Alexandersson: "Dat toont aan hoe sterk Genk is"

door
Alexandersson:

KV Kortrijk won vorige week met 3-1 van KV Mechelen. Een zege die net op tijd kwam, want de fans begonnen te morren. Dit weekend wacht een zware dobber tegen KRC Genk. Trainer Freyr Alexandersson weet dat het een zeer moeilijke partij zal worden in de Cegeka Arena.

KRC Genk wist zeven van zijn acht thuisduels te winnen in de Jupiler Pro League. Enkel Standard wist er een punt te rapen. Is KV Kortrijk een vogel voor de kat?

LEES OOK: Frustraties lopen hoog op bij KV Kortrijk na zeperd

Thuisreputatie van KRC Genk 

"Genk haalde al 22 punten in eigen huis tegenover 13 op verplaatsing. Dat toont hoe sterk ze zijn in hun eigen stadion. Maar we kunnen ze niet achterin opwachten. Ze komen vaak met vier, vijf spelers in de aanvalszone. Toch moeten we de momenten zoeken om in de tegenaanval te gaan,” aldus de coach via de clubkanalen.

Kortrijk kende nog een zware midweekmatch tegen Antwerp. “Het goede nieuws is dat niemand geblesseerd uit de 120 minuten bekermatch kwam. Enkelen zijn wel heel diep gegaan. Vooral de wingbacks hebben enorm veel gelopen. We moeten voorzichtig zijn met hen”, zegt de coach.

Dewaele terug fit

"Genk speelde net als wij 120 minuten woensdagavond maar zij hebben daar meer ervaring mee. Voor onze spelers is het een leerproces om aan een snel herstel van het lichaam te werken. De tijd was kort, maar we hopen fit aan de trap te kunnen komen”, vertelde hij.

Er was alvast positief nieuws uit de ziekenboeg. Gilles Dewaele is weer helemaal fit en inzetbaar. Ook Tom Vandenberghe die woensdag na een inspuiting aan de kant bleef, is weer speelklaar. Een andere doelman, Patrik Gunnarsson, heeft de training andermaal hervat maar behoort niet tot de selectie.

Gaat KVK stunten tegen Genk?

Meest recent

Leko stuurt stevige waarschuwing voor start play-offs

Club Brugge heeft de reguliere competitie afgesloten met een klinkende zege. Het legde met KV ...

82
82
Gent toch in PO1, maar De Mil is niet gerust

De voorbije jaren liet AA Gent een paar keer op de laatste speeldag nog kwalificatie voor de ...

70
70
Ontgoocheling voor Genk: "We geven het zelf weg"

Er moest uiteindelijk nog één topclub uit de boot vallen voor de Champions' Play-Off ...

135
135
Keiharde conclusie Anderlecht: "Het trok op niets"

Anderlecht heeft zondag zijn ticket voor de Champions' Play-Off over de streep getrokken, maar dat ...

174
174
Titelstrijd, Europa en degradatie: zo beginnen de POs

Zondagavond is het doek gevallen over het reguliere seizoen in de Jupiler Pro League. De laatste ...

375
375
Door oog van de naald: OHL voorkomt Play-Downs in 90ste

Ook onderin het klassement in de Jupiler Pro League zijn de kaarten geschud. In navolging van FCV ...

76
76
Gent en Anderlecht bibberen naar PO1, Genk komt tekort

Het was zondagavond op de slotspeeldag van de Jupiler Pro League vooral uitkijken naar de strijd om ...

143
143
Titelstrijd met twee: Union én Club maken Play-Off-statement

Nog voor de Champions' Play-Offs van start zijn gegaan, lijkt nu al duidelijk dat de landskampioen ...

173
173
Courtois-bom: België ontploft na schokkende Real-blunder

Thibaut Courtois voelde al iets in de opwarming, maar speelde toch nog voor Real Madrid. Nu blijkt ...

86
86
City pakt League Cup! Enorme blunder nekt Arsenal in finale

Slechts enkele dagen na de uitschakeling in de Champions League heeft Manchester City zich op fraaie ...

48
48
LIVE Slotspeeldag: Anderlecht en Gent vrezen doemscenario

Zondagavond wordt de volledige slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde ...

83
83
Rode Pocognoli pakt 18 op 18, zwarte zondag voor PSV

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli blijft maar winnen in de Ligue 1. Zondag werd ook ...

115
115
Garcia in de wolken: drievoudige WK-opsteker voor Duivels

Nog slechts 81 dagen te gaan tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

41
41
Ultieme strijd om Play-Off I: ontdek de basisopstellingen

Zondagavond worden tijdens de slotspeeldag van de reguliere competitie de twee laatste tickets voor ...

27
27
Leko kiest vervanger Vanaken, KVM zonder aanvoerder

Club Brugge wil zondagavond een mooi einde breien aan de reguliere competitie. Het mikt op eigen ...

77
77
Slotspeeldag JPL: dit staat op het spel in kelder klassement

Zondagavond valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Daarbij is het niet ...

84
84
De Ketelaere doet monden openvallen: Atalanta sprakeloos

Bij Atalanta draait het plots weer volop om Charles De Ketelaere. De timing alleen al doet de ...

205
205
VAR-penalty stelt titelfeest PSV uit, nieuw drama Tottenham

In Nederland moet PSV zijn titelfeest uitstellen tot na de interland-break. Feyenoord pakte zondag ...

56
56
Wie wint reguliere competitie? De scenario's voor Club en Union

Zondagavond staat nog heel wat op het spel tijdens de slotspeeldag van de Jupiler Pro League. Zo ...

144
144
'Atlético lonkt naar Club Brugge: deal van 20 miljoen'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato zal cashen op verschillende sterkhouders, staat inmiddels ...

537
537
Voetbalfans verrassen: "Hij is de gróótste afwezige bij Duivels"

Rudi Garcia maakte vrijdag zijn selectie bekend voor de stage van de Rode Duivels in de VS. In ...

243
243
Droomweek FC Barcelona, Talbi held in Tyne-Wear derby

FC Barcelona kan de interland-break met een goed gemoed inzetten. De koploper in La Liga liet zich ...

49
49
Laatste tickets Play-Off I: Defour geeft zijn voorspelling

Union SG, Club Brugge, STVV en KV Mechelen ... vier ploegen zijn inmiddels al zeker van hun deelname ...

180
180
Play-Off-boost AA Gent: De Mil heeft uitstekend nieuws

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

232
232
Sterk signaal van één Rode Duivel: "Petje af voor hem"

De 28 Rode Duivels die volgende week naar de Verenigde Staten trekken voor een oefenstage zijn ...

91
91

Meer sportnieuws