Hayen bevestigt: Club Brugge krijgt ‘extra wapen’

door
Hayen bevestigt: Club Brugge krijgt ‘extra wapen’

Club Brugge strijdt nog op drie fronten mee. Blauw-Zwart gaat uiteraard weer voor de landstitel, zit nog in de Beker van België én doet het niet onaardig in de Champions League. Alle hulp is aldus welkom voor coach Nicky Hayen.

Hayen kon tien wedstrijden niet over Gustaf Nilsson beschikken, maar de Zweedse spits lijkt helemaal terug. De oefenmeester bracht groot blessurenieuws tegenover Het Nieuwsblad naar buiten. Club Brugge kent nog enkele pittige weken voor het einde van het jaar en Hayen hoopt dan ook over ‘extra wapen’ Nilsson te beschikken

LEES OOK: 'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Extra wapen

Toch blijft Club Brugge voorzichtig met de Zweed. De volgende tegenstander is KV Mechelen. “Hij traint nu al twee weken pijnvrij. Hij zal in de selectie zitten voor Mechelen en mogelijk komt hij in aanmerking voor minuten. We hebben geen risico’s genomen met Gustaf. We willen nu geen stappen overslaan om hem zo de rest van het seizoen fit te houden. Het valt nu af te wachten hoe hij alle trainingsarbeid verteert.”

Nilsson kampte met een ontsteking aan de achillespees, maar is aldus twee weken pijnvrij. Tegen KV Mechelen kan Hayen een reeks van tien ongeslagen wedstrijden op rij verwezenlijken. Vervolgens wachten Sporting CP en KRC Genk. “Na Bilzen hebben we iets langer de tijd genomen om hem fit te krijgen. Nu hij pijnvrij is, kunnen we hem integreren. Maar we weten natuurlijk niet wat de toekomst brengt”, aldus Hayen.

Veel keuzes

Zaterdag neemt Club Brugge het op tegen KV Mechelen op speeldag 17 van de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart staat tweede met 31 punten, KRC Genk is de leider met 35 punten. Ondanks de afwezigheid van Nilsson deed Club Brugge het aldus goed de afgelopen weken. De Zweed kwam afgelopen zomer voor 6,4 miljoen euro over van Union SG. In negen competitiewedstrijden wist hij tot nu toe drie keer te scoren en vier assists te geven.

Tegen KV Mechelen zal een basisplaats er nog niet inzitten, maar het ligt wel in de lijn der verwachting dat Hayen hem speelminuten zal geven om matchritme op te doen voor de belangrijke confrontaties met Sporting CP en competitieleider KRC Genk.

Vind jij Gustaf Nilsson de aanvalsleider van Club Brugge dit seizoen?

Meest recent

Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

121
121
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

107
107
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

53
53
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

74
74
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

84
84
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

175
175
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

54
54
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

36
36
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

644
644
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

21
21
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

428
428
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

222
222
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

409
409
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

235
235
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

164
164
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

241
241
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

212
212
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

852
852
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

138
138
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

138
138
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

330
330
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

144
144
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

402
402
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

554
554
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

472
472

Meer sportnieuws