Kritiek zwelt aan: Van der Elst duidelijk over ontslag Vrancken

door
Kritiek zwelt aan: Van der Elst duidelijk over ontslag Vrancken

AA Gent zit momenteel in een moeizame periode en dat zorgt voor de nodige kritiek bij de achterban. Ook coach Wouter Vrancken wordt daarbij geviseerd. Maar volgens analist Francky Van der Elst moet de trainer gewoonweg meer tijd krijgen.

De Buffalo's begonnen afgelopen zomer aan een compleet nieuw hoofdstuk. Zo werd definitief afscheid genomen van voorzitter Ivan De Witte, terwijl manager Michel Louwagie louter nog een adviserende functie kreeg. Ook de samenwerking met trainer Hein Vanhaezebrouck kreeg geen vervolg. Om hem te vervangen koos nieuwe eigenaar Sam Baro voor Vrancken.

Op zich een logische keuze. De oud-middenvelder heeft zelf nog een verleden als speler bij Gent en maakte in de voorbije seizoenen indruk als hoofdtrainer. Eerst bij KV Mechelen, vervolgens bij KRC Genk. Bij die laatste club vertrok hij vorig seizoen echter in onmin met het bestuur. En zo konden de Buffalo's hun slag slaan.

LEES OOK: Vrancken vol emotie na persoonlijk drama: "Ze was er altijd"

Kritische supporters

Voorlopig is de aanstelling van Vrancken evenwel nog geen doorslaand succes. Daarvoor presteert zijn ploeg veel te wisselvallig. De resultaten zijn dan ook navenant. In de competitie Gent weggezakt naar de zesde plaats, het moet nog vol aan de bak om door te stoten in de Conference League en sneuvelde deze week in de Croky Cup.

Bij een deel van de supporters is het geduld dan ook op. Zo werd na de laatste matchen regelmatig 'Wouter buiten' gescandeerd. Onterecht, zo oordeelt analist Francky Van der Elst. "Dat hebben we dit seizoen nog al gehoord, hè. Maar dat vind ik onterecht", klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Voldoende tijd nodig

Volgens Van der Elst arriveerde Vrancken op een verkeerd moment bij AA Gent, dat nog volop in wederopbouw is. Hij hoopt dan ook dat de trainer ondanks de druk van de publieke opinie voldoende krediet zal krijgen. "Tijd moet je hem echt wel geven. Het wordt interessant om te zien of Sam Baro, die toch nieuw is in het voetbal, dat ook doet. Met Schepens en Vidarsson heeft hij alleszins twee mannen onder hem die het wereldje kennen en hem rustig zouden moeten kunnen houden. Zó slecht is het uiteindelijk ook allemaal niet, hè."

Vrancken blijft de juiste man voor dit Gent ...

Meest recent

Schmeichel komt met verwoestende boodschap voor Lammens

Zaterdag wacht Manchester United een nieuwe topper in de Premier League, want dan komt Chelsea op ...

0
0
Club Brugge kan toch blijven rekenen op goudhaantje

Voor Club Brugge staan er bijzonder drukke maanden voor de boeg. Blauw-Zwart moet in principe nog ...

33
33
Mignolet naar de uitgang geduwd bij Club Brugge?

Na de pijnlijke nederlaag op La Louvière van afgelopen weekend hoopt Club Brugge straks weer ...

82
82
Antwerp pakt nog uit met knap nieuw shirt

Het nieuwe seizoen is intussen toch al bijna twee maanden aan de gang, maar bij Antwerp pakken ze ...

28
28
Albert keihard: "Was ik Hayen, dan nam ik ontslag"

Wanneer Club Brugge straks in de Champions League AS Monaco in de ogen kijkt, zullen wellicht vele ...

289
289
'Anderlecht grijpt stevig in na harde woorden Lukaku'

Nadat hij vorig weekend in het Lotto Park aanwezig was voor de match tussen Anderlecht en Genk, ...

285
285
'Explosieve situatie bij Cercle Brugge'

Cercle Brugge kende dit seizoen weer een lastige start, maar met een 8 op 21 is het nu toch mee in ...

84
84
Opvallend oordeel: “Verhaeghe heeft écht visie“

Club Brugge begint om 18u45 aan zijn avontuur in de league phase van de Champions League. Daarin ...

144
144
‘De Bruyne schittert bij Napoli: dit detail maakt verschil’

De blikvanger van donderdagavond in de Champions League op donderdagavond is de terugkeer van Kevin ...

91
91
Lukaku terug naar België? Eén detail houdt alles tegen

Lukaku in de loge, knuffel met Coucke — het beeld ging rond. Maar achter die glimlach schuift ...

257
257
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht droomt van terugkeer, verrassing Clement'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

274
274
Barça zwaar in de penarie: CL-drama op komst

FC Barcelona begint dit seizoen weer met hernieuwde ambities aan de Champions League. De Catalanen ...

107
107
Crisis in Genk? Smets met de handen in het haar

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. De Limburgers zijn dit seizoen weer razend ...

244
244
Verhaeghe pakt uit met primeur over nieuw Club-stadion

Club Brugge is al jarenlang aan het proberen om een nieuw stadion op poten te zetten en dat blijkt ...

836
836
Goed nieuws voor Club: Monaco ziet steunpilaar nog uitvallen

Club Brugge zal er meteen moeten staan in de Champions League. Het treft dit seizoen immers de ...

249
249
De Sart vindt eindelijk nieuwe Belgische club

Terwijl de transfermarkt in principe gesloten is, vallen er toch nog enkele Belgische ...

86
86
'Witte rook op komst: Messi beslist over toekomst'

Er werd de voorbije maanden al druk gespeculeerd over de toekomst van Lionel Messi. De Argentijnse ...

136
136
Mourinho beschuldigd van bizar 'complot' na nieuwe job

Het lijkt erop dat José Mourinho snel weer aan de slag zal gaan. Amper enkele weken na zijn ...

102
102
Nieuw knaljaar voor Charleroi? "Creëren iets buitengewoons"

Vorig seizoen wist Charleroi vriend en vijand te verbazen door met goed voetbal uiteindelijk een ...

70
70
Monaco-coach spreekt na hallucinante ervaring

Club Brugge begint straks om 18u45 aan zijn eerste opdracht in de league phase van de Champions ...

148
148
Lies Vandenberghe treft vrouw Van Gucht recht in het hart

VTM-sportanker Lies Vandenberghe en voormalig kampioene Blanka Vlasic lijken op het eerste gezicht ...

839
839
Verheyen snoeihard: "Die speler redt het niet bij Club"

Club Brugge speelt vanavond tegen AS Monaco. Als ze net als vorig jaar door willen gaan naar de ...

485
485
Crisis lonkt bij KRC Genk: Heynen trekt stevig van leer

KRC Genk moet zich dringend gaan bezinnen. Het verloor na een zeer zwakke prestatie met 0-1 van ...

451
451
Hoe vergaat het deze ‘Monaco-helden’ van Club Brugge?

Club Brugge speelt vanavond in eigen huis tegen AS Monaco. Een ploeg die ze in Brugge in principe ...

187
187
Bart Verhaeghe ontploft: "Dit gerucht klopt niet"

Het draait momenteel niet geweldig bij Club Brugge. In de competitie overtuigen ze zeker niet en ...

290
290

Meer sportnieuws