Gent baalt als stekker: "Genekt door bepaalde dingen"

door
Gent baalt als stekker:

Voor AA Gent zit de campagne in de Croky Cup er alweer op. De Buffalo's sneuvelden woensdagavond na een 3-2-nederlaag op het veld van Union SG. Maar op basis van het wedstrijdverloop had er misschien wel meer ingezeten voor de Oost-Vlaamse club.

Gent was erg tegenvallend uit de voorbije interland-break gekomen. Na een zware pandoering op het veld van RSC Anderlecht, werd Europees verloren tegen FC Lugano. Afgelopen weekend werd dan weer een zege uit handen gegeven tegen KVC Westerlo. En dus moest een gepaste reactie volgen in de bekermatch op Union.

Maar andermaal liep het fout. De thuisploeg ging voortvarend van start en kwam al snel op voorsprong. Vlak voor rust wist Gent wel langszij te komen. Bij de start van de tweede periode liep Union dan weer uit tot een 3-1-voorsprong. Omri Gandelman tekende uiteindelijk nog voor de aansluitingstreffer, daar bleef het evenwel bij voor de Buffalo's.

LEES OOK: Plottwist in bekerfinale-klucht: nieuwe TV-zender duikt op

Bedenkelijke fases

Een nieuwe nederlaag dus en meteen uitgeschakeld in de Croky Cup. Al had er misschien wel meer ingezeten. Zo werd vermeend handsspel van Christian Burgess bijvoorbeeld niet bestraft. En aan de tweede goal van Union hing dan weer een reukje van buitenspel. Maar bij gebrek aan een VAR in deze fase van de bekercompetitie, werd niet ingegrepen.

Achteraf heerste dan ook een bepaald gevoel van verontwaardiging in het Gentse kamp. "We worden gewoon genekt door bepaalde dingen en dat is zonde", stelt Mathias Delorge bij Het Nieuwsblad. "Als je de uitslag wegdenkt, was dit een goede avond want we speelden ondanks deze mindere periode met vertrouwen. We zijn blijven voetballen en konden tot tweemaal toe reageren."

Veer- en wilskracht

Puur voetballend gezien waren de Buffalo's dan ook tevreden met hun prestatie. En mits wat meer meeval had er wel degelijk meer ingezeten. "Er waren best wel veel kansen aan beide kanten, maar ik vond dat we toch vaak de bovenhand hadden. Zo jammer dat we die kansen niet konden afmaken. Toch vond ik dat we echt wel getoond hebben dat er wilskracht en veerkracht zit in deze groep", aldus Delorge.

Gent werd tekortgedaan op Union ...

Meest recent

'Onyedika weg bij Club Brugge: prijskaartje al genoemd'

Dat Club Brugge komende zomer een aantal spelers gaat verliezen, staat inmiddels buiten kijf. Ook ...

0
0
'Kompany ontploft: Kane weg voor waanzinnig bedrag'

Bij Bayern gaan ze ervan uit dat Harry Kane blijft, maar helemaal gerust zijn ze niet. Terwijl ...

35
35
Plottwist in bekerfinale-klucht: nieuwe TV-zender duikt op

Op donderdag 14 mei kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met mekaar in de finale van de ...

45
45
Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

79
79
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

28
28
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

40
40
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

35
35
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

117
117
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

80
80
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

20
20
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

183
183
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

220
220
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

54
54
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

119
119
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

384
384
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

61
61
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

294
294
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

227
227
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

88
88
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

35
35
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

87
87
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

214
214
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

109
109
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

88
88
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

142
142

Meer sportnieuws