KRC Genk overleeft horrorstart tegen aanklampende Kerels

door
KRC Genk overleeft horrorstart tegen aanklampende Kerels

Fink en co hebben de kloof met Club Brugge voorlopig weer uitgebreid naar zeven punten. De Limburgers voetbalden vanavond één helft tegen zichzelf en een sterk KV Kortrijk. Na rust zetten de Limburgers orde op zaken, al werd het nog even 'heet' in de slotfase.

Racing Genk en KV Kortrijk haspelden eerder deze week allebei een zware bekerwedstrijd af. De Limburgers versloegen na verlengingen Standard, de Kerels gingen eervol en na strafschoppen tenonder tegen Antwerp. Het team van Fink hoopte vanavond om weer druk te zetten op de achtervolgers, KVK kon onderin de punten goed gebruiken en mikte op een stunt.

LEES OOK: Luca Brecel genadeloos afgeslacht: 'Werkelijk schokkend'

Wervelende Kerels doen Genk zweten

De bezoekers begonnen verrassend als een wervelwind. Na een paar minuten spelen borstelde Kadri een hoekschop op het hoofd van Dewaele en die kopte de 0-1 voorbij een kansloze Van Crombrugge. De Kerels gingen gezwind door, amper twee minuten later borstelde de Genkse doelman een fantastische vrije trap van Kadri uit zijn doelvlak.

Onherkenbaar voetbalde de thuisploeg in dat eerste halfuur. Een flauwe trap van El Ouahdi was het enige wapenfeit. Iets voor het halfuur ontsnapte Genk zelfs aan een rode kaart, toen Cuesta aan de noodrem ging hangen. Een furieuze Kortrijkse bank zag de Colombiaan slechts geel krijgen. Racing Genk zou op slag van rust toch nog de schade herstellen. een poging van Tolu werd nog gepareerd door Vandenberghe, in de nastoot trof Hrosovsky wel raak: 1-1.

In de slotfase van de eerste helft kon het nog twee kanten uit. De beste poging werd door uitblinker Messaoudi nipt naast geplaatst. Halfweg had de competitieleider het niet onder de markt met een sterk KV Kortrijk.

Slowaak snijdt Kerels de benen af

De vraag was na rust vooral hoeveel krachten de Kerels al hadden verspeeld? Het antwoord kwam er snel: een razend snelle counter belandde bij Hrosovsky en die dompelde KV Kortrijk meteen in rouw: 2-1. Racing Genk duwde nu door, tot twee maal toe kwam Adedeji-Sternberg in schietpositie maar zijn pogingen leverden (nog) geen doelpunt op.

Op het uur kwamen zowel Dejaegere als Messaoudi dan weer dicht bij de gelijkmaker, Van Crombrugge toonde zijn kunnen. Halfweg de tweede helft ging de wedstrijd toch op slot. Tolu loodste Adedeji-Sternberg door de buitenspelval en die werkte koeltjes naast Vandenberghe af: 3-1.

De Kerels streden nadien nog voor wat ze waard waren en kregen in het slot nog even hoop toen Ambrose de 3-2 tegen de touwen kopte. Het doelpunt viel echter te laat, zo verlaat KVK de Cegeka Arena vermoedelijk met een gevoel dat er misschien meer in zat. Genk mag weer drie punten bijschrijven bij een nu al indrukwekkend totaal.

Scoreverloop:

0-1 (4') Dewaele, 1-1 (41') Hrosovsky, 2-1 (47') Hrosovsky, 3-1 (68') Adedeji-Sternberg, 3-2 (90+1') Ambrose

Gelooft u stilaan in een Genkse titel?

Meest recent

Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

8
8
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

53
53
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

33
33
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

63
63
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o kent einde

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

83
83
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

122
122
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

132
132
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

142
142
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

273
273
‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

195
195
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

323
323
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

144
144
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

159
159
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

95
95
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

213
213
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

824
824
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

215
215
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

550
550
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

371
371
'De Bruyne krijgt grote transferplannen Napoli te horen'

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

211
211
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

272
272
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

168
168
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

542
542
Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

403
403
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

213
213

Meer sportnieuws