Gent baalt als stekker: "Genekt door bepaalde dingen"

door
Gent baalt als stekker:

Voor AA Gent zit de campagne in de Croky Cup er alweer op. De Buffalo's sneuvelden woensdagavond na een 3-2-nederlaag op het veld van Union SG. Maar op basis van het wedstrijdverloop had er misschien wel meer ingezeten voor de Oost-Vlaamse club.

Gent was erg tegenvallend uit de voorbije interland-break gekomen. Na een zware pandoering op het veld van RSC Anderlecht, werd Europees verloren tegen FC Lugano. Afgelopen weekend werd dan weer een zege uit handen gegeven tegen KVC Westerlo. En dus moest een gepaste reactie volgen in de bekermatch op Union.

Maar andermaal liep het fout. De thuisploeg ging voortvarend van start en kwam al snel op voorsprong. Vlak voor rust wist Gent wel langszij te komen. Bij de start van de tweede periode liep Union dan weer uit tot een 3-1-voorsprong. Omri Gandelman tekende uiteindelijk nog voor de aansluitingstreffer, daar bleef het evenwel bij voor de Buffalo's.

LEES OOK: Transferalarm bij Antwerp: "Wit konijn van Overmars"

Bedenkelijke fases

Een nieuwe nederlaag dus en meteen uitgeschakeld in de Croky Cup. Al had er misschien wel meer ingezeten. Zo werd vermeend handsspel van Christian Burgess bijvoorbeeld niet bestraft. En aan de tweede goal van Union hing dan weer een reukje van buitenspel. Maar bij gebrek aan een VAR in deze fase van de bekercompetitie, werd niet ingegrepen.

Achteraf heerste dan ook een bepaald gevoel van verontwaardiging in het Gentse kamp. "We worden gewoon genekt door bepaalde dingen en dat is zonde", stelt Mathias Delorge bij Het Nieuwsblad. "Als je de uitslag wegdenkt, was dit een goede avond want we speelden ondanks deze mindere periode met vertrouwen. We zijn blijven voetballen en konden tot tweemaal toe reageren."

Veer- en wilskracht

Puur voetballend gezien waren de Buffalo's dan ook tevreden met hun prestatie. En mits wat meer meeval had er wel degelijk meer ingezeten. "Er waren best wel veel kansen aan beide kanten, maar ik vond dat we toch vaak de bovenhand hadden. Zo jammer dat we die kansen niet konden afmaken. Toch vond ik dat we echt wel getoond hebben dat er wilskracht en veerkracht zit in deze groep", aldus Delorge.

Gent werd tekortgedaan op Union ...

Meest recent

'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

132
132
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

35
35
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

85
85
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

22
22
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

89
89
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

182
182
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

161
161
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

66
66
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

137
137
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

61
61
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

50
50
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

106
106
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

300
300
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

257
257
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

36
36
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

145
145
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

509
509
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

395
395
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

1351
1351
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

706
706
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

255
255
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

188
188
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

392
392
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

178
178
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

351
351

Meer sportnieuws