Terugkeer naar Anderlecht? Patris doet boekje open

563 stemmen
Terugkeer naar Anderlecht? Patris doet boekje open

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer verschillende spelers op huurbasis vertrekken. Daarbij ook Louis Patris, die bij STVV helemaal aan het heropleven is. Keert de vleugelback op termijn nog terug naar Brussel of verkast hij definitief naar Sint-Truiden?

In de zomer van 2023 was Paars-Wit op zoek naar versterking op verschillende posities. Na het vertrek van Amir Murillo stond onder meer een rechtsback op het verlanglijstje, zeker omdat Killian Sardella op dat moment nog niet kon overtuigen. En zo belandde de toenmalige sportieve leiding uiteindelijk bij Patris.

LEES OOK: STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Geen doorbraak in Brussel

Helemaal verrassend was de belangstelling van de recordkampioen zeker niet. De inmiddels 23-jarige had net een uitstekend seizoen bij OH Leuven achter de rug. Hij beschikte bovendien over heel wat groeipotentieel en was een vaste waarde bij de nationale jeugdselecties. En dus betaalde RSCA zo'n 3.5 miljoen euro om hem over te nemen.

Dat bleek echter niet de beste investering. Patris had het lastig om zich door te zetten bij Paars-Wit en kreeg ook nog eens af te rekenen met de ontbolstering van Sardella. Het jeugdproduct van Standard kwam dan ook steeds minder in actie. En dus werd al na één seizoen besloten om elders een oplossing te zoeken.

Permanent naar STVV?

Zo belandde Patris dus op huurbasis bij STVV. Voorlopig blijkt dat een uitstekende zet voor zijn carrière. Onder het bewind van Felice Mazzu is hij er een vaste basisspeler en vond hij zijn gewenste vorm inmiddels terug. De vraag is dan ook wat de toekomst voor hem brengt. Sint-Truiden heeft alvast een aankoopoptie.

Momenteel is niet duidelijk of STVV daar ook een beroep zal opdoen. Patris zelf ziet een permanente transfer alvast zitten. "Misschien wat vroeg om dat nu al te zeggen, maar ik voel me hier zeker goed, ja. Als STVV de optie zou lichten, vind ik dat prima. Het is de club die beslist", klinkt het bij Het Belang van Limburg.

Grote druk bij Anderlecht

Een herkansing bij Anderlecht lijkt op dit moment onwaarschijnlijk. Patris meent zelf ook te weten waarom zijn doorbraak er uitbleef. "Ik neem niemand bij Paars-Wit iets kwalijk. In het begin van het seizoen kreeg ik mijn kans, maar op dat moment haalde ik gewoon niet het niveau dat ik wilde halen. Daarna ontpopte Sardella zich tot basisspeler en kwam ik enkel nog aan spelen toe wanneer iemand geblesseerd of geschorst uitviel. Het is ook wel anders voetballen voor STVV dan voor Anderlecht. Bij STVV is er minder druk, bij Anderlecht moét je bovenaan meedraaien en is het elke week van moeten."

🚀

Patris heeft te weinig kansen gekregen bij Anderlecht ...

Meest recent

'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

34
34
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

32
32
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

59
59
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

43
43
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

17
17
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

47
47
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

67
67
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

56
56
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

134
134
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

262
262
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

923
923
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

209
209
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

100
100
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

202
202
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

107
107
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

296
296
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

111
111
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

580
580
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

586
586
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

435
435
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

1024
1024
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

246
246
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

306
306
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

486
486
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

61
61

Meer sportnieuws