Alexandersson: "Dat toont aan hoe sterk Genk is"

door
Alexandersson:

KV Kortrijk won vorige week met 3-1 van KV Mechelen. Een zege die net op tijd kwam, want de fans begonnen te morren. Dit weekend wacht een zware dobber tegen KRC Genk. Trainer Freyr Alexandersson weet dat het een zeer moeilijke partij zal worden in de Cegeka Arena.

KRC Genk wist zeven van zijn acht thuisduels te winnen in de Jupiler Pro League. Enkel Standard wist er een punt te rapen. Is KV Kortrijk een vogel voor de kat?

LEES OOK: KV Kortrijk legt flinke som op tafel bij reeksgenoot

Thuisreputatie van KRC Genk 

"Genk haalde al 22 punten in eigen huis tegenover 13 op verplaatsing. Dat toont hoe sterk ze zijn in hun eigen stadion. Maar we kunnen ze niet achterin opwachten. Ze komen vaak met vier, vijf spelers in de aanvalszone. Toch moeten we de momenten zoeken om in de tegenaanval te gaan,” aldus de coach via de clubkanalen.

Kortrijk kende nog een zware midweekmatch tegen Antwerp. “Het goede nieuws is dat niemand geblesseerd uit de 120 minuten bekermatch kwam. Enkelen zijn wel heel diep gegaan. Vooral de wingbacks hebben enorm veel gelopen. We moeten voorzichtig zijn met hen”, zegt de coach.

Dewaele terug fit

"Genk speelde net als wij 120 minuten woensdagavond maar zij hebben daar meer ervaring mee. Voor onze spelers is het een leerproces om aan een snel herstel van het lichaam te werken. De tijd was kort, maar we hopen fit aan de trap te kunnen komen”, vertelde hij.

Er was alvast positief nieuws uit de ziekenboeg. Gilles Dewaele is weer helemaal fit en inzetbaar. Ook Tom Vandenberghe die woensdag na een inspuiting aan de kant bleef, is weer speelklaar. Een andere doelman, Patrik Gunnarsson, heeft de training andermaal hervat maar behoort niet tot de selectie.

Gaat KVK stunten tegen Genk?

Meest recent

Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

12
12
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

32
32
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

68
68
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

113
113
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

135
135
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

6
6
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

260
260
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

43
43
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

125
125
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

165
165
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

44
44
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

181
181
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

229
229
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

111
111
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

144
144
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

63
63
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

518
518
Hubert bevestigt ferme domper én meevaller Union SG

Union SG werd nipt uitgeschakeld in de Champions League, maar de Brusselse club is wel nog steeds de ...

44
44
SK Beveren slaat bijzonder grote slag

SK Beveren lijkt op weg naar de Jupiler Pro League. Er wordt goed werk geleverd op de Freethiel. De ...

114
114
Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag in de Jupiler Pro League op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers ...

303
303
KV Mechelen ziet pion nog naar Liverpool verkassen

De wintermercato is voorbij, maar toch ziet KV Mechelen nog een pion naar Liverpool trekken. Op de ...

69
69
Leko hakt knopen door bij Club Brugge: “Sweet dilemma’s”

Club Brugge hoopt na de nederlaag tegen Union SG in de competitie de rug te rechten tegen Standard ...

439
439
Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit ontsloeg coach Besnik Hasi en onder ...

470
470
Eden Hazard doet opvallende onthulling over carrière

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische voetballers aller tijden. Toch ...

114
114
Hayen vist flop weer op: dubbele opsteker voor Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht in een belangrijke wedstrijd voor de top ...

475
475

Meer sportnieuws