Terugkeer naar Anderlecht? Patris doet boekje open

563 stemmen
Terugkeer naar Anderlecht? Patris doet boekje open

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer verschillende spelers op huurbasis vertrekken. Daarbij ook Louis Patris, die bij STVV helemaal aan het heropleven is. Keert de vleugelback op termijn nog terug naar Brussel of verkast hij definitief naar Sint-Truiden?

In de zomer van 2023 was Paars-Wit op zoek naar versterking op verschillende posities. Na het vertrek van Amir Murillo stond onder meer een rechtsback op het verlanglijstje, zeker omdat Killian Sardella op dat moment nog niet kon overtuigen. En zo belandde de toenmalige sportieve leiding uiteindelijk bij Patris.

LEES OOK: Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

Geen doorbraak in Brussel

Helemaal verrassend was de belangstelling van de recordkampioen zeker niet. De inmiddels 23-jarige had net een uitstekend seizoen bij OH Leuven achter de rug. Hij beschikte bovendien over heel wat groeipotentieel en was een vaste waarde bij de nationale jeugdselecties. En dus betaalde RSCA zo'n 3.5 miljoen euro om hem over te nemen.

Dat bleek echter niet de beste investering. Patris had het lastig om zich door te zetten bij Paars-Wit en kreeg ook nog eens af te rekenen met de ontbolstering van Sardella. Het jeugdproduct van Standard kwam dan ook steeds minder in actie. En dus werd al na één seizoen besloten om elders een oplossing te zoeken.

Permanent naar STVV?

Zo belandde Patris dus op huurbasis bij STVV. Voorlopig blijkt dat een uitstekende zet voor zijn carrière. Onder het bewind van Felice Mazzu is hij er een vaste basisspeler en vond hij zijn gewenste vorm inmiddels terug. De vraag is dan ook wat de toekomst voor hem brengt. Sint-Truiden heeft alvast een aankoopoptie.

Momenteel is niet duidelijk of STVV daar ook een beroep zal opdoen. Patris zelf ziet een permanente transfer alvast zitten. "Misschien wat vroeg om dat nu al te zeggen, maar ik voel me hier zeker goed, ja. Als STVV de optie zou lichten, vind ik dat prima. Het is de club die beslist", klinkt het bij Het Belang van Limburg.

Grote druk bij Anderlecht

Een herkansing bij Anderlecht lijkt op dit moment onwaarschijnlijk. Patris meent zelf ook te weten waarom zijn doorbraak er uitbleef. "Ik neem niemand bij Paars-Wit iets kwalijk. In het begin van het seizoen kreeg ik mijn kans, maar op dat moment haalde ik gewoon niet het niveau dat ik wilde halen. Daarna ontpopte Sardella zich tot basisspeler en kwam ik enkel nog aan spelen toe wanneer iemand geblesseerd of geschorst uitviel. Het is ook wel anders voetballen voor STVV dan voor Anderlecht. Bij STVV is er minder druk, bij Anderlecht moét je bovenaan meedraaien en is het elke week van moeten."

🚀

Patris heeft te weinig kansen gekregen bij Anderlecht ...

Meest recent

Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

28
28
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

46
46
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

72
72
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

196
196
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

34
34
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

34
34
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

384
384
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

101
101
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

137
137
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

156
156
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

837
837
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

73
73
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

212
212
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

113
113
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

75
75
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

33
33
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

324
324
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

93
93
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

67
67
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

242
242
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

331
331
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

103
103
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

194
194
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

45
45
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

281
281

Meer sportnieuws