 3-1.

De Kerels streden nadien nog voor wat ze waard waren en kregen in het slot nog even hoop toen Ambrose de 3-2 tegen de touwen kopte. Het doelpunt viel echter te laat, zo verlaat KVK de Cegeka Arena vermoedelijk met een gevoel dat er misschien meer in zat. Genk mag weer drie punten bijschrijven bij een nu al indrukwekkend totaal.

Scoreverloop:

0-1 (4') Dewaele, 1-1 (41') Hrosovsky, 2-1 (47') Hrosovsky, 3-1 (68') Adedeji-Sternberg, 3-2 (90+1') Ambrose

Gelooft u stilaan in een Genkse titel?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

89
89
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

2
2
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

7
7
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

166
166
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

107
107
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

82
82
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

72
72
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

296
296
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

388
388
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

301
301
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

111
111
‘Pedofilieschandaal barst los: PL-club schorst sterspeler'

Een nieuw schandaal in Engeland staat op het punt te ontploffen. Op sociale media circuleerden plots ...

87
87
‘Castagne in zak en as: toekomstplannen op tafel’

Timothy Castagne is al jaren een vaste pion in de selectie van de Rode Duivels. Ook onder bondscoach ...

72
72
Rik De Mil snoeihard voor drie KAA Gent-spelers

KAA Gent incasseerde afgelopen speeldag een mokerslag van rechtstreekse concurrent KV Mechelen. De ...

127
127
Van Gucht onder vuur: fysieke klappen stapelen zich op

Ruben Van Gucht kreeg het recent zwaar te verduren, en dat op meer dan één vlak. Wat ...

27
27
Verhaeghe meldt groot nieuws over stadion Club Brugge

Eerder kwam Club Brugge met grootse plannen naar buiten voor het nieuwe Basecamp. Nu kwam Het ...

1201
1201
Spalletti doet Openda-bekentenis: "Dat is mijn fout"

Wanneer Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend maakt, is het maar de ...

73
73
Hommeles bij Anderlecht: club en fans in de clinch

Anderlecht blikt terug op moeilijke weken met een nul op negen, waardoor de derde plaats in de ...

176
176
'De Ketelaere verbaast iedereen met droomtransfer'

De start van de transferzomer nadert met rasse schreden en voor de Rode Duivels belooft het een ...

299
299
Kompany rekent af met kritiek over vele tegengoals

Bayern München droomde de voorbije maanden van een treble, maar zag die droom deze week ...

46
46
Verbazing: La Louvière kondigt vertrek trainer aan

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League nadert en dat betekent dat de meeste clubs al ...

75
75
'Mokerslag Beveren: succescoach vertrekt'

Volgend seizoen maakt SK Beveren zijn comeback in de Jupiler Pro League nadat het de voorbije ...

188
188
TRANSFERUURTJE: 'Club vs Anderlecht voor JPL-talent, megatransfer Godts'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

183
183
Jelle Vossen stampt nog ferm na: harde woorden

Jelle Vossen ging van cultheld bij Zulte Waregem naar spits die niet van de bank kwam. In de Jupiler ...

401
401
Ferme 'patat' voor Marc Coucke: "Continue bemoeienis'

Marc Coucke kent opnieuw bijzonder moeilijke weken bij Anderlecht. De recordkampioen verloor ...

86
86
Kompany slaat terug na kritiek: T1 houdt voet bij stuk

Bayern München werd in de halve finale van de Champions League uitgeschakeld door PSG. De ...

100
100

Meer sportnieuws