'Zulte Waregem maakt werk van nieuwe Fadera'

door
'Zulte Waregem maakt werk van nieuwe Fadera'

Zulte Waregem kreeg deze week in de Croky Cup een 5-0 om de oren van OH Leuven, maar daar zullen ze aan de Gaverbeek niet te zwaar aan tillen. Dé prioriteit voor dit seizoen is immers om terug te keren in de Jupiler Pro League en daarvoor ligt Essevee op koers.

Na dertien speeldagen prijken ze immers aan de leiding in de Challenger Pro League, al houden ze La Louvière enkel af omdat ze een net iets beter doelsaldo hebben. Ze hebben wel al vijf punten voorsprong op de derde plaats en staan er dus goed voor om rechtstreekse promotie af te dwingen.

LEES OOK: Witte rook bij Essevee: opvolger Vandenbroeck bekend

Zulte Waregem wil vlotscorende Gambiaan

Maar in Waregem zijn ze niet vergeten dat ze een jaar geleden in dezelfde situatie zaten en toen hun uitgangspositie in de tweede seizoenshelft nog helemaal uit handen gaven. Om een herhaling van dat scenario te voorkomen, zullen ze zich in januari ongetwijfeld nog willen versterken.

Volgens Sacha Tavolieri maakt Essevee daarom nu al werk van een eerste winteraanwinst. Ze zouden doorduwen voor de komst van Abdoulie Ceesay, die het voorbije halfjaar grote sier maakte in Estland bij Paide Linnameeskond.

Hopen op nieuw Fadera-scenario

De 20-jarige spits was er dit seizoen goed voor maar liefst zeventien goals en zeven assists in 23 wedstrijden. Er zou al een bod op tafel liggen van 175.000 euro, waarbij Paide ook nog zou kunnen rekenen op 10 procent van de meerwaarde bij een eventuele doorverkoop. Met Ceesay zelf moet Zulte Waregem wel nog een akkoord vinden.

Dat zullen ze in de komende weken nog willen doen om de komst van de Gambiaan af te ronden. Ongetwijfeld zullen ze hopen dat Ceesay dezelfde impact kan maken als zijn landgenoot Alieu Fadera, die van 2021 tot 2023 bij de club aan de slag was en uiteindelijk voor 4 miljoen euro aan Genk verkocht werd.

Zou dat een slimme transfer zijn van Essevee?

Meest recent

Rode Duivels op TV: hier kijk jij naar VS-België

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

26
26
'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

18
18
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

55
55
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

85
85
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

272
272
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

268
268
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

176
176
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

207
207
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

189
189
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

112
112
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

123
123
Europese barrages: dé favorieten voor laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

60
60
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

174
174
"Doet pijn hen zo te zien" - grote zorgen rond RSCA-tweetal

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

446
446
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

382
382
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

280
280
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

140
140
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

429
429
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

95
95
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

815
815
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

290
290
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

233
233
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

179
179
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

433
433
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

161
161

Meer sportnieuws