KRC Genk overleeft horrorstart tegen aanklampende Kerels

75 stemmen
KRC Genk overleeft horrorstart tegen aanklampende Kerels

Fink en co hebben de kloof met Club Brugge voorlopig weer uitgebreid naar zeven punten. De Limburgers voetbalden vanavond één helft tegen zichzelf en een sterk KV Kortrijk. Na rust zetten de Limburgers orde op zaken, al werd het nog even 'heet' in de slotfase.

Racing Genk en KV Kortrijk haspelden eerder deze week allebei een zware bekerwedstrijd af. De Limburgers versloegen na verlengingen Standard, de Kerels gingen eervol en na strafschoppen tenonder tegen Antwerp. Het team van Fink hoopte vanavond om weer druk te zetten op de achtervolgers, KVK kon onderin de punten goed gebruiken en mikte op een stunt.

Wervelende Kerels doen Genk zweten

De bezoekers begonnen verrassend als een wervelwind. Na een paar minuten spelen borstelde Kadri een hoekschop op het hoofd van Dewaele en die kopte de 0-1 voorbij een kansloze Van Crombrugge. De Kerels gingen gezwind door, amper twee minuten later borstelde de Genkse doelman een fantastische vrije trap van Kadri uit zijn doelvlak.

Onherkenbaar voetbalde de thuisploeg in dat eerste halfuur. Een flauwe trap van El Ouahdi was het enige wapenfeit. Iets voor het halfuur ontsnapte Genk zelfs aan een rode kaart, toen Cuesta aan de noodrem ging hangen. Een furieuze Kortrijkse bank zag de Colombiaan slechts geel krijgen. Racing Genk zou op slag van rust toch nog de schade herstellen. een poging van Tolu werd nog gepareerd door Vandenberghe, in de nastoot trof Hrosovsky wel raak: 1-1.

In de slotfase van de eerste helft kon het nog twee kanten uit. De beste poging werd door uitblinker Messaoudi nipt naast geplaatst. Halfweg had de competitieleider het niet onder de markt met een sterk KV Kortrijk.

Slowaak snijdt Kerels de benen af

De vraag was na rust vooral hoeveel krachten de Kerels al hadden verspeeld? Het antwoord kwam er snel: een razend snelle counter belandde bij Hrosovsky en die dompelde KV Kortrijk meteen in rouw: 2-1. Racing Genk duwde nu door, tot twee maal toe kwam Adedeji-Sternberg in schietpositie maar zijn pogingen leverden (nog) geen doelpunt op.

Op het uur kwamen zowel Dejaegere als Messaoudi dan weer dicht bij de gelijkmaker, Van Crombrugge toonde zijn kunnen. Halfweg de tweede helft ging de wedstrijd toch op slot. Tolu loodste Adedeji-Sternberg door de buitenspelval en die werkte koeltjes naast Vandenberghe af: 3-1.

De Kerels streden nadien nog voor wat ze waard waren en kregen in het slot nog even hoop toen Ambrose de 3-2 tegen de touwen kopte. Het doelpunt viel echter te laat, zo verlaat KVK de Cegeka Arena vermoedelijk met een gevoel dat er misschien meer in zat. Genk mag weer drie punten bijschrijven bij een nu al indrukwekkend totaal.

Scoreverloop:

0-1 (4') Dewaele, 1-1 (41') Hrosovsky, 2-1 (47') Hrosovsky, 3-1 (68') Adedeji-Sternberg, 3-2 (90+1') Ambrose

Gelooft u stilaan in een Genkse titel?

Meest recent

‘Jérémy Doku slaat grote transferslag vlak voor WK’

Jérémy Doku is on fire. De buitenspeler was op het einde van het seizoen al in ...

39
39
Basisplek Vanaken op WK afgemaakt: “Doet Garcia niet”

Hans Vanaken is een belangrijk onderdeel geworden van de selectie van bondscoach Rudi Garcia. De ...

77
77
Union SG slaat keihard terug op Belgische topclubs

Union SG werd vorig seizoen landskampioen en afgelopen seizoen won het de beker en werd het tweede ...

155
155
WK Duivels? Joos en Vandenbempt vellen verdict

De Rode Duivels maken zich klaar voor het WK. Het grootste voetbaltoernooi loert om de hoek. Peter ...

89
89
‘Cercle Brugge zet door voor ervaren goalgetter’

Cercle Brugge nam afscheid van Dante Vanzeir en Steve Ngoura lokt interesse van RC Lens. De ...

89
89
Croonen waarschuwt Club Brugge & co met groots plan

KRC Genk stelde Thibaut Courtois voor als een nieuwe investeerder via NXTPLAY. De doelman van Real ...

277
277
Jeremy Doku laat niemand onberoerd met verrassend bericht

Jeremy Doku heeft opnieuw de aandacht naar zich toegetrokken. De aanvaller van de Rode Duivels ...

107
107
Albert lyrisch over Duivel: "Boegbeeld van Belgisch voetbal"

Philippe Albert is een ervaringsdeskundige als het over de Rode Duivels gaat. Hij speelde mee op ...

109
109
Garcia hakt knopen door: 'dit is de basisploeg tegen Egypte'

België trekt met vertrouwen naar het WK. De Rode Duivels wonnen met 0-2 van Kroatië en met ...

460
460
Enorm pijnlijk voor Vanaken: Garcia kiest voor power

Hans Vanaken kreeg bij de Rode Duivels opnieuw een harde boodschap. Niet omdat hij slecht inviel, ...

670
670
Coppens vertelt hét geheim van STVV en volgende uitdaging?

STVV kende een waanzinnig knap seizoen. Ze eindigden derde en spelen al zeker tot januari Europees ...

73
73
Garcia heeft luxeprobleem: drie Duivels voor één plek

De Rode Duivels hebben veel weelde op het middenveld. Bondscoach Rudi Garcia heeft er dus keuze te ...

183
183
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

206
206
‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

52
52
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

549
549
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

122
122
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

187
187
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

237
237
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

179
179
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

237
237
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

79
79
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

425
425
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

157
157
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

833
833
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

89
89

Meer sportnieuws