Terugkeer naar Anderlecht? Patris doet boekje open

563 stemmen
Terugkeer naar Anderlecht? Patris doet boekje open

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer verschillende spelers op huurbasis vertrekken. Daarbij ook Louis Patris, die bij STVV helemaal aan het heropleven is. Keert de vleugelback op termijn nog terug naar Brussel of verkast hij definitief naar Sint-Truiden?

In de zomer van 2023 was Paars-Wit op zoek naar versterking op verschillende posities. Na het vertrek van Amir Murillo stond onder meer een rechtsback op het verlanglijstje, zeker omdat Killian Sardella op dat moment nog niet kon overtuigen. En zo belandde de toenmalige sportieve leiding uiteindelijk bij Patris.

LEES OOK: Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

Geen doorbraak in Brussel

Helemaal verrassend was de belangstelling van de recordkampioen zeker niet. De inmiddels 23-jarige had net een uitstekend seizoen bij OH Leuven achter de rug. Hij beschikte bovendien over heel wat groeipotentieel en was een vaste waarde bij de nationale jeugdselecties. En dus betaalde RSCA zo'n 3.5 miljoen euro om hem over te nemen.

Dat bleek echter niet de beste investering. Patris had het lastig om zich door te zetten bij Paars-Wit en kreeg ook nog eens af te rekenen met de ontbolstering van Sardella. Het jeugdproduct van Standard kwam dan ook steeds minder in actie. En dus werd al na één seizoen besloten om elders een oplossing te zoeken.

Permanent naar STVV?

Zo belandde Patris dus op huurbasis bij STVV. Voorlopig blijkt dat een uitstekende zet voor zijn carrière. Onder het bewind van Felice Mazzu is hij er een vaste basisspeler en vond hij zijn gewenste vorm inmiddels terug. De vraag is dan ook wat de toekomst voor hem brengt. Sint-Truiden heeft alvast een aankoopoptie.

Momenteel is niet duidelijk of STVV daar ook een beroep zal opdoen. Patris zelf ziet een permanente transfer alvast zitten. "Misschien wat vroeg om dat nu al te zeggen, maar ik voel me hier zeker goed, ja. Als STVV de optie zou lichten, vind ik dat prima. Het is de club die beslist", klinkt het bij Het Belang van Limburg.

Grote druk bij Anderlecht

Een herkansing bij Anderlecht lijkt op dit moment onwaarschijnlijk. Patris meent zelf ook te weten waarom zijn doorbraak er uitbleef. "Ik neem niemand bij Paars-Wit iets kwalijk. In het begin van het seizoen kreeg ik mijn kans, maar op dat moment haalde ik gewoon niet het niveau dat ik wilde halen. Daarna ontpopte Sardella zich tot basisspeler en kwam ik enkel nog aan spelen toe wanneer iemand geblesseerd of geschorst uitviel. Het is ook wel anders voetballen voor STVV dan voor Anderlecht. Bij STVV is er minder druk, bij Anderlecht moét je bovenaan meedraaien en is het elke week van moeten."

Patris heeft te weinig kansen gekregen bij Anderlecht ...

Meest recent

Vierende Kompany heeft ook boodschap voor Anderlecht

Vincent Kompany heeft van Bayern München weer een machine gemaakt. De Duitsers wonnen zonder ...

2
2
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

66
66
Defour voorspelt toptransfer bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaat komende zomer de kassa weer rinkelen. De Limburgers hebben heel veel jong talent, ...

27
27
Club Brugge wint jackpot: ruim 150 miljoen euro

Club Brugge is de verdiende kampioen. En dat voor de 20ste keer. Het was een cruciale titel voor ...

138
138
Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

RSC Anderlecht werd vierde. Na compleet mislukte mercato’s van het vorige beleid was dit het ...

117
117
'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

283
283
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

326
326
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

78
78
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

187
187
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

112
112
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

86
86
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

188
188
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

292
292
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

408
408
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

193
193
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

585
585
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

65
65
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

375
375
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

263
263
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

398
398
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

275
275
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

185
185
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

239
239
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

189
189
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

67
67

Meer sportnieuws