'Zulte Waregem maakt werk van nieuwe Fadera'

320 stemmen
'Zulte Waregem maakt werk van nieuwe Fadera'

Zulte Waregem kreeg deze week in de Croky Cup een 5-0 om de oren van OH Leuven, maar daar zullen ze aan de Gaverbeek niet te zwaar aan tillen. Dé prioriteit voor dit seizoen is immers om terug te keren in de Jupiler Pro League en daarvoor ligt Essevee op koers.

Na dertien speeldagen prijken ze immers aan de leiding in de Challenger Pro League, al houden ze La Louvière enkel af omdat ze een net iets beter doelsaldo hebben. Ze hebben wel al vijf punten voorsprong op de derde plaats en staan er dus goed voor om rechtstreekse promotie af te dwingen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

Zulte Waregem wil vlotscorende Gambiaan

Maar in Waregem zijn ze niet vergeten dat ze een jaar geleden in dezelfde situatie zaten en toen hun uitgangspositie in de tweede seizoenshelft nog helemaal uit handen gaven. Om een herhaling van dat scenario te voorkomen, zullen ze zich in januari ongetwijfeld nog willen versterken.

Volgens Sacha Tavolieri maakt Essevee daarom nu al werk van een eerste winteraanwinst. Ze zouden doorduwen voor de komst van Abdoulie Ceesay, die het voorbije halfjaar grote sier maakte in Estland bij Paide Linnameeskond.

Hopen op nieuw Fadera-scenario

De 20-jarige spits was er dit seizoen goed voor maar liefst zeventien goals en zeven assists in 23 wedstrijden. Er zou al een bod op tafel liggen van 175.000 euro, waarbij Paide ook nog zou kunnen rekenen op 10 procent van de meerwaarde bij een eventuele doorverkoop. Met Ceesay zelf moet Zulte Waregem wel nog een akkoord vinden.

Dat zullen ze in de komende weken nog willen doen om de komst van de Gambiaan af te ronden. Ongetwijfeld zullen ze hopen dat Ceesay dezelfde impact kan maken als zijn landgenoot Alieu Fadera, die van 2021 tot 2023 bij de club aan de slag was en uiteindelijk voor 4 miljoen euro aan Genk verkocht werd.

Zou dat een slimme transfer zijn van Essevee?

Meest recent

Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

6
6
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

24
24
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

121
121
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

86
86
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

50
50
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

181
181
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

64
64
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

210
210
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

83
83
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

53
53
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

16
16
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

37
37
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

94
94
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

459
459
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

93
93
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

79
79
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

219
219
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

85
85
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

73
73
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

138
138
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

94
94
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

43
43
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

67
67
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

401
401
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

70
70

Meer sportnieuws