Alexandersson: "Dat toont aan hoe sterk Genk is"

door
Alexandersson:

KV Kortrijk won vorige week met 3-1 van KV Mechelen. Een zege die net op tijd kwam, want de fans begonnen te morren. Dit weekend wacht een zware dobber tegen KRC Genk. Trainer Freyr Alexandersson weet dat het een zeer moeilijke partij zal worden in de Cegeka Arena.

KRC Genk wist zeven van zijn acht thuisduels te winnen in de Jupiler Pro League. Enkel Standard wist er een punt te rapen. Is KV Kortrijk een vogel voor de kat?

LEES OOK: Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Thuisreputatie van KRC Genk 

"Genk haalde al 22 punten in eigen huis tegenover 13 op verplaatsing. Dat toont hoe sterk ze zijn in hun eigen stadion. Maar we kunnen ze niet achterin opwachten. Ze komen vaak met vier, vijf spelers in de aanvalszone. Toch moeten we de momenten zoeken om in de tegenaanval te gaan,” aldus de coach via de clubkanalen.

Kortrijk kende nog een zware midweekmatch tegen Antwerp. “Het goede nieuws is dat niemand geblesseerd uit de 120 minuten bekermatch kwam. Enkelen zijn wel heel diep gegaan. Vooral de wingbacks hebben enorm veel gelopen. We moeten voorzichtig zijn met hen”, zegt de coach.

Dewaele terug fit

"Genk speelde net als wij 120 minuten woensdagavond maar zij hebben daar meer ervaring mee. Voor onze spelers is het een leerproces om aan een snel herstel van het lichaam te werken. De tijd was kort, maar we hopen fit aan de trap te kunnen komen”, vertelde hij.

Er was alvast positief nieuws uit de ziekenboeg. Gilles Dewaele is weer helemaal fit en inzetbaar. Ook Tom Vandenberghe die woensdag na een inspuiting aan de kant bleef, is weer speelklaar. Een andere doelman, Patrik Gunnarsson, heeft de training andermaal hervat maar behoort niet tot de selectie.

Gaat KVK stunten tegen Genk?

Meest recent

Arsenal zet nieuwe titelstap: City maakt dure uitschuiver

In de Engelse titelstrijd heeft Arsenal FC woensdagavond een uitstekende zaak gedaan. De leider had ...

12
12
Tedesco in ziekenhuis opgenomen: pakkende details bekend

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

21
21
Rits kwijnt weg bij Anderlecht: einde lijdensweg in zicht

Hoewel hij in de voorbije seizoenen behoorlijk wat minuten maakte, werd Mats Rits afgelopen zomer ...

200
200
DAZN-soap níét voorbij: grote ongerustheid bij Belgische clubs

De Belgische profclubs verzamelden woensdag op de burelen van de Pro League. Tijdens de meeting ...

230
230
'Pérez drukt stempel: grote naam kandidaat-trainer Real'

Real Madrid heeft enkele mindere resultaten achter de rug in La Liga en zag FC Barcelona weer vier ...

65
65
Club Brugge boort ware goudmijn aan: dríé nieuwe jackpots

Club Brugge kan al enkele seizoenen lang uitstekende financiële cijfers voorleggen. Grotendeels ...

509
509
Antwerp aangemaand tot transferactie: "In deze vorm ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

233
233
Waagt Anderlecht stuntdeal met transfergenie uit JPL?

Anderlecht moet knopen doorhakken. Paars-wit zoekt een nieuwe technisch directeur en wil eindelijk ...

277
277
'Enorme flop: Celtic stuurt JPL-aanwinst alweer door'

De Schotse topclubs richtten in de voorbije mercato's graag hun pijlen op de Belgische markt. ...

97
97
'Antwerp krijgt nieuwe tegenvaller voor cruciale trip'

Antwerp heeft vorig weekend een belangrijke zege geboekt door STVV toch wel verrassend met 1-0 te ...

140
140
'Napoli krijgt uitsluitsel over comeback De Bruyne'

Napoli maakt een moeilijk seizoen door. De Italiaanse titelverdediger sneuvelde al in de league ...

48
48
'Weer uittocht: eerste vertrekker bij Union bekend'

Bij Union moeten ze elke zomer opnieuw hun beste spelers laten vertrekken. Dat was vorige zomer niet ...

79
79
Van Den Kerkhof kent sanctie na aanslag op Tzolis

De wedstrijd van vorig weekend tussen Charleroi en Club Brugge deed heel wat stof opwaaien. Bij de ...

401
401
'Alarm in Frankrijk: grote zorgen om WK Mbappé'

We zijn slechts drie maanden voor de start van het WK en dus is het voor vrijwel elke bondscoach van ...

54
54
Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Wesley Sonck beroert ook na zijn actieve carrière nog steeds vriend en vijand. De glimlach, ...

54
54
Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

In Engeland dreigt een schrijnend scenario voor Leicester City. Tien jaar nadat de Foxes de wereld ...

135
135
'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

130
130
Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

192
192
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

42
42
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

168
168
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

369
369
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

118
118
Blunder Renard pijnlijk duidelijk: CIES met straffe cijfers

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht was geen groot succes. Er gebeurden zeker een ...

215
215
Marc Coucke kiest plots voor een totaal ander verhaal

Wat doet een topondernemer en voetbaleigenaar wanneer de stadionlichten even doven? Woensdagavond ...

61
61
RKC verrast compleet met 'ex-toptransfer KRC Genk'

In Nederland blijven ze opvallende transfers afronden. Raheem Sterling trok gratis naar Feyenoord en ...

55
55

Meer sportnieuws