Kritiek zwelt aan: Van der Elst duidelijk over ontslag Vrancken

1872 stemmen
Kritiek zwelt aan: Van der Elst duidelijk over ontslag Vrancken

AA Gent zit momenteel in een moeizame periode en dat zorgt voor de nodige kritiek bij de achterban. Ook coach Wouter Vrancken wordt daarbij geviseerd. Maar volgens analist Francky Van der Elst moet de trainer gewoonweg meer tijd krijgen.

De Buffalo's begonnen afgelopen zomer aan een compleet nieuw hoofdstuk. Zo werd definitief afscheid genomen van voorzitter Ivan De Witte, terwijl manager Michel Louwagie louter nog een adviserende functie kreeg. Ook de samenwerking met trainer Hein Vanhaezebrouck kreeg geen vervolg. Om hem te vervangen koos nieuwe eigenaar Sam Baro voor Vrancken.

Op zich een logische keuze. De oud-middenvelder heeft zelf nog een verleden als speler bij Gent en maakte in de voorbije seizoenen indruk als hoofdtrainer. Eerst bij KV Mechelen, vervolgens bij KRC Genk. Bij die laatste club vertrok hij vorig seizoen echter in onmin met het bestuur. En zo konden de Buffalo's hun slag slaan.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

Kritische supporters

Voorlopig is de aanstelling van Vrancken evenwel nog geen doorslaand succes. Daarvoor presteert zijn ploeg veel te wisselvallig. De resultaten zijn dan ook navenant. In de competitie Gent weggezakt naar de zesde plaats, het moet nog vol aan de bak om door te stoten in de Conference League en sneuvelde deze week in de Croky Cup.

Bij een deel van de supporters is het geduld dan ook op. Zo werd na de laatste matchen regelmatig 'Wouter buiten' gescandeerd. Onterecht, zo oordeelt analist Francky Van der Elst. "Dat hebben we dit seizoen nog al gehoord, hè. Maar dat vind ik onterecht", klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Voldoende tijd nodig

Volgens Van der Elst arriveerde Vrancken op een verkeerd moment bij AA Gent, dat nog volop in wederopbouw is. Hij hoopt dan ook dat de trainer ondanks de druk van de publieke opinie voldoende krediet zal krijgen. "Tijd moet je hem echt wel geven. Het wordt interessant om te zien of Sam Baro, die toch nieuw is in het voetbal, dat ook doet. Met Schepens en Vidarsson heeft hij alleszins twee mannen onder hem die het wereldje kennen en hem rustig zouden moeten kunnen houden. Zó slecht is het uiteindelijk ook allemaal niet, hè."

Vrancken blijft de juiste man voor dit Gent ...

Meest recent

'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

19
19
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

282
282
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

156
156
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

132
132
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

227
227
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

48
48
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

57
57
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

136
136
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

150
150
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

81
81
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

148
148
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

59
59
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

168
168
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

158
158
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

25
25
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

185
185
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

422
422
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

282
282
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

80
80
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

896
896
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

525
525
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

593
593
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

401
401
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

734
734
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

357
357

Meer sportnieuws