Alexandersson: "Dat toont aan hoe sterk Genk is"

door
Alexandersson:

KV Kortrijk won vorige week met 3-1 van KV Mechelen. Een zege die net op tijd kwam, want de fans begonnen te morren. Dit weekend wacht een zware dobber tegen KRC Genk. Trainer Freyr Alexandersson weet dat het een zeer moeilijke partij zal worden in de Cegeka Arena.

KRC Genk wist zeven van zijn acht thuisduels te winnen in de Jupiler Pro League. Enkel Standard wist er een punt te rapen. Is KV Kortrijk een vogel voor de kat?

LEES OOK: Nainggolan slaat meteen terug op kritiek bij Patro

Thuisreputatie van KRC Genk 

"Genk haalde al 22 punten in eigen huis tegenover 13 op verplaatsing. Dat toont hoe sterk ze zijn in hun eigen stadion. Maar we kunnen ze niet achterin opwachten. Ze komen vaak met vier, vijf spelers in de aanvalszone. Toch moeten we de momenten zoeken om in de tegenaanval te gaan,” aldus de coach via de clubkanalen.

Kortrijk kende nog een zware midweekmatch tegen Antwerp. “Het goede nieuws is dat niemand geblesseerd uit de 120 minuten bekermatch kwam. Enkelen zijn wel heel diep gegaan. Vooral de wingbacks hebben enorm veel gelopen. We moeten voorzichtig zijn met hen”, zegt de coach.

Dewaele terug fit

"Genk speelde net als wij 120 minuten woensdagavond maar zij hebben daar meer ervaring mee. Voor onze spelers is het een leerproces om aan een snel herstel van het lichaam te werken. De tijd was kort, maar we hopen fit aan de trap te kunnen komen”, vertelde hij.

Er was alvast positief nieuws uit de ziekenboeg. Gilles Dewaele is weer helemaal fit en inzetbaar. Ook Tom Vandenberghe die woensdag na een inspuiting aan de kant bleef, is weer speelklaar. Een andere doelman, Patrik Gunnarsson, heeft de training andermaal hervat maar behoort niet tot de selectie.

Gaat KVK stunten tegen Genk?

Meest recent

Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

5
5
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

92
92
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

275
275
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

222
222
Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

157
157
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

107
107
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

69
69
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

513
513
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

299
299
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

297
297
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

363
363
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

203
203
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

170
170
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

322
322
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

784
784
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

264
264
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

210
210
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

117
117
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

181
181
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

84
84
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

294
294
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

40
40
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

1056
1056
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

346
346
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

365
365

Meer sportnieuws