Hayen bevestigt: Club Brugge krijgt ‘extra wapen’

door
Hayen bevestigt: Club Brugge krijgt ‘extra wapen’

Club Brugge strijdt nog op drie fronten mee. Blauw-Zwart gaat uiteraard weer voor de landstitel, zit nog in de Beker van België én doet het niet onaardig in de Champions League. Alle hulp is aldus welkom voor coach Nicky Hayen.

Hayen kon tien wedstrijden niet over Gustaf Nilsson beschikken, maar de Zweedse spits lijkt helemaal terug. De oefenmeester bracht groot blessurenieuws tegenover Het Nieuwsblad naar buiten. Club Brugge kent nog enkele pittige weken voor het einde van het jaar en Hayen hoopt dan ook over ‘extra wapen’ Nilsson te beschikken

LEES OOK: Nood breekt wet: Club Brugge vist overbodige outcast op

Extra wapen

Toch blijft Club Brugge voorzichtig met de Zweed. De volgende tegenstander is KV Mechelen. “Hij traint nu al twee weken pijnvrij. Hij zal in de selectie zitten voor Mechelen en mogelijk komt hij in aanmerking voor minuten. We hebben geen risico’s genomen met Gustaf. We willen nu geen stappen overslaan om hem zo de rest van het seizoen fit te houden. Het valt nu af te wachten hoe hij alle trainingsarbeid verteert.”

Nilsson kampte met een ontsteking aan de achillespees, maar is aldus twee weken pijnvrij. Tegen KV Mechelen kan Hayen een reeks van tien ongeslagen wedstrijden op rij verwezenlijken. Vervolgens wachten Sporting CP en KRC Genk. “Na Bilzen hebben we iets langer de tijd genomen om hem fit te krijgen. Nu hij pijnvrij is, kunnen we hem integreren. Maar we weten natuurlijk niet wat de toekomst brengt”, aldus Hayen.

Veel keuzes

Zaterdag neemt Club Brugge het op tegen KV Mechelen op speeldag 17 van de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart staat tweede met 31 punten, KRC Genk is de leider met 35 punten. Ondanks de afwezigheid van Nilsson deed Club Brugge het aldus goed de afgelopen weken. De Zweed kwam afgelopen zomer voor 6,4 miljoen euro over van Union SG. In negen competitiewedstrijden wist hij tot nu toe drie keer te scoren en vier assists te geven.

Tegen KV Mechelen zal een basisplaats er nog niet inzitten, maar het ligt wel in de lijn der verwachting dat Hayen hem speelminuten zal geven om matchritme op te doen voor de belangrijke confrontaties met Sporting CP en competitieleider KRC Genk.

Vind jij Gustaf Nilsson de aanvalsleider van Club Brugge dit seizoen?

Meest recent

Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

3
3
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

31
31
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

243
243
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

178
178
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

558
558
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

78
78
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

509
509
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

389
389
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

122
122
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

825
825
Ferme opsteker Lukaku: Rode Duivel roept boodschap

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand, maar de Rode Duivel kan bijna zijn comeback vieren. ...

38
38
‘Grote kuis Anderlecht: 10 (!) transferdossiers Renard’

De wintermercato staat voor de deur en RSC Anderlecht is van plan om de selectie flink te ...

343
343
‘Leko slikt direct dubbele opdoffer, uitsluitsel Mignolet’

Ivan Leko heeft zijn eerste training bij Club Brugge afgewerkt. De Kroatische oefenmeester werd ...

783
783
‘Antwerp gaat los: Gheysens reserveert monstersom’

Royal Antwerp FC is een nieuw verhaal aan het schrijven onder T1 Joseph Oosting en het ziet er ...

776
776
‘Anderlecht slaat grote slag: Europese clubs afgetroefd’

RSC Anderlecht is al druk bezig met de komende wintertransferperiode. Olivier Renard hoopt de ...

309
309
‘Club Brugge hakt transferknopen door: Leko drukt stempel'

Club Brugge is na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan Leko volop bezig met de ...

496
496
‘Bliksemovername Belgische club: rijke Qatari breiden uit’

De Belgische clubs reiken vaker de hand uit naar buitenlandse overnemers of investeerders. Om ...

203
203
‘Crisisvergadering KAA Gent: Baro KO geslagen na naïviteit’

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge stuurde ...

361
361
Bewogen dag bij Club Brugge: Tzolis steunt Hayen

Club Brugge koos ervoor om Nicky Hayen de laan uit te sturen en Ivan Leko over te nemen van KAA ...

824
824
Haalt Anderlecht talent terug? ‘Zware onderhandelingen’

RSC Anderlecht is al naarstig bezig met de komende wintertransferperiode. Het Nieuwsblad gaf de ...

542
542
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht dumpen, verrassing Benteke’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

564
564
Meteen grote rel in WK-groep Duivels: protest aangetekend

De Rode Duivels kennen hun tegenstanders in de groepsfase van het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

221
221
‘Échte reden vertrek Leko bekend: KAA Gent-clash onthuld’

Ivan Leko is de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge. De Kroaat werd weggeplukt bij KAA Gent na het ...

920
920
Opvallende knaltransfer Union: datasysteem slaat weer toe

Union SG heeft een duidelijk transferbeleid. De Brusselse club maakt gebruik van een datasysteem en ...

137
137
Club Brugge berooft KAA Gent: Leko draait mes in wonde

Club Brugge heeft Nicky Hayen ontslagen en Ivan Leko weggeplukt bij KAA Gent. Er sijpelen meer en ...

609
609

Meer sportnieuws