TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht pakt uit, schoktransfer De Bruyne'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht pakt uit, schoktransfer De Bruyne'

De winterse mercato staat alweer voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met het voorbereiden van hun transferplannen en ondertussen wordt ook weer volop van trainer gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: STVV slaat toe en plukt sterkhouder weg bij Beerschot

Jupiler Pro League

Club Brugge wil zijn selectie tijdens de winterse transferperiode zo goed mogelijk intact houden. Bepaalde sterkhouders kunnen echter rekenen op de nodige buitenlandse interesse. Zo ook Maxim De Cuyper. In gesprek met Het Nieuwsblad geeft de Rode Duivel echter aan dat hij het seizoen normaal gezien afwerkt in Brugge. Dat is ook Christos Tzolis van plan. Die laat in Het Laatste Nieuws verstaan dat hij eerst de titel wil pakken alvorens aan een transfer te denken.

Olivier Renard begint weldra aan zijn eerste transferperiode als sportieve baas van RSC Anderlecht. En het is wel degelijk zijn bedoeling om de selectie op bepaalde posities te versterken. Daarentegen wil hij de huidige sterkhouders in januari aan boord houden. "Het is niet de bedoeling om onszelf te verzwakken door titularissen met een grote meerwaarde te laten vertrekken", maakt hij duidelijk bij RTL. "Ik denk dat iedereen wel weet dat op bepaalde posities de opties beperkt zijn. Dus ja, er zijn één of twee posities die prioriteit hebben om te versterken."

Beerschot VA hoopt om zich alsnog om miraculeuze wijze te verzekeren van het behoud. En dus wordt in januari allicht versterking gehaald. Volgens Turkse media wil Beerschot namelijk uitpakken met de komst van een talent. De 21-jarige verdedigende middenvelder Bartug Elmaz moet de gelederen komen versterken. Elmaz heeft bij Turkse topclub Fenerbahçe nog een contract tot 2026.

Buitenland

Kevin De Bruyne heeft een aflopend contract bij Manchester City en dat werd nog steeds niet verlengd. Andere ploegen ruiken dan ook hun kans. Volgens de Daily Star heeft Inter Miami FC immers nu ook een prioriteit gemaakt van de komst van De Bruyne. Zij zouden in januari de gesprekken willen aanknopen als onze landgenoot dan nog niet bijgetekend heeft. In dat geval mag hij vanaf 1 januari officieel met andere clubs aan tafel om te spreken over een transfervrije overstap na het seizoen.

Bayern München dreigt één van zijn sterkhouders te verliezen. Zo vindt de Duitse grootmacht maar geen akkoord over een contractverlenging van Alphonso Davies. Volgens BILD is zijn zaakwaarnemer Nick Househ niet te spreken over de manier waarop Bayern dit dossier aanpakt. De makelaar zou dan ook hebben aangegeven dat hij wil luisteren naar andere geïnteresseerde ploegen zoals Manchester United en Real Madrid. Daarover zouden in januari gesprekken gepland staan.

De Cuyper heeft het potentieel voor een Europese topcompetitie ...

Meest recent

'AA Gent heeft beet: tweede aanwinst op komst'

AA Gent wist vorig weekend de zesde plaats te veroveren en ligt daarmee weer op koers voor de ...

13
13
'Bizarre transfer Charleroi, Dender shopt weer in 1B'

De Jupiler Pro League trok zich vorig weekend weer op gang, maar verschillende eersteklassers zijn ...

16
16
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

65
65
'Uittocht bij KV Mechelen: volgende miljoenenbod binnen'

KV Mechelen is bezig aan een zeer knap seizoen. Ondanks de nederlaag op Union van vorig weekend ...

86
86
'AA Gent ruikt miljoenen: transferstrijd helemaal los'

AA Gent zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zich te plaatsen voor de ...

118
118
Anderlecht haalt uit: supertalent tekent profcontract

Anderlecht heeft er al een drukke week opzitten. Het sloot vier transferdeals met de komst van ...

156
156
'STVV vangt beperkte som en ziet nog speler vertrekken'

STVV klopte vorig weekend OHL en wipte zo over Club Brugge naar de tweede plaats in het klassement. ...

160
160
TRANSFERUURTJE: 'Club hakt knoop door, Hayen haalt oude bekende'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

184
184
Club is gewaarschuwd: Marseille roept nu al oorlogstaal

Club Brugge speelt volgende week een alles of niets-wedstrijd in de Champions League. De ...

313
313
‘Antwerp ziet verdediger deze wintermercato nog vertrekken’

Royal Antwerp FC is druk in de weer op de wintermercato. The Great Old staat dicht bij de komst van ...

152
152
Scherpen velt hard oordeel na Bayern – Union

Union SG hield lang stand tegen Bayern München, maar in de tweede helft was het de ...

43
43
'Knaltransfer Carrasco: nieuwe topclub maakt contact'

Bij de Rode Duivels is Yannick Carrasco helemaal uit beeld verdwenen sinds het EK 2024. De ...

84
84
'Antwerp verrast en kaapt smaakmaker weg bij STVV'

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen en prijkt na 21 speeldagen zowaar op de tweede plaats in ...

519
519
Bizarre beelden: Openda krijgt klets in gezicht van trainer

Op sportief vlak konden de Belgen geen hoofdrol opeisen in de Champions League woensdagavond. Union ...

74
74
Club krijgt nu al goed nieuws voor allesbeslissende kraker

De league phase van de Champions League kent volgende week zijn orgelpunt. Club Brugge mag daarbij ...

725
725
'AA Gent dumpt volgende transferflop'

Het is voor AA Gent al een zeer drukke wintermercato geweest. Daarin wisten de Buffalo's met Hong al ...

525
525
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Maar bekijk glas halfvol"

Union heeft woensdagavond niet voor een stunt kunnen zorgen in de Champions League. De landskampioen ...

31
31
'Ajax aast op dubbele JPL-slag: twee oude bekenden'

Ajax speelt dit seizoen alweer geen kampioen in Nederland. PSV is oppermachtig. Ze willen wel de ...

78
78
Standard kraait victorie: "Het was Union of de Vurige Stede"

Standard was al zeer actief op de transfermarkt. De Luikenaars wisten onder meer Teddy Teuma terug ...

165
165
'Club Brugge voelt bui hangen: Onyedika staat voor exit'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Raphael ...

408
408
Kane en Kompany met straffe woorden voor Union

Union SG deed een stuk beter dan Club Brugge op het veld van Bayern München. Ze verloren met ...

212
212
'Eén detail doet Club dromen: Sels-stunt komt dichterbij'

Het keepersdebat bij Club Brugge is weer open — en ineens valt de naam Matz Sels. Eén ...

712
712
'Lukaku pusht: grote naam terug naar Anderlecht?'

Romelu Lukaku is spits bij Napoli en de Rode Duivels, maar het is duidelijk dat hij achter de ...

584
584
KRC Genk baalt enorm: straf verhaal over ex-jeugdproduct

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers zijn wat dat betreft Belgische top en ...

317
317
Westerlo baalt: gegokt en toch wel verloren

We lieten het al iets voor de wintermercato weten: KVC Westerlo moet deze mercato spelers verkopen. ...

87
87

Meer sportnieuws