KRC Genk krijgt extra 'aanwinst' in strijd om titel

door
KRC Genk krijgt extra 'aanwinst' in strijd om titel

KRC Genk wist deze week door te stoten naar de kwartfinales van de Croky Cup, al had het daarvoor tegen Standard wel verlengingen nodig. De Limburgers blijven zo een uitstekend seizoen doormaken, aangezien ze ook in de Jupiler Pro League nog steeds aan leiding prijken.

Na zestien speeldagen heeft Genk nog altijd vier punten voorsprong op eerste achtervolger Club Brugge. Antwerp en Anderlecht volgen zelfs al op acht punten. Genk lijkt dit seizoen dus een serieuze titelkandidaat te gaan worden, ook al omdat het in tegenstelling tot zijn voornaamste concurrenten niet moet afrekenen met belastend Europees voetbal.

LEES OOK: KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Luca Oyen staat voor comeback bij Genk

Bovendien kan Thorsten Fink in zijn kern ook over de nodige troeven beschikken. De Duitser lijkt er snel een extra wapen bij te gaan krijgen. Luca Oyen staat immers op het punt om zijn wederoptreden te gaan maken.

De 21-jarige flankaanvaller viel in maart uit met een gescheurde kruisband, maar is na negen maanden afwezigheid weer klaar voor de dienst. Hij traint al enkele weken weer mee met de groep en Het Belang van Limburg weet dat hij komend weekend zijn eerste speelminuten zal maken sinds zijn blessure.

Ritme opdoen bij Jong Genk in komende weken

Dat zal Oyen doen bij Jong Genk, dat het zaterdag in de Challenger Pro League opneemt tegen La Louvière. De Jonge Duivel zal voor die wedstrijd deel uitmaken van de selectie. Wellicht zal Oyen ook in de weken daarna nog enkele wedstrijden bij de U23 meepikken om wedstrijdritme op te doen.

Wanneer hij weer helemaal fit is, hoopt Oyen eindelijk helemaal door te kunnen breken bij Genk. Daar debuteerde de flankaanvaller al in 2020 in de hoofdmacht, maar zijn ontwikkeling werd de voorbije jaren afgeremd door blessures. Oyen miste immers ook al een groot deel van het seizoen 2022/23 door een kruisbandletsel.

Zal Oyen dit seizoen nog een meerwaarde zijn voor Genk?

Meest recent

Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

238
238
Oosting komt met enorme dompers voor Antwerp

Royal Antwerp FC haalde Rein Van Helden weg bij STVV, maar daar bleef het bij. Nochtans kon de ploeg ...

148
148
'Rodriguez (ex-Real) op zucht van zeer knappe transfer'

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

15
15
Still met goed én slecht nieuws: "Kan spelen tegen Antwerp"

RSC Anderlecht staat onder vuur. De resultaten zijn slecht, de coach werd ontslagen en de sportief ...

224
224
'Olaigbe (ex-Cercle en RSCA) verrast met nieuwe club'

De carrière van Kazeem Olaigbe zit duidelijk in een dipje. De Belgische flankaanvaller gaat ...

18
18
'Ontevreden Ronaldo maakt blits comeback in Europa'

De voorbije dagen is er in Saudi-Arabië een bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De Portugese ...

130
130
Edward Still: "Of hij trainer wordt van Anderlecht?"

Edward Still heeft zijn eerste persconferentie als trainer van RSC Anderlecht afgewerkt. De ...

173
173
Ruben Van Gucht gespot op Tinder en dat verrast velen

Ruben Van Gucht is op dit eigenste moment te zien op VRT. De journalist doet immers verslag van de ...

20
20
Noa Lang geeft dé reden voor bliksemvertrek bij Napoli

De wintermercato zit er in de meeste landen op. De voorbije maand hebben we heel wat opmerkelijke ...

47
47
Hubert kan revanche nemen: "Bleef wel mooie ervaring"

Deze week worden de heenwedstrijden in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. Woensdagavond ...

22
22
'Club Brugge hoopt: alsnog miljoenen voor flop?'

Club Brugge beleefde al bij al een vrij rustige wintermercato. Het haalde met Felix ...

378
378
'Anderlecht, Club en co te laat voor smaakmaker JPL'

We lijken dit seizoen enkele verrassingen te kunnen krijgen in de Champions' Play-Off. STVV blijft ...

160
160
La Louvière bevestigt bom rond Nicolas Frutos

La Louvière maakte de voorbije jaren een straffe opmars, want op twee jaar tijd ging het van ...

190
190
AA Gent ziet nog een verdediger vertrekken

AA Gent veroverde na de winterstop opnieuw een stek in de top zes en wil er alles aan doen om die ...

64
64
'Pijnlijke onthulling over gemiste transfer Vermeeren'

Na zijn debuut bij Antwerp leek the sky the limit te zijn voor Arthur Vermeeren, maar sinds zijn ...

219
219
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht weigert monsterbod, Kanté terug in Europa'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

232
232
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

119
119
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

100
100
‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Union SG staat aan de leiding in de Jupiler Pro League en de Brusselse club neemt het in de halve ...

127
127
Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Theo Leoni brak op latere leeftijd door bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder was na een tijdje ...

372
372
Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

97
97
'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

505
505
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

298
298
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

55
55
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

77
77

Meer sportnieuws