KRC Genk krijgt extra 'aanwinst' in strijd om titel

619
KRC Genk krijgt extra 'aanwinst' in strijd om titel

KRC Genk wist deze week door te stoten naar de kwartfinales van de Croky Cup, al had het daarvoor tegen Standard wel verlengingen nodig. De Limburgers blijven zo een uitstekend seizoen doormaken, aangezien ze ook in de Jupiler Pro League nog steeds aan leiding prijken.

Na zestien speeldagen heeft Genk nog altijd vier punten voorsprong op eerste achtervolger Club Brugge. Antwerp en Anderlecht volgen zelfs al op acht punten. Genk lijkt dit seizoen dus een serieuze titelkandidaat te gaan worden, ook al omdat het in tegenstelling tot zijn voornaamste concurrenten niet moet afrekenen met belastend Europees voetbal.

LEES OOK: Jong Genk zal balen na heenmatch in Youth League

Luca Oyen staat voor comeback bij Genk

Bovendien kan Thorsten Fink in zijn kern ook over de nodige troeven beschikken. De Duitser lijkt er snel een extra wapen bij te gaan krijgen. Luca Oyen staat immers op het punt om zijn wederoptreden te gaan maken.

De 21-jarige flankaanvaller viel in maart uit met een gescheurde kruisband, maar is na negen maanden afwezigheid weer klaar voor de dienst. Hij traint al enkele weken weer mee met de groep en Het Belang van Limburg weet dat hij komend weekend zijn eerste speelminuten zal maken sinds zijn blessure.

Ritme opdoen bij Jong Genk in komende weken

Dat zal Oyen doen bij Jong Genk, dat het zaterdag in de Challenger Pro League opneemt tegen La Louvière. De Jonge Duivel zal voor die wedstrijd deel uitmaken van de selectie. Wellicht zal Oyen ook in de weken daarna nog enkele wedstrijden bij de U23 meepikken om wedstrijdritme op te doen.

Wanneer hij weer helemaal fit is, hoopt Oyen eindelijk helemaal door te kunnen breken bij Genk. Daar debuteerde de flankaanvaller al in 2020 in de hoofdmacht, maar zijn ontwikkeling werd de voorbije jaren afgeremd door blessures. Oyen miste immers ook al een groot deel van het seizoen 2022/23 door een kruisbandletsel.

Zal Oyen dit seizoen nog een meerwaarde zijn voor Genk?

Meest recent

'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

1
1
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

38
38
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht eindelijk bekend?

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

30
30
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

45
45
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

36
36
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

20
20
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

50
50
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

192
192
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

29
29
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

45
45
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

21
21
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

104
104
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

56
56
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

195
195
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

67
67
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

184
184
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

29
29
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

84
84
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

948
948
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

53
53
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

170
170
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

953
953
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

50
50
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

24
24
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

156
156

Meer sportnieuws