Hayen bevestigt: Club Brugge krijgt ‘extra wapen’

door
Hayen bevestigt: Club Brugge krijgt ‘extra wapen’

Club Brugge strijdt nog op drie fronten mee. Blauw-Zwart gaat uiteraard weer voor de landstitel, zit nog in de Beker van België én doet het niet onaardig in de Champions League. Alle hulp is aldus welkom voor coach Nicky Hayen.

Hayen kon tien wedstrijden niet over Gustaf Nilsson beschikken, maar de Zweedse spits lijkt helemaal terug. De oefenmeester bracht groot blessurenieuws tegenover Het Nieuwsblad naar buiten. Club Brugge kent nog enkele pittige weken voor het einde van het jaar en Hayen hoopt dan ook over ‘extra wapen’ Nilsson te beschikken

LEES OOK: 'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Extra wapen

Toch blijft Club Brugge voorzichtig met de Zweed. De volgende tegenstander is KV Mechelen. “Hij traint nu al twee weken pijnvrij. Hij zal in de selectie zitten voor Mechelen en mogelijk komt hij in aanmerking voor minuten. We hebben geen risico’s genomen met Gustaf. We willen nu geen stappen overslaan om hem zo de rest van het seizoen fit te houden. Het valt nu af te wachten hoe hij alle trainingsarbeid verteert.”

Nilsson kampte met een ontsteking aan de achillespees, maar is aldus twee weken pijnvrij. Tegen KV Mechelen kan Hayen een reeks van tien ongeslagen wedstrijden op rij verwezenlijken. Vervolgens wachten Sporting CP en KRC Genk. “Na Bilzen hebben we iets langer de tijd genomen om hem fit te krijgen. Nu hij pijnvrij is, kunnen we hem integreren. Maar we weten natuurlijk niet wat de toekomst brengt”, aldus Hayen.

Veel keuzes

Zaterdag neemt Club Brugge het op tegen KV Mechelen op speeldag 17 van de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart staat tweede met 31 punten, KRC Genk is de leider met 35 punten. Ondanks de afwezigheid van Nilsson deed Club Brugge het aldus goed de afgelopen weken. De Zweed kwam afgelopen zomer voor 6,4 miljoen euro over van Union SG. In negen competitiewedstrijden wist hij tot nu toe drie keer te scoren en vier assists te geven.

Tegen KV Mechelen zal een basisplaats er nog niet inzitten, maar het ligt wel in de lijn der verwachting dat Hayen hem speelminuten zal geven om matchritme op te doen voor de belangrijke confrontaties met Sporting CP en competitieleider KRC Genk.

Vind jij Gustaf Nilsson de aanvalsleider van Club Brugge dit seizoen?

Meest recent

Sterk Newcastle verpest het weekend van Guardiola

In de Premier League stond om 18u30 een bijzonder leuk duel op het programma. Newcastle United ...

5
5
Westerlo beloont zichzelf niet tegen pover AA Gent

AA Gent en KVC Westerlo zijn aan een wisselvallig seizoen bezig. Soms goed tot zeer goed, soms matig ...

12
12
Hayen verrast: twee sterkhouders ontbreken bij Club Brugge

Club Brugge moet om 20u45 aan de bak in eigen huis tegen Sporting Charleroi. Van Blauw-Zwart wordt ...

111
111
Opluchting bij Union, frustratie bij Cercle: "Extra man"

Union SG won met 2-0 van Cercle Brugge. De landskampioen speelde zeker geen sterke partij, maar ze ...

35
35
Ajax hakt knoop door: grote beslissing over hoofdtrainer

Bij Ajax ontsloegen ze John Heitinga na de tegenvallende resultaten. Technisch directeur Alex Kroes ...

24
24
Van Anderlecht naar de vergeethoek in Westerlo: "Oplossing vinden"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren de nodige spelers uit Neerpede. Er waren verhalen ...

95
95
Hoefkens laat PSV stevig zweten in de Eredivisie

PSV is alweer een tijdje op toerental gekomen in de Eredivisie. De landskampioen ging zopas op ...

30
30
FC Barcelona viert terugkeer naar Camp Nou met glansrijke zege

FC Barcelona speelde in de late namiddag voor het eerst sinds zeer lang weer in Camp Nou. De ruim ...

56
56
Union moet zwoegen, maar legt Cercle toch over knie

Na het puntenverlies tegen zwarte beest KV Mechelen voor de interlandbreak heeft Union zaterdag ...

59
59
Bayern schrikt hard, maar haalt toch weer sloophamer boven

Na het verrassende puntenverlies tegen Union Berlin voor de interlandbreak heeft Bayern München ...

60
60
Bounida maakt statement: grote doorbraak in de maak?

Al jaren geldt Rayane Bounida als één van de allergrootste talenten van België. ...

88
88
'Anderlecht drukt door, maar Man City en Utd op de loer'

Anderlecht trekt sinds de komst van Olivier Renard als technisch directeur volop de kaart van ...

126
126
Vanderbiest hielp KV Mechelen aan verrassende aanwinst

KV Mechelen hoopt dit weekend zijn plaats in de top zes te kunnen behouden, maar daarvoor zal het ...

120
120
'Club Brugge krijgt herkansing bij toptalent'

Club Brugge lijkt weer een bewogen mercato tegemoet te gaan. Het wemelt nu al van de geruchten rond ...

262
262
Chelsea pakt belangrijke zege en mengt zich in titelstrijd

De Engelse titelstrijd zou dit seizoen weleens razend spannend kunnen gaan worden. Daar waar ze de ...

23
23
'Duranville neemt drastische toekomstbeslissing'

De voorbije interlandbreak bracht een opsteker voor de Jonge Duivels, want zij konden nog eens ...

142
142
Schot in roos voor Club: oude bekende doet trio ontploffen

Club Brugge kreeg in de zomer te maken met heel wat belangrijke vertrekkers, maar die werden tot ...

254
254
'Strijd om Mokio is los: grootmacht in polepositie'

Ajax neemt het zaterdagavond in de Eredivisie op tegen Excelsior, maar voor Jorthy Mokio zullen ...

74
74
Renard legt doelstellingen van Anderlecht op tafel

Met een prestigieuze zege tegen Club Brugge leek Anderlecht vlak voor de interlandbreak een grote ...

153
153
Ondanks nieuwe onthullingen: "Ajax moet Overmars kans geven"

Het is de laatste weken weer crisis bij Ajax en dat betekent ook dat er weer druk gespeculeerd wordt ...

41
41
Genk slijpt nieuwe diamant: jonkie apart genomen op training

KRC Genk wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten uit de eigen jeugdopleiding te lanceren. En ...

277
277
Overmars lacht tanden bloot: groot transfernieuws Antwerp

Antwerp FC is bezig aan een behoorlijk tegenvallend seizoen tot dusver. Dat heeft deels te maken met ...

923
923
Lammens slaat heel United met verstomming: Amorim reageert

In de Premier League wil Manchester United maandagavond tegen Everton FC zijn reeks zonder ...

1201
1201
'Club houdt zich vast: winters miljoenenbod op steunpilaar'

Club Brugge heeft niet de gewoonte om sterkhouders te laten gaan in januari, maar maakte daar in het ...

187
187
"Tegen België op het WK? Zou ik héél vervelend vinden"

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

123
123

Meer sportnieuws