"Hij loopt over water": kranten lyrisch over bekerheld Anderlecht

365 stemmen

RSC Anderlecht blijft tot minstens eind januari op drie fronten strijden. De Brusselaars plaatsten zich donderdag immers voor de kwartfinales van de Croky Cup ten koste van KVC Westerlo. Daarbij eiste Kasper Dolberg andermaal een hoofdrol op.

Westerlo was naar het Lotto Park afgezakt met een veredelde B-ploeg, desondanks begonnen de Kemphanen voortreffelijk. Na amper 8 minuten zorgde Thomas Van den Keybus al voor de 0-1. Lang bleven de bezoekers echter niet op voorsprong staan. Mathias Jørgensen tekende enkele minuten later voor de gelijkmaker.

De Deense verdediger scoorde nadat zijn landgenoot Dolberg de bal voor hem had klaar gelegd. Na een halfuur spelen ruilde de spits de rol van aangever in voor zijn gekende rol als afwerker. Na een goede pass van Mats Rits legde hij de bal netjes voorbij de bezoekende doelman Koen Van Langendonck.

LEES OOK: Cercle haalt bekende naam, Westerlo is sterkhouder kwijt

Doelpuntenmachine

Daarmee was de honger van Dolberg echter nog niet gestild. In de tweede helft deed hij de boeken immers helemaal dicht. Met een rake kopbal legde de international de 4-1-eindstand vast. Dolberg zit daarmee alweer aan liefst 12 doelpunten in zijn laatste 8 wedstrijden op clubniveau.

De spits is dus bezig aan een uitstekend seizoen. De krantencommentaren waren dan ook weer lovend. "Hij was erg aanwezig, ook in de duels. Al auteur van opnieuw twee doelpunten, wandelt de Deen momenteel over water. Hij zit aan 5 goals in de beker en aan 16 stuks in alle competities samen. Terwijl hij vorig seizoen afsloot met ... 15 doelpunten", schrijft men bij SudPresse.

IJskonijn Dolberg

Dat Dolberg amper emotie toont bij zijn goals, is volgens Het Nieuwsblad al lang geen item meer. "Ice, ice, baby. Dolberg was opnieuw koelbloedig voor doel. Hij kreeg een metertje vrijheid en knalde het leer voorbij Van Langendonck. De 4-1 kopte hij droog binnen. Waarom juichen? Een facteur is toch ook niet in extase als hij een brief in de bus steekt?", klinkt het. Ook La Dernière Heure verkoos hem tot 'Man vd Match'. "Zijn doelpunten illustreren hoe groot zijn vertrouwen momenteel is", besluit men.

Dolberg speelt in België onder zijn niveau ...

Meest recent

Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

48
48
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

213
213
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

58
58
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

61
61
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

149
149
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

579
579
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

339
339
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

349
349
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

36
36
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

246
246
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

42
42
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

33
33
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

620
620
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

534
534
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

126
126
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

356
356
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

87
87
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

434
434
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

383
383
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

153
153
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

155
155
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

710
710
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

81
81
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

149
149
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

293
293

Meer sportnieuws