Alexandersson: "Dat toont aan hoe sterk Genk is"

door
Alexandersson:

KV Kortrijk won vorige week met 3-1 van KV Mechelen. Een zege die net op tijd kwam, want de fans begonnen te morren. Dit weekend wacht een zware dobber tegen KRC Genk. Trainer Freyr Alexandersson weet dat het een zeer moeilijke partij zal worden in de Cegeka Arena.

KRC Genk wist zeven van zijn acht thuisduels te winnen in de Jupiler Pro League. Enkel Standard wist er een punt te rapen. Is KV Kortrijk een vogel voor de kat?

LEES OOK: Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Thuisreputatie van KRC Genk 

"Genk haalde al 22 punten in eigen huis tegenover 13 op verplaatsing. Dat toont hoe sterk ze zijn in hun eigen stadion. Maar we kunnen ze niet achterin opwachten. Ze komen vaak met vier, vijf spelers in de aanvalszone. Toch moeten we de momenten zoeken om in de tegenaanval te gaan,” aldus de coach via de clubkanalen.

Kortrijk kende nog een zware midweekmatch tegen Antwerp. “Het goede nieuws is dat niemand geblesseerd uit de 120 minuten bekermatch kwam. Enkelen zijn wel heel diep gegaan. Vooral de wingbacks hebben enorm veel gelopen. We moeten voorzichtig zijn met hen”, zegt de coach.

Dewaele terug fit

"Genk speelde net als wij 120 minuten woensdagavond maar zij hebben daar meer ervaring mee. Voor onze spelers is het een leerproces om aan een snel herstel van het lichaam te werken. De tijd was kort, maar we hopen fit aan de trap te kunnen komen”, vertelde hij.

Er was alvast positief nieuws uit de ziekenboeg. Gilles Dewaele is weer helemaal fit en inzetbaar. Ook Tom Vandenberghe die woensdag na een inspuiting aan de kant bleef, is weer speelklaar. Een andere doelman, Patrik Gunnarsson, heeft de training andermaal hervat maar behoort niet tot de selectie.

Gaat KVK stunten tegen Genk?

Meest recent

Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Beerschot vecht met KV Kortrijk, Lommel SK, Patro Eisden en RFC Luik voor de tweede plaats in de ...

0
0
Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

24
24
KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

54
54
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

17
17
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

103
103
"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

182
182
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

169
169
Top zes? Taravel wijst naar één speler

Bij RSC Anderlecht kunnen ze mits een zege tegen OH Leuven zo goed als zekerheid verschaffen over de ...

104
104
François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Bij Standard nam Marc Wilmots afscheid van zijn rol als lid van de raad ven bestuur bij Standard. ...

66
66
'Anderlecht gooit deur open: Vrancken naar Lotto Park?'

Wouter Vrancken duikt alweer op bij Anderlecht. Zijn naam valt bijna automatisch zodra paars-wit ...

567
567
STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Voor het seizoen spreken heel wat clubs altijd de ambitie uit om beter te doen. Zeker als er veel ...

88
88
Vrancken lacht 'probleem' weg: "Begint op een soap te lijken”

STVV neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Kanaries zijn de grote favoriet in dit ...

86
86
'Anderlecht en JPL-rivalen zetten zinnen op nieuwe smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft komende zomer heel wat werk. De nieuwe sportief directeur zal samen met de ...

167
167
'Club Brugge loopt jackpot mis: Inter casht op Stankovic'

Mede dankzij de fraaie campagne in de Champions League zal de kassa straks weer flink rinkelen bij ...

225
225
Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

128
128
'Recordzomer wenkt: totale uitverkoop bij KRC Genk'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

121
121
'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Het ziet er momenteel naar uit dat RSC Anderlecht de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach dan toch ...

438
438
De Mil moet puzzelen: rampscenario AA Gent komt uit

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

123
123
Bob Peeters krijgt warm eerbetoon na promotie

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

286
286
'Miljoenen uit Manchester: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Atlético Madrid bleek een maatje te groot, maar Club Brugge mag toch terugblikken op een ...

468
468
Taravel slikt bittere pil: twee wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat zaterdag tegen OHL eindelijk nog eens op zoek naar een overwinning in eigen ...

371
371
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

224
224
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

KAA Gent kreeg vorige speeldag een mokerslag van jewelste in de strijd om een plek in de top 6. In ...

380
380
Lammens ‘hot’ bij United, maar merkt keerzijde

Senne Lammens is een fenomeen aan het worden in de Premier League. De transfer van Royal Antwerp FC ...

170
170
Onthulling over frustratie bij Standard: “Niemand wist dat”

Standard Luik doet dit seizoen nog volop mee voor een plek in de top 6. De Rouches wonnen vorige ...

112
112

Meer sportnieuws