Gent baalt als stekker: "Genekt door bepaalde dingen"

door
Gent baalt als stekker:

Voor AA Gent zit de campagne in de Croky Cup er alweer op. De Buffalo's sneuvelden woensdagavond na een 3-2-nederlaag op het veld van Union SG. Maar op basis van het wedstrijdverloop had er misschien wel meer ingezeten voor de Oost-Vlaamse club.

Gent was erg tegenvallend uit de voorbije interland-break gekomen. Na een zware pandoering op het veld van RSC Anderlecht, werd Europees verloren tegen FC Lugano. Afgelopen weekend werd dan weer een zege uit handen gegeven tegen KVC Westerlo. En dus moest een gepaste reactie volgen in de bekermatch op Union.

Maar andermaal liep het fout. De thuisploeg ging voortvarend van start en kwam al snel op voorsprong. Vlak voor rust wist Gent wel langszij te komen. Bij de start van de tweede periode liep Union dan weer uit tot een 3-1-voorsprong. Omri Gandelman tekende uiteindelijk nog voor de aansluitingstreffer, daar bleef het evenwel bij voor de Buffalo's.

LEES OOK: AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

Bedenkelijke fases

Een nieuwe nederlaag dus en meteen uitgeschakeld in de Croky Cup. Al had er misschien wel meer ingezeten. Zo werd vermeend handsspel van Christian Burgess bijvoorbeeld niet bestraft. En aan de tweede goal van Union hing dan weer een reukje van buitenspel. Maar bij gebrek aan een VAR in deze fase van de bekercompetitie, werd niet ingegrepen.

Achteraf heerste dan ook een bepaald gevoel van verontwaardiging in het Gentse kamp. "We worden gewoon genekt door bepaalde dingen en dat is zonde", stelt Mathias Delorge bij Het Nieuwsblad. "Als je de uitslag wegdenkt, was dit een goede avond want we speelden ondanks deze mindere periode met vertrouwen. We zijn blijven voetballen en konden tot tweemaal toe reageren."

Veer- en wilskracht

Puur voetballend gezien waren de Buffalo's dan ook tevreden met hun prestatie. En mits wat meer meeval had er wel degelijk meer ingezeten. "Er waren best wel veel kansen aan beide kanten, maar ik vond dat we toch vaak de bovenhand hadden. Zo jammer dat we die kansen niet konden afmaken. Toch vond ik dat we echt wel getoond hebben dat er wilskracht en veerkracht zit in deze groep", aldus Delorge.

Gent werd tekortgedaan op Union ...

Meest recent

Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

53
53
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club in stroomversnelling'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

319
319
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

46
46
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

155
155
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

82
82
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

12
12
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

180
180
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

441
441
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

345
345
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

36
36
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

701
701
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

945
945
'Chelsea zoekt trainer: topkandidaat al gekend'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

58
58
Waanzin op Africa Cup: volledige nationale ploeg opgeschort

Op de Africa Cup vallen er altijd wel straffe verhalen te rapen. Voor het toernooi was er ...

176
176
Hein los over Duivels: "Als je met hem naar het WK moet..."

Voor de Rode Duivels wordt 2026 een zeer belangrijk jaar, want volgende zomer moeten ze op het WK ...

263
263
'STVV ziet smaakmaker naar LaLiga vertrekken'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

411
411
Straf: jeugdwerking Club krijgt navolging in buitenland

Bij Club Brugge hebben ze de voorbije jaren al stevig gecasht. Dat gebeurt ook alsmaar meer op eigen ...

231
231
'Vlot scorende IJslandse international naar JPL'

De Belgische eersteklassers zetten hun zoektocht naar versterking voor deze winter volop in. Een ...

230
230
'Nieuwjaarsdag brengt trainersbom bij Chelsea'

Een winterbreak nemen ze in de Premier League niet. Op Nieuwjaarsdag staan er meteen enkele ...

66
66
'Antwerp scheurt zijn broek: 10 miljoen in prullenmand'

Bij Antwerp staan ze voor belangrijke maanden. Er zou weleens een heuse leegloop kunnen aankomen op ...

723
723
'Transferplannen Union tijdens wintermercato bekend'

De wintermercato is officieel van start gegaan en ongetwijfeld zullen we snel de eerste deals ...

91
91
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer bij Club, Neymar beslist'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

450
450
Bounida doet opvallend masterplan Ajax uit de doeken

Rayane Bounida maakte de overstap van de jeugdopleiding van RSC Anderlecht naar Ajax. De Belgische ...

108
108
‘Klap voor Lukaku: Napoli kiest nieuwe aanval’

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand en een comeback op het veld zit er voorlopig nog niet ...

124
124
Deze Belgische topclub voor Benteke: Joos weet meer

Christian Benteke is einde contract in de MLS. De aanvaller werd al meermaals in verband gebracht ...

985
985

Meer sportnieuws