'Barça pakt door: eerste topaanwinst voor 2025 al binnen'

363
'Barça pakt door: eerste topaanwinst voor 2025 al binnen'

Na enkele tegenvallende resultaten in La Liga, kon FC Barcelona afgelopen dinsdag aanknopen met een ruime zege tegen RCD Mallorca. Een opsteker dus voor coach Hansi Flick en co. De Duitser mag zich overigens verheugen op extra versterking voor komend seizoen.

De Spaanse vice-kampioen besloot afgelopen zomer om het sportieve lot in de handen van Flick te leggen. En diens benoeming als hoofdcoach pakt voorlopig goed uit. De Duitser slaagde er op korte tijd immers in om een ploeg te kneden die spectaculair en aanvallend voetbal koppelt aan de nodige resultaten.

Barcelona staat momenteel alleen aan de leiding in La Liga en is met 12 op 15 ook goed op koers om door te stoten in de Champions League. Alles loopt dus op schema, desondanks worden achter de schermen volop transferplannen gesmeed voor de komende mercato's.

LEES OOK: 'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Verdedigende versterking

In 2026 staan namelijk nieuwe voorzittersverkiezingen op het programma. In aanloop daarvan zou huidig preses Joan Laporta de socio's alvast willen paaien met enkele fraaie aanwinsten. Uiteraard spelen ook sportieve motieven een rol. Op bepaalde posities kan de selectie van Flick nog wat kwaliteit gebruiken.

Onder meer een extra verdediger staat op de verlanglijst. Het contract van Iñigo Martinez loopt immers af, terwijl Andreas Christensen met blessures blijft sukkelen. Bovendien blijven de financiële middelen beperkt en heeft de club een interessante optie aan een relatief goedkope prijs gevonden.

Gesprekken met Deco

Zo drukt Barça door voor de komst van Jonathan Tah. De Duitse international is momenteel een sterkhouder bij Bayer Leverkusen, daar zal hij na het seizoen echter op transfervrije basis vertrekken. Dat gebrek aan een transfersom maakt van Tah een extra interessant target voor de Catalanen. Volgens Jijantes zat sportief directeur Deco donderdag ook samen met de entourage van de verdediger en die gesprekken zouden erg positief verlopen zijn. Het medium durft zelfs te beweren dat de overgang van Tah, die ook bij pakweg Bayer München in beeld is, zo goed als rond is.

Barça wordt kampioen dit seizoen ...

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

11
11
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

32
32
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

111
111
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

27
27
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

30
30
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

51
51
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

63
63
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

97
97
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

121
121
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

46
46
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

55
55
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

288
288
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

631
631
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

79
79
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

25
25
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

152
152
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

80
80
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

154
154
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

185
185
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

348
348
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

659
659
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

248
248
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

200
200
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

593
593
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

103
103

Meer sportnieuws