'Zulte Waregem maakt werk van nieuwe Fadera'

door
'Zulte Waregem maakt werk van nieuwe Fadera'

Zulte Waregem kreeg deze week in de Croky Cup een 5-0 om de oren van OH Leuven, maar daar zullen ze aan de Gaverbeek niet te zwaar aan tillen. Dé prioriteit voor dit seizoen is immers om terug te keren in de Jupiler Pro League en daarvoor ligt Essevee op koers.

Na dertien speeldagen prijken ze immers aan de leiding in de Challenger Pro League, al houden ze La Louvière enkel af omdat ze een net iets beter doelsaldo hebben. Ze hebben wel al vijf punten voorsprong op de derde plaats en staan er dus goed voor om rechtstreekse promotie af te dwingen.

LEES OOK: Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

Zulte Waregem wil vlotscorende Gambiaan

Maar in Waregem zijn ze niet vergeten dat ze een jaar geleden in dezelfde situatie zaten en toen hun uitgangspositie in de tweede seizoenshelft nog helemaal uit handen gaven. Om een herhaling van dat scenario te voorkomen, zullen ze zich in januari ongetwijfeld nog willen versterken.

Volgens Sacha Tavolieri maakt Essevee daarom nu al werk van een eerste winteraanwinst. Ze zouden doorduwen voor de komst van Abdoulie Ceesay, die het voorbije halfjaar grote sier maakte in Estland bij Paide Linnameeskond.

Hopen op nieuw Fadera-scenario

De 20-jarige spits was er dit seizoen goed voor maar liefst zeventien goals en zeven assists in 23 wedstrijden. Er zou al een bod op tafel liggen van 175.000 euro, waarbij Paide ook nog zou kunnen rekenen op 10 procent van de meerwaarde bij een eventuele doorverkoop. Met Ceesay zelf moet Zulte Waregem wel nog een akkoord vinden.

Dat zullen ze in de komende weken nog willen doen om de komst van de Gambiaan af te ronden. Ongetwijfeld zullen ze hopen dat Ceesay dezelfde impact kan maken als zijn landgenoot Alieu Fadera, die van 2021 tot 2023 bij de club aan de slag was en uiteindelijk voor 4 miljoen euro aan Genk verkocht werd.

🚀 SV Zulte-Waregem-fans lezen nu:

Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent
Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent
212

Zou dat een slimme transfer zijn van Essevee?

Meest recent

'Club Brugge gaat all-in voor droomopvolger Mignolet'

Wie er zaterdag tegen STVV postvat onder de lat is voorlopig een vraagteken bij Club Brugge, dat ...

0
0
'Genk kan cashen: PSV drukt door voor sterkhouder'

De lichtpunten vielen het afgelopen seizoen op één hand te tellen bij KRC Genk, dat ...

70
70
'Bom bij Club Brugge: Rigaux richting Feyenoord?'

Momenteel eist de titelrace uiteraard nog alle aandacht op bij Club Brugge, maar nadien zijn de ogen ...

128
128
Vanhaezebrouck verrast: "Union moet Boterberg bedanken"

Dankzij de 2-1 nederlaag tegen STVV gaf Union afgelopen weekend de koppositie uit handen. Achteraf ...

71
71
Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Dinsdag stond tijdens de Algemene Vergadering van de Pro League opnieuw de discussie omtrent het ...

210
210
'Zorgenkind bij Anderlecht: zware gevolgen voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

138
138
"Competitievervalsing" - Club drastisch bevoordeeld in titelstrijd?

Met nog vier speeldagen te gaan is het momentum in de titelstrijd volledig gekanteld in het voordeel ...

556
556
'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

85
85
Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

133
133
Goots geeft Antwerp gouden transferraad: “Hem halen”

Royal Antwerp FC leek weer volop mee te doen voor winst in de Europe Play-Offs, maar afgelopen ...

202
202
Zeno Debast gaat viraal met ongeziene own-goal

Zeno Debast stond de afgelopen weken weer in de basis bij Sporting CP. Ook tegen Vitoria Guimaraes ...

79
79
Makelaar Lukaku dropt grote hint over toekomst

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kampt dit seizoen met veel blessureleed en ook ...

149
149
‘Wéér jackpot Union SG: smaakmaker flirt met knaller’

Union SG heeft de leiding afgelopen speeldag afgegeven aan Club Brugge. De Brusselse club mist al ...

86
86
Nozawa slaat ferm op tafel bij Antwerp: “Mag nooit!”

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. Op de Bosuil werd ...

159
159
Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Manchester City kreeg een uppercut in de Premier League. The Cityzens speelden 3-3 gelijk tegen ...

60
60
Noa Lang baart opzien met Lil Kleine: grote verrassing

Noa Lang heeft een verleden bij Club Brugge, maar nu maakt de aanvaller het mooie weer bij ...

39
39
KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

KV Mechelen boekte afgelopen speeldag een eerste overwinning in de Champions Play-Offs. Malinwa mag ...

279
279
Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Thibaut Courtois ligt in de lappenmand bij Real Madrid, maar de doelman lijkt op de weg terug. Ook ...

99
99
Klacht tegen DAZN: misleidende advertentie voor fans

DAZN is al een tijdje gespreksonderwerp nummer 1 in België. De streamingdienst kwam afgelopen ...

375
375
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht strijdt met rivaal, Club incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

362
362
Ronny Deila in vieze papieren: seksuele intimidatie

Ronny Deila zit in vieze papieren. De voormalige trainer van Standard Luik en Club Brugge nam in ...

104
104
Oosting krimpt ineen bij Antwerp: fans zijn het beu

Royal Antwerp FC kreeg afgelopen speeldag een pak slaag van jewelste tegen rechtstreekse concurrent ...

206
206
‘Club Brugge gaat vol voor knaltransfer van 15 miljoen euro’

De zomertransfer komt dichterbij en de clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten op de ...

399
399
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Standard'

RSC Anderlecht gaat wellicht een linksachter aantrekken. De Brusselaars worden steeds vaker in ...

188
188
'Bommetje bij Antwerp: vertrekken twee sterke mannen?'

Royal Antwerp FC is een club op drift. Eigenaar Paul Gheysens zal dringend knopen moeten doorhakken ...

407
407

Meer sportnieuws