Gent baalt als stekker: "Genekt door bepaalde dingen"

door
Gent baalt als stekker:

Voor AA Gent zit de campagne in de Croky Cup er alweer op. De Buffalo's sneuvelden woensdagavond na een 3-2-nederlaag op het veld van Union SG. Maar op basis van het wedstrijdverloop had er misschien wel meer ingezeten voor de Oost-Vlaamse club.

Gent was erg tegenvallend uit de voorbije interland-break gekomen. Na een zware pandoering op het veld van RSC Anderlecht, werd Europees verloren tegen FC Lugano. Afgelopen weekend werd dan weer een zege uit handen gegeven tegen KVC Westerlo. En dus moest een gepaste reactie volgen in de bekermatch op Union.

Maar andermaal liep het fout. De thuisploeg ging voortvarend van start en kwam al snel op voorsprong. Vlak voor rust wist Gent wel langszij te komen. Bij de start van de tweede periode liep Union dan weer uit tot een 3-1-voorsprong. Omri Gandelman tekende uiteindelijk nog voor de aansluitingstreffer, daar bleef het evenwel bij voor de Buffalo's.

LEES OOK: Zware winterprik heeft gevolgen: bekermatchen in gevaar?

Bedenkelijke fases

Een nieuwe nederlaag dus en meteen uitgeschakeld in de Croky Cup. Al had er misschien wel meer ingezeten. Zo werd vermeend handsspel van Christian Burgess bijvoorbeeld niet bestraft. En aan de tweede goal van Union hing dan weer een reukje van buitenspel. Maar bij gebrek aan een VAR in deze fase van de bekercompetitie, werd niet ingegrepen.

Achteraf heerste dan ook een bepaald gevoel van verontwaardiging in het Gentse kamp. "We worden gewoon genekt door bepaalde dingen en dat is zonde", stelt Mathias Delorge bij Het Nieuwsblad. "Als je de uitslag wegdenkt, was dit een goede avond want we speelden ondanks deze mindere periode met vertrouwen. We zijn blijven voetballen en konden tot tweemaal toe reageren."

Veer- en wilskracht

Puur voetballend gezien waren de Buffalo's dan ook tevreden met hun prestatie. En mits wat meer meeval had er wel degelijk meer ingezeten. "Er waren best wel veel kansen aan beide kanten, maar ik vond dat we toch vaak de bovenhand hadden. Zo jammer dat we die kansen niet konden afmaken. Toch vond ik dat we echt wel getoond hebben dat er wilskracht en veerkracht zit in deze groep", aldus Delorge.

Gent werd tekortgedaan op Union ...

Meest recent

'Belgie boven: test bij Fenerbahçe én Noorse interesse'

De Belgische spelers liggen altijd goed in de markt. Zij hebben vaak een zeer goede basisopleiding ...

22
22
'FCV Dender pakt uit, Deense spits op weg naar JPL'

De mercato draait op volle toeren. De Belgische eersteklassers zijn volop op zoek naar ...

40
40
Ajax heeft topdeal binnen en vindt akkoord met Lazio

Ajax heeft een grote uitgaande transfer afgerond. De Amsterdammers hebben een deal gesloten met ...

21
21
Donkere wolken boven Antwerp: Goots geeft RAFC gouden tips

Royal Antwerp FC leek op weg naar een horrorseizoen, maar plots is er weer hoop na een zeer goede ...

152
152
‘Standard gaat voor Premier League-transfer'

Standard wil zich deze maand versterken. De Rouches zijn alvast druk bezig en één ...

52
52
Hayen lyrisch: "Hij is hét grootste talent in de JPL"

Nicky Hayen is enkele weken aan de slag bij KRC Genk. Hij heeft de kern nu beter leren kennen. De ...

257
257
'Ajax maakt werk van ronduit epische transferdeal'

Ajax heeft een zeer mooi verleden met ronduit fenomenale spelers. De Amsterdammers willen het ...

34
34
'Chelsea zet Belgische traditie verder: Belg in de ploeg'

Chelsea heeft een traditie met Belgische spelers. De afgelopen jaren speelden er de nodige Belgen en ...

131
131
Hasi slaat bal mis: Anderlecht maakt cruciale fouten

Bij RSC Anderlecht verwijzen ze te vaak naar de Deense passage als oorzaak voor een aantal problemen ...

310
310
Club Brugge bereidt megadeal voor: "In de zomer..."

Club Brugge gaat in 2026 sowieso een aantal smaakmakers verliezen. Joel Ordonez en Christos Tzolis ...

357
357
Bayat over RSCA-gerucht: "Renard was ook compleet verrast"

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking, maar moet eerst de kern afslanken. Er doken al heel wat ...

183
183
‘Anderlecht slaat toe: JPL-toptransfer hangt in de lucht’

Anderlecht kijkt al vooruit, ook in het doel. Colin Coosemans doet het uitstekend, maar paars-wit ...

602
602
Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Bij AA Gent moet er zoals bij de meeste clubs, zeker door de DAZN-saga, eerst verkocht worden ...

399
399
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Royal Antwerp FC mikken al een hele tijd meer en meer op de eigen jeugd. De Great Old heeft een ...

93
93
'Tielemans ontvangt bijzonder straf transfervoorstel'

Youri Tielemans is bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa. De club gaat voluit voor een stunt en ...

194
194
Dennis (ex-Club) duikt plots op bij deze verrassende club

Emmanuel Dennis leek op weg naar een heel mooie carrière, maar de Nigeriaanse aanvaller kent ...

130
130
Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Cercle Brugge haalt wel vaker jong talent naar Brugge. De Bruggelingen gaan met Alan Minda zo een ...

118
118
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

164
164
'Hasi houdt adem in: sterkhouders weg bij Anderlecht?'

Mads Kikkenborg mag pas weg wanneer RSC Anderlecht een nieuwe doelman te pakken heeft, maar voor het ...

439
439
'Furo zorgt voor plottwist van jewelste bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

674
674
“Van alle kanten komen ze”: Van Gucht doet boekje open

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

333
333
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

186
186
Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Eerder geraakte reeds bekend dat AA Gent op het punt stond om afscheid te nemen van Omri Gandelman, ...

157
157
'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

555
555
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

546
546

Meer sportnieuws