'Zulte Waregem maakt werk van nieuwe Fadera'

door
'Zulte Waregem maakt werk van nieuwe Fadera'

Zulte Waregem kreeg deze week in de Croky Cup een 5-0 om de oren van OH Leuven, maar daar zullen ze aan de Gaverbeek niet te zwaar aan tillen. Dé prioriteit voor dit seizoen is immers om terug te keren in de Jupiler Pro League en daarvoor ligt Essevee op koers.

Na dertien speeldagen prijken ze immers aan de leiding in de Challenger Pro League, al houden ze La Louvière enkel af omdat ze een net iets beter doelsaldo hebben. Ze hebben wel al vijf punten voorsprong op de derde plaats en staan er dus goed voor om rechtstreekse promotie af te dwingen.

LEES OOK: Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem wil vlotscorende Gambiaan

Maar in Waregem zijn ze niet vergeten dat ze een jaar geleden in dezelfde situatie zaten en toen hun uitgangspositie in de tweede seizoenshelft nog helemaal uit handen gaven. Om een herhaling van dat scenario te voorkomen, zullen ze zich in januari ongetwijfeld nog willen versterken.

Volgens Sacha Tavolieri maakt Essevee daarom nu al werk van een eerste winteraanwinst. Ze zouden doorduwen voor de komst van Abdoulie Ceesay, die het voorbije halfjaar grote sier maakte in Estland bij Paide Linnameeskond.

Hopen op nieuw Fadera-scenario

De 20-jarige spits was er dit seizoen goed voor maar liefst zeventien goals en zeven assists in 23 wedstrijden. Er zou al een bod op tafel liggen van 175.000 euro, waarbij Paide ook nog zou kunnen rekenen op 10 procent van de meerwaarde bij een eventuele doorverkoop. Met Ceesay zelf moet Zulte Waregem wel nog een akkoord vinden.

Dat zullen ze in de komende weken nog willen doen om de komst van de Gambiaan af te ronden. Ongetwijfeld zullen ze hopen dat Ceesay dezelfde impact kan maken als zijn landgenoot Alieu Fadera, die van 2021 tot 2023 bij de club aan de slag was en uiteindelijk voor 4 miljoen euro aan Genk verkocht werd.

Zou dat een slimme transfer zijn van Essevee?

Meest recent

Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

90
90
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

177
177
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

65
65
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

92
92
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

78
78
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

110
110
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

58
58
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

206
206
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

25
25
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

464
464
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

58
58
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

95
95
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

179
179
Van der Elst maakt Leko af na Diakhon-farce

Club Brugge won afgelopen weekend op Stayen, maar dat ging niet van een leien dakje. Het kwam ...

308
308
'Lukaku neemt beslissing over terugkeer naar Napoli'

De voorbije weken zat het er bovenarms op tussen Napoli en Romelu Lukaku. De Italiaanse kampioen was ...

94
94
Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

De familie Mulder is al jarenlang een vaste waarde op de Belgische televisie. Zowel Jan als zoon ...

100
100
'Club Brugge baalt: megabod afgewezen'

Voorlopig is het op transfervlak nog stil gebleven bij Club Brugge, maar achter de schermen werkt ...

284
284
Verdict De Cat bekend: Anderlecht krijgt mokerslag

Anderlecht wipte zondagavond naar de vierde plaats in het klassement dankzij een late zege tegen AA ...

513
513
Mentaal probleem Anderlecht: Kana suggereert oplossing

Anderlecht heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. ...

162
162
Bizarre keuze Oosting: "Ik begrijp hem echt niet"

Voor Antwerp dreigen de play-offs een grote ontgoocheling te worden. De Great Old ging vrijdag ...

119
119
Union-Club: Albert doet stevige voorspelling

Ook na twee speeldagen in de Champions' Play-Off blijft het status quo in de titelstrijd behouden. ...

568
568
'Openda heeft transfer helemaal beet'

Het is intussen al meer dan een maand geleden dat Loïs Openda nog eens op het veld verschenen ...

147
147
TRANSFERUURTJE: 'Duivel voor Inter, topaankoop Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

154
154
Groot risico Leko loont: “Hij scoort punten bij spelers”

Club Brugge verwezenlijkte afgelopen speeldag een straffe comeback tegen Sint-Truiden VV. ...

164
164
Rik De Mil zet klagende KAA Gent-fans op hun plaats

KAA Gent ging tegen RSC Anderlecht pijnlijk onderuit. De Buffalo’s kwamen op voorsprong, maar ...

265
265

Meer sportnieuws