Terugkeer naar Anderlecht? Patris doet boekje open

563
Terugkeer naar Anderlecht? Patris doet boekje open

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer verschillende spelers op huurbasis vertrekken. Daarbij ook Louis Patris, die bij STVV helemaal aan het heropleven is. Keert de vleugelback op termijn nog terug naar Brussel of verkast hij definitief naar Sint-Truiden?

In de zomer van 2023 was Paars-Wit op zoek naar versterking op verschillende posities. Na het vertrek van Amir Murillo stond onder meer een rechtsback op het verlanglijstje, zeker omdat Killian Sardella op dat moment nog niet kon overtuigen. En zo belandde de toenmalige sportieve leiding uiteindelijk bij Patris.

LEES OOK: RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

Geen doorbraak in Brussel

Helemaal verrassend was de belangstelling van de recordkampioen zeker niet. De inmiddels 23-jarige had net een uitstekend seizoen bij OH Leuven achter de rug. Hij beschikte bovendien over heel wat groeipotentieel en was een vaste waarde bij de nationale jeugdselecties. En dus betaalde RSCA zo'n 3.5 miljoen euro om hem over te nemen.

Dat bleek echter niet de beste investering. Patris had het lastig om zich door te zetten bij Paars-Wit en kreeg ook nog eens af te rekenen met de ontbolstering van Sardella. Het jeugdproduct van Standard kwam dan ook steeds minder in actie. En dus werd al na één seizoen besloten om elders een oplossing te zoeken.

Permanent naar STVV?

Zo belandde Patris dus op huurbasis bij STVV. Voorlopig blijkt dat een uitstekende zet voor zijn carrière. Onder het bewind van Felice Mazzu is hij er een vaste basisspeler en vond hij zijn gewenste vorm inmiddels terug. De vraag is dan ook wat de toekomst voor hem brengt. Sint-Truiden heeft alvast een aankoopoptie.

Momenteel is niet duidelijk of STVV daar ook een beroep zal opdoen. Patris zelf ziet een permanente transfer alvast zitten. "Misschien wat vroeg om dat nu al te zeggen, maar ik voel me hier zeker goed, ja. Als STVV de optie zou lichten, vind ik dat prima. Het is de club die beslist", klinkt het bij Het Belang van Limburg.

Grote druk bij Anderlecht

Een herkansing bij Anderlecht lijkt op dit moment onwaarschijnlijk. Patris meent zelf ook te weten waarom zijn doorbraak er uitbleef. "Ik neem niemand bij Paars-Wit iets kwalijk. In het begin van het seizoen kreeg ik mijn kans, maar op dat moment haalde ik gewoon niet het niveau dat ik wilde halen. Daarna ontpopte Sardella zich tot basisspeler en kwam ik enkel nog aan spelen toe wanneer iemand geblesseerd of geschorst uitviel. Het is ook wel anders voetballen voor STVV dan voor Anderlecht. Bij STVV is er minder druk, bij Anderlecht moét je bovenaan meedraaien en is het elke week van moeten."

Patris heeft te weinig kansen gekregen bij Anderlecht ...

Meest recent

Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

5
5
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

3
3
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

8
8
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

15
15
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

134
134
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

64
64
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

36
36
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

23
23
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

17
17
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

61
61
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

142
142
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

44
44
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

34
34
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

109
109
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

56
56
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

102
102
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

53
53
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

48
48
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

18
18
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

64
64
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

130
130
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

109
109
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

213
213
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

16
16
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

205
205

Meer sportnieuws