'Zulte Waregem maakt werk van nieuwe Fadera'

door
'Zulte Waregem maakt werk van nieuwe Fadera'

Zulte Waregem kreeg deze week in de Croky Cup een 5-0 om de oren van OH Leuven, maar daar zullen ze aan de Gaverbeek niet te zwaar aan tillen. Dé prioriteit voor dit seizoen is immers om terug te keren in de Jupiler Pro League en daarvoor ligt Essevee op koers.

Na dertien speeldagen prijken ze immers aan de leiding in de Challenger Pro League, al houden ze La Louvière enkel af omdat ze een net iets beter doelsaldo hebben. Ze hebben wel al vijf punten voorsprong op de derde plaats en staan er dus goed voor om rechtstreekse promotie af te dwingen.

LEES OOK: Witte rook bij Essevee: opvolger Vandenbroeck bekend

Zulte Waregem wil vlotscorende Gambiaan

Maar in Waregem zijn ze niet vergeten dat ze een jaar geleden in dezelfde situatie zaten en toen hun uitgangspositie in de tweede seizoenshelft nog helemaal uit handen gaven. Om een herhaling van dat scenario te voorkomen, zullen ze zich in januari ongetwijfeld nog willen versterken.

Volgens Sacha Tavolieri maakt Essevee daarom nu al werk van een eerste winteraanwinst. Ze zouden doorduwen voor de komst van Abdoulie Ceesay, die het voorbije halfjaar grote sier maakte in Estland bij Paide Linnameeskond.

Hopen op nieuw Fadera-scenario

De 20-jarige spits was er dit seizoen goed voor maar liefst zeventien goals en zeven assists in 23 wedstrijden. Er zou al een bod op tafel liggen van 175.000 euro, waarbij Paide ook nog zou kunnen rekenen op 10 procent van de meerwaarde bij een eventuele doorverkoop. Met Ceesay zelf moet Zulte Waregem wel nog een akkoord vinden.

Dat zullen ze in de komende weken nog willen doen om de komst van de Gambiaan af te ronden. Ongetwijfeld zullen ze hopen dat Ceesay dezelfde impact kan maken als zijn landgenoot Alieu Fadera, die van 2021 tot 2023 bij de club aan de slag was en uiteindelijk voor 4 miljoen euro aan Genk verkocht werd.

Zou dat een slimme transfer zijn van Essevee?

Meest recent

'Club Brugge beeft: eerste topploeg in actie voor Tresoldi'

Club Brugge dreigt zijn speerpunt Nicolo Tresoldi al na amper één seizoen kwijt te ...

62
62
Extra boost Cercle: publiekslieveling blijft aan boord

Cercle Brugge wil zich in de Relegation Play-Offs zo snel mogelijk verzekeren van het behoud. Na de ...

28
28
'Deal van 9 miljoen: Premier League gek van JPL-revelatie'

De Jupiler Pro League zal ook komende zomer weer verschillende spelers voor de nodige miljoenen zien ...

48
48
Gent doet Pro League daveren: bom onder competitiehervorming

De Jupiler Pro League staat aan de vooravond van de laatste editie van de Play-Offs. Voorlopig toch ...

362
362
Duivels dilemma: man in vorm of ervaren Mechele in basis?

De Rode Duivels werken zaterdagavond in Atlanta een oefenwedstrijd af tegen de Verenigde Staten. ...

126
126
'Barça onder druk: eerste zomertransfer staat op klappen'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

93
93
'Vertrek Karetsas krijgt vorm: Genks clubrecord verpulverd'

Ondanks de tegenvallende prestaties van de voorbije maanden, is KRC Genk op weg om serieus te cashen ...

325
325
Mignolet-dossier bereikt kookpunt: de drie opties voor Club

De sportieve leiding van Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet. Verschillende sterkhouders ...

552
552
'Kompany en co hard: international zonder pardon doorgestuurd'

Ook bij Bayern München wordt van de interland-break gebruik gemaakt om de krijtijnen voor ...

84
84
TRANSFERUURTJE: 'Barça lonkt naar Duivel, smaakmaker weg bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

127
127
Witsel duidelijk over speelkansen onder Garcia

Axel Witsel was jarenlang een vaste pion van de Gouden Generatie bij de Rode Duivels. Op zijn 37e ...

40
40
Garcia speelt open kaart over penibele situatie Lukaku

Romelu Lukaku werd opgenomen in de selectie van de Rode Duivels, maar gaf al meteen verstek. De ...

64
64
Géén Messi op WK? 'Bondscoach Scaloni dropt bommetje’

Lionel Messi maakt momenteel het mooie weer bij Inter Miami in de Verenigde Staten en de Argentijnse ...

56
56
‘Tresoldi wil weg bij Club Brugge: prijskaartje bekend’

Nicolo Tresoldi is in de tweede seizoenshelft volledig ontploft bij Club Brugge. De Duitse aanvaller ...

496
496
Échte reden voor clash tussen Lukaku en Napoli onthuld

Romelu Lukaku werd opgeroepen door bondscoach Rudi Garcia voor de oefenstage van de Rode Duivels in ...

233
233
Axel Witsel verbaast iedereen met toekomstplannen

Axel Witsel is inmiddels al 37, maar de verdediger annex middenvelder zit nog steeds bij de Rode ...

159
159
Flops kosten Genk duur: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

509
509
België vs VS op tv: waar kijk je live naar de Rode Duivels?

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

298
298
Alderweireld ontroert met stap die niemand verwacht

Toby Alderweireld was deze week nog te zien in het Play-programma Komen Eten, waar hij een zeer ...

121
121
VS en België sluiten deal: opvallende details oefenduel

De Rode Duivels werken zaterdagavond een oefenwedstrijd af tegen de Verenigde Staten. Die partij zal ...

238
238
Vertrekkansen stijgen: Tresoldi imponeert in Duitsland

Nicolo Tresoldi heeft zich de voorbije weken serieus in de kijker gespeeld bij Club Brugge. Het zal ...

219
219
Godts al gedumpt? Garcia kiest andere Duivel

Mika Godts is eindelijk Rode Duivel, maar dat voelt voorlopig meer als een test dan als een echte ...

283
283
'Atlético, Dortmund, ...: Club is eerste smaakmaker kwijt'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende sterkhouders zal verliezen, staat inmiddels ...

335
335
Verenigde Staten-België: Garcia kiest onuitgegeven basiself

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond aan hun oefenvierluik in aanloop naar het ...

807
807
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

214
214

Meer sportnieuws