Kritiek zwelt aan: Van der Elst duidelijk over ontslag Vrancken

1872 stemmen
Kritiek zwelt aan: Van der Elst duidelijk over ontslag Vrancken

AA Gent zit momenteel in een moeizame periode en dat zorgt voor de nodige kritiek bij de achterban. Ook coach Wouter Vrancken wordt daarbij geviseerd. Maar volgens analist Francky Van der Elst moet de trainer gewoonweg meer tijd krijgen.

De Buffalo's begonnen afgelopen zomer aan een compleet nieuw hoofdstuk. Zo werd definitief afscheid genomen van voorzitter Ivan De Witte, terwijl manager Michel Louwagie louter nog een adviserende functie kreeg. Ook de samenwerking met trainer Hein Vanhaezebrouck kreeg geen vervolg. Om hem te vervangen koos nieuwe eigenaar Sam Baro voor Vrancken.

Op zich een logische keuze. De oud-middenvelder heeft zelf nog een verleden als speler bij Gent en maakte in de voorbije seizoenen indruk als hoofdtrainer. Eerst bij KV Mechelen, vervolgens bij KRC Genk. Bij die laatste club vertrok hij vorig seizoen echter in onmin met het bestuur. En zo konden de Buffalo's hun slag slaan.

LEES OOK: Geen Champions League voor Vrancken na nieuwe zeperd

Kritische supporters

Voorlopig is de aanstelling van Vrancken evenwel nog geen doorslaand succes. Daarvoor presteert zijn ploeg veel te wisselvallig. De resultaten zijn dan ook navenant. In de competitie Gent weggezakt naar de zesde plaats, het moet nog vol aan de bak om door te stoten in de Conference League en sneuvelde deze week in de Croky Cup.

Bij een deel van de supporters is het geduld dan ook op. Zo werd na de laatste matchen regelmatig 'Wouter buiten' gescandeerd. Onterecht, zo oordeelt analist Francky Van der Elst. "Dat hebben we dit seizoen nog al gehoord, hè. Maar dat vind ik onterecht", klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Voldoende tijd nodig

Volgens Van der Elst arriveerde Vrancken op een verkeerd moment bij AA Gent, dat nog volop in wederopbouw is. Hij hoopt dan ook dat de trainer ondanks de druk van de publieke opinie voldoende krediet zal krijgen. "Tijd moet je hem echt wel geven. Het wordt interessant om te zien of Sam Baro, die toch nieuw is in het voetbal, dat ook doet. Met Schepens en Vidarsson heeft hij alleszins twee mannen onder hem die het wereldje kennen en hem rustig zouden moeten kunnen houden. Zó slecht is het uiteindelijk ook allemaal niet, hè."

Vrancken blijft de juiste man voor dit Gent ...

Meest recent

Geen Champions League voor Vrancken na nieuwe zeperd

Wouter Vrancken maakte deze zomer een opmerkelijke overstap, want na een boerenjaar verruilde hij ...

154
154
Einde van tijdperk? Neuer geeft grote toekomsthint

Bij Bayern München willen ze in het komende seizoen nog beter doen dan de Duitse dubbel en ...

53
53
'Doorbraak op Mambourg met straf Titraoui-plan'

Charleroi opent binnen een tiental dagen zijn seizoen met een thuiswedstrijd tegen OH Leuven. Het ...

16
16
OHL in lastige papieren: "We moeten spelers verkopen"

OH Leuven neemt dit seizoen een frisse start. De technische staf werd opnieuw grondig vernieuwd, ...

105
105
Hayen doet straffe uitspraak over Club Brugge

Nicky Hayen kreeg deze zomer een verrassende nieuwe uitdaging voorgeschoteld. Ondanks een ...

419
419
'Tweede kandidaat-trainer bij Antwerp bekend'

De tijd dringt stilaan voor Antwerp om een nieuwe trainer te vinden. Binnen minder dan twee weken ...

143
143
'Charleroi nadert op één na duurste transfer ooit'

Charleroi hoopt komend seizoen weer aan te kunnen sluiten bij de subtop na een minder jaar. De ...

26
26
'Fernandez-Pardo ontketent forse transfersoap'

Matias Fernandez-Pardo was deze zomer de verrassing in de WK-selectie van de Rode Duivels. De ...

122
122
'Antwerp nadert nieuwe coach: 2 kandidaten over'

Bij Antwerp lijken ze eindelijk aan hun huiswerk voor deze zomer begonnen te zijn. De club was ...

305
305
'Hoefkens klopt voor transfer aan bij Anderlecht'

Gaat er nog een speler vertrekken bij RSC Anderlecht? Die kans is zeker aanwezig. NAC Breda zou wel ...

234
234
'Reden afhaken Anderlecht bekend: énorme vraagprijs'

De zoektocht naar aanvallende versterking bij RSC Anderlecht verloopt heel moeizaam. Vitor Bruno ...

578
578
Massimo Bruno stopt, versterking voor Lokeren

De mercato komt stilaan op gang. Zo viel er nog wat officieel nieuws te bespeuren. Massimo Bruno ...

38
38
‘Courtois laat Duivels vallen: pijnlijke waarheid komt uit’

Thibaut Courtois wil alleen Rode Duivel blijven als hij de volledige Nations League mag overslaan. ...

898
898
Patro Eisden verrast met transfer oude bekende

Patro Eisden was al zeer actief op de transfermarkt en er komt nog volk bij. Zopas maakte de ...

88
88
Openda verlost van Juventus en heeft nieuwe club beet

Een vreugdekreet. Dat zal er ongetwijfeld zijn geweest bij Loïs Openda toen hij zijn contract ...

48
48
Anderlecht maakt fans bijzonder gelukkig met primeur

De fans van RSC Anderlecht worden stilaan ongeduldig, want tot op heden was het nog maar een rustige ...

261
261
'Antwerp op toerental: publiekslieveling keert terug'

De fans van Antwerp hebben lang op hun honger moeten zitten, maar in de laatste rechte lijn richting ...

709
709
'Club Brugge stunt: gegeerde WK-revelatie geeft jawoord'

Club Brugge hoopt Ivan Leko nog van minstens drie versterkingen te voorzien. Op de verlanglijst van ...

954
954
'Kassa rinkelt in Genk: bliksemvertrek ruwe diamant'

De geruchtenmolen draait stilaan op volle toeren bij KRC Genk, dat niet alleen op het punt staat om ...

621
621
'Leko dumpt trio: miscast Club Brugge weigert transfer'

Terwijl het wemelt van de geruchten rond sterkhouders zoals Nicolo Tresoldi en Joaquin Seys, en ...

1184
1184
'Overmars slaat toe: Antwerp verrast met oude bekende'

Nu de overname door het consortium rond Wouter Vandenhaute eindelijk helemaal rond is, wil Antwerp ...

528
528
'Code rood bij Club Brugge: Tresoldi op weg naar PL'

Als het van Bart Verhaeghe afhangt gaat hij helemaal nergens naartoe, maar na amper ...

651
651
Witte rook in Anderlecht: Sibierski dumpt dure flop

Antoine Sibierski moet RSC Anderlecht weer naar successen zien te loodsen, al torst de nieuwe ...

384
384
'Genk kan cashen: exit El Ouahdi in stroomversnelling'

KRC Genk staat op het punt om te cashen op Konstantinos Karetsas, wiens recordtransfer naar Borussia ...

1062
1062
Telenet onthult voetbalplannen: opvallende rol Ruben Van Gucht

Het WK 2026 behoort inmiddels weer definitief tot het verleden en dus is het weer reikhalzend ...

706
706

Meer sportnieuws