Terugkeer naar Anderlecht? Patris doet boekje open

door
Terugkeer naar Anderlecht? Patris doet boekje open

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer verschillende spelers op huurbasis vertrekken. Daarbij ook Louis Patris, die bij STVV helemaal aan het heropleven is. Keert de vleugelback op termijn nog terug naar Brussel of verkast hij definitief naar Sint-Truiden?

In de zomer van 2023 was Paars-Wit op zoek naar versterking op verschillende posities. Na het vertrek van Amir Murillo stond onder meer een rechtsback op het verlanglijstje, zeker omdat Killian Sardella op dat moment nog niet kon overtuigen. En zo belandde de toenmalige sportieve leiding uiteindelijk bij Patris.

LEES OOK: Hoofdrolspelers vellen verdict over kalender Play-Offs

Geen doorbraak in Brussel

Helemaal verrassend was de belangstelling van de recordkampioen zeker niet. De inmiddels 23-jarige had net een uitstekend seizoen bij OH Leuven achter de rug. Hij beschikte bovendien over heel wat groeipotentieel en was een vaste waarde bij de nationale jeugdselecties. En dus betaalde RSCA zo'n 3.5 miljoen euro om hem over te nemen.

Dat bleek echter niet de beste investering. Patris had het lastig om zich door te zetten bij Paars-Wit en kreeg ook nog eens af te rekenen met de ontbolstering van Sardella. Het jeugdproduct van Standard kwam dan ook steeds minder in actie. En dus werd al na één seizoen besloten om elders een oplossing te zoeken.

Permanent naar STVV?

Zo belandde Patris dus op huurbasis bij STVV. Voorlopig blijkt dat een uitstekende zet voor zijn carrière. Onder het bewind van Felice Mazzu is hij er een vaste basisspeler en vond hij zijn gewenste vorm inmiddels terug. De vraag is dan ook wat de toekomst voor hem brengt. Sint-Truiden heeft alvast een aankoopoptie.

Momenteel is niet duidelijk of STVV daar ook een beroep zal opdoen. Patris zelf ziet een permanente transfer alvast zitten. "Misschien wat vroeg om dat nu al te zeggen, maar ik voel me hier zeker goed, ja. Als STVV de optie zou lichten, vind ik dat prima. Het is de club die beslist", klinkt het bij Het Belang van Limburg.

Grote druk bij Anderlecht

Een herkansing bij Anderlecht lijkt op dit moment onwaarschijnlijk. Patris meent zelf ook te weten waarom zijn doorbraak er uitbleef. "Ik neem niemand bij Paars-Wit iets kwalijk. In het begin van het seizoen kreeg ik mijn kans, maar op dat moment haalde ik gewoon niet het niveau dat ik wilde halen. Daarna ontpopte Sardella zich tot basisspeler en kwam ik enkel nog aan spelen toe wanneer iemand geblesseerd of geschorst uitviel. Het is ook wel anders voetballen voor STVV dan voor Anderlecht. Bij STVV is er minder druk, bij Anderlecht moét je bovenaan meedraaien en is het elke week van moeten."

Patris heeft te weinig kansen gekregen bij Anderlecht ...

Meest recent

'Eerste zomeraanwinst: Standard op zucht van JPL-uitblinker'

Standard zal in de komende weken via de Europe Play-Offs alsnog trachten om een Europees ticket af ...

20
20
Drama rond Lukaku ontploft: Conte grijpt genadeloos in

Het signaal van Conte kon bijna niet harder zijn voor Romelu Lukaku. Terwijl Napoli blijft winnen, ...

38
38
'Hayen zet orde op zaken: eerste slachtoffer in vizier'

KRC Genk heeft een absolute rotweek achter de rug. Daags na de Europese uitschakeling in Freiburg, ...

112
112
Nieuwe TD op komst: Anderlecht dropt belangrijke hint

Nu het seizoen even onderbroken wordt door de nationale ploegen, hebben de clubs tijd om zich te ...

149
149
Kalender Play-Offs: groot voordeel Club in volle titelstrijd

In de komende dagen zijn de nationale ploegen aan zet, vervolgens barst de titelstrijd in de ...

358
358
Hoofdrolspelers vellen verdict over kalender Play-Offs

Na de interlandbreak is het money time in de Jupiler Pro League, waar de reguliere competitie dan ...

184
184
'1B-revelatie dropt hint: RSCA, Union, Gent of Club?'

De titelstrijd lijkt straks opnieuw een tweekoppige race tussen Union en Club Brugge te worden, al ...

266
266
Opvallende afwezige bij Club Brugge: veto van Leko?

Club Brugge sloot de reguliere competitie zondag af met een klinkende zege tegen KV Mechelen. ...

300
300
Anderlecht in alle staten: Taravel laat koppen rollen

Het ticket voor de Champions' Play-Offs kwam nooit écht in gevaar, maar op de slotspeeldag ...

509
509
Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

47
47
Italianen wrijven zich in de ogen: verbluffende vaststelling De Bruyne

Kevin De Bruyne werkte afgelopen vrijdag tegen Cagliari zijn eerste volledige wedstrijd af sinds ...

87
87
Anderlecht spoelt kater door: Bornauw waarschuwt Club Brugge

RSC Anderlecht sloot zondagavond de reguliere competitie af met een pijnlijke slipper in eigen huis ...

326
326
'Flick steekt duim omhoog: eerste zomertransfer Barça'

FC Barcelona gaat na de interland-break op jacht naar de Spaanse titel én de eindzege in de ...

65
65
Rode Duivel zwaar onder vuur: "Zijn selectie is héél slecht signaal"

De Rode Duivels reizen eerstdaags naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage op het WK ...

207
207
Gevecht om Gouden Stier: Anderlecht kwelduivel Club Brugge

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Na de interland-break barst de voorlopig laatste ...

307
307
Gezichtsverlies bij Anderlecht: "Ronduit onvergeeflijk"

RSC Anderlecht heeft de interland-break allerminst met een goed gevoel kunnen inzetten. De ...

257
257
‘Club deelt mokerslag uit: Leko furieus door transferdeal'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato, maar botst daarbij stevig op Ivan Leko. Een ...

621
621
'Club Brugge laat oogje vallen op steunpilaar KV Mechelen'

Met een 4-1 nederlaag denderde KV Mechelen zondag tegen Club Brugge van zijn roze welk. Nu het voor ...

380
380
Anderlecht historisch slecht: harde cijfers voor Taravel

Een scenaro waar vooraf haast niemand rekening mee hield, hing even toch in de lucht: KRC Genk en AA ...

169
169
Lardot evalueert Belgische arbitrage: "Een punt op 10?"

Zondag werd in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgerond. Ook nu ...

201
201
Club Brugge verschaft update over blessure Vanaken

Met een klinkende 4-1 zege tegen KV Mechelen hield Club Brugge zondag een geslaagde generale ...

229
229
Weyts ziet Anderlecht crashen: pijnlijke foto gaat viraal

De ontgoocheling was groot bij minister Ben Weyts, die net als duizenden supporters van RSC ...

443
443
Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Op een beklijvende slotspeeldag vol verrassende wendingen werden zondag de laatste tickets voor de ...

460
460
Goots wijst op enorm transferdilemma bij Antwerp

Antwerp zal de komende maanden moeten proberen om zijn seizoen nog een beetje kleur te geven in de ...

192
192
Wilmots stuurt Standard-spelers keiharde boodschap

Standard had op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog een waterkansje om de top zes te ...

204
204

Meer sportnieuws