KRC Genk overleeft horrorstart tegen aanklampende Kerels

75 stemmen
KRC Genk overleeft horrorstart tegen aanklampende Kerels

Fink en co hebben de kloof met Club Brugge voorlopig weer uitgebreid naar zeven punten. De Limburgers voetbalden vanavond één helft tegen zichzelf en een sterk KV Kortrijk. Na rust zetten de Limburgers orde op zaken, al werd het nog even 'heet' in de slotfase.

Racing Genk en KV Kortrijk haspelden eerder deze week allebei een zware bekerwedstrijd af. De Limburgers versloegen na verlengingen Standard, de Kerels gingen eervol en na strafschoppen tenonder tegen Antwerp. Het team van Fink hoopte vanavond om weer druk te zetten op de achtervolgers, KVK kon onderin de punten goed gebruiken en mikte op een stunt.

LEES OOK: Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Wervelende Kerels doen Genk zweten

De bezoekers begonnen verrassend als een wervelwind. Na een paar minuten spelen borstelde Kadri een hoekschop op het hoofd van Dewaele en die kopte de 0-1 voorbij een kansloze Van Crombrugge. De Kerels gingen gezwind door, amper twee minuten later borstelde de Genkse doelman een fantastische vrije trap van Kadri uit zijn doelvlak.

Onherkenbaar voetbalde de thuisploeg in dat eerste halfuur. Een flauwe trap van El Ouahdi was het enige wapenfeit. Iets voor het halfuur ontsnapte Genk zelfs aan een rode kaart, toen Cuesta aan de noodrem ging hangen. Een furieuze Kortrijkse bank zag de Colombiaan slechts geel krijgen. Racing Genk zou op slag van rust toch nog de schade herstellen. een poging van Tolu werd nog gepareerd door Vandenberghe, in de nastoot trof Hrosovsky wel raak: 1-1.

In de slotfase van de eerste helft kon het nog twee kanten uit. De beste poging werd door uitblinker Messaoudi nipt naast geplaatst. Halfweg had de competitieleider het niet onder de markt met een sterk KV Kortrijk.

Slowaak snijdt Kerels de benen af

De vraag was na rust vooral hoeveel krachten de Kerels al hadden verspeeld? Het antwoord kwam er snel: een razend snelle counter belandde bij Hrosovsky en die dompelde KV Kortrijk meteen in rouw: 2-1. Racing Genk duwde nu door, tot twee maal toe kwam Adedeji-Sternberg in schietpositie maar zijn pogingen leverden (nog) geen doelpunt op.

Op het uur kwamen zowel Dejaegere als Messaoudi dan weer dicht bij de gelijkmaker, Van Crombrugge toonde zijn kunnen. Halfweg de tweede helft ging de wedstrijd toch op slot. Tolu loodste Adedeji-Sternberg door de buitenspelval en die werkte koeltjes naast Vandenberghe af: 3-1.

De Kerels streden nadien nog voor wat ze waard waren en kregen in het slot nog even hoop toen Ambrose de 3-2 tegen de touwen kopte. Het doelpunt viel echter te laat, zo verlaat KVK de Cegeka Arena vermoedelijk met een gevoel dat er misschien meer in zat. Genk mag weer drie punten bijschrijven bij een nu al indrukwekkend totaal.

Scoreverloop:

0-1 (4') Dewaele, 1-1 (41') Hrosovsky, 2-1 (47') Hrosovsky, 3-1 (68') Adedeji-Sternberg, 3-2 (90+1') Ambrose

Gelooft u stilaan in een Genkse titel?

Meest recent

Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

0
0
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

9
9
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

158
158
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

264
264
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

156
156
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

270
270
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

399
399
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

457
457
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

201
201
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

76
76
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

218
218
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

278
278
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

134
134
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

375
375
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

144
144
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

225
225
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

623
623
FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

FC Barcelona werd dit seizoen op overtuigende wijze kampioen in Spanje. De Catalanen spelen ...

47
47
Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

116
116
Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

310
310
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

205
205
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

168
168
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

126
126
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

204
204
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

499
499

Meer sportnieuws