KRC Genk overleeft horrorstart tegen aanklampende Kerels

75
KRC Genk overleeft horrorstart tegen aanklampende Kerels

Fink en co hebben de kloof met Club Brugge voorlopig weer uitgebreid naar zeven punten. De Limburgers voetbalden vanavond één helft tegen zichzelf en een sterk KV Kortrijk. Na rust zetten de Limburgers orde op zaken, al werd het nog even 'heet' in de slotfase.

Racing Genk en KV Kortrijk haspelden eerder deze week allebei een zware bekerwedstrijd af. De Limburgers versloegen na verlengingen Standard, de Kerels gingen eervol en na strafschoppen tenonder tegen Antwerp. Het team van Fink hoopte vanavond om weer druk te zetten op de achtervolgers, KVK kon onderin de punten goed gebruiken en mikte op een stunt.

LEES OOK: Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Wervelende Kerels doen Genk zweten

De bezoekers begonnen verrassend als een wervelwind. Na een paar minuten spelen borstelde Kadri een hoekschop op het hoofd van Dewaele en die kopte de 0-1 voorbij een kansloze Van Crombrugge. De Kerels gingen gezwind door, amper twee minuten later borstelde de Genkse doelman een fantastische vrije trap van Kadri uit zijn doelvlak.

Onherkenbaar voetbalde de thuisploeg in dat eerste halfuur. Een flauwe trap van El Ouahdi was het enige wapenfeit. Iets voor het halfuur ontsnapte Genk zelfs aan een rode kaart, toen Cuesta aan de noodrem ging hangen. Een furieuze Kortrijkse bank zag de Colombiaan slechts geel krijgen. Racing Genk zou op slag van rust toch nog de schade herstellen. een poging van Tolu werd nog gepareerd door Vandenberghe, in de nastoot trof Hrosovsky wel raak: 1-1.

In de slotfase van de eerste helft kon het nog twee kanten uit. De beste poging werd door uitblinker Messaoudi nipt naast geplaatst. Halfweg had de competitieleider het niet onder de markt met een sterk KV Kortrijk.

Slowaak snijdt Kerels de benen af

De vraag was na rust vooral hoeveel krachten de Kerels al hadden verspeeld? Het antwoord kwam er snel: een razend snelle counter belandde bij Hrosovsky en die dompelde KV Kortrijk meteen in rouw: 2-1. Racing Genk duwde nu door, tot twee maal toe kwam Adedeji-Sternberg in schietpositie maar zijn pogingen leverden (nog) geen doelpunt op.

Op het uur kwamen zowel Dejaegere als Messaoudi dan weer dicht bij de gelijkmaker, Van Crombrugge toonde zijn kunnen. Halfweg de tweede helft ging de wedstrijd toch op slot. Tolu loodste Adedeji-Sternberg door de buitenspelval en die werkte koeltjes naast Vandenberghe af: 3-1.

De Kerels streden nadien nog voor wat ze waard waren en kregen in het slot nog even hoop toen Ambrose de 3-2 tegen de touwen kopte. Het doelpunt viel echter te laat, zo verlaat KVK de Cegeka Arena vermoedelijk met een gevoel dat er misschien meer in zat. Genk mag weer drie punten bijschrijven bij een nu al indrukwekkend totaal.

Scoreverloop:

0-1 (4') Dewaele, 1-1 (41') Hrosovsky, 2-1 (47') Hrosovsky, 3-1 (68') Adedeji-Sternberg, 3-2 (90+1') Ambrose

Gelooft u stilaan in een Genkse titel?

Meest recent

Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

6
6
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

73
73
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

18
18
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

186
186
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

82
82
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

130
130
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

276
276
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

116
116
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

115
115
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

513
513
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

144
144
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

99
99
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

120
120
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

34
34
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

81
81
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

313
313
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

42
42
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

57
57
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

23
23
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

127
127
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

59
59
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

233
233
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

79
79
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

238
238
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

33
33

Meer sportnieuws