TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht pakt uit, schoktransfer De Bruyne'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht pakt uit, schoktransfer De Bruyne'

De winterse mercato staat alweer voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met het voorbereiden van hun transferplannen en ondertussen wordt ook weer volop van trainer gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Jupiler Pro League

Club Brugge wil zijn selectie tijdens de winterse transferperiode zo goed mogelijk intact houden. Bepaalde sterkhouders kunnen echter rekenen op de nodige buitenlandse interesse. Zo ook Maxim De Cuyper. In gesprek met Het Nieuwsblad geeft de Rode Duivel echter aan dat hij het seizoen normaal gezien afwerkt in Brugge. Dat is ook Christos Tzolis van plan. Die laat in Het Laatste Nieuws verstaan dat hij eerst de titel wil pakken alvorens aan een transfer te denken.

Olivier Renard begint weldra aan zijn eerste transferperiode als sportieve baas van RSC Anderlecht. En het is wel degelijk zijn bedoeling om de selectie op bepaalde posities te versterken. Daarentegen wil hij de huidige sterkhouders in januari aan boord houden. "Het is niet de bedoeling om onszelf te verzwakken door titularissen met een grote meerwaarde te laten vertrekken", maakt hij duidelijk bij RTL. "Ik denk dat iedereen wel weet dat op bepaalde posities de opties beperkt zijn. Dus ja, er zijn één of twee posities die prioriteit hebben om te versterken."

Beerschot VA hoopt om zich alsnog om miraculeuze wijze te verzekeren van het behoud. En dus wordt in januari allicht versterking gehaald. Volgens Turkse media wil Beerschot namelijk uitpakken met de komst van een talent. De 21-jarige verdedigende middenvelder Bartug Elmaz moet de gelederen komen versterken. Elmaz heeft bij Turkse topclub Fenerbahçe nog een contract tot 2026.

Buitenland

Kevin De Bruyne heeft een aflopend contract bij Manchester City en dat werd nog steeds niet verlengd. Andere ploegen ruiken dan ook hun kans. Volgens de Daily Star heeft Inter Miami FC immers nu ook een prioriteit gemaakt van de komst van De Bruyne. Zij zouden in januari de gesprekken willen aanknopen als onze landgenoot dan nog niet bijgetekend heeft. In dat geval mag hij vanaf 1 januari officieel met andere clubs aan tafel om te spreken over een transfervrije overstap na het seizoen.

Bayern München dreigt één van zijn sterkhouders te verliezen. Zo vindt de Duitse grootmacht maar geen akkoord over een contractverlenging van Alphonso Davies. Volgens BILD is zijn zaakwaarnemer Nick Househ niet te spreken over de manier waarop Bayern dit dossier aanpakt. De makelaar zou dan ook hebben aangegeven dat hij wil luisteren naar andere geïnteresseerde ploegen zoals Manchester United en Real Madrid. Daarover zouden in januari gesprekken gepland staan.

De Cuyper heeft het potentieel voor een Europese topcompetitie ...

Meest recent

AA Gent krijgt gezelschap in strijd tegen Pro League

Tenzij de amateurvleugels nog roet in het eten gooien, vond de Pro League dinsdag een oplossing voor ...

20
20
Hervorming in 1B: plots vijf voor 12 bij Club NXT?

De veelbesproken quota voor U23-ploegen in de tweede afdeling gaan op de schop, zo werd dinsdag op ...

240
240
Ruben Van Gucht's pikante bekentenis: zo groot is hij écht

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

12
12
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

136
136
Einde verhaal Lukaku? “Beter om uit elkaar te gaan”

De situatie van Romelu Lukaku in Napels begint wel erg penibel te worden. De Rode Duivel stuurde nog ...

270
270
KAA Gent reageert op formatperikelen: “Iedereen ontevreden”

Het nieuwe competitieformat van volgend seizoen ligt zwaar onder vuur. Vandaag werd een nieuwe regel ...

97
97
Gattuso en Dzeko gooien olie op het vuur voor beladen clash

Italië en Bosnië en Herzegovina staan lijnrecht tegenover elkaar voor een ticket voor het ...

28
28
Garcia mengt zich in Lukaku-rel: opvallende mening

Romelu Lukaku blijft de gemoederen bezighouden in Italië. De aanvaller werd door bondscoach ...

94
94
‘Rode Duivel verrast met transferwending: 58 miljoen euro’

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op de oefenpot tegen Mexico gonst het van de ...

128
128
Bizarre kronkel na nieuw format: amateurvoetbal op stelten

Er werd vandaag gestemd over de verankering van de U23-clubs in de Challenger Pro League nadat die ...

142
142
Lukaku stuurt zijn kat: verwoestend statement Napoli

De rel tussen Romelu Lukaku en Napoli is volledig ontploft. De Rode Duivel kwam nog met een ...

469
469
KAA Gent trekt ten oorlog: competitiehervorming weg?

De competitiehervorming blijft aanslepen. Vandaag werd er gestemd over een oplossing voor de ...

167
167
'Vier Duivels onder druk: laatste kans lonkt'

De Rode Duivels nemen het op tegen Mexico in een oefenwedstrijd in Chicago. De eerste test tegen de ...

126
126
Stemming afgelopen: drastische ingreep competitieformat

De stemming door het U23-quotom is afgelopen. De verankering van de beloftenclubs in de Challenger ...

298
298
Code rood FIFA: rampscenario in WK-groep Rode Duivels

Het WK 2026 is nog niet begonnen, maar er zijn al heel wat perikelen die de media bezighouden. Zo is ...

305
305
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht wil stunten, Club zoekt in JPL’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

424
424
Garcia met handen in het haar: “Dat is er niet meer”

De Belgische nationale ploeg neemt het woensdagnacht op tegen Mexico in Chicago. Tegen de Verenigde ...

66
66
Wéér competitiehervorming? Bouchez slaat terug op Pro League

De Pro League zit vandaag samen om de U23-regels te bespreken nadat die illegaal werden verklaard. ...

263
263
Garcia krijgt ferme waarschuwing: “Dat is pure zelfmoord”

De Rode Duivels nemen het woensdagnacht op tegen Mexico in een oefeninterland ter voorbereiding op ...

83
83
WK-spanning loopt op: groot schandaal voor Bosnië-Italië

Bosnië en Italië strijden integraal om een ticket voor het WK in de Verenigde Staten, ...

121
121
‘Belgische clubs strijden om international’

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en de Play-Offs staan voor de deur. De ...

134
134
Raskin maakt Tedesco volledig met de grond gelijk

Nicolas Raskin maakte een straffe opmars mee. Van Standard naar Rangers en een basisplaats bij de ...

136
136
Groot pijnpunt bij Duivels: Garcia komt met reactie

De Rode Duivels sluiten dinsdagnacht hun Amerikaanse tournée af. In het Soldier Field-stadium ...

58
58
Vertrek bij Club? Mechele gooit transferkaarten open

Club Brugge staat in de komende weken voor de loodzware opdracht om Union SG van de landstitel ...

701
701
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

99
99

Meer sportnieuws